Skocz do zawartości

Zdjęcie

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 10:43

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V witam jestem zainteresowany opiniami na temat prasy DF 120. 1, 8 V jest to nowy produkt famarolu prasa posiada element łańcucha w tylnej klapie .Proszę o jak najszybsze odpowiedzi bo w przyszłym tygodniu jadę zamawiac ( prasa będzie pracować tylko w słomie ) pzd. Gorski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V Dzisiaj, 16:50
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 20:22

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V Ta prasa jest za krótko na rynku i nikt chyba nikt na AF jej nie nabył jeszcze :D
Ale na Zielonym AgroShow była jakaś nowa Famarolka pokazana, ale nie wiem jaki model :/ Chyba całkowicie łańcuchowo-prętowa> cechowała się ona cichą pracą.

#3 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 04 lipiec 2009 - 21:20

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V U mnie na wiosce są takie dwie, jedna pracuje drugi sezon i wiem że miała jakieś drobne awarie między innymi problemy z obwiązywaczem siatką, druga przybyła na początku sezonu i chyba sprawuje sie dobrze :D

Bym zapomniał :D Kumpel z innej wiochy ma taką i jak niedawno robił bele to jego ciągnik [ DF Agrotron M620] nagle się zatrzymał, okazało się że nóżka sie urwała i dostała się do środka belarki, musiał wstawiać nowy rotor :D
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#4 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 09:51

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V chyba się zdecydowałem prasa jest łańcuchowo walcowa więc bela nie powinna się zatrzymać ma rotor więc wydajność też powinna być przyzwoita . I w ful opcji jest dosyć tania jak przyprowadzę i przetestuje to na pewno napisze jak się sprawuje ale to jeszcze trochę potrwa bo potrzebna mi dopiero na żniwa . :D

#5 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 09:12

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V Od miesiąca mam taką.Obwiązywanie siatką działa dobrze,a zamiast sznurka lepiej wozić zestaw kluczy,bo jest nieposkręcana.Sianokiszonka szła dobrze,ale jak zacząłem robić owies z lucerką wyszło że założyli skrobak rotora od wersji z nożami.Jak się zapierd....ło to ponad godzinę wyrywałem wszystko z gardzieli.Podsumowując jak założą mi dobry skrobak powinno być OK

#6 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 10:10

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V prasa stoi już u dealera faktura wypisana jutro przelewam kasę i jadę po sprzęcik miała być trochę inna ale przysłali w nowym oblachowaniu i z rotorem tnącym a nie podającym ale dealer powiedział ze cena się nie zmieni <_<

#7 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 11:04

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V Jeśli to nie tajemnica to ile za nią zapłaciłeś.
Orientuje się ktoś jak jest z zapotrzebowaniem na moc w tych prasach, a dokładniej chodzi mi z podbierakiem 1,8 metra łańcuchowo-walcowa komora(ta o której tutaj mowa) bez noży oraz czy jak są zamontowane noże i się z nich nie korzysta to potrzebuje w takiej sytuacji trochę więcej czy tyle samo co wersja bez docinaczy.

Na stronie Uni sa podane dla komory walcowej
http://www.uniagroup..._zwijajaca.html
i dziwi mnie skok zapotrzebowania na moc między DF 120. 1, 5 a DF 120. 1, 8 aż 30 KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 12:57

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V tajemnica żadna zapłaciłem 59300 brutto a prasa ma szerokie ogumienie siatkę podwójny sznurek i szerokokątny wał a co do zapotrzebowania mocy to pojęcia nie mam bo mam dwa traktory same 75km i jelonka 100km myślę że ten mniejszy powinien sobie poradzić a rozpiętość między zapotrzebowaniem mocy jest tak duża z tytułu noży bez noży 70 z nożami 100 i więcej prasa mi się bardzo spodobała bo wygląda na bardzo starannie wykonana ale co mnie cieszy przyszła w innych blachach niż zamawiam dożo ładniejsza ale to w końcu nie ma wyglądać tylko pracować <_<

#9 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 13:36

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V Dzięki za odpowiedź jak na takie wyposażenie to bardzo dobra cena cena <_< ,
ja tak powoli rozglądam się za czymś do zetora 5340(62,6 KM) wszystko zależy od modernizacji a numer mam daleki ale warto już zasięgać języka.
Jestem oczywiście świadomy że noży nie uciągnie i do tej pory prasy uni nie brałem po uwagę ze względu na walcowa komorę (niby mamy krowy i bydło ale zdecydowanie najwięcej robiła by przy słomie)
zapotrzebowanie 60 km na ten najmniejszy model było by dla mnie ok ale podbieram muszę mieć minimum 1,8 m i te 90 km :P mnie zdecydowanie odstraszyło.
Teraz ta prasa mnie nawet bardzo zainteresowała :D inny rodzaj komory to może i to zapotrzebowanie na moc by było dla mnie ok.
do tej pory brałem pod uwagę farme II walcowo-łańcuchową w marcu z siatką wyjściowa cena 59 brutto ale tak jak na spokojnie gadaliśmy z dealerem to mówi że w granicach 54-55 by poszła no ale to pewnie jeszcze coś by się wyrwało ;[ .

Jak byś mógł to pochwal się jak w polu się sprawuje szczególnie jak byś robił którymś z tych samików
No i może takie dziwne pytanie ale wole je zadać bo ceny maszyn ciągle się zmieniają jaka była za nią cena katalogowa bo jak by co to bym wiedział ile % mogę spokojnie wynegocjować.

#10 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 14:53

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V a tak z czystej ciekawości który masz numer bo ja 1060 ale sprzęt można brać przed podpisaniem umowy na własne ryzyko a jeszcze nie wiem czy puszcze same w prasę bo mam dopiero 15 moto godzin zrobionych a i osobiście nie polecam sipmy bo rozwiązania konstrukcyjne ok ale materiały badziewie

#11 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 23:06

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V koło 3150 (tak dokładnie to też nie chce pisać), przy dobrych wiatrach może na żniwa się umowę podpisze następnego roku
tak na marginesie jeden rolnik z okolicy który numer 50którys po korektach 16 lipca podpisze umowę a facet który ma numer prawie 200 jeszcze nic nie wie co z jego wnioskiem.
Wiem że można już kupować ale u moich rodziców w gospodarstwie to główny dochód jest z mleka a nie dość ze ceny niskie to i kwoty mleczne, przez to teraz odstawiamy 3/4 tego co średnio przez ostatnie miesiące, reszta idzie na cielaki konsumpcje własna i krowy nie dostają mieszanki. Opasy to też z pól roku za nim będę miał coś konkretnego teraz mam z 3 jałówki ładne i duże aż szkoda je na rzeż sprzedawać to jedna ojciec obiecał mi zostawić więc szybko kasy mieć nie będziemy <_< . W takiej sytuacji wypełniałem wniosek tak na nasze zdolności finansowe i ojciec i tak mi 2 maszyny kazał wykreślić i nie przywiózł mi na nie oferty, a jak teraz patrzy jak ludzie robią sianokiszonki to teraz dopiero mu się przypominają moje radya maszyny powiedział ze kupimy jak będzie pewne że dostaniemy zwrot, czyli podpiszemy umowę
Co do sipmy ma parę osób w okolicy i nie narzekają ale były kupowane w latach 2002-2005 a wtedy sipma używała chyba wzmocnionych łożysk i nawet na forum jest sporo dobrych opinii o starszych prasach. Np. kumpel kupił w 2004, uprawiał 40 ha + usługi a teraz prawie 60 + usługi i mówił ze 3-4 łożyska do tej pory wymienił i mi ja poleca, no ale o tych ostatnich to po 2005 w okolicy nie ma a jest sporo negatywnych opinii o nich na forum
technologia jest ok, szalu nie ma ale dla małych i średnich gospodarstw nie potrzeba super pras.

#12 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 20:04

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V No bywa sytuacja na rynku mleka jest nieciekawa ja jestem chodowcą trzody chlewnej i przez półtora roku traciłem na każdym samochodzie tucznika po 6-7 tys zł ale jakoś się udało przetrwać krytyczny moment i gospodarstwo funkcjonuje dobrze . <_<

#13 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 20:34

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V Prasa przyprowadzona wygląda za***iście za dwa tygodnie morze ruszymy w pole bo jeszcze zboża zielonkawe dopiero po trochu ludzie jęczmień zimowy zaczynają kosić w moich stronach . <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share waldek1228

waldek1228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 10:41

opinie na temat Prasy famarol DF 120. 1, 8 V Jak wam się sprawuje ten sprzęt bo mam zamiar kupić taką prase ale zastanawiam sie czy kupić sipma farma II czy famarol df 1.8 vd czekam na wasze opinie