Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnice C-360

235 odpowiedzi na ten temat

#161 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 19:30

Zwolnice C-360

:D na pewno zrozumiał opacznie i odkręcił (   :ph34r: lub jeszcze odkręca...)  pochwę od reszty zwolnicy  :P

Edytowany przez black_shadow, 27 grudzień 2014 - 19:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwolnice C-360 Dzisiaj, 14:56
  •  

#162 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 19:33

Zwolnice C-360

a może wciąż próbuje wyrwac półoske z tylnego mostu :P

#163 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:20

Zwolnice C-360

Autor tematu na chwilę zostawił temat tylnego mostu aby zabrać się za 'lejącą' się wodę z pompy wodnej - Skutek mojej i taty naprawy z radami dziadka rozsypana pompa - Trzeba kupić nową ale myśle jak ona już ojojoj ponad 10 lat nie ruszana to można na to sobie pozwolić...

a wracając do tylnego mostu będę rozkręcał tak jak napisaliście panowie ale z pomocą dziadka wpierw muszę się zająć postawienia go na "Kołkach" ojoj samemu to trzeba się nagibać ale to  zacznę we wtorek. Aktualnie jestem w fazie tworzenia listy potrzebnych części :

Szyby (przednia ,2 boczne , tylna , przód-Prawa)

Naprawa hamulców (cylinderki szczęki okładziny itp itd...

Nowa pompa wodna

Przewody pneumatyczne

Króciec do wyjścia hydraulicznego

Planuję również zakup 1 akumulatora 12v  w jednym poszła 1 cela ...... Aktualnie mam 1 24v i to jest koszmar przejechać kawalek na światłach bądź 10 razy go odpalić a później wyjmować akumulator 2 km od domu do ładowania (miałem taki przypadek przy koszeniu łąki....)

Korzystając z okazji Poda ktoś link do aukcji z przewodem hydraulicznym (długim co podłącza się pod ciągnik  aby wywrócić przyczepę ) 

Ma ktoś na sprzedaż Oponę 10/15 do przyczepy !?!?!!

#164 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:28

Zwolnice C-360

http://www.farmexper...rodukt3595.aspx

#165 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 27 grudzień 2014 - 22:33

Zwolnice C-360

HEH źle napisalem Ten przewód to ten co w przyczepie jest

heh

#166 Share kratek69

kratek69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 22:33

Zwolnice C-360

Autorowi chyba chodzi o przewód hydrauliczny do przyczepy

http://www.farmexper...odukt10076.aspx

#167 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 22:45

Zwolnice C-360

Dokładnie tak kolego :) 

Jutro zdam relacje z zaczętego wcześniej remontu przyczepy

Jak znajdę oponę  i przewód zabiorę się za hamulce 

#168 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 09:55

Zwolnice C-360

Planuję również zakup 1 akumulatora 12v  w jednym poszła 1 cela ...... Aktualnie mam 1 24v i to jest koszmar przejechać kawalek na światłach bądź 10 razy go odpalić a później wyjmować akumulator 2 km od domu do ładowania (miałem taki przypadek przy koszeniu łąki....)

Coś ci się chyba pomyliło z tymi Voltami.

Pierwsze widzę akumulator 24V w C-360.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#169 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 13:05

Zwolnice C-360

a faktycznie walnelem sie sorki 

są 2 szóstki  albo 1 12

#170 Share ramzes321

ramzes321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 16:04

Zwolnice C-360 Witam mam problem z montażem zwolnicy prawej w c360 półoś przechodzi przez sprzęgło blokady i dalej nie idzie włożyć i teraz nie wiem czy trzeba to wkładać z załączoną blokadą żeby zgrać wielowypust czy też nie i jeszcze pytanie odnośnie uszczelek od pokryw blokady tych papierowych montuje się je na sucho czy smaruje np sylikonem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 16:13

Zwolnice C-360

:) sprzęgło blokady musisz ustawić w miarę na środku i wkładasz zwolnicę wsuwasz półoś i trafiasz delikatnie wychylając w jedną lub drugą :P    ...sprzęgło odsuwa sprężyna blokady i opiera je o uszczelniacz w pokrywie więc musisz uważać aby go nie uszkodzić..uszczelki smarujesz silikonem ;)

powodzenia :)

Edytowany przez black_shadow, 07 styczeń 2015 - 16:17.

#172 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:35

Zwolnice C-360

Sama nowa uszczelka powinna wystarczyć, jednak zależny dużo od powierzchni elementów, rysy, zagłębienie.

Jeśli chcesz spać spokojnie to nałóż cieniutką warstwę silikonu na uszczelkę.

To miejsce za bardzo schowane by z powodu niewielkiego przecieku zaglądać ponownie.

#173 Share ramzes321

ramzes321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:41

Zwolnice C-360 tak się nad tym zastanawiałem bo teoretycznie jak by ktoś stanoł na blokade to ona powinna się zazębić i wycentrować z wpust em w mechanizmie różnicowym i wsuwając półoś w sprzęgło blokady automatycznie powinno się dać wsunąć w mechanizm różnicowy czy wystarczy jak jest podniesiona jedna strona ciągnika czy drugie koło też musi być w powietrzu
Odnośnie elementów to pokrywa blokady jest nowa a ta cała piasta łożyska mechanizmu różnicowego przeszlifowana drobnym papierki em na błysk i odtłuszczona wżerów niema wcale no chyba żeby złożyć na samym sylikonie

#174 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:42

Zwolnice C-360

Dopasuj jakiś kołek tak żeby blokadę zazębić i wsuwaj zwolnicę.

#175 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:43

Zwolnice C-360

nie musisz podnosić drugiej strony... próba wciśnięcia blokady gdy jej koło nie jest przetkane półosią skończy się wypadnięciem koła, kamieni, sprężyny /uszkodzeniem uszczelniacza 

#176 Share ramzes321

ramzes321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 20:18

Zwolnice C-360 Dzięki za pomoc wziąłem kawałek rury mniej więcej średnicy półosi i w sunołem w mechanizm różnicowy potem nacisnołem blokade i ją z blokował em potem wyjołem rurę i wsuwałem zwolnice praktycznie to półoś wpadła sama jeszcze raz Dzięki Pozdrawiam

#177 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 16:00

Zwolnice C-360

W prawej zwolnicy gniazdo pod łożysko wału koła o średnicy zewnętrznej 100mm ktoś przetoczył na 104 i wstawił tulejkę z jakiegoś tworzywa. Teraz zaczyna się ona kruszyć i wypadać. Kilka razy wał koła był luźny co objawiało się jakby tarciem z tamtych okolic, szczególnie przy skręcaniu. Dokręcałem tą nakrętkę, teraz luzu na kole nie czuć, ale tarcie nieraz słychać. I od któregoś dokręcenia nakrętki zauważyłem, że przy powolnym puszczaniu sprzęgła przy ruszaniu ciągnik jakby szarpie i skacze. Tulejka bardziej wykruszyła się na dole, możliwe, że już wał nie ma osiowości i tak trze i przez to też skacze? Po podniesieniu tylnych kół powinny one obracać się z takim samym oporem?

#178 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 15 luty 2015 - 18:29

Zwolnice C-360

A czy półoś może mieć trochę luzu na łożyskach (6410)? 

#179 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:08

Zwolnice C-360

Panowie mam taka sytuacje

Koles kupił c 360 w super stanie fakt stan zaje.. inaczej sie nazwac nie da. skrzynia zwolnice tylny most cichutko pracowały ze az przyjemnie bylo słuchac (braku hałasu :D) sam sie dziwiłem jak to mozliwe az do zmiany oleju w skrzyni gosc przyjechal pełny zadumy  no i flaszeczka przchwalanie sie i takie tam no az przyszła pora spuszczania oleju odkreciłem korek i ku zdziwieniu nic nie leci no to druga flaszka bo moze pujdzie samo. ale nic nie poszlo grzebnolem srubokretem a tam trociny w skrzyni :D w zwolnicach to samo i nawet w przekładni kierowniczej.Wiec rozebrałem górna pokrywe by zobaczyc stan łozysk i trybów no tryby i łozyska w porzadku i zalalismy nowym olejem po ówczesnym wyczyszczeniu z trocin i takie pytania czy trociny maja wplyw na zywotnosc skrzyni ? czy raczej nie ? bo chlop nie wie czy jej nie sprzedac :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:14

Zwolnice C-360

He he stary numer. Jak nawalił trocin to pewnie skrzynia już jest kiepska lub myślał że wycie a wuje każda 60-ka to objaw agonii skrzyni i nawalił. Zobaczy co będzie dalej.

KPK Kumurun Team