Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 20:42

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM 'jd6330' Ja bym postawił na jego miejscu na 2 JD jest to najlepsza firma i ciągniki tej marki są bardzo dobre komfortowe i mało awaryjne posiadają bardzo dobre i proste skrzynie przekładniowe ale tez mają bardzo wysoką moc uciągu. Albo niech sobie weźmie tego 100 konnego np. Zetora Forterre 10641 (teraz nowa numeracja 105) są to bardzo dobre ciągniki też mało awaryjne i mocne mają bardzo dobry podnośnik i hydraulike , moze nie tak komfortowe jak JD i nie mają takich skrzyń jak JD ale ciągniki te są bardzo dobre też (kiedyś czytałem w jakimś czasopiśmie rolniczym ale nie wiem jakie to było ale napewno nie Top Agrar ani RPT tylko jakaś inna porównania ciągników czy coś takiego to było) że Zetor i JD mają największą moc uciągu z pośród wszystkich firma ciągników rolniczych ponieważ ich moc jest sprawdzana nie tak jak w innych firmach że sam silnik jest próbowany na moc a Zetor i JD moc ich jest sprawdzana jak silnik jest zamontowany na ciągniku z max jego wago i dlatego np. ich 100 km będzie mocniejsze niż innych marek 100km bo inni mierzą moc silnika nie zamontowanego na ciągniku tak pisało w tej gazecie mniej więcej :D
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dwa ciągniki, 100 i 260 KM Dzisiaj, 13:30
  •  

#42 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 20:53

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM Spamerzy :D Ten temat będzie tak popularny jak porównanie 936vario z 8530 :) Ciekawe jest to że ja-małorolny potrafię napisac posta, a właściciele kilkuset (kilku tysięcy) ha musza się posiłkować swoimi kilkuletnimi kolegami :)

10% za OT

#43 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:00

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM Kto się decyduje na zakup ciągnika to niech poczyta:
http://www.traktor.a...cy-silnika.html
http://www.agroma.bi.../menu-id-4.html
Najlepiej wzorować się na normie ECE R24 a najgorsza to ISO, a jak komuś zależy na WOM to Test OECD- zresztą jest to wszystko w załącznikach.

#44 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:41

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM Czy kupując nowy ciągnik za 430 tys zł co nie jeden samochód fajny by był trzeba myśleć o serwisie...???przecież za taką kase to powinno sie przez 10 lat nie psuc i na dodatek to powinno umiec oidprawić msze po łacinie:D Może cos z Claasów by chciał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share jd6330

jd6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 06:54

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM @vixlovels claas nie ma 260km bo axion ma 230 a xerion 300 a mały musiał by być arion 510 (110km) bo axos (100km) jest za drobniutki
to zobacze co po wie na ariona

#46 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 08:02

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM No na ten słabszy to arion a 40 dodatkowych koni w Xerionie nie zginęło by mu tylko nie wiem po ile xerion zchodzi

#47 Share jd6330

jd6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 12:08

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM za xeriona trzeba dać 165 000netto euro :D

no i zamuwił claas arion 510 cis i case magnum 250 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share jaro11

jaro11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:41

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM

marke obojętna o prócz ursusa :D
setka głównie w transport i myśli nad masseyem fergusonem 5455 bo ma dyne 4 (wygodna skrzynia do transportu) ale może są lepsze?
a 260 w pług 7 skib, gruber 6m, agregat 6m

Ja polecam lamborghini i deutz f mf sa awaryjnie wiecej palo niz lambo i df i duzo drorzsze czesci do mf

Może lepiej niech weźmie dwa nowe Casy? Lepiej mieć wszystkie ciągniki jednej marki, wtedy może liczyć na rabat jak dwa ciągniki od tego samego dilera weźmie.
A ten transport to ile ton? Bo 100 konny ciągnik może być czasem za słaby jak teren pagórkowaty, wiem bo mam 102 konie w transporcie i nieraz mu ciężko z 32-35 tonami pod górkę podjechać

Ja osobiście od case powstrzymał bym sie u mnie w oklicy jest pare case przeważnie 95 koni palo duzo ale nie zaspecjalnie chodzo mój lambo przy nich wymiata :D

'jd6330' Ja bym postawił na jego miejscu na 2 JD jest to najlepsza firma i ciągniki tej marki są bardzo dobre komfortowe i mało awaryjne posiadają bardzo dobre i proste skrzynie przekładniowe ale tez mają bardzo wysoką moc uciągu. Albo niech sobie weźmie tego 100 konnego np. Zetora Forterre 10641 (teraz nowa numeracja 105) są to bardzo dobre ciągniki też mało awaryjne i mocne mają bardzo dobry podnośnik i hydraulike , moze nie tak komfortowe jak JD i nie mają takich skrzyń jak JD ale ciągniki te są bardzo dobre też (kiedyś czytałem w jakimś czasopiśmie rolniczym ale nie wiem jakie to było ale napewno nie Top Agrar ani RPT tylko jakaś inna porównania ciągników czy coś takiego to było) że Zetor i JD mają największą moc uciągu z pośród wszystkich firma ciągników rolniczych ponieważ ich moc jest sprawdzana nie tak jak w innych firmach że sam silnik jest próbowany na moc a Zetor i JD moc ich jest sprawdzana jak silnik jest zamontowany na ciągniku z max jego wago i dlatego np. ich 100 km będzie mocniejsze niż innych marek 100km bo inni mierzą moc silnika nie zamontowanego na ciągniku tak pisało w tej gazecie mniej więcej :D

Ja zamiast jd postawił bym df jd siłe może i ma ale uciagu to niema wes na you jd z karzdym przegrywa zetor u mnie we wsi proksima power unia 3 po 35 na glinie wiecej sie ślizga niż jedzie obciażniki przut tył i na podnosniku trzyma a jak opusci to w miejscu stoi. B)

Nowy ursus teraz to to samo co landini B)

Edytowany przez jaro11, 09 styczeń 2011 - 20:31.

Dodaj odpowiedź