Polecane posty

seweryn20    825

Wygląda to z góry mniej więcej tak

http://zapodaj.net/3b539c341192.jpg.html

Bez żadnych innych przeróbek zaciąga się ją jednym palcem

http://zapodaj.net/da0fa660798a.jpg.html

Tylko w czasie jazdy trzeba trzymać troszkę mocniej.

Jedyna żecz która wymaga zrobienia to dzwignia zamontowana w miejsce pedału blokady. Tego nie widać bo żeby zrobić zdjęcie musiał bym wymontować skrzynkę akumulatora.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luczyk    0

Seweryn20 a możesz powiedzieć coś dokładniej o tych zetor-owskich sprężynach do blokady 60tki? Jakie te sprężyny są? i czy pasują normalnie? i czy wystarczy je zamienić i w to samo miejsce co były ursusowskie sprężyny włożyć zetor-owskie? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W zetorze jest jedna sprężyna nałożona na samą oś blokady w tylnym moście. Trzeba tylko w pokrywce blokady zrobić jeden otwór, tylko tym otworem różni się pokrywka od zetorowskiej.

Druga sprężyna jest na cięgle które idzie już do dzwigni blokady. Trzeba tylko opór dla sprężyne przyspawać do cięgła.

http://zapodaj.net/4...f08c42.jpg.html

Widać je na rysunku nr. 45 bi 55.

Oryginalną sprężynę w 60-ce która jest między sprzęgłem blokady a dyferencjałem trzeba wyrzucić i już chodzi lekutko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwasss    0

u mnie w c 360 tylne prawe koło lata jak szalone. Objawieło się to że słyszałem chałas w prawej zwolnicy podczas skręcanie w lewo. Wszędzie szukam jak dojść do łożyska i je dociągnąć, nie mogę sobie z tym poradzić. co to za dekielek? Jeżeli to ten pośrodku felgi z dwoma dużymi dziurami to próbowałem i nic. Proszę o jakieś info lub foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Kolego kwasss to nie to! Wydaje mi się, że ty pewnie patrzysz od zewnętrznej strony koła (pewnie tam w środku obciążników). Dekielek o który pytasz znajduje się z drugiej strony zwolnicy (czyli jak patrzyłeś na to miejsce, o którym myślałeś, że to jest dekielek, to dokładnie po przeciwnej stronie znajduje się dekielek, którego szukasz), przykręcony na 3 śrubki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwasss    0

wielkie dzięki. Chyba wiem o czym mowa. Rozłożyła mnie gorączka ale niedługo spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Daj znać czy udało ci się zlokalizować i usunąć usterkę :lol: Tymczasem życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwasss    0

Witam ponownie.

Żałuję że wcześniej nie zadałem pytania na tym forum. Oszczędził bym sobie trochę roboty. Oczywiście wszystko jest tak jak napisaliście i roboty rzeczywiście na 5 min. Jaki olej polecacie do zwolnicy? Wyczytałem w katalogu że do ursus 902, 904, 1002, 1004, 1212, 1214 i 1604 leje się hipol 9. Czy do c360 też to polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

olej w zwolnicach nie powinien byc zbyt gesty

a 60 to nie zbyt wymagajacy sprzet wiec co wlejesz, jak uwazasz ze warto to mozesz lac i olej po 20 zl/l


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

Co do oleju to według fabrycznej instrukcji obsługi od C-360 do skrzyni przekładniowej i zwolnic zalecano hipol 6 (1,5 litra w każdą zwolnicę).

Tutaj masz link http://www.agrofoto.pl/forum/topic/618-jaki-olej-do-skrzyni-biegow/page__fromsearch__1 możesz sobie troszkę poczytać na temat olejów przekładniowych i nie tylko, jakie forumowicze leją do swoich sprzętów :o , a nie ma tego czytania aż tak dużo ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Według mnie to tam wszystko wyje oprócz zwolnic. Dyfer będzie hałas robił i zużyta skrzynia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

A WOM nie jest przypadkiem włączony na tym filmiku?

bo wydaje taki odgłos jakby był włączony i dlatego tak wyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Pewnie 60tka remontu niemiała to się nie dziw u mnie jest to samo tylko tak głośno to mi nie wyje inaczej w kabinie bym nie wytrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Na tym filmiku wg mnie najbardziej słychać skrzynie i może most troche, był może remont ostatnio? A most najbardziej na 5-tce będzie wył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

To wycie buczenie trzaski i inne odgłosy to urok tych ciągników taki miałem trzeba się przyzwyczaić innego wyjścia nie masz ,a zdarzają się 60 tki ekstremalne głośne że mówił mi znajomy kazał jechać 60 tką swoją koledze co nigdy nie jechał tym ursusem to chłopina zatrzymał się i nie chciał jechać dalej myśląc że rozwaliła się skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak skrzynia wyrąbana to prawie na każdym biegu wyje. Włącz na luz reduktor i posłuchaj skrzyni na biegu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Najgorzej jest jak przy remoncie wymieni się jeden tryb np. dolny a górnego nie. A najwięcej wycia powoduje wymiana samego wałka sprzęgłowego bez wymiany koła stałego zazębienia na wałku pośrednim (lub odwrotnie), gdyż tam są największe obroty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

A czy stosował ktoś preparaty typu "moto doktor" czy coś w tym stylu,tylko przeznaczone do skrzyni biegów ??? Daje to jakieś efekty w c-360 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A gdzie tego doctora wlejesz do skrzyni :lol: niewolno! olej który jest w skrzyni jest zarówno olejem hydrauliki, gdybyś zagęstnił olej to nie bedzię hydraulika prawidłowo pracowała a może i wogóle. Jedyne efekty w c360 daje remoncik


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bison45    0

Była remontowana 7 lat temu. Do skrzyni i sprzęgła nic nie mam, nie rypi i ma moc na każdym biegu. A i podczas jazdy wom był właczony...to sam już nie wiem... :unsure:

Edytowano przez bison45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zwolnice to raczej nie są. one się wolno obracają i nie będą takiego hałasu robiły. To raczej skrzynia albo dyłer. To po części idzie zlokalizować po tym jaki hałas wydaje na poszczególnych biegach. Próbuj.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj