Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelex5

pawelex5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 19:55

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Mam problem z podnosnikiem w Fendzie 612 LSA rocznik 1989. Problem polega na tym, ze czasem niechce opuscic narzedia. Poszukuje schematu elektrycznego EHRu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Dzisiaj, 09:34
  •  

#2 Share pawelex5

pawelex5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 08:20

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Heh chyba nie uzyskam tu pomocy. Ciagników jest juz masa w polsce ale instukcji napraw i schematów brak. :wacko: :P

#3 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 18 kwiecień 2007 - 19:23

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA ano tak moze być-podobnie jest ze schamatami telefonów
Generalnie przy braku schematu instalacji sprawdzałbym jakość połaczeń na kostkach w pobliżu sterowania itd

#4 Share pawelex5

pawelex5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 23:28

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Wiem ze dobrze jest miec schemat bo ta to mozna dlugo suzkac zanim sie dojdize co jak dziala i wogole. W tamtym roku mialem problem z sieczkarnia MENGELE MAMUT, siedzialem z pol dnia przegladalem i nic nie doszedlem w koncu dostalem shcemat i 2 godiznki w schemacie 5 minut przy maszynie i po problemie :wacko: hehe

#5 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 19 kwiecień 2007 - 06:13

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA masz racje- sam jestem elektronikiem ale często naprawiam bez schematu bo go nie idzie zdobyć-wtedy zawsze zaczynam od zasilania i idę po gałezi rozpływie pradu...itd etc

ps.
Rozmawiałem z gosciem z Agroma w Krakowie -postara sie cos zdobyć z schematów -sprzet co sprowadzają itd... technika RTV jest prawie taka sama jak w ciagnikach-kierujesz się doswiadczeniem oraz logiką elektryki-po kablu...bo co innego pozostaje???

#6 Share pawelex5

pawelex5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 15:12

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Szukanie usterki w elekryce czy elektronice bez schematu jest troche uciazliwe i czasochlonne.
Dobrze jak sie zna zasade dzialania kazdego elemntu podlaczonego obwodu i role jaka on w nim pelni bo inaczej to troszke liczenie na to ze bedziemy mieli wiecej szczescia jak rozumu i naprawimy ta awarie :wacko:
A propo dochodzenia od zrodla zasilania do poszczegolnych elementow to jest sposob ale jak nam obwody zaczynaja sie rozgaleziac i zapetlac z kilkoma pprzekaznikami jeszcze to juz sie niezle krzaki robia :P
Naraie troszke niemam czasu ale w dlugi wekend majowy zajrze do tego Ehr i wtyedy zobacze co mi sie uda z zrobic!
Jezeli uda Ci sie zalatwic jakis schemacik EHR nawet od innego ciagnika np ZETOR to bede wdzieczny , bo na poczatek bym chcial sie zapoznac z zasada dzialania na schemacie :P

#7 Share luks

luks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 13:53

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Rownież mam maly problem z podnośnikiem EHR we Fendzie 611 LSA. sam za to sie nie biore bo nie wiem o co chodzi. a kumpel coś sie zna na elektronice ale mile widziany jest jakiś schemat. Posiadacie coś takiego???

#8 Share krzysiu2

krzysiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 00:26

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA znajomy terz ma EHR w fendzie ale nie narzeka

#9 Share pawelek1993

pawelek1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 17:11

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA mówisz o panu Cebuli czy o panu Wachowskim?? bo niewiem jak pan Cebula, ale Wachowski ma fendta 312 z EHR i nie narzeka, wszystko mu dobrze chodzi

#10 Share krzysiu2

krzysiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 17:41

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA tak mówie o panu wachowskim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Z00m888

Z00m888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 22:30

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Witam. Kupiłem jakiś czas temu schematy do EHR 4 1989 oryginalne w języku niemieckim. Chciałem naprawić w swoim fedzie lecz po kilku dobrych godzinach dłubania i kombinacji za wiele nie osiągnąłem, co mnie trochę zniechęciło <_< Proszę powiedzieć czy opłaca się remontować ten układ bo słyszałem opinie ze ta elektryczna zabawka to tylko zbędny gadżet. Posiadam również instrukcje do napraw Fendt Favorit 611-615 LSA oraz silnika MWM, również w języku niemieckim. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW lub GG.

#12 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 18:51

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Nie bede zakładać nowego tematu, bo ten jest podobny. Otóż mam taki problem, dzisiaj dzwiglem podnośnik i zamiast zatrzymać się na ustawionej wysokości podnoszenia dżwignął na maksimum i dalej chce dżwigać(myśle, że to elektrozawór sie zacioł i niechce sie zamknąć) dusi także popma hydrauliczna silnik no bo wyżej sie nie da dżwignąć. teraz takie pytanie, gdzie sie znajduja elektrozawory podnośnika, żeby je posprawdzać. Dzisiaj stało mi się tak 2 razy, ale podnośnik sie odblokowwał. Był dolewany olej i musił być w nim jakiś syf widocznie...

#13 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 październik 2009 - 21:01

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Wystarcza spojrzec do materialow do napraw i wtedy napewno dasz sobie rade.... Bez materialow to raczej nic z tego nie bedzie.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#14 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 10 październik 2009 - 16:39

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA Powyższy problem rozwiązany w pare godzin. Mam nastepny wie ktoś co oznacza kod 5.1.02(półbiegi), mam kody od 500setki, ale nie ma tam takiego:/.

#15 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 13 październik 2009 - 18:53

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA A jaki to jest ciagnik bo naprawde dziwny jest ten kod bledu... :)
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#16 Share Fendt311

Fendt311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 16:47

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA mam problem z ehr-em e fedzie 311 lsa na panelu sterowniczym świecą mi sie dwie diody równocześnie a podnośnik nie działe lecz gdy przełącze na zewnącz jest dobrze co jest ?

#17 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 14 styczeń 2011 - 19:57

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA witojcie odświeżam temat.JD1052 możesz powiedzieć jak rozwiązałeś ten problem mam problem z ehr raz działa a potem nie i teraz przestał jak działał to trzeba było dodać troche gazu i podnosił a teraz nic proszę opomoc.

#18 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 10:17

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA najpierw trzeba wiedziec jaki ciagnik posiadasz i jaki masz EHR. Moze wyskakuje jakis kod bledu??

#19 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:30

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA mam 311,lsa rok 85 z klimą niestety nie wiem jaki mam ehr :unsure:
nie wyskakuje żaden błąd bo to stary model ale każdym razem jak przekręcam kluczyk to miga wykrzyknik ale jak uruchomie to przestaje

Edytowany przez grzen, 15 styczeń 2011 - 18:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:53

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA No to masz z pewnoscia EHR 3 lub EHR 4. Ale bardziej typuje na ten pierwszy. Co mozna powiedziec...masz przerabane, trzeba po prostu szukac po kolei. Chociaz jak pisales ze po dodaniu gazu dzialal to mogl byc problem z zasilaniem, w nowych EHR jest to numer bledu 33 ktory oznacza spadek napiecia ponizej 12V.