Skocz do zawartości

Zdjęcie

elektryczne pastwiska

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robert111

robert111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:37

elektryczne pastwiska Zastanawiam sie czy to jest dobre rozwiazanie,a konkretnie elektryczne pastwiska. Z jednej strony bydlo jest bezpievzniejsze ale z drugiej czy samo sie nie uszkodzi?? I jezeli ju zto co byście polecili?? To jest ciezko dostepne,ale udalo mi sie spotkac cos takiego
http://www.sklep-gre...roducts_id/7650 co sadzicie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
elektryczne pastwiska Dzisiaj, 23:31
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 23:02

elektryczne pastwiska Ja mam takie coś jakieś 1km od lasu i zwierzyna lubi przerwać tą linkę i bydło może wyjść. Ale jest to tani sposób ogrodzenia i krótko terminowy. w każdej chwili można rozebrać. Musi byś dobrze schowany pulsator. Sąsiadowi ukradli rok temu pulsator 40 palików i kupę metrów linki. Bydło narobiło szkody ludziom w polu ok.20szt był niezły dym. Także dobry sposób ale nie gwarantuje on bezpieczeństwa że bydło nie wyjdzie za ogrodzenie po przerwaniu linki bądź taśmy :D pozdr PS samo się nie uszkodzi na 100%

#3 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 lipiec 2009 - 07:20

elektryczne pastwiska Szczerze mówiąc to jakbym miał tyle kasy to kopiłbym sobie taki pulsator :D Ja posiadam włączany do prądu po prostu cięgnie się nad droga drut na pastwiska co do uszkodzeń tej linki od pastucha to często sarny jak biegną to zahacza a czasem znajdzie się (przyjazny) sąsiad co rozetnie linkę wiec codziennie rano się obchodzi cala powierzchnie i patrzy czy nic sie nie dzialo :)

Pozdrawiam:Wacek21
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 21:17

elektryczne pastwiska Ja też mam sieciowy.
Wszelkie bateryjne to gówno, a nie robota. Wystarczy, że coś zerwie 'drut' i zaraz akumulator jest rozładowany. Do tego energia 0,3J tak jak ma ta zabawka z Grene, to jest nic, jak gdzieś trawka dotknie, to nic nie będzie czuć.
W tym roku kupiłem taki z Lacme, on daje chyba 12J, bo mi w zeszłym ciągle jałówki uciekały i on jak cię walnie, to potem jeszcze pół dnia cię to miejsce gdzie dotknąłeś piecze.
Ani razu nie zwiały w tym roku, teraz jak widzą drut to od razu krok w tył.
No ale to urządzenie kosztowało prawie dziewięć stów, choć widzę, że zarabia na siebie.

Aha, krzywdy bydłu nawet taki mocny nie zrobi, nie tak łatwo uszkodzić zwierzę prądem, choć jak kiedyś jeden pies złapał drut w zęby to potem dziesięć minut do tyłu chodził zanim się pozbierał...
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share BlackBeauty

BlackBeauty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 29 lipiec 2009 - 16:52

elektryczne pastwiska Ja mam 40 krów i wyganiam je na pastwisko i mam taki sam elektryzator wszystko dobrze tylko są awaryjne jak powiedział ten pan z góry nawet jak drut masz w szpuli i okręcisz na palik to się może zepsuć i mogo ci go ukraść jak go nie schowasz na noc :D

Dodaj odpowiedź