Gość

JD 550 stopień zgniotu

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam

Prasuje siano i mam problem poniewarz uwazam ze zgniot jest słaby na zegarze mam podczas prasowania tak troche przed srodkiem a zawór od zgniotu jest wkrecony na 3/4 nie wiem czy mam coś uszkodzone z chydraulika czy jeszcze wkrecic zawór zeby do czerwonego pola dochodziło????

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no dobra a ile musi byc na zegarze zeby dobrze zgniatało troche sie boje zeby nie przeciażąć pasów i łożysk wiec nie podkrecam do końca a ogólnie ten rozdzielacz co sie zgniot ustawia to na jakiej zasadzie działa moze coś w nim sie popsuć lub zużyć???

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Dopóki będzie w zielonym polu to jest ok.

Co do rozdzielacza to są tam oringi,one mogą się wytrzeć z czasem,co do zasady działania to nie wnikałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zasada działania strasznie prosta jak i cała prasa, po prostu bela podczas swojego wzrostu ( napływu maeriału) wywiera ciśnienie na tłokach od zgniotu, ten zawór przepuszcza olej jeżeli zostanie przekroczone dane przez ciebie ciśnienie, poprostu utrzymuje stałe ciśnenie w komorze, a olej który zawadza wraca do ciągnika :D Bądź rozprowadza go po reszcie hydrauliki w prasie, lecz to narazie jest dla mnie zagadka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

olej przepływa z górnej części siłownika po przez regulator do dolnej komory siłownika,no i teraz wszystko jasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ok w jakim połozeniu wskazówki zegara tak optymalnie zgniatacie tak na srodku??? czy przy czerwonym polu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha i dobrze wtedy zgniata ???? a jak mocno wkręcony jest wtedy ten zawór???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Zawór to chyba jest już na max.

Zgniecione według mnie jest dobrze,zresztą sam zobaczysz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aaaaaaa no mojemu to brakuje do konca jeszcze troche wiec pod kręce

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Zawór znajduje się z przodu prasy pod taką podnoszona do góry klapą tuż nad mocowaniem zaczepu do ramy prasy <_<


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

dzięki! teraz co i jak z ustawianiem owijania, mam dwa pokrętła, dodatkowo trzecie nad nimi chyba od sitki. po co dwa pokrętła do regulacji owijania ?

 

jak ustawić ten suwak od regulacji komory aby byla wyszła wielkości 120/120 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Pierwsze służy do zakontrowania drugiego żeby się samoczynnie nie przestawiało. Drugim regulujesz gęstość owinięć tylko nie dawaj do oporu bo odetniesz dopływ oleju i owijanie w ogóle nie ruszy. Ja trzeciego nie mam (to masz siatkę też?). Co do regulacji rozmiaru beli to wg mnie każda prasa może mieć niewielkie różnice w porównaniu z innymi a to wszystko zależy jak bardzo są wyrobione elementy i jakie mają "luzy". Generalnie pomiędzy 3 a 4 ale to już musisz wziąć miarę i zmierzyć <_<


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ten trzeci nad nimi służy do otwarcia obiegu oleju do aparatu siatki tzn wkręcony obieg zamknięty owijamy sznurkiem

te dwa zawory koło siebie służą do regulacji:dolnym regulujemy owijanie sznurkiem a górnym owijanie siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Hehe to ja nie w ta stronę zrozumiałem obok siebie, a i ja siatki nie mam więc sorki za pomyłkę <_<


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, odkopuję stary temat, bo nowego nie warto zakładać. Mam problem z prasą JD 550, bo robi chyba zbyt luźne bele. Po 3 godz. baloty średnicy 135cm, z 1,5-dniowej sianokiszonki robi się lekko płaski(ważyły sporo, bo 3 osoby miały problem aby je stawiać). Suchsze wyglądały lepiej. Zawór od regulacji zbicia jest wkręcony niemal do końca, i nie wiem jak bardzo są zbite bele bo zegar nic nie pokazuje, może jest jakoś zapowietrzony. Czy przyczyną tak słabego zbicia. mogą być zużyte oringi? Wymiana na nowe pomogła by?

 

Liczę na szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Witam. Zakupiłem wczoraj prase JD 550 i mam takie pytanko - wychodzą z niej dwa węże hydrauliczne - jeden do klapy a drugi chyba do siły zgniotu - czy dobrze myślę? Podbieracz jest ręcznie podnoszony. Coś pokombinowałem że teraz na zamkniętej klapie mam luźne pasy a wcześnie były lekko naciągnięte. Jak to przywrócić do pierwotnego stanu?Podzieli się ktoś instrukcją obsługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Obydwa węże są do klapy - jeden do otwierania, drugi do zamykania. Klapa w zasadzie opadnie pod własnym ciężarem, ale należy ją "domknąć" ciśnieniem. Wtedy pasy się napną, zamki zamkną i na "sterowniku" zapali zielona kontrolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Szukam prasy jd 550 na szerokim podbieraku, okolice Łomży. Proszę o info jeśli macie coś na oku.

koscielecki.p@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Ktoś zna wymiary oringów, które siedzą w rozdzielaczu prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj