Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poznaniak

95 odpowiedzi na ten temat

#81 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 13 październik 2014 - 19:51

Poznaniak

za duża szczelina pomiędzy kółkami wysiewającymi a tymi plastikami ustawianymi wajchą z tyłu. gdzieś tu było napisane, aby do zboża ustawiać tą wajchę na drugi ząbek od gory i jest git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poznaniak Dzisiaj, 03:04
  •  

#82 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 14 październik 2014 - 19:28

Poznaniak

wg, instrukcji to 1 ząbek i 2 wgłebienie na zastawce plastikowej (od dołu)

#83 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 18:22

Poznaniak

witam posiadam siewnik poznaniak 2,7m mam następujące pytanie co ile cm rozstawić zagarniacze do ziarna ?

Cała belka do zagarniaczy ma ok 2,70 m czy zagarniacz musi iśc bezposrednio za redlicą pomocy koledzy i koleżanki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 15:27

Poznaniak

panowie czy poznaniak staego typu rózni się czymś od tych nowszych na wąskich kołach, wiem że wiekszość nie miała docisku, choć widziałem i takie z dociskiem

Polska B

#85 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:33

Poznaniak

Samo klekotanie to nie jest powód do rozbierania przekładni . Będzie taka potrzeba jeśli przy obracaniu korbą od próby kręconej lub kołem "jezdnym" wałek wysiewający będzie się obracał skokowo ( z przerwami ) trzeba wówczas wymienić w skrzynce 3 łożyska igiełkowe jednokierunkowe . Jęśli to Poznaniak 6 to napęd na wałek wysiewający Masz poprzez tulejkę , zębatka napędza mieszadło . Samo rozebranie i złożenie skrzynki nie stanowi więkrzej trudności .

Troche odgrzeje kotleta ale mam ten sam problem ze skokowym obrotem kółek wysiewających tzn. 160 stopni sie obróci potem krótka przerwa i znowu o 160 stopni.

Rozebrałem skrzynie a łożyska jednokierunkowe działają poprawnie. Rozebrałem ją po czym wkręcając w imadło ośkę zakładałem każde łożysko osobno i przez siłe próbowałem obrócić i działały prawidłowo tzn w jedną strone ciągły a w drugą sie luzowały i mozna było swobodnie obrócić. Wymieniłem na nowe te plastikowe tarczki i też nic to nie dało. I zastanawiam sie co dalej więc prosze o pomoc kogoś kto to rozbierał i naprawiał.

Pozdrawiam

#86 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 15:42

Poznaniak

Też mam to samo wałek z kółkami wysiewającymi obraca się z lekkimi przerwami. Wyjąłem skrzynkę przekładniową. Co prawda jej nie rozbierałem ale ruszając tymi dźwigienkami stwierdziłem, że łożyska jedno kierunkowe działają poprawnie  Ani razu nie przepuściła żadna. Nie wiem czy ta przerwa to wynik tego, że są tylko dwie dźwigienki przekazujące ruch z plastikowych kółek./krzywek poprzez łożyska jedno kierunkowe na wałek z kółkami wysiewającymi. Innymi słowy czy poznaniak 6 tak ma. Bo budowa skrzyni i zasada działania jest prosta jak cep i nie bardzo widzę co mogło by tam się popsuć.

#87 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 18:25

Poznaniak

Powinieneś mieć 3 dźwignie ze sprzęgłami jednokierunkowymi. Mój problem polegał na wyrobionym sworzniu po którym ślizgały sie te sprzęgiełka.

#88 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 21:14

Poznaniak

Są dwie dźwigienki z łożyskami jedno kierunkowymi, nawet w katalogu. Zarówno tym który mam z siewnikiem jak i w tym, jaki ściemniałem z netu. W schemacie skrzyni przekładniowej są dwie dźwigienki, dwa plastikowe kółka krzywkowe. Mam siewnik SO43/c2 poznaniak 6 z 2007 roku.

Czyli rozumiem, że u ciebie pomimo, że łożyska za każdym razem działały problem był z wyrobionym wałkiem na którym one się poruszają i który przenosi napęd na aparaty wysiewające. Wymieniłeś sam wałek, czy łożyska też? Czy teraz aparaty wysiewające kręcą się bez przerw? czy jak miałes te łożyska na starym wałku czuć było jakis luz?

http://www.cemarol.c...I-Poznaniak.pdf

Skrzynię mam taka jak w tym katalogu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 15:59

Poznaniak

Wymieniłem wałek i teraz aparaty wysiewające kręcą sie płynnym ruchem. Ja mam poznaniaka 6 SO43/3  jest to wersja z bodajże 1994 roku i mam w nim 3 dźwignie.

#90 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 18:05

Poznaniak

W takim razie u mnie też pewnie wałek do wymiany. Przerwy w ruchu aparatów wysiewających są minimalne. Ale wałek jest nie drogi więc go wymienię dla pewności. Rozumiem, że jeśli wszystko jest ok w ruchu aparatów wysiewających nie powinno być najmniejszych przerw.

#91 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 21:53

Poznaniak

problemem mogą być wytarte tarcze mimosrodowe (te plastikowe) i przez to moze lekko przystawać skrzynia.

#92 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 22:02

Poznaniak

witam 

Posiadam poznaniaka z 86 r na zwykłej skrzyni i mam problem ponieważ nigdzie nie idzie kupić tulejek od mieszadła tego na dole skrzyni nasiennej bo te górne mam zdemontowane w internecie nie ma w sklepach w okolicy też nie jedna ma dwa otwory do mocowania druga jeden na M10 śrubę z góry dzięki

#93 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 11:59

Poznaniak

Panowie rzućcie zdjęciem z poszerzenie poznaniaka na 3m, lub napiszcie jak mocowaliście ostatnią redlicę

Polska B

#94 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 19:28

Poznaniak

Witam mam poznanaka 87 na wąskich kołach na jakim wysiewie siejecie ? bo umnie na zwiększonym wysiewie (duży tryb z małym ) na A-1 wylatuje 300 -320 a chce posiać 200 bo problem leży tego typu jak kupię przenicę z centrali to chce by w okolicach 200 kg wylatywało a dodam że na tabeli jest 190kg A - 1 nie piszcie mi o próbach kręconych bo to też jest nie dokońca prawdą bo po 2 godzinach siewnik sieje inaczej bejca na mokro. tak jak i rzepak też na normalnym wysiewie duży tryb na duży na próbie 4kg w żeczywistosci 6 kg na A-1 a ustawienie jest takie zastawka 2 ząbek od dołu a szelina co jest wajcha po środku  siewnika  na 1 ząbek od góry co jest nie tak może zapadki na 3 ząbek wziąść ??? czy wysiew przestawić ???

#95 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 09:08

Poznaniak

Kółka krzywkowe w moim siewniku są ok. Widać, ze poprzedni właściciel je wymienił bo mu nie tak siało. Rozebrałem skrzynię i wychodzi, że lekko wyrobiony jest wałek. Zmienię dla świętego spokoju tez łożyska. Koszt wałka i dwóch łożysk jedno kierunkowych hf 3020 w sklepie firmowym rol maszu kutno to 150 zł plus przesyłka.

Wałek i łożyska zmienione. Wałek wyrobiony był mniej niż 1 milimetr a już problem był. Teraz jest wszystko ok.

Edytowany przez hubertuss, 03 kwiecień 2015 - 20:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#96 Share lisek202

lisek202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 13:38

Poznaniak

kolego ty zmieniłeś wałek krzywkowy czy napędowy ??

Dodaj odpowiedź