Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka hodowla

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:54

Jaka hodowla Ale nie wiemy czy twój kolega ma coś kasy na taką poważna inwestycje bo przecież nie musi odrazu iść w kierunku bydła może ten rok obsiać jakimś zbożem sprzedać go lub zostawić na paszę dla bydła :D
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka hodowla Dzisiaj, 20:43
  •  

#22 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 30 czerwiec 2009 - 08:44

Jaka hodowla Może też spróbować kupić wysłodki z jabłek na paszę myśmy to dawali jako paszę treściwą krowom mlecznym ale trzeba było dawać więcej witamin i wapnia ponieważ wysłodki lubiły wybijać wapń z kości co prowadziło do ich kruchości ale zwiększona dawka kredy pastewnej załatwiała sprawę. No ale żeby takie coś miało sens tzn. kupowanie tego było opłacalne to musi mieć zakład przetwórstwa we pobliżu. Kolega mógłby to byczkom dawać przez rok 2 lata i nie musiałby się martwić o sprzęt do kiszonek :D
Forza JUVE!!!

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 10:05

Jaka hodowla

Kolego pozwolisz że ja ci też coś doradzę. Otóż ja w tym roku na wiosnę zacząłem hodowle bydła opasów jak i krów mlecznych. Na początku miałem wolny jeden chlewek 10metrów na 6. Kupiłem jedną jałówkę Limosena zafascynowało mnie to i za tydzień kupiłem kolejne 3 sztuki w tym dwa byczki też Limosena. Zaczęliśmy budować z dziadkiem nową oborę na opasy kupiliśmy jedną krowę mleczną wycieliła się dawała sporo mleka lecz 30 litrów nie opłacało sie oddawać do mleczni wiec kupiliśmy jeszcze jedną która też się wycieliła zeszliśmy oddawać mleko do mleczarni sprzedaliśmy jednego byczka i otóż teraz mamy 5 krów dojnych i w maju zaczęliśmy stawiać oborę na krowy mleczne. Trochę koszta są wiadomo ale gdy sprzedamy pierwsze byczki koszta będą już się zwracać :D Pozdro więc uważam ze to dobry pomysł z tym bydłem. Popieram Belarusa który ma racje w 100% że kuku jest lepiej zasiać niż koniczynę. :)

hmmm Zacząłeś odstawiać mleko. Po ile kopiłeś kwotę mleczno?? Jak było z atestem na oborę i dojarkę?? Rozumiem ze odwozisz mleko do zbiorczej bo przy takiej ilości to ze zbiornika mleczarnia nie będzie brać. Po ile ci płaco za litr??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 czerwiec 2009 - 10:45

Jaka hodowla @norbi10495 to co napisałes to najlepsza bajka jaka w zyciu słyszałem :D :) :)
W poscie napisanym przez andrzeja piszesz ze masz 5 krów w swoim profilu ze 25 :)
To jak to jest?? :)

#25 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 11:12

Jaka hodowla Wracając do tematu to jeśli twój kolega ma 3-4 ha to gospodarstwo to dla niego hobby to niech postawi tyle sztuk bydła ile da rade wykarmić czyli ze 8 byczków, pole obsieje trawą a pasze treściwe i słomę dokupi, może nie będzie to za bardzo opłacalne ale zawsze jest jakiś pomysł

#26 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 11:23

Jaka hodowla A jakie on ma tam klasy gleb??
Jeśli wszystko by szło na zielone to do du*y taki interes bo na zielonym to on go szybko nie upasie :)
Musi być zboże 1 ha pszenicy 1 jęczmienia i coś tam uhoduje - zależy ile zbierze :D

#27 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 12:03

Jaka hodowla No właśnie może może coś wydzierżawić?? Agencja powinna jeszcze mieć ziemię to niech popyta :D
Forza JUVE!!!

#28 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 12:11

Jaka hodowla No nie wiem co by dał zwierzakom po opłaceniu dzierżawy :D

#29 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 30 czerwiec 2009 - 12:15

Jaka hodowla Ja wiem że może one nie będzie miał z tego kokosów i on sam o tym wiem. Dlatego też bydło nie będzie jego jedynym dochodem, ponieważ chodzi on również do pracy. Takiej dorywczej ale z 800-1000zł miesięcznie ma więc źle nie ma. No tak jak byczki są małe to nie zjedzą tyle kuku to może pierwszy rok lepiej jakby postawił na siano, bo wiadomo wszyscy dla małych byczków ogólnie cielaczków zachwalają siano i to może jest prawdą. No tak w naszych okolicach trudno jest nabyć jakiekolwiek mieszańce rasowe, ale dla chcącego nic trudnego :D
A mam do Was pytanie jakie sprzęty byście mu poradzili aby nabył, bo obecnie to większość sprzętu pożycza od kolegów.
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#30 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 12:23

Jaka hodowla Kosiarka rotacyjna 165 cm i prztrzasarko - zgrabiarka :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 13:40

Jaka hodowla Zależy ile ma kasy na ten cel no na pewno kosiarka do tego pająk do zgrabiania i karuzele do rozbijania pokosów jakaś porządną przyczepę jednoosiową i może jakąś lawetę do wożenia słomy i siana :D no i pewnie przyczepę do przewozu bydła oraz jakiś porządny śrutownik :)
Forza JUVE!!!

#32 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 14:02

Jaka hodowla No tak też myślałem. A co myślicie o kupnie samozbierającej jakieś tak za ok. 2tys. taką do zbierania siana luzem? zawsze to trochę taniej.
Śrutownik moim zdaniem powinien wziąć Bąk. Co nie?
Co do tej przyczepy to może lepiej jak weźmie rozrzutnik co? zawsze może służyć za przyczepę do zboża, można wozić gnój i kiszonkę z kuku, a także siano i słomę w kostkach.
A i jeszcze sugestia i pytanie mojego kolegi:
Co sądzicie o kupnie jakiś rasowych jałówek, dokładnie chodzi mu o charolaise czy jak to tam się pisze. Potem zostawiać wszystko od tych dwóch jałówek na opas. Co Wy na to?

#33 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 14:16

Jaka hodowla Co do tej rasy bydł to strasznie spokojne nawet jak go który zadziorny bije to mu nie odda :D . Jest jeden problem strasznie duże się rodzą. Ja bym polecił simental lub limousine. Simental ladnie rosna a co do urodzeń różnie zależy od krowy, limousine małe się rodzą i szybko nadrabiają przyrost

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 14:23

Jaka hodowla

Zależy ile ma kasy na ten cel no na pewno kosiarka do tego pająk do zgrabiania i karuzele do rozbijania pokosów jakaś porządną przyczepę jednoosiową i może jakąś lawetę do wożenia słomy i siana :D no i pewnie przyczepę do przewozu bydła oraz jakiś porządny śrutownik :)

I nadal gnoju nie rozwiezie.... Zamiast przyczepy i lawety rozrzutnik 2 osiowy 4 t. Taki jak mój.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 18:18

Jaka hodowla Ja bym nie kupował czysto rasowych tylko jakies +- 70% i robił wypierajaco zeby uzyskac te 100% po pewnym czasie :) Zawsze to taniej :D

#36 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 18:31

Jaka hodowla Tylko czy jemu będzie opłacało hodować jałówki czy nie za bardzo?? Bo tak to by kupił takie jałówki z 50% simental i za parę lat by miał już 100%. Tylko zasadnicze pytanie czy mu się to opłaci i ile jałówek wyżywi?

#37 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 18:35

Jaka hodowla Ja bym stawiał na opasy - narazie :) Jak będzie miał więcej ziemi to można o jałówkach pomyśleć :D

#38 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:20

Jaka hodowla Co do hodowli byków znam gościa co ma 10 ha i trzyma 50 byków sieje chyba 4 ha qq ale ma też buraki cukrowe i zboże i jeszcze dokupuje wysłodki z jabłek sam też kupuje te wysłodki.

#39 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 30 czerwiec 2009 - 21:49

Jaka hodowla No to jak kolega jeszcze pracuje to trochę kasy zawsze będzie miał więc niech narazie zbiera sianko a na wiosnę zasieje kuku. No ale ile by chciał tych byczków na początek kupić???
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 18:26

Jaka hodowla Kwota została zakupiona od znajomego z sąsiedniej wsi 70gr/kg.No kontrola była u mnie 2 razy za pierwszym razem nie podpisali mi certyfikatu ponieważ nie miałem jeszcze kompletnej dojarki i nie miałem podprowadzonej wody ciepłej do pomieszczenia na mleko. Za drugim razem poszło już elegancko wszystko było ok :D Mleko odstawiam do zlewni. Mam 5 krów dojnych a ogółem teraz całego bydła mam 25 sztuk!!!!! Więc czytaj ze zrozumieniem
2812=Power