MarioS

Poznaniak

Polecane posty

MarioS    1

Jakiego macie poznaniaka :)

jak wam sie spisują??

coś w nich udoskonalicie?? jak tak to co??

 

 

ogólnie mówiąc wszystko o siewniku poznaniak :D


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam poznaniak a 2.7m i jestem średnio zadowolony :D Zapycha się i mała skrzynia jest to bodajże 88rok


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

przerabiałem swój siewnik poznaniak

dokładnie powierzyłem skrzynie, zwiększyłem na 2,7m, szersze koła, wszystkie nowe redliczki itp.

na jaki kolor go pomalować??

skrzynie chcę na inny kolor, rurki na inny i całe redlice na inny kolor.

 

dodatkowo chce do niego kupić:

naklejki

i zrobić instalacje elektryczną i odblaski itp. bo już niejeden chciał mi wjechać w tył siewnika ( choć zawsze jeżdżę na kogucie)

czyli:

przewód

wtyczke

lampa

obrysówka

albo tą obrysówkę

odblasków milion sto:

odblask

odblask 2

odblask 3

trójkąt

tasma

 

 

 

poszukam aby wszystkie rzeczy były od jednego sprzedawcy by zaoszczędzić na kosztach transportu albo pojadę do Agro-miry na Firlej lub na giełdę w Słomczynie :D

 

 

 

 

jak kupie agregat uprawowo-siewny to zrobię w nim jeszcze hydrauliczne znaczniki :)


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja bym uważał z tym agregatem, bo żeby się nie zapychało to trzeba jeździc po prostu szybciej, a agregatem nie pogonisz :) Ja myślałem teraz nad założeniem redlic talerzowych lub zmiany na amazone D7 special :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

ja jak zmieniłem te redliczki na nowe i zmieniłem nagarniacze/zgarniacze to sie nie zapycha :D


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wracajac do tematu to ja mam poznaniaka 2,7m jestem z niego zadowolony przerobilem go na siewnik do QQ (zdjecia w galerii)

 

Pozdrawiam :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja mam poznaniaka 2,7 m. (po wymianie redlic z Mazura 2,5 m) Śmiga zagregowany za broną Rabe Werk 2,5 m. jestem zadowolony, choć brakuje mi ścieżek.(automatycznych)


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

no jak wyżej pisałem

posiadam siewnik poznaniak 2,5m zwiększonego na 2,7

sprawuje sie super,

udoskonalenia to:

większa paka ( 300-330kg owsa),

szersze koła,

 

planowane udoskonalenia:

hydrauliczne podnoszenie i opuszczanie redlic,

jak gdzieś znajdę taniej redlice talerzowe ( bo znalazłem po 150zł, trzeba 20 redlic razy 150zł równa sie 3000zł wiec trochę sporo :D )


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam poznaniaka 2,7m 88r mi wystarcza i nawed spoko sprzet ale musze zrobic jakis pomost z tylu zeby worki jeszcze tam wrzucac a tak to spoko narq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

sadze że na AF jest dużo więcej posiadaczy siewnika Poznaniak.

 

proszę pisać :)

 

 

 

 

nawet ci co nie mają, a mają sąsiada, znajomego co ma i co ewentualnie w nim przerobił :)

 

 

PISAĆ!!! :D


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'Dawid777' przerób sobie leje tak jak ja :D i nie bedzie się zapychać i bronke przedziel. Ja mam Poznaniaka 2,7 i jestem z niego zadowolony jak narazie tylko skrzynia na zborze mogła by być większa w nim :) ale da się przeżyć :) przedłużyłem leje i podzielilem bronke z tyłu i jest super.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

@Gago

trochę Cię nie rozumiem

jak to bronkę podzieliłeś i przedłużyłeś leje??


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Bronke przeżnołem na pół i dospawałem do niej uchwyty takie i leje wydłużyłem o 13cm moge zrobic zdjęcie i wstawić jak chcesz to zobaczysz jak to wygląda ale to dopiero jutro.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

jak byś mógł zrobić te zdjęcie to z góry dzięki.


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przyznam się, mam siewnik Poznaniak 3m [ten niebieski, jest w Galerii :) ]

Sieje to sieje, jak jest dobrze przygotowane pole to nie ma problemów :)

Gorzej jak są resztki pożniwne to lubią się redlice albo zagarniacze zapychać.

Spulchniacze śladów ciągnika są nieudane.

Sprężyny po jakimś czasie się odginają do tyłu i nie spulchniają.

Lubią też się łamać :D

A tak to daje rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

ja jeszcze myślałem nad ścieżkami technologicznymi ale według mnie to bez sensu :) bo trochę zwaby a zbytnio nic z tego bo tak strasznie aż sie nie gniecie

 

i jeszcze obliczaj i pamiętaj za którym przejazdem włączyć i wyłączyć

 

 

 

 

 

a co tu sie przyznawać :) to żaden wstyd :D

 

 

no spulchniacze śladów ciągnika są akurat nieudane

ale w łatwy sposób można zastąpić zębami od kultywatora, agregaty uprawowego, bardziej polecam od agregatu uprawowego bo lepiej ziemie rozbija itp.


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A ja swego bym sprzedał, jak nowy :D:) do siewu mam drugiego, ale zielony :)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

no @Legat997 odwaliłeś kawał dobrej roboty :)

jaki jest to poznaniak bo mam podobnego a nie wiem jaki to jest bo naklejki będę kupował a nie wiem jakie wziąć :D

 

jak będę robił hydrauliczne znaczniki to też tak zrobię jak ty, bo te oryginalne mi sie strasznie powykrzywiały, ale w ogóle są słabe.

 

no w prawdzie to też bym go sprzedał a kupił kujawiaka albo mazura a najlepiej będzie pomorzanina :)

bo te nowsze, leprze to nie na moją kieszeń :)

 

ale będę kupował agregat uprawowo-siewny więc nie będę zmieniał przynajmniej na razie


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Dzięki :D Moj jest z 81r, SO43, oryginalnie czerwony i został przy tym kolorze.. Naklejki, odblaski, i inne drobiazgi troszke dodają smaku na całokształt.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

:) to chyba nie ten model, musze sprawdzić na tablice może pisze model

bo mój jest tego typu co twój tylko że oryginalnie szary i mi sie zdaje że miął 2,5m i go przerobiłem na 2,7 :D


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

no ja już przerobiłem skrzynie :)

czekam no nowe innowacje do przeróbek :)

 

 

 

 

 

 

podoba mi sie ta przeróbka i ta kolorystyka :)link

może źle mierzyłem i mój poznaniaka miał 2,7 a zwiększyłem na 3m :D sam głupi jestem, muszę go zmierzyć dokładnie po swojemu bo to nie ja mierzyłem pierw :)

link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pomysł i wykonanie @Gago :)

post-1152-1246652958_thumb.jpg

post-1152-1246653029_thumb.jpg


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

O widzę ze sią przydało :D tylko te tylne bronki trzeba dociązyć lepiej ja mam bolce na końcach :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

ja kupiłem te zgarniacze "bronki" jak to są w nowych siewnikach Unii

ale musze je jakoś zamontować tzn. zrobić jakieś zabezpieczenie przed ewentualnymi kamieniami, mam nawet pomysł jak to zrobić ale nie mam natchnienia ani czasu :D


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

a wie ktoś może jak ustawić to siania trawy poznaniaka T z 2009 roku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj