Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

142 odpowiedzi na ten temat

#121 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:56

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych kolego ten ciągnik spokojnie sobie poradzi aż za mocny, ja miałem do czynienia jedynie z sh25 więc o innych modelach nie wiele mogę powiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dzisiaj, 06:07
  •  

#122 Share redlevel

redlevel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 10:06

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Members dziekuje za odpowiedz a powiedz mi czy twoja sh25 ma podbierak do trawy

#123 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:39

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Kolego redlevel widać że jesteś nowy na tym forum :) , mój login to bizar a members po ang. oznacza że jestem zarejestrowanym użytkownikiem tego portalu. A co do pytania to tak moja miała podbierak do zielonek ale nie wszystkie go mają to było chyba wyposażenie niestandardowe, widziałem wiele takich maszyn bez podbieraka.

Edytowany przez bizar, 16 marzec 2013 - 13:42.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share kazek26

kazek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2013 - 19:27

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Witam Własnie szukam mexa profi k z bocznym koszeniem może wiecie lub macie jakieś namiary bylbym wdzięczny

#125 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 10:40

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych czy belarus 952 poradzi sobie z sieczkarnią 2 rzędową mengele? bo mam okazję tanio kupić

#126 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 15:27

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Witam czy orientuje się ktoś gdzie można kupić nowe ewentualnie jeszcze w dobrym stanie cepy i tarkę do sieczkarni pottinger mex profi K. Cena oryginałów trochę odstrasza bo za trakę chcą 1100 zł a za jeden cep 260 zł a idzie ich 10. Z góry dziekuję za wszelką pomoc

#127 Share pwsim82sa

pwsim82sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Nie posiadam własnego gospodarstwa. Pracuję i pomagam w 3 różnych gospodarstwach (u 3 różnych wujów) wszystkie zdjęcia jakie wstawiam są mojego autorstwa i najczęściej jestem operatorem maszyn na nich widocznych.

Napisany 23 wrzesień 2013 - 15:20

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Jak myslicie, czy ciągnik 80km pociągnie dwurzedówke (mysle o pottinger profi k, lecz mengele sh2X też mnie interesuje)

wiem że temat długo się ciągnie, ale myslę że jeszcze ktos mi cos odpowie.

#128 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 06 październik 2013 - 11:44

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych o 80 KM zapomnij. Mam profi K z ciągnikiem 107 KM i żeby wykorzystać pełne możliwości tej sieczkarni to jeszcze za mało.
Oczywiście kosił bedziesz ale ślimaczym tempem. Jak dla mnie szkoda wydawać kasę na sieczkarnie dwurzędowa do takiego ciągnika.

#129 Share pwsim82sa

pwsim82sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Nie posiadam własnego gospodarstwa. Pracuję i pomagam w 3 różnych gospodarstwach (u 3 różnych wujów) wszystkie zdjęcia jakie wstawiam są mojego autorstwa i najczęściej jestem operatorem maszyn na nich widocznych.

Napisany 09 październik 2013 - 18:26

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych A KUHN MH90S twin? i bliźniacze konstrukcje tylko starsze i tańsze VICON mh90s twin i PZ MH90S TWIN? Pracuje ktos takimi?

#130 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 18:26

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Kolego pwsim mam pronara 82 tsa rocznie kosze nią 4ha kukurydzy i 12 ha mieszanek traw na kiszonkę na przyszły rok bedzie pracowac z proximą 90 mysle ze maszyna jak poprzedni9k napisał moze więcej gdyż temp w pronksie dochodziła do 100 w 3m kuku. Jesli bedzie nabór na przyszły rok na MGR to złoze na FCT 900 z przystawką do kukurydzy. Profi K lepiej sobie radzi w zbieraniu owej kukurydzy jednak w koniczynie występuje sytuacja blokowania masy w gardzieli trzeba robić dosyc małe rzedy. Z czesciami problemu nie ma takze maszyna godna uwagi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share uhz

uhz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:55

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Kupiłem sieczkarnie mex profi i mam pytanie, czy są jakieś dobre zamienniki oryginalnych trzyrzędowych łańcuchów napędowych?

#132 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 luty 2014 - 09:00

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Witam.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z taka sieczkarnią http://www.agroplast...okombajny.html. Chodzi mi o te sieczkarnie bezrzędową Z375. Bardzo mało informacji na temat tego urzadzenia jest w necie. Wujek google nie znajduje zadnych filmów ani konkretnych parametrów tej sieczkarni.

#133 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 luty 2014 - 09:48

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Kolejny polski badziew. Polacy zawsze robia cos na wzór maszyny innego producenta tylko ze jak to jest zrobione to juz inna historia. Te polskie jednorzedówki z kunowa to niezbyt udane( suche przekładnie padaja dosc czesto, sieczka taka sobie. Lepiej kupic uzywke zachodnia.

#134 Share wiolka93

wiolka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,hodowla krów mlecznych ,weterynaria, motoryzacja , ogrodnictwo;)

Napisany 19 luty 2014 - 16:32

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych szukam i szukam w necie i niema żadnej sensownej dwurzedowki do ciągnika 130 KM ;p
pozdrawiam

szukam i szukam w necie i niema żadnej sensownej dwurzedowki do ciągnika 130 KM ;p
pozdrawiam

#135 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 26 luty 2014 - 20:01

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Wiolu szukaj coś z Mengele SH20/25 bądź Pottinger Profi ;)

A jak kształtuje się spalanie w takich sieczkarniach przy ciągnikach 100-200km ? :)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#136 Share pwsim82sa

pwsim82sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:26

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Nabyłem PZ MH90s twin do ciągnika 80 KM. Jestem bardzo zadowolony. Ciągnik daje radę i jakość sieczki jest bardzo dobra.

#137 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 08:58

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych a jaka cena tej przyjemności?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#138 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 15:54

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Witam,
Mam do Was pytanie: czym różni się sieczkarnia POttinger MEX4 od MEX3 PROFI K?
MOże ktoś z Was posiada taką sieczkarnię tj. MEX4?
Jak wogóle idzie nią koszenie kuku - mam możliwość zakupu właśnie takiego modelu.
Czy sieczkarnir te maja cepy, tarkę?

#139 Share pwsim82sa

pwsim82sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:32

ok 15 tyś.

Edytowany przez pwsim82sa, 14 wrzesień 2014 - 11:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 22:26

no kosic kosisz tylko predkośc nie powala. w takiej kukurydzy powinno być przynajmniej 2x taka czyli chociaż 5 km/h, może nawet więcej. Wydajność też pewnie szału nie robi. NIe wiem czy sieczkania więcej nie przerobi ale obstawiem mało mocy. Na dobą sprawę mozna to zaczepić do c360 i też powiedzieć że daje radę. Niski bieg i pójdzie, nawet nie musi się męczyć. Tylko nie o to chodzi. Zeby to miało jakiś sens to wydajnośc powinna byc przynajmniej 1ha/2-2.5 godziny w kukurydzy 2,5 metra. w zalezności od kawałka. Ja w tym roku zrobiłem jednego dnia 5ha kukurydzy 2,5-3 metry w 9 godzin. tylko kawałek był długi i dzięń wcześniej przeciąłem go przez środek żeby nie było trzeba było dużo jeżdzić w  poprzek.

A Ty ile czasu skosiłes hektar w tym tempie?

Edytowany przez rafik256, 21 wrzesień 2014 - 22:27.