Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak najprościej podłączyć CB radio do Fendt-a serii 700 od roku 2000!!!!

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 10:11

Jak najprościej podłączyć CB radio do Fendt-a serii 700 od roku 2000!!!! Witam, posiadam Fendt-a 716 rocznik 2001 i jestem jego właściclelem od roku. Jestem w trakcie poznawania wszystkich jego mozliwości. Jak napisałem w temacie chciałbym sie od Was dowiedzieć jak najprościej podłączyc CB radio do owego Fendt-a... gdyż bedzie mi one potrzebne przy najbliższej akcji żniwnej w komuniakcji z kombajnem... :D .W.g mnie njaprościej byłoby podłączyc owe radio na wtyk od zapalniczki ale siedząc w kabinie nie byłem wstanie znaleźc owego gniazda a by sie upewnić zajrzałem do instrukcji i tez nie otrzymałem odpowiednich instrukcji - informacji... Jestem otwarty na wszelkiego typu rady i czekam na odpowiedź. Niech wypowiedża sie osoby co takze posiadaja Fendt-a z serii 700 i tak jak ja konkretnie 716-tke...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak najprościej podłączyć CB radio do Fendt-a serii 700 od roku 2000!!!! Dzisiaj, 20:53
  •  

#2 Share Z00m888

Z00m888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 10:32

Jak najprościej podłączyć CB radio do Fendt-a serii 700 od roku 2000!!!! Montaż CB radia jest bardzo prosty. Do pracy radio potrzebuje tylko stałego dostępu prądu 12 V. Można go wziąć z dowolnego miejsca w kabinie. Z własnego doświadczenia wiem ze najlepiej podłączyć się do źródła prądu w którym napięcie odłączane jest wraz z wyciągnięciem kluczyka ze stacyjki. Zapobiega to wyczerpaniu akumulatora gdy np zapomni się wyłączyć radio na noc. Takie źródła prądu bez problem znajdzie się gdzieś w pod kokpitem (np jakaś kontrolka). Zazwyczaj jest tak ze stacyjki posiadają niewykorzystane wtyczki, które przeznaczone są do innych modeli pojazdów i w których również jest napięcie. Najprościej było by podłączyć CB do kabelka zasilającego zwykle radio, jeżeli się takowe posiada. Ostatecznie można również poprowadzić bezpośrednio kabel z akumulatora, ale to zajmie trochę więcej czasu. Pozdrawiam.

#3 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 22:09

Jak najprościej podłączyć CB radio do Fendt-a serii 700 od roku 2000!!!! No ok najprościej mówisz pod radio ostatnio je wyjołem i tam wsyztsko jest na standardowej kostce ISO i jak zarobic zeby sie pod nia podłaczyc do prądu... rociąć kabelek... przed kostka polutować zailozowąc i wszystko... nie straci na tym radio ?? jakby co porobie zdjecia i pokierujesz mnie bym czegoś nie pomieszał... i by działało

a co z montażem anteny , dach jest zrobiony z tworzywa czyli na magnes antena odpada.... chyba ze na błotniku ale czy to nie bedzie za nisko raczej tez odpada... pozostaje antena montażowa czy jakiś uchwyt zastosowac... ?? prosze o porade...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak najprościej podłączyć CB radio do Fendt-a serii 700 od roku 2000!!!! Dzisiaj, 20:53
  •  

#4 Share Z00m888

Z00m888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 12:06

Jak najprościej podłączyć CB radio do Fendt-a serii 700 od roku 2000!!!! Co cie mam kierować? Przecież to proste jak nie powiem co <_< Czerwony kabel to +. Podpinasz się do niego w dowolny sposób i gotowe :P Jak nie chcesz mieszać w kostce to weź napięcie np z oświetlenia kabiny zasilania wycieraczki lub nawiewu (tylko najpierw sprawdź próbówką czy jest napięcie). Co do anteny to nie ma jej co montować na dachu bo pierwsza lepsza gałąź i jej nie będzie. Ja bym zamontował wzdłuż słupka tak aby tylko trochę wystawała ponad dach kabiny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 15:37

Jak najprościej podłączyć CB radio do Fendt-a serii 700 od roku 2000!!!! czyli taka antena łamana (skręcana na motylek) na magnes ??
http://www.allegro.p..._na_magnes.html

Załączony plik  fendt_716_1_.jpg   58,37KB   105 pobrań