Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 lipiec 2009 - 13:49

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? chciałbym zatrudnić pracownika w swoim gospodarstwie i opłacać mu KRUS. czy jest to możliwe?
czy będę mu musiał jednak płacić ZUS?

czy ewentualnie wchodzi w grę jakaś umowa o dzieło, czy zlecenie?

chodzi mi o to żeby legalnie pracował u mnie ale wizja płacenia zusu mnie przeraża. proszę o wskazówki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? Dzisiaj, 15:55
  •  

#2 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 14:04

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? Nie opłacasz imiennie na niego ubespieczenia w tylko wykupuje się dodatkowo" przy sobie" coś około50 zł ubezpieczenie na pracownika .Także możesz wziąść do pomocy dziś jednego ,jutro drugiego a w razie czego gdyby łajza połamał ręce to nie bulisz mu z własnej kieszeni.

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 15:48

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? jeśli pracownik nie jest domownikiem ani małżonkiem rolnika to z dobrodziejstw KRUSu niestety nie można skorzystać, chcąc pozbyć się problemu można zatrudnić go na umowę o dzieło bądź umowę zlecenie, w przypadku umowy o pracę wynagrodzenie 1000 zł netto (czyli na rękę) będzie Cię kosztowało ponad 1800 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 16:30

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? Jestem pewien,że można dopłacić i ubespieczyć w krusie , ale nie imiennie.

#5 Share andrew

andrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 17:06

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? Można zrobić tak, że wydzierżawisz mu kawałek nieużytku tak, żeby załapało się na 1 ha przeliczeniowego ziemi. Ubezpieczasz go jako rolnika i po kłopocie.

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 19:57

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? dzwoniłem dzisiaj do krusu i nie ma możliwości żeby ubezpieczyć go jeżeli nie jest domownikiem. chyba zrobie tak jak pisze andrew.

tylko co bedzie jak przyjdzie do mnie jakaś KONTROL? i spytają a co pan tutaj robi z tymi widłami/łopatą/tarktorem/itd?

ostatnio u mnie we wiosce dzieją sie cyrki. ci co mają na pieńku z sołtysem i wójtem mają niespotykane dotąd problemy!

coś mi się nie chce wierzyć żeby wszyscy zatrudniali pracowników na czarno?

#7 Share andrew

andrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 07:37

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? No to mówi się wtedy, że on mi pomaga w zamian za użyczenie sprzętu na obrobienie jego "areału" :D

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 lipiec 2009 - 09:11

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? mówi się że "odrabia dług" za zeszły rok jeśli już coś.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 17:16

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? szczeze to ta opcja odpada, szczegolnie u mnie. ok. 5 lat temu zatrudnilismy pracownika i tez byl ubezpieczony w KRUS. byl problem z papierami jak odszedl i teraz mamy pracownika bez ubezpieczenia i dostaje 10 zl za godzine bez jedzenia i zakwaterowania bo jest z tej samej wioski wiec jak zrobi rano oprzatki to jedzie do domu i przyjezdza znowu na 15 i robi do 17 i jedzie do domu. jak bedzie chcial odejsc to nie ma problemu z papierami.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#10 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 19:31

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? HENIUS91 jaki miałeś problem z papierami?

ten mój pracownik mieszka 100 metrów od mojej farmy i przeważnie spędza na niej od kilku do kilkunastu godzin dziennie.5zł na godzine i do tego jedzenie i picie plus piwko wieczorem :D w przyszłym roku chce mu dać podwyżke

zastanawiam się czy mu nie wziąć jakiegoś "funduszu" typu drugi czy tam trzeci filar???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:50

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? dokladnie to nie wiem ale wiem ze moja mama sporo zalatwiala w KRUSie zeby go wyrejstrowac.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#12 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 19:39

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? Witam.Nie chce zaśmiecać forum wiec napisze to tutaj,być może nie zbyt w temacie ale chciał bym sie dowiedzieć z jaka chęcią rolnicy zatrudniają pracowników.Otoz chodzi mi np o taka sytuacje:Mieszkam w mieście,mam 18 lat ale uczę sie w technikum i chciałbym pracować w gospodarstwie,ale tylko tak na dłuższe weekendy itp.Czy jako rolnicy zgodzili byście sie na taka formę pracy(jak kto woli dorywczej)?

#13 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 21:57

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? Ja bym się zgodził, bo np. mogłbym sobie w weekend gdzieś pojechać na dłużej, a Ty byś się zajmował, a nawet jakbym miał obornik, czy siano, albo słome to bym czekał, aż Ty przyjedziesz, to jest dobry sposób, tzw. predyspozycyjność <_<

#14 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 15:53

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? A jakie byś wyznaczył stawki,tzn place,terminy pracy,jakie warunki pracy i czy ubezpieczał byś takiego pracownika czy na czarno.?

#15 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 22:08

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? No byś był tak jakby domownikiem. Z płacą to zależy co byśmy w danym dniu robili. Ja teraz sezonowo trochę łepków z tatą z okolicy zgarne i za 50 zł dniówki robią i to ostro, dostają jedzenie, picie i robota idzie.

#16 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 23:47

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? Jedzenie,picie,50 zł., zgarniętych nie wiadomo skąd.Popatrz tylko na nich z ukrycia-nie chcę za darmo!.....a Ty jeszcze chcesz zostawić pracusia samopas?!Znajdz sobie zajęcie na te dłuższe wekendy i nie zawracaj sobie głowy.Dziś robiłem sianokiszonkę- na pożycz to kilku chętnych-na chodż dam ci zarobić-to ,to 1-przypomniał sobie o sianie w domu
2-paluszek boli
3-to najpierw pożycz a ja zaraz odrobię
4...........
Życzę powodzenia.

#17 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 08:42

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? Ja mam już kilku chłopaków, co zawsze przychodzą, to pierwszy raz przyszli sami z siebie, pomogli, no to się im zapłaciło, potem to tylko się pytali kiedy będziemy coś robić. Ale jak im płaciłem, to nie chcieli bardzo brać, ale się przekonali. Wiadomo, że jakbym gospodarstwo miał zostawić komuś, to bym z nim podpisał umowe, że się wywiąże z obowiązku, wiadomo co mu po głowie chodzi???

#18 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 09:37

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? u mnie to samo. do pożyczenia chętni zawsze do odrobienia rzadko. na szczęście jest kilku co mają jeszcze chęć popracować ale mimo wszystko inwestuje w sprzęt

#19 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 14:29

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? No to w sumie warunki dobre,wiec nie rozumem tych ludzi ze nie maja zapału do pracy.W mieście takiej pracy nie znajdzie się,bynajmniej w moim.Dlatego napisałem tutaj bo jeździłem jako łebek na wieś przez 9 lat,ogólnie lubię to i nie raz pracowałem,jedyne czego nie umiem to zmieniać biegów w traktorze bo w MF którym jeździłem była zrąbana skrzynia;p Ale trochę tak strach jest szukać takiej pracy bo niektórzy biorą takie coś na żarty.Bo myślą ze jak miastowy to len i jaja sobie z rolników robi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2009 - 15:10

zatrudnić pracownika i opłacać mu KRUS. czy to możliwe? @Rafałek jak jest chęć to wszystkiego sie można nauczyć.. <_<

A zmieniać biegi... samo idzie..