Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce Pronar

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 21:32

Hamulce Pronar Dzięki za pomoc. Bardzo mi pomogłeś. Wisze ci 0,7 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce Pronar Dzisiaj, 03:30
  •  

#22 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 15 czerwiec 2013 - 22:02

Hamulce Pronar Panowie z lewej strony nie mam w ogóle hamulców ani nożnego ani ręcznego. Żeby podciągnąć to śrubę regulacyjną wkręcamy?

KPK KUMURUN TEAM

#23 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 16 czerwiec 2013 - 18:52

Hamulce Pronar Zgadza się ^^

#24 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:04

Hamulce Pronar Czyli przyczyna musi być z głębszym dnem bo nic nie daje.

KPK KUMURUN TEAM

#25 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:26

Hamulce Pronar Powiem tak ja zawsze miałem problemy z hamulcami przez 12 lat od momentu kupienia nowego ciągnika aż do jego sprzedaży. Tarcze sie zdzierają jak głupie co roku praktycznie trzeba było robić bo juz słabo łapały albo dopiero zakleszczały sie jak wdusiłem do końca. Według mnie jeśli nawet je naprawicie to i tak za jakis czas znowu cos nie bedzie w nich działać. Moja rada jeździc ostrożnie bez. Zawsze hamulcami w przyczepie hamowałem ciągnik.

#26 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:22

Hamulce Pronar Panowie w moim pronarku cieknie olej z lewej obudowy hamulca i oczywiście lewe hamuje słabo
Domyślam się że to jakiś uszczelniacz. Moje pytanie takie skąd może wyciekać olej i czy wymiana uszczelniacza wiąże się z większym babraniem czy wystarczy dostać się do tarcz.

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:25

Hamulce Pronar Wystarczy dobrać się do tarcz. W rysku są tam po prostu dwa oringi, zimering i tyle. Wystarczy odkręcić obudowę blokady, wyjąć ją, zdjąć obudowę hamulcy z tarczami i rozpierakiem. W środku wystającej tulei, w półosi będą oringi a jej zewnętrzną stronę uszczelnia simering. Kup i wymień też te od blokady.
KPK Kumurun Team

#28 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:31

Hamulce Pronar Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Dopiero uczę się tego ciągnika bo kupiłem w tym roku ale hamulce już rozbierałem i to lewą stronę bo się koło blokowało. Mogłem pomyśleć i od razu to wymienić.

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:36

Hamulce Pronar W ruskim uszczelnienia nie są pierwszej jakości a i same rozwiązania dają wiele do życzenia. Przy każdej rozbiórce dawaj nowe. Koszt niewielki a pozwala zaoszczędzić roboty i nerwów.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 12:19

Hamulce Pronar

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Dopiero uczę się tego ciągnika bo kupiłem w tym roku ale hamulce już rozbierałem i to lewą stronę bo się koło blokowało. Mogłem pomyśleć i od razu to wymienić.

co robiłeś zeby się nie blokowały ja zrobiłem wszystko nowe tarcze oringi uszczelniacze i  dalej blokują się jest tragedia nie jdzie  jezdzić jak jadę do przodu zahamuję i już koła zablokowane muszę dopiero cofnąć do tyłu żeby puściły

#31 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 12:26

Hamulce Pronar

Ostatnio robiłem hamulce znajomemu. Zajechane miał rozpieraki to wymieniłem mu je razem z tarczami. A tarcze założyłem nitowane z okładziną w szarym kolorze. Hamulce rewelka. Przynajmniej na razie.

U siebie robiłem z hamulcami tydzień temu. Rozebrałem rozpieraki, wymyłem dokładnie otwory na kulki delikatnie smar i na razie też chodzą dobrze. Firma która przysłała mi tarcze zrobiła mnie w konia i zamiast szarych przysłała z zanitowanymi brązowymi okładzinami. Totalnie nie polecam. Tarcze nowe mają mieć 12 mm a  te miały pomiędzy 9-10 mm.  

U ciebie możesz mieć w otworach w których poruszaają się kulki wyrobione progi. Wtedy też blokuje hamulce. To wada tego patentu powtarza się starszych w zetorach i ursusach. 

KPK Kumurun Team

#32 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 21:40

Hamulce Pronar

trzeba sobie podszlifować w tych kulkach i będzie działać przynajmniej u mnie pomogło

#33 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 10:05

Hamulce Pronar

Ostatnio robiłem hamulce znajomemu. Zajechane miał rozpieraki to wymieniłem mu je razem z tarczami. A tarcze założyłem nitowane z okładziną w szarym kolorze. Hamulce rewelka. Przynajmniej na razie.

U siebie robiłem z hamulcami tydzień temu. Rozebrałem rozpieraki, wymyłem dokładnie otwory na kulki delikatnie smar i na razie też chodzą dobrze. Firma która przysłała mi tarcze zrobiła mnie w konia i zamiast szarych przysłała z zanitowanymi brązowymi okładzinami. Totalnie nie polecam. Tarcze nowe mają mieć 12 mm a  te miały pomiędzy 9-10 mm.  

U ciebie możesz mieć w otworach w których poruszaają się kulki wyrobione progi. Wtedy też blokuje hamulce. To wada tego patentu powtarza się starszych w zetorach i ursusach. 

dzięki za podpowiedz ja tamtej zimy miałem porozbierane wszystko kupiłem tarcze uszczelniacze rozpieraki zostały stare tylko nie pamiętam jaki były te tarcze wymieniłem spranzynki i chyba kulki w rozpieraczach po niedzieli trzeba się zato wziąść bo nie idzie tak jezdzic jak się jezdzi to tak nie łapało czesto tylko jak dostanie sięwoda nawet z deszczu to juz blokują

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 13:46

Hamulce Pronar

U mnie na starych tarczach po deszczu też się blokowały. Wyschły i było ok. Ale zaś przy długich zjazdach z górki na hamulcu jak się zagrzały to potrafiło je zakleszczyć. Stare tarczy były klejone. Tak jak by pod wpływem ciepła zaczynały się kleić. Dosłownie.

Znajomy zagrzał u siebie klejone to się stopiły. Dla tego kupiłem tarcze nitowane z szarego materiału a nie tego "czerwonego" 

KPK Kumurun Team

#35 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 23 listopad 2014 - 14:05

Hamulce Pronar

Panowie spróbujcie ustawiać hamulce tak, by brały na dole przy podłodze, kleszczenie zdecydowanie spada. I jak ktoś ma hamulce 180mm to warto przy okazji mocniejszego remonu przejść na 200mm, pasuje i jest skuteczniejszy.

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 14:17

Hamulce Pronar

Przy samej podłodze ryzyko. Jadąc ze stromej górki jeszcze na napędzie trzeba tak deptać że się w pale nie mieści. Hamulec w ruskim jest dość wiotki i przy zbyt dużym skoku może się oprzeć o podłogę.

KPK Kumurun Team

#37 Share Damian68

Damian68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 14:38

Hamulce Pronar witam w pronarze blokują mi hamulce sterowanie nimi mam hydrauliczne ,rozbierałem i przemyłem w benzynie i nasmarowałem kulki smarem tarcze papierem prztarłem .napoczątku było lepiej pózniej zaczeły blokowac i dotyłu cfnięcie nic nie daje a czy to morze byc wina z cyliderkami hamulcowymi morz ktoś miał taki problem prosiłbym oodpowieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 27 kwiecień 2015 - 19:27

Hamulce Pronar

mi się też blokują ale ruszę to tylko słychać stuknięcie i się odblokowują 

Dodaj odpowiedź