Polecane posty

slavo666    0

Odkręcasz koło,błotnik,odpinasz łańcuch trzymający belkę podnośnika,odkręcasz śruby dookoła pochwy,wkręcane w obudowę mostu,bierzesz długą rurkę,lub coś podobnego,2 osoby,wkładasz rurkę pod zwolnicę i wyciągacie.Oczywiście trzeba też wcześniej rozkręcić nakrętki ściągające taśmę o ręcznego.Trzecia osoba musi ją trzymać za "piastę" koła,żeby wam to nie upadło,bo ciężkie qrestwo.Żadna filozofia.Przez całe życie nawyciągałem się tego do bólu (dosłownie) U mnie też swego czasu powyrywało śruby.Orginalnie są tam M16,zrobiliśmy na 18,ale to tez wydarło,co dziwne,tylko z jednej strony się to robiło.W końcu kupiłem utwardzane śruby M18 z drobnym gwintem i przewierciłem dolne otwory na przelot,tak samo te górne powiększyłem i dałem wszędzie te śruby.Teraz nie puści nawet 1mm,choćbym go desantował z samolotu ;) Dodam,że u mnie już nawet wykruszyło się kawałek pochwy od góry,jak to wszystko popuściło,a po tym patencie jest święty spokój.Wszystkim,którzy mają takie problemy radzę takie samo rozwiązanie.

Może potem zrobię zdjęcie,jak to się prezentuje na ciągniku

 

kolego faktycznie jest w zwolnicy miejsce aby przewiercić te otwory na wylot i od środka wystawała główka śruby??Czy konieczne do tego jest rozbrajanie całej zwolnicy i wyciaganie bebechów, czy może wystarczy odkręcic dolny dekiel.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Jest tam dużo miejsca,bo mam tak zrobione.W przeciwnym razie bym Cię nie namawiał na to."Bebechów' wyciągać się nie musi,ale dobrze jest to zrobić,bo po prostu oprócz tego,ze będzie to lżejsze,to dodatkowo trzeba potem dokręcić śruby i musi być dostęp do tych dwóch,które są na dole.tam nie ma dużo roboty z tym,wyciągasz wał koła,bo na nim siedzi duży tryb i już masz dostęp do środka.Półośki można nie ruszać.

No i nie cytuj poprzedniego posta,bo zaraz upomni Cię Anioł Stróż :)

Obiecane fotki.

obraz017fak.jpg

obraz019fo.jpg

Jak widać,wszystkie śruby są wymienione.Te dwie,które są wkręcane w korpus zwolnicy u samej góry,gdzie odlew ma zrobione takie garby,żeby było miejsce na ściankę dla gwintu,również zostały wymienione.Ściąłem oba te garby szlifierka na równo,uprzednio oczywiście wywiercając nowe otwory i wsadziłem tam śruby łebkami w stronę zwolnicy.łebki zostały ścięte na równo i śruby wbite na sztywno,następne całość została porządnie obspawana i nadlana,żeby tego nie wydarło.Powstało dzięki temu coś w rodzaju szpilek i nakrętki nakręcane są od strony mostu.

Edytowano przez Marioboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1031    0

Witam. Chcę sobie zrobić pewny wynalazek ze zwolnicą od ursusa c360 i zanim ją kupie chciałbym się dowiedzieć jakie jest przełożenie w zwolnicy od c360?? Nie mogę nigdzie tego znaleźć w internecie a książek żadnych nie mam od ciągnika. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niech zgadnę - łuparka do drewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1031    0

deer20

widziałem ten temat wcześniej ale dopiero teraz zauważyłem że jest tam podane przełożenie... Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.

 

makary

Nie, nie jest to łuparka do drewna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiller    2

Witam.Mam problem wykręcają się szpilki na zwolnicy lewej strony T-25 co może być za przyczyna jesienią rozbierałem rozwiercałem gwinty poszedł w orkę i robota poszła na marne obrobiło gwinty teraz zamierzam tulejować otwory,proszę o radę kogoś doświadczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To tulejuj, tylko dobrze nie drobnym gwintem bo to odlewy, gwintami 1.75mm/obr, drobne gwinty są do stali wyższej jakości, w kruchym odlewie i miękkim materiale ich zerwie. Proponuje by wkręcać śruby na pastę samohamowną do gwintów, tzw. klej do gwintów, tj. w samochodach by się śruby nie rozkręcały.

http://allegro.pl/loctite-243-klej-do-gwintow-10ml-i2940020776.html


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

witam,jak w c 360 wyjąść półóś,tą długą,która wchodzi z zwolnicy do mostu??Czy musze wyjąść najpierw piaste i ten duży tryb??bo próbóje wybić ale słychać taki odgłos tego dużego trybu i boje sie,żeby coś nie pękło.Prosze o szybkie odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiller    2

Witam jestem laikiem w jaki sposób można dodać zdjęcia lub video pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels    14

Ciągle odkręcają i urywają się śruby trzymające zwolnice. To dlatego że miałem założone większe opony,od zetora? Teraz mam założone normalne opony i problem nie znika. Nowe śruby nie pomagają.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

a kolego jak tam z łożyskami w zwolnicach?? sprawdzałeś czy nie ma luzów bo to może być przyczyną przynajmniej u mnie tak było....


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To że się odkręcają to może być zerwany gwint...A w którym miejscu ci się to dzieje?Na łączeniu z tylnym mostem czy między pochwą a obudową??


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebsad    0

Drodzy koledzy i koleżanki czy znacie jakiś sposób na huczące zwolnice w Ursusie C-360? :)

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

@ Daniels może raczył byś napisać z jakimi śrubami masz problem ? jeśli oczekujesz jakiejś pomocy. Rozmiar opon raczej nie ma nic wspólnego z twoim problemem. @ Sebsad nie znam lepszego wyjścia niż całkowity remont.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

miałem też taki problem,ciągle mi sie odkrecała po kazdej wiekszej robocie musiałem dokręcać,nie pomagały żadne blaszki ,podkładki.z śrub m16 poprzerabiałem na m18,oprucz tego na gwint dałem klej do gwintów,niepamietam ,juz dokładnie ,ale chyba 2 śruby są na wylot z nakrętkami,ale wiem że 1 oprócz nich udało mi się też rozwiercić na wylot,wszystko skręcane na klej,podkładki spręż też,a gdzie sie dało zakontrowane chyba 2szt.

jeżdze juz tak 2 lata i nic sie nie rozkreca,a wcześniej ciągle sie rozkręcała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Załóż nowe śruby i 8,8 i będzie dobrze.Ja w swojej na zwolnicach na druta pospawałem i po jakimś czasie popuściły ale odkręcić się nie mogły bo jak.Założyłem śruby 8,8 i pięć lat spokój.

Co do zwolnic rozbierz i sprawdź stan zębatek.Może masz zęby na pół ośce wyrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad3p    3

chciałem się was spytać czy wie ktoś od czego mógłby pochodzić dym z tylnych zwolnic w c-360 3p,ale dym pojawia się dopiero po przejechaniu około 5km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj