Skocz do zawartości

Zdjęcie

Droga z pola...

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 01:19

Droga z pola... Posiadamy pole przy drodze polnej, przelotowej ale głównie dojazdowej do działek, po obfitych deszczach droga została strasznie zmasakrowana (samochody ciężarowe oraz ciągniki z ładunkami), kierowcy osobówek widząc to zaczynają jeździć po obsianym gruncie rolnym...
Czy ktoś z Was ma podobny problem ?Jak sobie z tym radzicie?Do kogo zwracacie się po odszkodowania jeżeli takowe się należą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Droga z pola... Dzisiaj, 16:02
  •  

#2 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 05:56

Droga z pola... U mnie jest to samo, dziura goni dziurę na drodze polnej a samochody coraz bardziej zjezdzają na pole... a raz to nawet sobie drogę na moim polu zrobiły i od tego czasu jak orze to bruzdę rypie od strony drogi i jest spokój :wacko: Bo kto Ci odszkodowanie da, musiał byś każdego delikwenta z osobna ścigać, który przejedzie po twoim polu... A jak masz już posiane to poustawiaj jakieś znacznej wielkości kamienie co kilka metrów, które usuniesz przed żniwami... chyba że strasznie długie to pole wzdłuż drogi jest to nie wiem co poradzić:/

#3 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 06:41

Droga z pola...

U mnie jest to samo, dziura goni dziurę na drodze polnej a samochody coraz bardziej zjezdzają na pole... a raz to nawet sobie drogę na moim polu zrobiły i od tego czasu jak orze to bruzdę rypie od strony drogi i jest spokój :) Bo kto Ci odszkodowanie da, musiał byś każdego delikwenta z osobna ścigać, który przejedzie po twoim polu... A jak masz już posiane to poustawiaj jakieś znacznej wielkości kamienie co kilka metrów, które usuniesz przed żniwami... chyba że strasznie długie to pole wzdłuż drogi jest to nie wiem co poradzić:/

wodzu u mnie identycznie bylo i tez sie tak orze normalnie pobocze zostawiamy (by osobowka mozna bylo sie wyminac, albo zima nie wpasc jak jest pod sniegiem) i pozniej ile pronar poradzi:) ale sa u sa tacy ktorzy nie zostawiaja pobocza i wtery jak wpadniesz....

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 08:04

Droga z pola... U nas tez w jednym miejscu są takie problemy ale to jest akurat polna gdzie samochody mało jeżdżą wiec sie robi bruzdę a na drodze sie wysypie troch łupku ale to już z gmina przeważnie tą drogę zrobi.

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 08:10

Droga z pola... Też miałem podobny problem. Tylko to była piaszczysta droga. Samochody,żeby ominąć dziurę wjeżdżały w pole... Jak zauważyłem że już niezłe zakole wyjeździły to wracając z pola przejechałem kilka razy po tej dziurze agregatem uprawowym i od tej pory jeżdżą po drodze a nie polu.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 15 kwiecień 2007 - 08:37

Droga z pola... Mi jak sie pchali na łąke to powbijałem kilka palików wzdłuż drogi i jest spokój

#7 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 09:25

Droga z pola... a brony do góry zębami-dobry sposób? u nas gość tak zrobił no i jeden przejechał ciągnikiem dwa koła do wyrzucenia. więcej już nikt nie jeźdźił

#8 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 09:36

Droga z pola...

a brony do góry zębami-dobry sposób? u nas gość tak zrobił no i jeden przejechał ciągnikiem dwa koła do wyrzucenia. więcej już nikt nie jeźdźił

No ja kiedys tez chciałem sobie ciagnikiem troche droge skrócic i własnie na takie brony wjechałem. Ale tylko jedna przednią opone przebiłem. Ale byłem tak wkurzony ze wszystkie te brony wrzuciłem na przyczepe i pojechałem. Raptem straciłem jedna opone a zarobiłem 7 sztuk bron cięzkich :wacko: .

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#9 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 09:41

Droga z pola... u mnie tez często ciągnikami przez łąke przejeżdżają bo tak to by musieli dobre 2km jechac. żeby chociaz jedzili jednym śladem to jeszczew miare ale każdy przejeżdża w innym miejscu i łąka jest stratowana.

#10 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 10:02

Droga z pola...

wodzu u mnie identycznie bylo i tez sie tak orze normalnie pobocze zostawiamy (by osobowka mozna bylo sie wyminac, albo zima nie wpasc jak jest pod sniegiem) i pozniej ile pronar poradzi:) ale sa u sa tacy ktorzy nie zostawiaja pobocza i wtery jak wpadniesz....

u nas aż takie wąskie polne drogi nie są(niektóre 6-8m maja w praktyce, a teoretycznie nawet do 12m), ale dla niektórych to za mało... a zanim gmina zrobi z nimi porządek po zimie to każdy kombinuje jak by tu jechać żeby dziury minąć, skoro takie piękne równe pole obok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 15 kwiecień 2007 - 10:13

Droga z pola... we wsi u wuja do drogi polne sa w miare proste i bez dziur,za to dojazdówki do pól i łąk są bardzo mocno "powgniatane"heh :wacko:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 10:15

Droga z pola... Koło pola to najlepiej bruzdę głęboką zrobić i nikt nie wjedzie :wacko: . A na łące też u nas sobie drogę robią. Najlepiej pręty od grabiarki naostrzyć i w deske wbić w obydwie strony pod kontem. I od spodu przybić jeszcze jedną deskę żeby pręty się przez przypadek w ziemię nie cofneły. Efekt murowany. Jak ciągnikiem najedzie to tyklo sobie oponę przebije. Ale jak się w koło od samochodu wbiją to całe nadkole przy samochodzie się trochę zniszczy :P

#13 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 10:25

Droga z pola... tez mam taki problem wiec najlepiej bruzde i kamienie poukladac duze. a pare lat temu to mi przez lake gosciu jezdzil ciagnikiem i wyrznal koleiny caly czas tamtedy jezdzil ojciec mi opowiadal ze dziadek sie wkurzyl i wykowal dziure wsadzil deske z gwozdzmi i przykryl to trawa od tego czasu juz mu nikt po lace nie jezdzil :wacko:

#14 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 11:33

Droga z pola... Po moich polach nie jeżdżą bo są niżej niż droga, ale jak woziłem obornik gminną drogą była tak fatalna że c360 jechałem na 2 biegu, w jednym miejscu to tragedia, się wkurzyłem zacząłem wjeżdżać w pole do sąsiada, jak zauważył, wyleciał z mordą, zaczął się drzeć a ja spokojnie kazałem mu zmierzyć drogę, wyszło ok. 6m, po tym kazałem mu sprawdzić ile ma w mapach(wiem że ma 9m w mapach to wiedziałem jak gadać). Jak mu powiedziałem że w mapach jest 9m to od razu poszedł do domu. Co najlepsze na drugi dzień jak zaczął wozić od siebie obornik to moim śladem jeździł, poza tym kolo przejeżdża przez moją łąkę żeby na swoją wjechać, zawsze innym śladem,

#15 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 12:41

Droga z pola...

a ja spokojnie kazałem mu zmierzyć drogę, wyszło ok. 6m, po tym kazałem mu sprawdzić ile ma w mapach(wiem że ma 9m w mapach to wiedziałem jak gadać). Jak mu powiedziałem że w mapach jest 9m to od razu poszedł do domu.

Też się tacy znajdą, tylko że ja jak uprawiam to już te 0,5 m mojego pola przeznaczam im na drogę, żeby nikt mi tak jak versus nie odpowiedział, ale sądzę że jeżeli zostawiłbym 2 m to też by wjeżdżali, po pewnym czasie nawet taka droga się rozklekota...

#16 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 15 kwiecień 2007 - 15:04

Droga z pola... tez miałem taka sytuacjie, ale zrobiłem bruzde na ok 70cm, jak jeden zawisł i przyszedł do mnie zebym go wyciagnoł jak go popedziłem tak do tej port mam to z głowy...ale teraz juz jest asfalt a wiec juz problem sam sie rozwiazał
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#17 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 21:46

Droga z pola... u mnie na drodze gminnej 6m jak babka postawiła samochód i wysypała przyczepę ziemi to musiałem w pole wjechać , a jak wyjeżdża od siebie z bramy to te 6 m to dla niej za mało - po żniwach załatwie ją tak że jak wiedzie tw bruzde to dzwigiem będą musieli ją wyciągać - walne po samą rame to się może nauczy
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#18 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 14:07

Droga z pola... Był objazd, bo naprawiali droge. To gostek zrobił kilka dziur na miedzy i ustawił kamienie(Duże), bo wcześniej to przy mijaniu ludzie zjeżdrzali w pole.

#19 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:58

Droga z pola... mi jak wjezdzali na pole to wyorałem bruzde że jak goścu wpadł samochodem to sie zawieśił ale po jakimś czasie gościu przyjechał i zaorał tą bruzde :wacko: i ojciec sie wkurzył i na drugi rok też taką bruzde wywalił i wtedy kiedy zaczeli jeżdzić to pojechalem do wuja(od niego dzirżawimi ye pole) i on znał tam ludzi i kiedyś przez przypadek kiedy byłem u niego to gośviu wjechał i zaczął orać ta bruzde to spisalem numery i na policję no i wtedy było po nim :P a na drugi rok było spokonie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 07 maj 2007 - 09:02

Droga z pola... najlepszym, bo najprostrzym sposobem jest gleboka bruzda. u mnie wystarczy 30cm i samochodzikiem juz nie zjedzie :blink: dobrze, ze nie ma az tak duzego blota, bo dla ciagnika 30 cm jest pryszcz. tak samo pryszczem dla traktora jest to bloto. ciagnikeim napewno nie zjedzie, bo przejedzie przez srodek blotka.