Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce Pronar

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 15:34

Hamulce Pronar witam mam problem z hamulcami w pronarze z jednej strony podciągaełem je i prawe koło trzyma super delikatnie sie naciska i staje i ręczny tez jest brzytwa na oba koła ale lewe nożne jest słabe bardzo i nie wiem jak je podciągnąć. Moze ktoś wie coś na ten temat?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Pronar 82sa bez tura

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Pronar
  • 60000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce Pronar Dzisiaj, 16:19
  •  

#2 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 15:45

Hamulce Pronar Jaki tam jest wycisk hyrauliczny ,czy mechaniczny...???
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#3 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 23:07

Hamulce Pronar Jest mechaniczny.
Ja mam to samo, ale na odwrót. Lewe 'chwyta' a prawe nie. A w ręcznym mam 'ukręcony' wałek, a że nie chcę mi się go tylko po to rozbierać, to zrobiłem tak jak w JuMZ-ie, że 'ręczny' po prostu zaciąga pedały od zasadniczego.
Jeżeli przy takiej samej regulacji to drugie koło 'nie bierze' to albo masz tam okładziny zużyte, albo 'poszedł' uszczelniacz i tarcza jest zaolejona, albo tam chyba też może ukręcić się ten wałek hamulcowy (tego pewien akurat nie jestem).
A pedał od tego koła co nie hamuje chodzi tak samo jak ten drugi, czy lżej, albo ciężej?
Co się dzieje, gdy wciskasz ten pedał w trakcie jazdy? Czuć wtedy jakieś opory, czy nic?
good God damn and other such phrases...

#4 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 13:53

Hamulce Pronar mysle ze tam musi być coś do podkręcenia poniewaz z prawej strony podkręciłem a z lewej to pedał wpada i dopiero pod końcem łapie a nie zaraz na początku tak jak ten prawy. jak by uszczelniacz to ręczny by nie trzymał a oba łapią koła równo. We vładymircu to sie podkreca prawe i lewe bo tam mam super hamulce

#5 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 14:01

Hamulce Pronar A nie masz na cięgnak sprężyn. one odpowiadaja w mechanicznych hamulcach z równomierność czyli jak np. hamulec w jednym kole załapie to sprężyna się wciska i dociska drugie- tak jak np. w c330

#6 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 01 lipiec 2009 - 22:55

Hamulce Pronar Panowie.
Czy ktoś z wytrawnych użytkowników Pronar/Belarus MTZ miał może przypadek zakleszczania się hamulca nożnego.
Zdarzyło mi się tak dwukrotnie po stronie lewej. Z tego co wiem hamulec jest zrobiony podobnie jak w Bizonie tzn na tarczach rozpieranych ze śrutami... W Bizonie nie dopuszcza się do takiej sytuacji stosując przekładki -podkładki dystansowe pod obudowę aby nie było możliwości takiej skrajnej sytuacji A TU??

Czy ktoś miał podobny przypadek...jak sobie z tym poradzić?? Pozdrawiam

Pozdrawiam

#7 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 02 lipiec 2009 - 07:08

Hamulce Pronar Też mam problem z hamulcami. Prawe koło czasami chamuje i nie odbija. A jak np ciagnik do tyłu sie toczy wogle niema hamulców :D
Już przestawiłem raz przyczepe pobiłem światła i błotniki.

#8 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 09:05

Hamulce Pronar A w którym miejscu znajduje się śruba do regulacji hamulców w MTZ 82 ??
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2166 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 19:24

Hamulce Pronar polszu i Pronarek może tarcze sie wam spaliły sąsiad tak miał tarcze nieoryginalne-eko i się paliły i nie odbijały stopiły sie kleiły

John deer 8320 Reguluje sie śrubą na końcu płaskownika co jest w nim pedał przy obudowie hamulca okrągłej wystaje śruba a pod nią jest nakrętka zabezpieczająca

#10 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 04 lipiec 2009 - 19:42

Hamulce Pronar A ja mam taki problem, że podkręcam tą śrubą te hamulce jak piszesz kolego sebe1033 i podczas podkręcania zawsze zabezpieczam tą śrubę (kontruję) tą nakrętka lecz nadal mi się rozkręca. A gdy za mocno podkręcę tą śrubę hamulce zaczynają sie palić(grzać) a szczególnie hamulec od lewego koła jest czuły na tą regulację ponieważ najszybciej sie rozgrzewa. Myślę że hamulce już po prostu się kończą, a wy jak uważacie? Ciągnik to MTZ 80 r.prod 1992r.
MTZ 80
URSUS C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 05 lipiec 2009 - 07:36

Hamulce Pronar Ja Koledzy obstawiam że w moim to jest przyczyna zacinania się na wałku tarcz (na wieloklinie) .. Pewnie trzeba będzie to przeczyścić i może jakimś silikatowym smarem do elementów mechanicznych hamulców przepryskać...Tarcze raczej nie popalone bo mój sprzęt jeszcze na dotarciu a przypadkw zakleszcznia było kilka ...

Tak na marginesie koledzy ma ktoś książkę napraw do MTZ lub Pronar w wersji elektronicznej w pdf lub w postaci skanów jpg?

Pozdrawiam serdecznie

Pozdrawiam

#12 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 08:32

Hamulce Pronar

Panowie.
Czy ktoś z wytrawnych użytkowników Pronar/Belarus MTZ miał może przypadek zakleszczania się hamulca nożnego.
Zdarzyło mi się tak dwukrotnie po stronie lewej. Z tego co wiem hamulec jest zrobiony podobnie jak w Bizonie tzn na tarczach rozpieranych ze śrutami... W Bizonie nie dopuszcza się do takiej sytuacji stosując przekładki -podkładki dystansowe pod obudowę aby nie było możliwości takiej skrajnej sytuacji A TU??

Sprawdz czy sprężyny ściskające rozpierak nie są na mocno rozciągnięte.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 lipiec 2009 - 16:54

Hamulce Pronar a powiecie mi od czego jest wężyk biegnący ze środka lewej obudowy bębna w 82 Sa

#14 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 17:20

Hamulce Pronar Ta rurka jest od blokady mechanizmu różnicowego

Honda - The Power of Dreams :)

#15 Share jony13

jony13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,rolnictwo,fizyka,lotnictwo

Napisany 09 lipiec 2009 - 18:59

Hamulce Pronar

Panowie.

Sprawdz czy sprezęzyny nie sa rozciagniete albo czy nie mam "jaja" w gnieździe kulek

#16 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 07:31

Hamulce Pronar Panowie ja juz doszedłem do tego i ustawiłem sobie hamulce na dotyk! Z jednej strony jest ta śruba co piszecie ale to jest od praego koła a po drogej stronie jest tez przy tulejce co chodzi pedał sprzęgła na tym i trzeba wkręcic tą śrube w obudowe i bedą brać tylko trzeba potem kilka razy ją luzowac bądz dokręcac by ustawić zeby oba koła brały równo

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2012 - 23:02

Hamulce Pronar Witam. Może mi ktoś powiedzieć czy są jakieś problemy żeby rozebrać hamulce w pronarze 82 SA. Można się spodziewać że po zdjęciu tego całkowego mechanizmu nie będę mógł tego złożyć z powrotem? Patrząc w katalog to nie wydaje się trudne... Bo też ciągle zacina mi się prawa strona. lekko wcisnę pedał to kła momentalnie się blokują, i potem trzeba cofnąć ciągnikiem, żeby hamulec odbił. Przeważnie dzieje się tak z prawą stroną, ale czasem lewa tez złapie.

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 16:03

Hamulce Pronar Rozbieraj i niczym się nie przejmuj. Prosta sprawa. Powymieniaj wszystkie uszczelnienia jakie tam są i musowo sprężyny w rozpierakach. Ustawiaj według książki i będą działać jak trzeba.
KPK Kumurun Team

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2012 - 21:59

Hamulce Pronar Dzięki. Właśnie głównie o sprężyny mi chodzi, bo tracze są suche. A wiesz możne jak rozebrać blokadę mostu żeby się dostać do lewego hamulca?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:32

Hamulce Pronar Pewnie że wiem. Odkręcasz pokrywę i wyjmujesz kompletną blokadę. Po sprawie.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź