Tomek7G

Siewnik

Polecane posty

Tomek7G    1

Witam!

 

Mam zamiar kupić siewnik, a że nie jestem zbytnio obeznany w temacie, chciałbym prosić Was o kilka rad i opinii.

Chcę kupić siewnik 3m do Ursusa C360, ma być używany na 10ha + ew zarobek

 

1.Co byście mi mogli polecić?

 

Ojciec chce kupić jakiś zachodni, bo ma rzadziej leje, niż Poznaniak, przez co się tak nie zabija darniami, i grudami, i wybrał

2. Amazone - Co możecie mi o tych siewnikach powiedzieć, jaki wybrać ?

 

Jednakże przeszukując ostatnio internet trafiliśmy na 2 ciekawe oferty Poznaniaka - "88 full opcja, i "96 - także full opcja, chciałbym się dowiedzieć,

3. czy ten młodszy jest godny uwagi?

 

wiem, że ma mniej lej przy tej samej szerokości, co starszy kolega...

 

Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

D8 to raczej siewniki czterometrowe więc do c360 zdecydowanie za duży. co innego 3-metrowy D7. mamy taki siewniczek już drugi czy trzeci sezoni sprawuje się ok. poleccam go


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1
Witam!

 

Mam zamiar kupić siewnik, a że nie jestem zbytnio obeznany w temacie, chciałbym prosić Was o kilka rad i opinii.

Chcę kupić siewnik 3m do Ursusa C360, ma być używany na 10ha + ew zarobek

 

1.Co byście mi mogli polecić?

 

Ojciec chce kupić jakiś zachodni, bo ma rzadziej leje, niż Poznaniak, przez co się tak nie zabija darniami, i grudami, i wybrał

2. Amazone - Co możecie mi o tych siewnikach powiedzieć, jaki wybrać ?

 

Jednakże przeszukując ostatnio internet trafiliśmy na 2 ciekawe oferty Poznaniaka - "88 full opcja, i "96 - także full opcja, chciałbym się dowiedzieć,

3. czy ten młodszy jest godny uwagi?

 

wiem, że ma mniej lej przy tej samej szerokości, co starszy kolega...

 

Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
D8 to raczej siewniki czterometrowe więc do c360 zdecydowanie za duży. co innego 3-metrowy D7. mamy taki siewniczek już drugi czy trzeci sezoni sprawuje się ok. poleccam go

 

nie znasz sie to nie pisz i nie wprowadzaj w błąd

zarówno d7 jak i d8 i d9 sa w wersjach 3 i 4m

patrzy sie na to ci jest po myslniku.

np d8-30 to znaczy ze siewnik generacji 8 i 3m,

moze byc d7-40 co znaczy ze 7 generacja i 4m

dodatkowo mogą być jeszcze literki za tym co podałem, jakies E, S, Super - co oznacza wersje wyposażeniowa i jakies tam drobne różnice - tutaj dokładnie się nie znam bo amazonom przyglądałem się tylko przez 2-3 miesiące do czasu az trafił mi się obecny KUHN, po tym co pokazał w 1. roku uzytkowania, nie chce innego siewnika

idealna głębokość siewu, idealne wschody - bardzo równomierne. świetna dokładność

lejek od lejka 29cm rzedy lejków 35cm od siebie, tak więc nie ma jak go zapchać, nie to co w starym 2.7m Poznaniaku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Dziękuję za pomoc, ale

Udało mi się zakupić siewnik Rolmasz 6 z 1993r.

Ojciec zjeździł trochę świata i mówili mu, że "Amazońce" to żadna rewelacja - płaci się za markę, a i nie są WIELE lepsze od poznaniaka.

Więc zdecydował - Rolmasz 6 Nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

zdziwił by się w polu, ale jak dobry poznaniak to poznaniak


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

witam

 

@ coś czuję, że już nie długo wrócisz po radę, jaki siewnik wybrać bo na Rolmasza nie będziesz chciał patrzeć...

@ ten świat o którym wspominasz musi być niezmiernie mały lub ludzie w nim mieszkający - niedoinformowani (za przeproszeniem)

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

możesz to rozwinąć? piszesz do mnie czy do poprzednika?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
nie znasz sie to nie pisz i nie wprowadzaj w błąd

zarówno d7 jak i d8 i d9 sa w wersjach 3 i 4m

patrzy sie na to ci jest po myslniku.

np d8-30 to znaczy ze siewnik generacji 8 i 3m,

moze byc d7-40 co znaczy ze 7 generacja i 4m

dodatkowo mogą być jeszcze literki za tym co podałem, jakies E, S, Super - co oznacza wersje wyposażeniowa i jakies tam drobne różnice - tutaj dokładnie się nie znam bo amazonom przyglądałem się tylko przez 2-3 miesiące do czasu az trafił mi się obecny KUHN, po tym co pokazał w 1. roku uzytkowania, nie chce innego siewnika

idealna głębokość siewu, idealne wschody - bardzo równomierne. świetna dokładność

lejek od lejka 29cm rzedy lejków 35cm od siebie, tak więc nie ma jak go zapchać, nie to co w starym 2.7m Poznaniaku

 

 

nie pozostaje mi nic innego jak napisać: Przepraszam.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Różni ludzie - różne opinie

Znajomy miał jednego poznaniaka, ma teraz Rolmasza (sieje 30 ha) - stwierdził, że dobry sprzęt

inny znajomy ma takiego samego rolmasza i używa go na 25ha - także złego słowa od niego nie usłyszałem...

a ja mam 10 ha pola, i na nie mi on wystarcza...

 

200km które ojciec zjeździł w poszukiwaniu siewnika rzeczywiście mało biorąc pod uwagę wielkość naszego gospodarstwa.

 

@yacenty - jeśli chodzi ci o "jakość" wysiewu to powiem Ci, że do tej pory pszenicę, i jęczmień sialiśmy starym siewnikiem konnym, więc przesiadka na Rolmasza będzie i tak dużą różnicą - in plus mam nadzieję...

 

EDIT

Jestem po pierwszych siewach nowym siewnikiem (fotka w galerii) i jestem zadowolony z tego jak wysiał rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj