Zaloguj się, aby obserwować  
Krzywencjusz

Brona - wymiana\klepanie broniakow

Polecane posty

Witam

Mam problem. Otoz zeby przy bronie ciezkiej strasznie sie juz zdarly zeby. Musze je wymienic. Nie wiem jakiego rzedu bedzie to koszt, moze wy wiecie? Widzialem w ofercie grene takie zagiete zeby, zastanawiam sie czy takich nie zalozyc, napewno agresywniej pracuja, ale czy warto bo z tego co pamietam byly sporo drozsze Moze wy wymienialiscie zeby? Robiliscie to samemu czy zleciscie kowalowi. Slyszalem rowniez ze niektorzy kowale\rzemieslnicy klepia broniaki. Moze to jest jakas alternatywa dla wymniany na nowe? Z gory dziekuje za wszelkie opinie i sugestie.


Kto nie ryzykuje ten nie pija szampana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Kilka lat temu klepałem zęby do brony, ale po 4 sezonach i tak nadają się na wymiane. A pracy przy tym klepaniu było cały dzień :wacko:. Tez zastanawiam się nad wymianą i musze poszukać najlepszej oferty. Jeszcze nie wiem, ale chyba sam to będę robił. Stare to niektóre będzie cieżko odkręcić bo gwinty są mocno zapieczone :P. Będzie trzeba poodcinać je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przed zniwami 2006 wymienilismy 5 przednich bron (ciezkich), bo byly zdarte zeby i kupilismy polskie brony po 400zl za sztuke no i niestety po 1 bronowaniu przednie zeby sie powyginaly, po calej jesien juz wszyskie byly wygiete, czesc zebow nam wymienili a czesc prostowalismy na cieplo i teraz juz wiem ze nie warto oszczedzac, w tylu mam jeszcze nie wymienione i zeby sa starte a nie powyginane. maja inny ksztalt (sa okragle) i widac z lepszej stali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spike    0

W tym roku wymieniałem wszystkie noże w bronie maschio HB 3m koszt wraz z kurierem wyniósł mnie 700zł. Dodam że są to oryginalne twarde włoskie noże nie równają się do polskich podróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Co do samych zębów to w grene mieli kute po 5,25 a zwykle po cztery cos. Te kute to wlasnie takie podgięte.

My swoje wyklepaliśmy i na kilka lat spokój będzie, kumpel też klepał u nas ale on hartował - ciekaw jestem jak mu się bronuje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj