Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 15:29

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Witam :D Chciałbym z wami popisać dziaisaj na forum o kupnie sieczkarni przyczepianej do ciągnika,przeglądałem rózne oferty lecz jest ich dużo a nawet bardzo dużo i każdy sprzedający chwali swoje.Pierwszy pokos zebrałem w bele jednak to ogromny koszt gdyż nie posiadam swojej belarki i foliowarki więc musiałem najmowac w dodatku koszty foli.Więc po pewnych przemysleniach postanowiliśmy nastepny pokos zacząć robić w pryzmę.W jednym z komisów dostrzegłem sieczkarnię z wymiennymi przystawkami do traw i do kukurydzy heder do kuku 2 rzędowy co by było bardzo przydatne ze wzgledu że do ścięcia kuku też potrzeba kogoś nająć. Użytków zielonych mam obecnie 16 w przyszłości zwiększy się i kuku 3,5ha.Jakie marki polecacie takich sieczkarni oraz w co ona ma być niezbędnie wyposażona.Obecnie w komisach znalazłem marki takich sieczkarń Mengele niestey nie pamietam ich modeli Nh oraz potingera.
2812=Power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Dzisiaj, 05:16
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 19:04

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika masz odpowiednie zaplecze sprzętowe (ciągnik do sieczkarni, przyczepy do transportu) i odpowiednią liczbę kierowców???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 29 czerwiec 2009 - 19:40

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika na taki areal moim zdaniem zakup sieczkarni jest bez sensu

kup lepiej przyczepe samozbierajaca, za 20tys masz juz dosc dobry sprzet z nozami i walkami roztrzasajacymi na pryzmie a do kukurydzy 1 rzedowke

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:27

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika @pioter mam odpowiedni sprzęd i kierowcó o to się nie martwię tylko jaką wybrać mam problem.Mówiecie że przyczepę samozbierającą lepiej i sieczkarnię jednorzędową no ale jak będe miał więcej kuku to bede ją musiał sprzedać bo to będzie zaduzo motania oraz szkoda maszyn :D
2812=Power

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:51

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika wybieraj tą w jak najlepszym stanie technicznym i w dobrej cenie najlepiej coś z mengele/poetinger

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:07

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Ja bym wolał kupić przyczepę samozbierającą.Cena tych sieczkarń jest spora a co do kuku to jak masz swój sprzet do wożenia i ugniatania to bym wolał nająć sieczkarnie myslisz że 2 rzędówką pójdzie jak z pładka to się gróbo mylisz.A tak jak napisałeś że ha ciągle rośnie potem może być zamała i ta do trawy :D więc kolego myśl bardziej przyszłościowo.
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#7 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:42

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika no ale ile wiecej? nawet jak masz 20ha to i tak nie zbierzesz dziennie wiecej niz 5 bo nie zdazysz tego dobrze ucisnac

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#8 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 23:04

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Zalezy jaki kolega ma ciągniki,tak 5 ha chyba jestes nie powazny w cały dzień 15 chyba jesli by robił na jedna pryzmę (a napewno z 20 ha na jedną pryzme to zadużo) na 2 pryzmy na każdej pryżmie ciągnik, no i jeszcze jak daleko dojazd do silosa:dobra przyczepa + dobry ciągnik to spokojnie 15 zbierze.

#9 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 18:18

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Mój największy ciągnik to MF 6245 więc spokojnie by sobie poradził z przyczepą samozbierającą średniej wielkości pola mam w obrebie 5km od domu więc nie tak daleko sprzęt do ugniatania także jest ładowarka teleskopowa manitou i c360.Więc nie wiem doradzcie mi coś bo drugi pokos niedługo się zacznie !!!
2812=Power

#10 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:17

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika belarusik iloma ciagnikami zbierasz 15ha dziennie?

uwazam ze 5ha jest optymalnym zbiorem jesli liczymy jakosc wykonania, dziennie wiem ze mozesz skosic i zwiesc nawet i 20ha ale kwestia ugniecenia moim zdaniem jest na pierwszym planie, ja zbieram 20ha w 4 dni sieczkarnia fiatagri z hederem 4 rzedowym, dziennie robie na 2 silosy i dwa ciagniki (wymiary to 30m dlugosc 5m szer i 2,4 wysokosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:45

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Ej my rozmawiamy o zbiorze 15ha zielonki a nie kuku. :D

#12 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:15

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Mam pytanie ile trzeba kM do takiej samozbierającej raczej takiej mniejszej ???

#13 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:17

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika

belarusik iloma ciagnikami zbierasz 15ha dziennie?

uwazam ze 5ha jest optymalnym zbiorem jesli liczymy jakosc wykonania, dziennie wiem ze mozesz skosic i zwiesc nawet i 20ha ale kwestia ugniecenia moim zdaniem jest na pierwszym planie, ja zbieram 20ha w 4 dni sieczkarnia fiatagri z hederem 4 rzedowym, dziennie robie na 2 silosy i dwa ciagniki (wymiary to 30m dlugosc 5m szer i 2,4 wysokosci

A kto tak robi ze tego samego dnia kosi i zaraz zbiera :) nawet przy luks pogodzie to to nawet dobrze nie przewiędnie.Doradzajcie!!! Prosze was :D
2812=Power

#14 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:21

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika @ursuss to zależy czy z nożami i od ilości noży i od przyczepy :D Ale taką z 23m sześcienne to c360 sobie spokojnie poradzi.

#15 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:36

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika ojej;] hehe

chyba sie nie zrozumielismy, w moim gospodarstwo kiszonke robie w bele (brak miejsca na silosy a jednak pryzma to nie to samo, nie podoba mi sie potem otwieranie i bloto tworzace sie przy tym) poza tym tej wiosny ciezko byloby mi zamknac silos przez te deszcze. mowilem o kukurydzy

#16 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:59

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Nom teraz wszytsko się wyjaśniło :D wiesz ja mam miejsce na silosy ale też nie na 10 tylko na 4.Wiąże się to z kosztami ja mam wybetonowane pod 2 silosy żeby błota nie byo pod kolejne 2 usypane żużlem ale w tym roku może wybetonuję.

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:11

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika @satek jeżeli rozgarnie się trawę w silosie/na pryzmie na grubość ok 30cm to 20-30 min w zupełności wystarczy aby tą warstwę dobrze ugnieść, chyba że trawa ma nieodpowiednią długość /wilgotność lub ciągnik jest zbyt lekki.

@norbi ile masz kuku do koszenia???

#18 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:22

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika Nom do rozgarnięcie pryzmy turem 10 min a jak robisz na 2 pryzmy i masz na każdej pryżmie po 2 ciągniki to i pole nie oddalone nie wiecej jak 5 km od miejsca składowania paszy sieczkarnia 4 rzędy (dobra) i z 5 zestawów odbierających.To spokojnie można wykosić 10 ha kukurydzy w dzień bez pośpiechu :D A o trawie już nie wspomnę tyle że trawe trzeba bardziej ugniatać.

#19 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:28

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika @pioter obecnie mam 3,5ha kukurdzy ale na nastepny rok stadko się powiększy i kukurydzy tez będzie więcej.
2812=Power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:34

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika @norbi główny wybór nalezy do ciebie.Ja bym wybrał przyczepe samozbierajacą,a jak mówisz że masz odpowiedni sprzęt to najoł sieczkarnię do kuku>Zobaczysz jak to jest skoro pierwszy rok siejesz kuku na kiszonkę.A przyczepę samozbierająca na twój areał tańszą i z nożami poleciłbym taką
http://allegro.pl/it...deutz_fahr.html