Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 08:16

Problem Witam, mam taka sprawę:
nasz kombajnista uwielbia często robić przy koszeniu od razu podorywkę hederem i wczoraj zdjęliśmy przenośnik pochyły i okazało się ze klepisko jest bardzo potłuczone i powyginane od kamieni. No i tata kazał mi się zapytać (mamy sprzęt dopiero 3 lata i brak dobrego doświadczenia) czy jest możliwe młócenie zboża na klepisku od kukurydzy bo takie posiadamy i jest całkiem nowe praktycznie, mi się wydaje ze to nie przejdzie ale tata nie chce wydawać dodatkowej kasy

Pozdrawiam

Powód Edycji: ortografia+zmiana tematu, edytowane przez Nikita_Bennet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Dzisiaj, 06:02
  •  

#2 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 11:57

Problem Można wyjąć i wyprostować, jeżeli płaskowniki nie są już mocno starte, to od kukurydze raczej za rzadkie.

#3 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 14:43

Problem Przecież wyjąć klepisko to jest od cholery roboty to nie bawił bym się w eksperymenty, ja nowe kupiłem za 400zł i jest ok

#4 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 16:29

Problem NO tak ale tata jest baaaardzo oszczedny, w tym roku i tak juz troche wydatkow jest na remont kombajnu i on chce kombinowac:/ to klepisko jest tak pogiete ze na brzegach dotyka cepow a na srodku jest szczelina 0,5cm:/ i dlatego chcial zalozyc to od kukurydzy i nie wiemy czy tak moze byc

#5 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 16:35

Problem wiesz co nie zakładaj od kukurydzy. ja bym na twoim miejscu wyjął to stare i je wyprostował bo tak robiłem przy swoim. nie jest tak dużo roboty jak tu piszą tylko 4 bolce. a jeśli są jakieś druty poprzerywane to wymień. ja wymieniłem wszystkie. zawsze będzie lepiej niż jest teraz i taniej niż nowe. pozdro.

Powód Edycji: ortografia+literówki, edytowane przez Nikita_Bennet

#6 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 19:28

Problem nie no co do wyciągania to nie ma problemu bo juz jest rozebrany bo i tak podsiewacz wyciągaliśmy ale właśnie problem jak to wyprostować jak każdy płaskownik tak jak mowie na środku ma szczelinę od cepów około 0,5cm. Od kukurydzy mi sie wydaje ze jest za rzadkie i myślę ze za bardzo by nawet nie domlacalo i poza tym za dużo by szło słomek i dodatkowych kłosów wymłóconych na sita ale to sa moje domysły

Powód Edycji: ortografia, edytowane przez Nikita_Bennet

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 21 kwiecień 2007 - 23:40

Problem Podejrzewam, że oprócz większej ilości nie domłóconych kłosów i słomek może pojawić się więcej uszkodzonego ziarna - a przy okazji może ci sie zapychać przenośnik kłosowy bo na pewno więcej towaru pójdzie przez ten właśnie przenośnik aby były z powrotem podane na bęben młócący
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:27

Problem [quote name='Danex89' date='Apr 14 2007, 08:16 ' post='30864']
Witam, mam taka sprawę:
nasz kombajnista uwielbia często robić przy koszeniu od razu podorywkę hederem i wczoraj zdjęliśmy przenośnik pochyły i okazało się ze klepisko jest bardzo potłuczone i powyginane od kamieni. No i tata kazał mi się zapytać (mamy sprzęt dopiero 3 lata i brak dobrego doświadczenia) czy jest możliwe młócenie zboża na klepisku od kukurydzy bo takie posiadamy i jest całkiem nowe praktycznie, mi się wydaje ze to nie przejdzie ale tata nie chce wydawać dodatkowej kasy [quote]

Pozdrawiam

Trza było nie giąć, a jak sie puszcza lajka na kombajn to później tak jest. DAJ MAŁPIE BRZYTWE TO SIE ZARŻNIE. Ja radze kupić nowe klepisko i sie nie bawić się w zakładanie od kukurydzy. :rolleyes: Z resztą od kukurydzy do zboża? :rolleyes:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#9 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 13:03

Problem 400zł tobie szkoda ludzie no bez przesady po co tobie kombajn skoro na naprawy nie masz sprzedaj to na parę lat będzie na usługi. mając sprzęt trzeba się liczyć z wydatkami na filtry też pewnie szkoda. ja co roku parę tys ładuje w naprawy bo sprzęt wyeksploatowany a nowe wiadomo ile kosztuje po za tym też się zużywa. jak masz rozebrane to nie rób głupstw i wymieniaj albo oddaj do regeneracji, klepisko to podstawa!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 18:18

Problem zgodzę się z damian9871, ja mam rekorda i tez zmieniałem klepisko z 2 sezony temu, wtedy mnie wyniosło 700zł, były tez za 800-110,a wiecie czym się różniły od tego za 700zł =>kolorem,była naklejka firmy no i cena :rolleyes:

#11 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 20:13

Problem A ja mam takie pytanie bo wiem już dobrze że muszę w swoim bizonie wymienić klepisko i cepy tylko ze mam kombajn dopiero rok i nie wiem jak rozebrać go na cepy i klepisko i jak dużo to jest pracy?? proszę o pomoc!!!
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#12 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 20:35

Problem Jak wymieniałem cepy to odczepiłem gardziel i wtedy jest dobry dostęp trzeba było spawać śruby do cepów bo nakrętki nie chciały iść a klepiska nie wymieniałem to nie pomogę

#13 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 19:49

Problem a ja mam pytanie,dosyć pilne,:D jak odczepić gardziel< przenośnik pochyły> wiem ze wyjdzie po wyjęciu 2 bolców,ale co dalej,troche waży,nie mam tura ,a wozek widłowy w remoncie, czy jest jakiś inny sposób ,co by go odjąć ,a potem bezboleśnie założyć ?
będe cepy wymieniał a może i klepisko ,się zobaczy po demontażu...

#14 Share bunio1997

bunio1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja (wszystkie dziedziny)

Napisany 11 czerwiec 2013 - 18:16

Problem postaw heder na wózku przypnij go do niego a pod przenośnik pochyły podstaw coś stabilnego (podstempluj) a gdy wyjmiesz zabezpieczenia po prostu powoli odciągnij kombajn do tylu :D i po problemie:D my tak robiliśmy i jest dobrze :D

#15 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 11 czerwiec 2013 - 18:24

Problem Jak nie ma innej opcji to może sposób dość dobry. Chociaż znając życie kolega wojtii nie czekał 5 lat aż ktoś mu doradzi...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#16 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 20:44

Problem Lepiej póżno niż wcale :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 październik 2013 - 12:07

Problem Witam zna może ktoś namiary na firmę z Kąkolewa co regeneruje klepiska ??

Dodaj odpowiedź