Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciśnienie w skrzyni korbowej

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MTZ82BOSTON

MTZ82BOSTON

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 18:16

ciśnienie w skrzyni korbowej witam mam zapytanie co to może być przyczyną tego że w skrzyni korbowej wytwarza sie ciśnienie aż silnik pluje olejem w miejscu połączenia sie kadłuba silnika z tą blachą która łączy silnik ze resztą ciągnika prosze o pomoc gdyż nie wiem co za diabeł tam siedzi tłoki tuleje cylindra i pierścienie w pożądku odma drożna na zimnym silniku nic sie nie dzieje :) ale jak sie nagrzeje to strasznie olejem rzyga w tym że miejscu :D z góry dziękuje za porady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciśnienie w skrzyni korbowej Dzisiaj, 07:52
  •  

#2 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 18:25

ciśnienie w skrzyni korbowej jak na moje to ciśnienie w skrzyni korbowej może postać w wyniku nie szczelnych pierścieni.

#3 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 22:40

ciśnienie w skrzyni korbowej A próbowałeś w ten sposób sprawdzić, że jak Ci się zrobi to ciśnienie to wtedy wyjmij korek oleju silnika (tylko stań z boku, żeby Cię nie 'orzygał'), i jeśli ciśnienie wtedy 'uleci' to na bank odma.
Rozkręcałeś ją? Tam jest takie sitko pod tą 'konewką', może ono już jest 'zabite', trzeba je przemyć, lub wymienić (doraźnie to po prostu wywalić).
Choćby nie wiem jakie przedmuchy miał przez pierścienie to ta rurka spoko to odprowadzi, bo jeśli by ona nie dawała rady tego ulotnić na zewnątrz, to byś miał z niej normalnie drugi wydech, a pod maską wszystko dokumentnie opier... olejem.

Przy tak wielkich przedmuchach to by Ci ten silnik już chyba nie odpalał, na mój rozum...
good God damn and other such phrases...

#4 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 22:56

ciśnienie w skrzyni korbowej Kolego wszystko jest ok tylko uszczelke musisz wymienić gdzie ta blacha śruby tam popuściły i tyle ja miałem to samo :D

#5 Share MTZ82BOSTON

MTZ82BOSTON

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 17:14

ciśnienie w skrzyni korbowej

A próbowałeś w ten sposób sprawdzić, że jak Ci się zrobi to ciśnienie to wtedy wyjmij korek oleju silnika (tylko stań z boku, żeby Cię nie 'orzygał'), i jeśli ciśnienie wtedy 'uleci' to na bank odma.
Rozkręcałeś ją? Tam jest takie sitko pod tą 'konewką', może ono już jest 'zabite', trzeba je przemyć, lub wymienić (doraźnie to po prostu wywalić).
Choćby nie wiem jakie przedmuchy miał przez pierścienie to ta rurka spoko to odprowadzi, bo jeśli by ona nie dawała rady tego ulotnić na zewnątrz, to byś miał z niej normalnie drugi wydech, a pod maską wszystko dokumentnie opier... olejem.

Przy tak wielkich przedmuchach to by Ci ten silnik już chyba nie odpalał, na mój rozum...

odma drożna ale jak otwoże korek wlewowy oleju to robi się prawdziwa fontanna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 08:16

ciśnienie w skrzyni korbowej To uszczelka między blokiem a blachą.

#7 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 17:52

ciśnienie w skrzyni korbowej MTZ82BOSTON, jeżeli ciśnienie uchodzi przez korek oleju, to odma jest NIEDROŻNA, inaczej być nie może, nie ma innej przyczyny.
Przecież niemożliwe jest żebyś miał szczelne te kanały w których 'chodzą' popychacze zaworowe, a to właśnie tamtędy ciśnienie uchodzi do góry, a dalej na zewnątrz przez odmę.

Jak tak jest to zrób jeszcze jeden test: jak ma ciśnienie to odkręć te cztery śrubki i zdejmij tą 'konewkę' razem z sitkiem, wtedy na pewno tamtędy wyleci, tak więc znowu musisz uważać, żeby nie zostać ochlapanym...

szeryff, a co ma ta głupia uszczelka do tworzenia się ciśnienia hę?? Myśl co piszesz, tamtędy może sobie ciec olej, ale to ma nic do tego, ciśnienia w skrzyni korbowej ma NIE BYĆ i już.

#8 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 19:25

ciśnienie w skrzyni korbowej Sam myśl co piszesz.Jeżeli założymy,że w skrzyni zbiera się ciśnienie z powodu zapchanej odmy,to prędzej wysadziło by korek lub bagnet oleju,niż sadziło spod uszczelki,chyba że jej już tam wcale nie ma.Nie wiadomo też czy spod uszczelki lekko kapie,czy już żyga.Wyjęcie korka nie jest najlepszym pomysłem,lepiej wyjąć bagnet.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 15:15

ciśnienie w skrzyni korbowej Nie wiem jaki Ty masz korek i bagnet, ale u mnie są one wciskane na o-ringi i wchodzą ciasno, więc może być zaje... ciśnienie, a ich nie wysadzi, więc nie bądź taki do przodu.

Co ma piernik do wiatraka? Przecież on wyraźnie pisze, że mu się tworzy ciśnienie w skrzyni korbowej i to jest dla niego problemem, a ten wyciek z pod tej uszczelki to jest tego objaw, a nie PRZYCZYNA, więc co mu da to, że ją wymieni? Wycieku tam nie będzie, ale ciśnienie będzie nadal się tworzyć.

Miałem taki sam przypadek, zatkała się odma tylko, że mi wywalało olej z pod napędu obrotomierza. I co z tego, że bym wymienił tam uszczelkę ha? G*wno by to dało, ciśnienie byłoby nadal.
A tak przeczyściłem odmę i problem sam się rozwiązał...

Dodaj odpowiedź