Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnice C-360

235 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 12:02

Zwolnice C-360 Koło talerzowe atak
Koło ataku
Para kół
Jak ktoś znajdzie ofertę jaką można polecić to dajcie znać, wg mnie 1 link oferta jest dobra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwolnice C-360 Dzisiaj, 05:54
  •  

#42 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 16:09

Zwolnice C-360 Zestawy co podałeś też są nieorginalne.
Też chciałem takie kupić,ale gościu nie wiedział nawet jaki to producent ani kraj pochodzenia.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#43 Share Luczyk

Luczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:19

Zwolnice C-360 Witam. Moja c360 pewnie zresztą jak każda strasznie buczy najgłośniej na biegu 5 B) Mam pytanie odnośnie tego, co tak buczy czy zwolnice czy wał ataku? I jak to zniwelować?

#44 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:26

Zwolnice C-360 Zmień koło talerzowe i wałek atakujący w tylnym moście. Pasuje od Zetora bez przeróbek. W zetorze są skośne zęby, a ursusie proste i dlatego wyje B)
Wieczny kawaler ;)

#45 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 15:04

Zwolnice C-360 zmień olej w zwolnicach na gęstrzy np. TRANSOL taki jak w kosiarkach...

#46 Share Luczyk

Luczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:20

Zwolnice C-360 No to zimą zrobimy remoncik B) Te tryby atakujące, tłok i cylinder podnośnika, wymiana olei i blokada kół B) Teraz ostatnio naciągnąłem ten naciąg od blokady ale i tak trzeba stać na niej bo wyskakuje i nie wiem czemu B) Wyskakuje po pewnym czasie i trzeba deptać B)

#47 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:42

Zwolnice C-360 Prucz wymiany dyfra na zetorowski można przyszlifować kły blokady na kształt prosty jak w 30-ce, Żeby chodziła lżej wyrzuca się sprężynę ze środka blokady i zakłada dwie z zetora. Jedna na osi dzwigni w pokrywce a druga na cięgle. Chodzi wtedy lekko. Ja założyłem z dzwignię ręcznego po prawej stronie fotela i odpukać działa elegancko. Kiedyś przerobię tylko sprężyny tak jak w zetorze i nie ma szans żeby coś wyskoczyło. Już teraz na oryginalnej blokadzie się to nie zdarza.
http://zapodaj.net/4...f08c42.jpg.html
Te sprężynki to numery 45 i 55.

A jeśli chodzi o wycie dyfra to ustawienie luzów TROCHĘ może pomóc ale najlepszym rozwiązaniem faktycznie jest wymiana kompletu zębatek atak i talerzowe.
KPK Kumurun Team

#48 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 19:45

Zwolnice C-360 Wymiana kół zębatych w ataku to najlepsze rozwiązanie, jednak pod tryb ataku (ten mały) są potrzebne dodatkowe podkładki, ponieważ tryb zetorowski jest trochę węższy od ursusowskiego. Jedna z firm na allegro oferuje nawet takowe podkładki w komplecie - http://allegro.pl/pa...1174621631.html
Bez tych podkładek nie da się prawidłowo wyregulować zazębienia małego koła z dużym. Oryginalne tryby zetorowskie kosztują około 1000 zł, a dobrej firmy polskiej (np. KORURS) ok. 400 zł.

#49 Share Luczyk

Luczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:28

Zwolnice C-360 Seweryn20 możesz powiedzieć coś więcej o tej dźwigni z ręcznego? Którą dźwignie założyłeś tą co jest obok lewego koła do zaciągania ręcznego? A przyszlifować te widełki czy co?

#50 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 19:04

Zwolnice C-360 Szlifuje się nie widełki tylko sprzęgło kłowe blokady. w 60-ce zęby mają boczne ścianki pod skosem. Szlifuje się je na prosto tak samo jak wygląda to w blokadzie zetora czy 30-ki.Dokładnie. Z prawej strony fotela mam przykręconą dżwignię od ręcznego. Jutro postaram się zrobić zdjęcie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 16:59

Zwolnice C-360 Wygląda to z góry mniej więcej tak
http://zapodaj.net/3...341192.jpg.html
Bez żadnych innych przeróbek zaciąga się ją jednym palcem
http://zapodaj.net/d...60798a.jpg.html
Tylko w czasie jazdy trzeba trzymać troszkę mocniej.
Jedyna żecz która wymaga zrobienia to dzwignia zamontowana w miejsce pedału blokady. Tego nie widać bo żeby zrobić zdjęcie musiał bym wymontować skrzynkę akumulatora.
KPK Kumurun Team

#52 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 17:32

Zwolnice C-360 A to mój pomysł (i wykonanie) na blokade mostu http://www.agrofoto....mage&img=110585

#53 Share Luczyk

Luczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 11:01

Zwolnice C-360 Seweryn20 a możesz powiedzieć coś dokładniej o tych zetor-owskich sprężynach do blokady 60tki? Jakie te sprężyny są? i czy pasują normalnie? i czy wystarczy je zamienić i w to samo miejsce co były ursusowskie sprężyny włożyć zetor-owskie? B)

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 12:48

Zwolnice C-360 W zetorze jest jedna sprężyna nałożona na samą oś blokady w tylnym moście. Trzeba tylko w pokrywce blokady zrobić jeden otwór, tylko tym otworem różni się pokrywka od zetorowskiej.
Druga sprężyna jest na cięgle które idzie już do dzwigni blokady. Trzeba tylko opór dla sprężyne przyspawać do cięgła.
http://zapodaj.net/4...f08c42.jpg.html
Widać je na rysunku nr. 45 bi 55.
Oryginalną sprężynę w 60-ce która jest między sprzęgłem blokady a dyferencjałem trzeba wyrzucić i już chodzi lekutko.
KPK Kumurun Team

#55 Share kwasss

kwasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 21:32

Zwolnice C-360 u mnie w c 360 tylne prawe koło lata jak szalone. Objawieło się to że słyszałem chałas w prawej zwolnicy podczas skręcanie w lewo. Wszędzie szukam jak dojść do łożyska i je dociągnąć, nie mogę sobie z tym poradzić. co to za dekielek? Jeżeli to ten pośrodku felgi z dwoma dużymi dziurami to próbowałem i nic. Proszę o jakieś info lub foto

#56 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 22:30

Zwolnice C-360 Nie z tej strony koła Zaglądnij od strony mostu tzn.od środka ciągnika.

#57 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 22:42

Zwolnice C-360 Kolego kwasss to nie to! Wydaje mi się, że ty pewnie patrzysz od zewnętrznej strony koła (pewnie tam w środku obciążników). Dekielek o który pytasz znajduje się z drugiej strony zwolnicy (czyli jak patrzyłeś na to miejsce, o którym myślałeś, że to jest dekielek, to dokładnie po przeciwnej stronie znajduje się dekielek, którego szukasz), przykręcony na 3 śrubki :)

#58 Share kwasss

kwasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 02:35

Zwolnice C-360 wielkie dzięki. Chyba wiem o czym mowa. Rozłożyła mnie gorączka ale niedługo spróbuje.

#59 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 22:47

Zwolnice C-360 Daj znać czy udało ci się zlokalizować i usunąć usterkę :lol: Tymczasem życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kwasss

kwasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:40

Zwolnice C-360 Witam ponownie.
Żałuję że wcześniej nie zadałem pytania na tym forum. Oszczędził bym sobie trochę roboty. Oczywiście wszystko jest tak jak napisaliście i roboty rzeczywiście na 5 min. Jaki olej polecacie do zwolnicy? Wyczytałem w katalogu że do ursus 902, 904, 1002, 1004, 1212, 1214 i 1604 leje się hipol 9. Czy do c360 też to polecacie?