Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:10

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA co może być przyczyną spadku napięcia ;zaśniedziałe styki,bo akumulator jest stary ale kręci bobrze.
a możesz mi podpowiedzieć co się znajduje pod ehr w błotniku za taką gumową osłoną obok dzwigni od przełanczania z manual na ehr
zapomniałem dodać że hydraulika zewnętrzna też działa po dodaniu gazu a na wolnych obrotach nic

Edytowany przez grzen, 15 styczeń 2011 - 21:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Dzisiaj, 01:36
  •  

#22 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 11:11

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Z tylu znajduje sie steronik EHR, mysle ze warto by sprawdzic cisnienie w obwodzie hydraulicznym, istneje tez mozliwosc ze sama pompa nie daje tyle co powinna.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#23 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:19

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Sam jakis czas temu szukałem schematy EHR, oraz elektryki do Fendta 310LSA.
Nic nie znalazłema gościo który miał za pdf zażyczył sobie jedyne 170zł....
Chyba go pogieło- na angielskim ebayu razem z przesyłką to koszt 150zł ale oryginału.
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#24 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 16:22

Sam jakis czas temu szukałem schematy EHR, oraz elektryki do Fendta 310LSA.
Nic nie znalazłema gościo który miał za pdf zażyczył sobie jedyne 170zł....
Chyba go pogieło- na angielskim ebayu razem z przesyłką to koszt 150zł ale oryginału.

Ale wlasnie w plikach "pdf" to oryginalne materialy , a jesli dla ciebie 170 zl.za duzo to znaczy ze nie masz zielonego pojecia o mechanice tych ciagnikow i zadnej wiedzy ile taki material jest wart. Takie materialy do napraw sa bezcenne, oczywiscie jest to tylko pomoc, do tego trzeba miec chociaz podstawowa wiedze na temat mechaniki i elektryki. I ten kto sie na tym zna i wie ile kosztuje roboczogodzina w porzadnym warsztacie kupi taki material bez zadnej dyskusji.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#25 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:48

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA pompa jest nowa to może filtr a może jakiś zawór się zacina.
kostik68,radzikus chyba niestety niema pojęcia o naprawach tych ciągników pozdro dla radzikusa ;)

#26 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 17:53

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA najszybciej byłoby podpiąć manometr i sprawdzić. Inaczej to mozemy tutaj dyskutowc miesiacami. A niestety samo EHR to dosyc skomplikowana "stworzenie", i bez podstawowej wiedzy mechaniczn-hydrauliczno-elektrycznej moze byc ciężko usunac usterke. W pierwszej kolejności trzeba rozgraniczyc, czy usterka jest ze strony hydraulicznej a moze elektryczno-elektronicznej. Najpierw trzeba ustalic jaki EHR wogole posiadasz EHR III czy EHR 4. Do tego potrzebny jest numer ramy ciagnika.

#27 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:18

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA @Kosti- no tak to ty tyle chciałeś za ten pdf....
Napisałem, że 170zł to pomyłka- wersja oryginalna (angielskie wydanie) z przesyłka koszt 150zł.

co do naprawy EHR'a w fendzie- nie znam sie ale nie uważam, że jest to ujmą dla mnie wiec nie wiem skad te komentarze. No chyba, że wielce oswieceni forumowicze wszystko wiedzą i na wszystkim sie znają.

EHR jak nie działał tak nie działa- za zimno na rozkręcanie ;)

#28 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:40

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Pamietaj ze materialy skaldaj sie zawsze z paru czesci, nie wiem ktora ty nabyles. A u mnie musialbys jeszcze wiecej zaplacic, tyle ze ja oprocz materialwo probuje pomoc kupujacemu rozwiazac problem, lub przetlumaczyc 4-5 stron materialu ktore go interesuja. Ciekawe ile ty dostales za te 150 zl. i czy sprzedawca w ogole interesowal by sie jakim problemem w twoim ciagniku. Wiec nie pisz ze kogoś pogięło, jeśli nawet nie wiesz co on dokladnie za ta cene oferuje. Taki przyklad, jesli chodzi o Fendt Favorit 612LSA to material sklada sie z czesci glownej (770 stron), materialu do napraw silnika MWM (76 stron), materialu do napraw EHR 3 ( 50 stron) lub EHR 4(96 stron), w zaleznosci od rodzaju jaki dany ciagnik posiada, jak rowniez material do napraw zegara wielofunkcyjnego. Ciekaw jestem czy ty rowniez za te 150 zl. to wszystko otrzymales? A jesli tak, to sam napisales ze nie znasz sie na naprawie EHR to po co w ogole kupujesz te materiały? Jak juz kiedys pisalem, materialy sa tylko pomoca i wskazówka, nie pokarza gdzie znajduje sie awaria a tylko kierunek gdzie masz szukac...myslec musisz juz sam. A do tego musisz miec podstawowe wiedze z dziedziny elektryki i hydrauliki.

Edytowany przez kosti68, 30 styczeń 2011 - 17:40.

#29 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:21

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA @Kosti- uderz w stół a nożyce się odezwą ;)

150zł to za service manual w wersji angielskiej, ale nigdzie nie napisałem, że kupiłem.
Słusznie napisałeś o interpretacji, ale dałem sobie spokój- w zime nie oram pola wiec na wiosne zaproszę mechnika.
Ot tyle w temacie wiec nie wiem po co ta spinka ?

Z drugiej strony zamiast zarobić 50zł sa sam załącznik nie zarobiłeś nic a wystarczyło tylko przesłać emaila.

PS; pdf i tak udało sie mi zdobyć od handlowca jednego z Dealerów MF i Fendta ;)

#30 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 08:04

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA tu nie chodzi az tak bardzo o zarabianie pieniedzy. Problem lezy w czyms innym, osoby ktore znaja sie na fachu i wiedza co z takim materialem poczac, zaplaca wiele wieksze pieniadze oby go otrzymac. Dlatego nie uznaje i toleruje zadnych prob zejscia z ceny, bo niby dlaczego? Dlaczego ktos ma zaplacic 2 razy mniej niz jakas druga osoba? Na poczatku nawet rozdawalem te materialy za darmo, ale wtedy kazdy chcial miec najlepiej wszystkie i to do wszystkich ciagnikow. Teraz wezmie je ten co sie zna i potrzebuje do konkretnego modelu. Zastanawiam sie po co zdobyles materialy jak i tak bedziesz wzywal mechanika. :blink: proponuje ci wziasc Korbanka, oni naprawia najszybciej i... najdrożej, ale z gwarancja ze wogole naprawia. Jednak po otrzymaniu rachunku zobaczysz dlaczego większość użytkowników próbuje sama wziasc sie za naprawę ciągnika.

Edytowany przez kosti68, 31 styczeń 2011 - 08:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:29

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Zagaiłem o service manuala przy okazji negocjacji nowych maszyn do prow....chyba dostałem na osłodę ;)

co do mechanika jak to sie mówi mam takiego Pana Staszka, który ogarnia a przynajmniej mi sie tak wydaję więc kto wie może tak drogo nie będzie.

Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć definicje forum internetowego a wydaje się mi że właśnie z takim mamy do czynienia w przypadku Agrofoto:
"Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach bez jakichkolwiek form odpłatności."

Edytowany przez radzikus, 31 styczeń 2011 - 19:40.

#32 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:08

Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć definicje forum internetowego a wydaje się mi że właśnie z takim mamy do czynienia w przypadku Agrofoto:
"Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach bez jakichkolwiek form odpłatności."

A do czego ma byc ten cytat z regulaminu?
Czy moze chcesz powiedzieć ze ja za moje, tutaj na forum zamieszczone porady i sugestie zadam jakiś pieniędzy? Zaczynasz przeginać... i to ostro.

#33 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:39

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA WOW- a "prześlę i podpowiem za odpowiednią opłatą" to co- działalność charytatywna ?
Nie mam nic do tego w końcu nie skorzystałem z tej dobroci.

Edytowany przez radzikus, 31 styczeń 2011 - 22:40.

#34 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 luty 2011 - 09:19

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Pokaz mi chociaz jedna osobe od ktorej za porade lub podpowiedz wzialem kase ! A to ze ty z tego nie skorzystales to juz twoje strata, tak wiec idz do Pana Staszka i przestan pisac takie bzdury. Ty jak widac jestes charytatywnym wolontariuszem i pewnie wszystko co zberasz z pola oddajesz innym za darmo. Zakańczam temat.

#35 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:48

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Obłuda i hipokryzja przemawia przez Ciebie mój drogi.

PS;Od kiedy to jesteś moderatorem aby "zakańczać" temat ?

Edytowany przez radzikus, 01 luty 2011 - 18:49.

#36 Share fendt612lsa

fendt612lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo Medyczne hodowla zwierząt głównie bydło
    sprzęt
    muzyka

Napisany 06 styczeń 2012 - 16:57

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Też miałem z tym podnośnikiem problem że mi nie chciał opuścić czy podnieś maszyny jak się okazało to to któryś kabelek był przetarty bi nie łączył Więc radze sprawdzić podłączenie kabelków o sterowania nie tylko przy nim lecz tez z tyłu nad wyjściami hydraulicznymi

#37 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:55

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Panowie słyszałem że w Fendt-ach z serii 300 można przełączyć sterowanie EHR na manualne?, jeżeli tak to proszę o wypowiedz.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#38 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 09 luty 2012 - 13:05

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Wajcha z prawej strony siedzenia a jak jest zapieczona to ten przełącznik(czyli odcięcie zasilania EHRu) jest pod kabiną z prawej.

#39 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 09 luty 2012 - 17:02

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Dzięki za odpowiedz lecę do garażu i zobaczę czyli w razie awarii elektryki EHR-u jest możliwość sterowania tuzem.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share aksell

aksell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 maj 2012 - 14:05

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Witam,

Mam na oku fendta 611 LSA rocznik 93, oglądałem go wczoraj i okazało się, że nie działa EHR. Tzn. podnośnik działa tylko jeśli przełączymy tą wajchę koło siedzenia w pozycję nie ehr tylką tą drugą (nie pamiętam oznaczenia tej pozycji). Na panelu EHR miga jakaś dioda, niestety wczoraj jeszcze nie wiedziałem, że pokazuje prawdopodobnie jakiś kod. Wiem, że informacji strasznie mało, ale może ktoś się pokusi o określenie kosztów naprawy jeśli wziąć pod uwagę najgorszy przypadek.
Nie wiem też jaki to rodzaj EHR, ale może znawcy odcyfrują to na podstawie rocznika.