Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycinak z bocznym wysypem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robak

robak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 13:11

Wycinak z bocznym wysypem Witam!
Mam obore na 24 sztuki i zamierzam kupić Wybierak do kiszonki z bocznym wysypem. Wybierak założył bym na widlaku i brał bym kiszonkę wyciętą zwykłym wycinakiem. Napiszcie mi czy taki nimi wóz paszowy nadaje się do rozdawania sianokiszonki, jak taka maszyna sprawuje się a także jakiej firmy wybrać. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycinak z bocznym wysypem Dzisiaj, 02:57
  •  

#2 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:01

Wycinak z bocznym wysypem A czym wycinasz, tur? Skoro to wybierak z wysypem to powienien i wybierac z pryzmy i wysypywac, ostatnio ogladalem jakies prezentacje, i byly takie wycinaki na tura, ladowarke z frezem, ktore mieszaly i wysypywaly z boku, ale koszt takiego urzadzenia jest nie duzo mnijeszy niz paszowoz.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#3 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 21 luty 2010 - 17:49

Wycinak z bocznym wysypem @ viper podaj jakiś link do tych prezentacji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 21 luty 2010 - 19:52

Wycinak z bocznym wysypem @ viper i mała wydajność... żeby naciąć i wysypać dla 100 krów to ze 3godziny, że nie wspomne już o zatykaniu wysypu przez sianokiszonke... do kukurydzy zgodze się bardzo fajna zabawka ale nie do sianokiszonki
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#5 Share ojtamojtam

ojtamojtam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 luty 2013 - 09:05

Wycinak z bocznym wysypem Witam. Poszukuję informacji na temat wycinaków kiszonki z bocznym wyrzutem. Do tej pory znalazłem 2 rodzaje takich wycinaków:
tak jak na tym filmie
http://www.youtube.com/watch?v=FTrOpNBz1so
lub http://allegro.pl/wy...33825220.html
przy czym zastanawia mnie czy ten drugi może postawić kostkę bez konieczności rozwalania za pomocą wyrzutera,

Chciałbym poznać wasze opinie na temat obu rodzajów wycinaków, jak się sprawują, ich awaryjność, ewentualne koszty naprawy.
Kolejna sprawa to ich zapotrzebowanie mocy. Sprawa wygląda tak, że ze względu na wysokość moich budynków wycinak musiałby współpracować z Ursusem c 360 z turem i tu pytanie czy ciągnik ten będzie sobie radził? Co do pierwszego to nie podoba mi się to, że ten Rusek musiał pracować przy dużych obrotach, ale nie wiem czy to wina ciągnika czy może wycinaka. Czytałem, że miewają one problemy z wyrzutem sianokiszonki lecz jak widać na załączonym filmie raczej powinno być ok.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 luty 2013 - 10:07

Wycinak z bocznym wysypem ja mam Strutmanna hydrofox hd dwumieczowy 3 rok i mogę coś o nim napisać. co do jakości wykonania czapki z głów maszyna przemyslana z tym że ja zakupiłem pierwszy lepszy i miał naspawaną bieżnię przez co miałem sporo porblemów. Niestety poprzednik nie wymienił rolek napędzających miecz ani nie wyregulowal ich na mimośrodzie i dorobiałem drugie rolki ze stali utwardzanej teraz jest prawi eok bo idelanie bierzni nie odtworzyłem (ściąłem spawy stare i wyrównałem ale idealnie tegos ie nie zrobi). teśc ma podobny wycinak tylko mniejszy trochę bez luzó na bieżni i wszytsko jest ok. J a wmoim miałem widnę ale odjąłem żeby zrbić paleciak, zrzutka i docisk. Jeżeli miałbym wybierać dzisiaj wybrałbym ten typ właśnie choć ma on jeden minus w stosunku do noży które porusazą się z góry na dół. Wtedy można wyciąć pryzmę wyższą na jeden raz a moim na określoną wysokoć. Z wycinaków mogę jeszcze polecić Fellę i BVL. Osobiście uważam że jeśli masz niedużo bydła to boczny wyrzut mni enie powala i wolałbym widełkami rogablować kostki (możesz postawić kilka kostek na chodniku na 3-4 dni, kiosznka się nie grzeje a z bocznym wyrzutem codziennie musisz gibać no i oczywiście już przy nabieraniu dostaje powietrza i rozpoczyna się wtórna fermentacja).
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ojtamojtam

ojtamojtam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 luty 2013 - 08:33

Wycinak z bocznym wysypem Po konsultacjach z kilkoma rolnikami muszę Ci przyznać rację, że to byłby pomysł mało trafiony. Szczególnie ze względu na to, że musiałbym codziennie przywozić kiszonkę.

#8 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 17 luty 2013 - 09:51

Wycinak z bocznym wysypem kup sobie coś sprytniejszego bo z tego co tu widze to w ciągu roku bedziesz musiał sporo dni odjąc sobie z zycia na wycinanie kiszonki:) haha

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#9 Share ojtamojtam

ojtamojtam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:30

Wycinak z bocznym wysypem Prawdopodobnie zakupię jakiś "klasyczny" wycinak.

#10 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 25 luty 2013 - 14:44

Wycinak z bocznym wysypem tak zrób i napewno nie będziesz załować :) Polecam standardowy wybierak tnący :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 09:32

Wycinak z bocznym wysypem a jak on wywala kiszonke .... tylko na 1 stronę ? prawo czy obie ?

Dodaj odpowiedź