Skocz do zawartości

Zdjęcie

VALTRA

112 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 12:59

VALTRA kazdy to możę domontowaś znajomy serwisant w waltrze zmienał wałek dwubiegowy na wykonanie ciężkie bo klient dopiero po zakupie stwierdził że taki jest mu potrzebny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VALTRA Dzisiaj, 03:21
  •  

#22 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 październik 2007 - 22:24

VALTRA Podobno od nowego roku serria N ma objemować zakres mniejszych mocy (najprawdopodobniej odziedziczy go po serri C).

#23 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 21:31

VALTRA Seria N , silniki 4 cylindrowe ale o duzej mocy w najwiekszej wersji. Krotkie- nadaja sie do pracy z ładowaczem czołowym (do obór, hodowla bydla lub trzody)i do lżejszych robót ale nie tylko bo moc 160 koni pozwala im wykonywac cieżkie prace w polu. Dobry przepływ oleju i duzy udżwig tez jest na plus. Nie wiem tylko jak z trwałościa silników bo 4 cyl to 4 cyl a nie 6 a w tych 4 cyl niewielka pojemnosc, moc naprawde ogromna:). Traktor do kazdej roboty :lol:
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 22:31

VALTRA wg mnie wybor pomiedzy 4 i 6 cylindrow jest prosty :lol: , mianowicie gdy ktos potrzebuje ciagnika o mocy 120-140 KM, bo taki wg mnie jest zakres w ktorym te silniki sa wymienne to:
6 cyl. bierze ten dla ktorego bedzie to najwiekszy ciagnik i bedzie robil glowne prace pociagowe, nawet lepiej troche gorzej pracowac z turem niz z 4T w plugu, gleboszu, czy aktywnym.
4 cyl. dla kogos komu bedzie sluzyl jako ciagnik pomocniczy.
takie jest moje zdanie, a np. moj ojciec sie z nim nie zgadza bo woli 6 cyl nawet jako ciagnik pomocniczy do opryskow, rozrzutnika i transportu.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 26 listopad 2007 - 17:49

VALTRA Pytam bo sie nie orientuje. Bo złożyłem podanie na dofinansowanie na Pronara AII 1025 tego nowego z turem razem wychodzi gdzieś kolo 130.000 tyś zl . Wracam do sedna pytania czy w tej cenie dostał bym nową Valtrę z Turem lub bez ??

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 18:14

VALTRA jesli podobnej mocy to napewno nie, nawet seria a w najubozszym wyposazeniu moze sie zamknie w takiej cenie ale netto
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 21:08

VALTRA z tego co mnie mówili to na A98 98KM można za 140tys+VAT kupić

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 21:28

VALTRA myslalem ze cena pronara + tur 130 tys. brutto, jesli tak jest to istotnie nie dostanie valtry za ta cene, a bedzie musial dolozyc 30 tys i jeszcze cena tura

#29 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 19:37

VALTRA aśka z ładowaczem czołowym to +/-190 brutto wyjdzie

#30 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 grudzień 2007 - 19:38

VALTRA YY sorka 130 tyś. z watem ;) A jakie inne ciągniki byście mi zaproponowali w takiej cenie ?? ;/ bo ja niestety nie mam głowy do tego ;/ pozdr..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 11:31

VALTRA czyli za 130 tyś brutto ma być ciągnik i ładowacz???

#32 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 14:59

VALTRA tak 130 tyś brutto ! Ja wiem że w tej cenie mieści sie nowy Pronar z nowym Turem.

#33 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 12:48

VALTRA mieści się ale stara wersja a nie nowa generacja P5, P5 80 km kosztuje w promocji w tej chwili 116 000 netto a gdzie jeszcze tur , tutaj masz cennik pronarów,http://www.pronar.pl/ogloszenia/jesien.html

#34 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:18

VALTRA Dzięki za info !! ;) Sam nie wiem co wybrać czy tą valtrę czy pronarka ;/ Dopiero zdecyduje jak dostane dofiansowanie :D Pozdrawiam:)

#35 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 13:23

VALTRA @Kris14 Jezt już mała seria n której modele mają moc 88km i 101km
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#36 Share grzeniod

grzeniod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:- technika rolnicza

Napisany 26 styczeń 2008 - 21:58

VALTRA Witam wszystkich !!!

Jeżeli chodzi o zakup Valtry w większości przypadkach wygląda to tak, iż rolnik podpisując z dealerem umowę kupna ciągnika, praktycznie zamawia maszynę z określonym wyposażeniem (a nawet określonym kolorze) bezpośrednio w fabryce Valtry w Finlandii, gdzie ciągnik montowany będzie bezpośrednio pod jego wymagania wg norm jakości procesu produkcyjnego jednakowo dla wszystkich maszyn opuszczających fabrykę. Minusem jest oczywiście okres oczekiwania na taką maszynę, jednak wydaje mi się, że warto gdyż w takiej sytuacji płacimy właśnie za to z czego w najbliższej przyszłości będziemy faktycznie korzystać, a dodatkowo otrzymujemy maszynę solidną, wytrzymałą, ekonomiczno, i ergonomiczną czego mam aktualnie mam możliwość praktycznie doświadczyć, a podobne opinie wielu innych użytkowników utwierdzają mnie w takim przekonaniu.
Oczywiście dostępne są także ciągniki od ręki z określonym wyposażeniem, ale też dealer jest często w stanie doposażyć lub zubożyć wyposzczenie ciągnika np. montaż lub demontaż miękkiego zawieszenia przedniej osi, przedniego TUZ-u, liczby zaworów hydrauliki zewnętrznej, rewersu elektro-hydraulicznego, czy HiShiftu sprzęgła. No i oczywiście w przypadku ciągników dostępnych od ręki istnieje większa możliwość negocjacji cenowej.

Co do nowej serii VALTRY N modele N92 i N82 wchodzą na miejsce N91 i będą dostępne w wersji Hitach z silnikami z mechanicznym układem wtrysku i będą lżejsze od aktualnej N-ki o jakieś 500 kg. Ponadto ogólnikowo mówiąc kabina N-ki a maska Aśki. Moim zdaniem idealny ciągnik pod ładowacz. Cena nie jest jeszcze ściśle określona ale może się wahać w granicach 170.000-180.000 zł NETTO. A co do porównań marki Valtry do Pronara, po moich doświadczeniach i obserwacjach uważam że wcale nie należy tego robić gdyż są to dwie diametralnie różne maszyny pod względem ich jakości wykonania.

#37 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 15:46

VALTRA Mam pytanko co do valtry N , czy prawdą jest ze ta valtra o mocy 101 km moze pociągnąć 2 pługi a mianowicie jeden z przodu 3 korpusowy obracany a drugi z tyłu 4 korpusowy obracany?? :P

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 16:03

VALTRA

Mam pytanko co do valtry N , czy prawdą jest ze ta valtra o mocy 101 km moze pociągnąć 2 pługi a mianowicie jeden z przodu 3 korpusowy obracany a drugi z tyłu 4 korpusowy obracany?? :P

to nie prawda

#39 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 16:58

VALTRA

Mam pytanko co do valtry N , czy prawdą jest ze ta valtra o mocy 101 km moze pociągnąć 2 pługi a mianowicie jeden z przodu 3 korpusowy obracany a drugi z tyłu 4 korpusowy obracany?? :P

a jak sobie to wyobrażasz 7 skib na zdjęciach valtry jest wersja T 120-190km dopasuj sobie ; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 16 marzec 2008 - 20:03

VALTRA Nie wczytuję się za bardzo w ten temat, ale zaobserwowałem niedawno ciekawostkę :P

Otóż: kilka dni temu widziałem jak z pobliskiego dealera maszyn (Valtry) słózbowa n101 z turem prowadziła Jeantil 12t i na pusto w mojej miejscowości pod górke miała problemy?! Wow... :(

swoją droga ciekawe co będzie to ciągało?