Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powrót do hodowli trzody chlewnej

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartek2305

Bartek2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 11:37

Powrót do hodowli trzody chlewnej Czy ktos z was rozpoczą lub planuje rozpoczac na nowo hodowle swin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Powrót do hodowli trzody chlewnej Dzisiaj, 19:49
  •  

#2 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 08 lipiec 2009 - 12:24

Powrót do hodowli trzody chlewnej No ja odbudowywałem stado narazie idzie dobrze ciekawe jak długo..

#3 Share Bartek2305

Bartek2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 18:07

Powrót do hodowli trzody chlewnej A jak duże masz teraz stado, a jakie miałeś wcześniej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 18:16

Powrót do hodowli trzody chlewnej A ja zadam takie pytanie
Dlaczego zrezygnowaliście z hodowli??

#5 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 18:46

Powrót do hodowli trzody chlewnej A ja w tym czasie co świnie były po 3 zł zwiększyłem hodowle i na dzień dzisiejszy mam 46 macior, czyli stan trzody wynosi ciągle ponad 500szt, zboża kupuje co roku około 100ton, ale ten rok był ostatnim w którym posiałem rzepak więc odzyskam trochę ha na uprawę zboża :D ale dużo rolników już nie wróci do chowu trzody, np mój dalszy sąsiad ma 800ha i większość sieje pszenicą i rzepakiem i nie narzeka, a z kolei mój znajomy posiadał 130 krów+ młodzież, to mu wewalili białaczkę i weszło zapełnię wymion to po pół roku pozostało mu tylko 60 krów a wiadomo jaka cena mleka jest (śmieszne) i on postanowił przestawić się na świnie i już ma hodowle liczącą 300szt :D
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#6 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 18:51

A ja zadam takie pytanie

Większość rolników zrezygnowała bo ostatnimi laty mleko było w cenie.

Ja hoduje krowy i świnie. Zawsze coś jest w cenie.

#7 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 20:07

Powrót do hodowli trzody chlewnej A ja zadam takie pytanie

Na to mogli sobie pozwolić tylko ci co mieli duże gospodarstwo, albo dodatkowo krowy mleczne, a zrezygnowali dlatego że im się nie opłacało, ja już nie mam świń ładnych parę latek zostały krowy

#8 Share Bartek2305

Bartek2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 20:45

Powrót do hodowli trzody chlewnej A kto jeszcze zamierza wrócic do hodowli świn?

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 20:54

Powrót do hodowli trzody chlewnej Ja po świniach mam przerobione na bydło i jest tam w tej chwili już pełna obsada :D A za tydzień kolejna krowa się cieli :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 21:16

Powrót do hodowli trzody chlewnej Tak czytam na tym forum ten temat i temat o cenach żywca wieprzowego i tak dochodzę do wniosku że fajnie mają ci "świniarze"
jak cena była poniżej 3 zł to zrezygnowali z produkcji, przez co zmniejszyła się podaż "surowca" na rynek co spowodowało spowodowało wzrost cen żywca i jak cena sięga ok 5 zł to znowu zaczynają hodowlę i nie chcę wykrakać ale jak podaż wzrośnie to cena może ulec spadkowi mniejszemu bądź większemu, a potem znowu zaczną się narzekania że się nie opłaci, ale i tak fanie maja bo "krowiarzom" nie tak prosto zrezygnować a raczej zrezygnować prosto gorzej na rynek potem wrócić, zazdroszczę normalnie wam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 21:53

Powrót do hodowli trzody chlewnej Teraz podobno i na świniach gorzej bo jakieś papierki wymagają na skupie. Znajomy coś mówił dziś o tym.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 22:00

Powrót do hodowli trzody chlewnej Może gorzej, ale nie jest źle. Musisz wypełniać całą historię życia świni, czym szczepiona, jakieś choroby, jakie pasze i wogółe, może jutro zrobie skan i wrzuce.

#13 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 08 lipiec 2009 - 22:14

Powrót do hodowli trzody chlewnej No nie do końca, bo słaba złotówka robi swoje, gdyby teraz się umocniła to ceny żywca raczej by spadły, niska podaż + drogi import przywróciły trzodę do opłacalności jako takiej
Nie masz czego zazdrościć, przez ostatnie 3-4 lata starczało na rachunki a o inwestycjach raczej trzeba było zapomnieć, bo jak tucznik bywał poniżej 3 zł a prosiak nawet po 65zł to o czym tu mówić
A teraz zaczynać?? Nie wiem, bo jak się dochowasz to cena może spaść i być po 3 zł, i co wtedy?? Kupisz drogo, a jak sprzedasz?? Plajta?? Loteria
a czy świniarzom łatwo zrezygnować?? Co w chlewiki puścić?? Chyba, że mają puste stać, przecież z bydła też można zrezygnować?? Co nie?? Umowy nie są bezterminowe na mleko, kwotę mleczną sprzedać
Mówienie że jednym łatwiej innym trudniej to jest bez sensu, bo każda hodowla jest inna, wymaga innych pomieszczeń i nie można do świńskich porodówek krów zagonić albo świnek przy żłobie "uwiązać"
Jak to mówią: "raz na wozie raz pod wozem"

#14 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 23:24

Powrót do hodowli trzody chlewnej Śmieszy mnie to cale wielkie wracanie do hodowli trzody. Nie zastanowi się jeden z drugim tylko na zmianę likwiduje i znowu zakłada stado. A wiadomo ze ta oscylacja jest wywołana właśnie tym śmiesznym rezygnowaniem i powrotem. A kto na tym cierpi najbardziej? Ci mali z doskoku. Jeżeli zawsze sprzedaje się tyle samo to w jednym roku cala partia pójdzie po 3,5 zł/kg a w następnym po 4,5 i jakoś się to wyrówna. A taki sezonowi kupi prosiaków w szczycie cen a potem sprzeda tuczniki w świńską górkę i po ptakach d*pa zimna rezygnacja z hodowli bo straty olbrzymie. Ale po jakimś czasie znowu się opłaca... to co...? Na rynek i znowu małe stadko za gruba kasę... mija 5 miechów i świnię znowu po 3... i tak w kolo... psucie nerwów ludziom którzy zajmują się hodowla cale życie. Dobrze ze wprowadzają te badania na chorobę aujeszkyego dodatkowa rejestracje świnek w arimr, świadectwa zdrowia. Bynajmniej sezonowy się wykruszają. Z reszta, bardzo nie dawno było o tym pisane w temacie o cenach żywca.

#15 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 07:24

Powrót do hodowli trzody chlewnej Najgorsza cena może być w sierpniu i wrześniu ale nie powinny spaść na pewno poniżej 4zł za kg, cena może spaść nie dlatego żę się pojawi więcej świń, a dlatego że w tych miesiącach przeliczane są dopłaty dla rolników, i co roku złotówka wzrasta swoją wartość i wychodzi mniej dopłaty, a ci co sprowadzają w tym czasie nazwożą sobie trochę półtuszy i zrobią zapas na miesiąc, a wiadomo jak cena idzie w doł to wszyscy odrazu sprzedają, a co do dego dokumentu(faktury) co trzeba mieć, to musi przyjechać weterynarz spojrzeć na tą buchtę co są świnie na sprzedaż, wypełnić ten formularz (musisz nawet podać rodzaj transportu, np ursus 912 i jego rejestracja) lub odbiór osobisty z podwórka, no i to wszystko kosztuje 17zł + chyba 80gr. od kilometra ...
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#16 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 08:46

Powrót do hodowli trzody chlewnej Moi rodzice mają obecnie 17 świniaków (5 sprzedali niedawno) Jak była małą cena za świniaki to praktycznie nic nie zmniejszyliśmy produkcji. Jak by były dalej takie ceny a nawet wyższe to by było lux... :D
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#17 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 09:01

Najgorsza cena może być w sierpniu i wrześniu ale nie powinny spaść na pewno poniżej 4zł za kg, cena może spaść nie dlatego żę się pojawi więcej świń, a dlatego że w tych miesiącach przeliczane są dopłaty dla rolników, i co roku złotówka wzrasta swoją wartość i wychodzi mniej dopłaty, a ci co sprowadzają w tym czasie nazwożą sobie trochę półtuszy i zrobią zapas na miesiąc, a wiadomo jak cena idzie w doł to wszyscy odrazu sprzedają, a co do dego dokumentu(faktury) co trzeba mieć, to musi przyjechać weterynarz spojrzeć na tą buchtę co są świnie na sprzedaż, wypełnić ten formularz (musisz nawet podać rodzaj transportu, np ursus 912 i jego rejestracja) lub odbiór osobisty z podwórka, no i to wszystko kosztuje 17zł + chyba 80gr. od kilometra ...

Tak 17zł ale to za kilkanaście sztuk. A jak odstawiamy powyżej 20 sztuk to płacimy 23 zł.

#18 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 09:52

Powrót do hodowli trzody chlewnej Przy sprzedaży na skupie będzie potrzebne zaświadczenie że weterynarz czyścił świnie. To mi się nie podoba bo zawsze to ojciec robił

#19 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 14:15

Powrót do hodowli trzody chlewnej Kurde a o tym to nie słyszałem... hehe a weterynarze potrafią to robić? U nas z reguły to samemu się to robi i prosiaczki nigdy nie chorują po tym zabiegu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2009 - 14:44

Powrót do hodowli trzody chlewnej Ja głownie specjalizuję się w produkcji bydła mięsnego, ale te 5 macior i 30szt tuczników zawsze jest w zabezpieczeniu... :D :D