Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zrobić pryzmę?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jony13

jony13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,rolnictwo,fizyka,lotnictwo

Napisany 09 lipiec 2009 - 19:35

Jak zrobić pryzmę? Jak w temacie tzn. jak zrobic pryzmę , jaka musi być trawa, jak składowac i kiedy można podawac zwierzetom
za odp. z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zrobić pryzmę? Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 20:36

Jak zrobić pryzmę? Trawa młoda przed w czasie kłoszenia bo taka z której już wylatują nasiona jest za stara same łodygi
np kosisz w poniedziałek suszysz i w środę zbierasz jak upalnie będzie przy małej trawie to nawet we wtorek
musi mieć odpowiednią wilgotność ale nie może być mokre sprawdzić można tak wziąść w garść trochę trawy i skręcić ręka ma być such bez soków ale powinno się poczuć wilgoć

pryzmę dobrze udeptywać i szczelnie przykryć

#3 Share jony13

jony13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,rolnictwo,fizyka,lotnictwo

Napisany 09 lipiec 2009 - 20:59

Jak zrobić pryzmę? WIELKIE DZIĘKI!!
trawa nie musi byc mielona ani nic w tym stylu ?
wystarczy ze wysypę to na ziemi ugniotę ciagnikiem i szczelnie przykryje folia?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 22:26

Jak zrobić pryzmę? Nie musi być "mielona". Ja zwożę zwykło przyczepo i rozrzutnikiem a ląduję ciapkem turem. W planach mam przyczepę samozbierającą z nożami.
Na ziemie połóż folie i dopiero zielonkę.
Co do wilgotności to u mnie było cięte chyba w środę (albo wtorek) a zbierałem w piątek. Nie było rozwalane po kosiarce.
Trzeci pokos to po odpięciu kosiarki przypinam pająka i jadę grabić i potem zbieram.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 12:15

Jak zrobić pryzmę? słabo pocięta słabo się ubija i małym ciągnikem to cięzko to ubić ale tak to ukiśnie i będzie dobrze grunt to dobrze ubić ale ja robię trochę kiszonki z trawy i im lepiej pocięte tym pasza jest lepsza wożę przyczepami samozbierającymi a przyczepa to tenie tak jak tnie jedna to mi dobrze tnie a ta druga słabo to odrazu jest różnica słabo pocięte to jak sucha trawa to takie jak słoma jest a to co dobrze pocięte jest dobre ale lepszej kiszonki jak po sieczkarni nie ma. Od spodu folia jest dobra ale potem się cięzko bierze ja na pryzmie robię i nic nie kładę jak jest dobrze ubite to się od ziemi nie psuje jak słabo to taki korzuch jest zamiast foli dobrze jest słomą wyścielić grubo i nie ma problemu wybiera się łatwo i tak nie pleśnieje od spodu. Na pryzmie trawe to można skosić i zaraz kiszonke robić i nic się nie stanie bo nadmiar wody to w ziemie pujdzie ja to dzisiaj np. kosze a jutro zbieram i kiszonka zawsze mi wychodzi a takie siano po 2 dniach to w baloty będzie super a w pryzmę nie bardzo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 29 sierpień 2009 - 07:02

Jak zrobić pryzmę? Najlepiej trawę to się ubija dużym wysokim ciągnikiem 4x4
A co do odkrywania to nie spiesz się bo trawa długo fermenruje i puzniej jak ją wcześnie odkryjesz to gorąca będzie się robiła i do wyrzucenia bedzie
Case <3