Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwala mi wałek przełącznika obrotów WOM

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariuszpierwszy

mariuszpierwszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 19:01

Rozwala mi wałek przełącznika obrotów WOM Najpierw znikły obroty 1000/min. Później znikły i 540. Odkręciłem dekiel skrzyni od spodu i wymieniłem wałek przełącznika obrotów. Kiedyś już to robiłem i było OK. Teraz po wymianie były tylko obroty 540/min. Po godzinie pracy w polu trochę pozgrzytało i znów straciłem WOM. Pręt który wchodzi do tulei zębatej przełączającej WOM w skrzyni kompletnie zniszczony. Założyłem nowy wałek zmiany obrotów, ale znowu nie ma obrotów 1000/min. Choć mi one nie potrzebne myślę, że to jest przyczyna całej sprawy. Może ktoś to już przerabiał i może mi pomóc. Nr katalogowy części 70-1601140.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozwala mi wałek przełącznika obrotów WOM Dzisiaj, 05:07
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 09 lipiec 2009 - 19:09

Rozwala mi wałek przełącznika obrotów WOM Wszystko cacy ale jaki to ciągnik?? :D

#3 Share mariuszpierwszy

mariuszpierwszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:24

Wszystko cacy ale jaki to ciągnik?? :D

MTZ82 z 1984 roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 07:35

Rozwala mi wałek przełącznika obrotów WOM mnie to poszło łożysko ale nie na przełącziku 540/1000 ale te co trzyma ten wałek dostęp od tyłu a na nim jest koło/bieżnia od przekładni planetarnej i WOM wcale nie działał pod obciążeniem o ile pamiętam to tylko trzeszczał czy cuś

#5 Share mariuszpierwszy

mariuszpierwszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 08:02

mnie to poszło łożysko ale nie na przełącziku 540/1000 ale te co trzyma ten wałek dostęp od tyłu a na nim jest koło/bieżnia od przekładni planetarnej i WOM wcale nie działał pod obciążeniem o ile pamiętam to tylko trzeszczał czy cuś

Tutaj sprawa chyba jest inna. Przełącznik obrotów WOM z dołu skrzyni załącza tylko obroty 540 - słychać to, bo przy włączaniu przy pracującym silniku zgrzyta a później wchodzi jak powinien. Przy przełączaniu na obroty 1000 zgrzyta, ale nie wchodzi. Wałek przełączający jest oryginalny i nie mam pojęcia, co go niszczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 08:47

Rozwala mi wałek przełącznika obrotów WOM Nie jest to wina samego przełacznika,ale przy załączeniu obrotów trzpień który wchodzi w koło przesuwne nie powinien go z siłą dociskać -musi załączyć,ale nie cisnąć cały czas.Wtedy koło wytrze ten trzpień.Samo koło przesuwne i stałe mogą mieć zużyte frezy i wyskakiwać,przez co pchają się na ten pręt.

Dodaj odpowiedź