Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartek33073

bartek33073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:25

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Witam
Od pewnego czasu w mojej "trzydziestce" strasznie wycieka olej z pod zwolnic w czasie jazdy, w rezultacie nie mam już prawie hamulcy, i całe tylne koła są w oleju... Mam pytanie, może ktoś już miał podobny problem i może mi doradzić jak będzie łatwiej, zdjąć same zwolnice? czy zrzucić od razu całe pochwy i nabić uszczelniacze od wewnątrz ?
Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Dzisiaj, 14:40
  •  

#2 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:30

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 a nie wymieniałeś oleju w ostatnim czasie ?

#3 Share bartek33073

bartek33073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:32

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 tak, wymieniałem, ale jak był stary olej to też wyciekało

#4 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:53

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 najpierw odkręć zwolnice i zobacz dokładnie z kad wycieka ten olej czy na półosiach z simeringów w pochwach, może wyganiać spod bębna hamulcowego lub tez spod simeringów(tych dużych) na wałkach koła tylnego. Jak bedziesz wiedział z kąd wycieka to bedzie wiadomo co wymienić. Ale najszybciej to na półosiach cieknie, u siebie na jesieni wymieniałem oba, puściły juz ze starości, guma zrobiła się twarda i nie trzymała oleju. Poszedłem orać i wiadomo przechył na jedną strone i pociekło, cały dzień mi zszedł na wymianie bo od razu oba wymieniłem przy okazji. Wymiana tylko jest kłopotliwa bo tak jak pisałes pochwy trzeba sciągnąć bo nie wiem czemu tam jest takie głupie rozwiązanie ze od środka od strony mostu je się wbija a nie od strony zwolnic...

#5 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 19:57

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Niestety ale na lewym kole musisz zdjać pochwę i wtedy nabić ........ nowy uszczelniacz , na prawym nie ma takiej potrzeby bo jest okienko ............... i można to zrobic bez sciągania ......... :D

#6 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 02 lipiec 2009 - 21:15

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 racja zapomniałem o okienku od blokady :D

#7 Share bartek33073

bartek33073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 22:29

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 zmieszczą się po dwa uszczelniacze po obu stronach ? czy wystarczy jeden ?

#8 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 15:27

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Zmieszczą ....... no ale co Ci to da ? Jedynie chyba to że ten drugi wypiłuje piękny rowek na pół osi...... :D

#9 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 20:23

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Czy po odkręceniu pochwy nie wycieka olej hydrauliczny? Czy pomiędzy pochwą a obudową przekładni głównej jest jakaś uszczelka?

#10 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 06 lipiec 2009 - 20:51

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 jak odkręcisz pochwe od obudowy tylnego mostu to olej bedzie wyciekał i tak jest tam taka duża okrągła uszczelka z otworami na szpilki między pochwą a obudową tylnego mostu..., a uszczelniacz masz między pochwą a zwolnicą na półosi napędowej i temu nie wycieka dalej....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 19:30

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Panowie co może byc wina wycieku oleju z prawej zwolnicy w c 328 wyszlo to przy głebokiej orce. kapie jakby spod piasty bo cała zwolnica sucha

#12 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 19:47

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Łożysko na zwolnicy i uszczelniacz.Ale może być też wina pół oski i luzu łożysk w zwolnicy.Ja mia tak w c360 pół ośka przesuwała się luźno z łożyskiem w zwolnicy i pół oś wychodziła z uszczelniacza ale z powodu zużycia kupiłem nową pół oś która siedzi w miarę sztywno i ma dłuższy kołnierz pod uszczelniacz. :D Pozdrawiam

#13 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 15 wrzesień 2012 - 21:25

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 http://www.agrofoto....ic-ursus-c-330/
http://www.agrofoto....zwolnice-c-330/

#14 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 15 wrzesień 2012 - 22:44

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 uszczelniacz polosi lub uszczelniacz zwolnicy. masz zdjecie ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#15 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 09:52

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 czyli jednym słowem mówiąc to co podejrzewałem dzięki wielkie za informacje. No to niestety trzeba będzie zawołać z 2 kolegów i sciągnąć zwolnice...

#16 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 14:14

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 ci dwaj koledzy to chyba do pomocy w rozpracowaniu kilku piwek, bo do ściągnięcia zwolnicy to jeden wystarczy ;)
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#17 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 wrzesień 2012 - 20:27

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 kogos musisz miec do pomocy. Strone bez blokady bys sam zrobil ewentualnie przy pomocy jakiegos wozka :) ale prawa to wiecej roboty z blokada i tam juz 2 potrzeba

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#18 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 16 wrzesień 2012 - 20:41

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Jak zdrowy chłop to sam zrobi bez problemu, u siebie sam zdejmowałem zwolnice potem pochwę nie jest to już jakiś nie wiadomo jaki ciężar... Bo chyba te 50 kg sam podniesiesz:p

Edytowany przez Roki212, 16 wrzesień 2012 - 20:42.

#19 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 06:55

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 dokładnie jak roki pisze też sam to robiłem. najlepiej osobno zwolnice i pochwę zdjąć bo łatwo później złożyć, a jak wszystko w kupie to później będziesz się męczył żeby założyć z powrotem. Miejsca zresztą niema żeby w więcej jak dwóch to złapać.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 16:51

Wyciek oleju z pod zwolnic Ursus C-330 Okazało sie że uszczelniacz na przegrodzie puszczał. Niestety trzeba będzie demontować pochwę. Jak bezpiecznie podeprzeć ciapka żeby stał stabilnie zakładając że przednia oś też zdemontowana.