Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

142 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:09

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych włąsnie ten łancuch to z tego co wiem w strszych był i to było do du... Jest tu kolega na forum co taka ma i narzeka. W nowszych juz tylko takie koła zabierajace zrobili ( mniej awaryjne) Mozesz odpisac na reszte pytan co do wydajnosci ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dzisiaj, 23:08
  •  

#42 Share 82mariuszgis

82mariuszgis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:26

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych dziennie skosze ok 3ha. Przyczepę ciągam za sieczkarnią a kuku na 3m. Johny nawet się nie zajęknie nawet jak jest mokry teren, tylko musiałem pozakładać do przodu obciążniki 700kg bo przód się unosił. mam tą sieczkarnię na spółkę z sąsiadem on kosi Fendt'em 311. myśle że większy ciągnik nie ma sensu bo i tak z tej maszyny więcej się nie wyciągnie. zanim kupiłem mengele to zamawiałem usługi też ż350 i E281. sieczka jest bez porównania... Mengele mogę kosić uschniętą kukurydze i ziarna są uszkodzone. Co z tego że Z350 zkośił mi 1ha w 2 godzinki skoro kiszonka nie miała wartości...

Co do szybkości to nie da się zbyt pospieszyć , zwłaszcza gdy kukurydza jest wysoka bo wtedy zapycha się żmijka w hederze... Ale ja rewers używałem dosłownie kilka razy. Ja kosze rocznie 3ha i sąsiad 6 nie ma sensu znęcać się nad maszyną.

#43 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:29

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych To cienki wynik jak tylko 3 ha w dzien B) ja tyle w tym roku zrobiłem mengela 350turbo + zetor 7341 ( 78KM) kuku tez koło 3 m dokłądnie 3 ha w 12 godzin i ciagałem za soba przyczepy. Ja nigdy nie korzystałem z usług samobieznych od 12-13 lat siejemy kuku i od pocztku jednorzedowymi najpierw class jaguar 30 ( sieczka drobna ale mało wydajna) póznij mengela 350turbo bardzo wydajna maszyna ale sprzedałem bo chce cos wydajniejszego do ciagnika 140km z bostem na wom 168KM ale jak czytam to nie ma rewelacji w wydajnosci tych mengeli 2 rzedowych i pottinger podobnie koło 3ha na dzien B) zeby tak 5 ha zrobiła to by mnie satysfakcjonowało B) ALe pewnei itak nic innego nie znajde jak taka sh25 lub pottingera MEX PROFI-K

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share 82mariuszgis

82mariuszgis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:40

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Kiedyś na allegro widziałem megele 3 rzędową... a ile uprawiasz ha kukurydzy?

#45 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:45

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych wiem tez ja widziłem to była sh30 lub 40 gosciu dawał 2 na czesci ale mówił że case 130KM to miał co w niej robic i była tylko na przedni tuz lub trezba jezdzic do tyłu B) A to mnie nie interesuje. Moze lepsza by byłą jakas ciagana. W sumie swojego sieje 5 ha ale kosze na usługach koło 15

ciekawe czy ktos ma taka

http://www.allegro.p...ieczkarnia.html

#46 Share 82mariuszgis

82mariuszgis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:02

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych u mnie coraz mniej ludzi uprawia kukurydze. dziki wszystko niszczą. w zeszłym roku to nawet jednemu rolnikowi przez noc po tym jak zasiał dziki wybrały wszystkie ziarna rządkami tak jak było siewnikiem zasiane. A poza tym w mojej okolicy koła łowiecki lecą w ....
a nie zastanawiałeś się nad zakupem samojezdnej skoro robisz usługi?

sporo ich tam na tym placu. Pewnie z 3 dałoby się skompletować jedną sprawną... Nie orientujesz się może czy jest w Polsce jakaś firma co zajmuje się sprzedażą części zamiennych do Mengele, albo jakiś handlarz częściami używanymi?

#47 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:05

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych no zastanawiałęm sie juz nawet powaznie ale trafia mi sie kilka ha do kupienia wiec wiadomo ziemia pierwsza a sieczkarnie musze kupic bo tak jak pisałem swoja sprzedałem.

no nawet przed sezonem z gosciem gadałem i mówil że z jedna konkretna by złozył do kuku ale chyba sa w słabym stanie bo długo je ogłasza. Mówił że z jednej to ma zrobiony juz rebak do gałezi B)

#48 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:57

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych częsci do mengele

http://www.baryczka.pl/ bardzo konkretny pan, sieczkarniami też handluje, zna się na tym.

@biały zeby kosić więcej jak 3-4ha, to dwurzędowa musiałby mieć pewnie bęben.nie wiem tylko czy jakies miały...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#49 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:19

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych jak ogladam filmik z SH30 lub Sh40 to wyglada ze mozna i na toporowej niezle pogonic ;) Ale te sa albo ciagane ( zadko) a najczesciej na przedni tuz i w handlu to ich nie widac a jak juz na nimieckich ogłoszeniach ceny wysokie

#50 Share 82mariuszgis

82mariuszgis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:32

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Wielkie dzięki pioter za meila

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 14 marzec 2010 - 21:56

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Witam do tej pory kosilem pottingerem MEX 3 SE latem ubieglego roku zakupiłem MEX 4 dwurzędową z możliwością koszenie tyłem lub przodem z racji tego że posiadam w ciągniku przedni tuz i wom myślałem o koszeniu przodem i w tym momencie zaczeły się schody na zachodzie była koszona tyłem do tego jest specjalna przekładnia do odwrócenia obrotów WOM i wałek ze sprzęgłem jednokierunkowym po zamontowaniu jej na przód przekładnie tą się demontuje i wałek zakłada się bezpośrednio na wirnik sieczkarni po tej operacji okazało się że potrzebuję wałka którego srzęgło ciągnie w drugą stronę. po drugie mam za szeroki ciągnik bo przednie koło łamie następny rządek (rozmiar przód 540/65/28 tył 650/65/38)i na dzień dzisiejszy jest tak że dwórzędówka stoi a koszę jednym rzędem. pozdrawiam

#52 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 02:58

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych A to przypadkiem nie mex V bo chyba mex IV jest w wersji ciaganej. A V jak widziłęm jest na tylny tub przedni tuz bez mozliwosci koszenia z boku.

#53 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 16 marzec 2010 - 09:28

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Tak jak pisałem powyżej jest to MEX4 w wersji do koszenia tyłem lub przodem były też identycznej konstrukcji ciągane.

#54 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 14:48

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych A oto kolejny filmik z moją sieczkarnią

#55 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 17:12

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Nie da sie szybciej? Bo takim tempem to bym podziekował za taka robote:) zebys ty widził jak ja jezdziłęm mb350 w kuku to było kilka razy szybciej i ciagnikiem 80km B)

#56 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 20:06

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych http://otomoto.pl/me...h25-A17905.html
czy ta sieczkarnia dobrze rozdrabnia i czy "da radę" w niej zetor 7711 :D

#57 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 październik 2010 - 09:42

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Ta sieczkarnia idzie dosyć szybko w zielonkach, to tak wolno było na potrzeby tego filmiku żeby pokazać jak to wszystko działa, przecież operator nie będzie biegł za sieczkarnią :)

:D lamboEVO100 ta sieczkarnia rozdrabnia bardzo dobrze ale trzeba do niej mocniejszy ciągnik niż zetor 7711, ogólnie do dwurzędówek to trzeba tak 80 KM minimum a najlepiej to tak około 100.

#58 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 23:53

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Kolego mercedes250d, jeśli zależy Ci na użytkowaniu owej sieczkarni to napisze Ci ze można tym problemom zaradzić, głównie dotyczy to tego sprzęgła heh nie dostaniesz go w żadnym sklepie ja zjeżdziłem wszystkie Pom-y i brak odpowiedzi,posiadam katalog części Walterscheida i właśnie to sprzęgło tam występuje jednak bez tokarza nie ma możliwości dorobienia co i jak napisze Ci jeśli będziesz chciał ją z agregatować na przód. Kwestia odpowiednich opon jest dla mnie obca jednak budowa sieczkarni pozwala na przesunięcie mocowania na tuz czy w lewo czy w prawo.maszyna którą ja użytkuję pracowała z jd 6220 z przednim wom po zakupie otrzymałem wałek właśnie ze sprzęgłem takim jaki ty potrzebujesz wiele trosk przyprawiło nam jak przerobić go na tylni wom, owszem można założyć inny wałek jednak bez sprzęgła jedno kierunkowego działania nie radzę jeśli będziesz chciał porobię Ci zdjęcia i prześlę.

#59 Share rexaw

rexaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:44

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

Nie da sie szybciej? Bo takim tempem to bym podziekował za taka robote:) zebys ty widził jak ja jezdziłęm mb350 w kuku to było kilka razy szybciej i ciagnikiem 80km B)

witam od 5 sezonów posiadam sieczkarnie pottinger PROFI-K 2 rzedowa kosi od ok 40 ha w 1 sezonie do 15 w ostatnim współpracuje w niej mf 284s skromne 68km i powiem tak ze mój rekord to położenie 5,5ha w 14h srednio ok 60-70tha pole w 1 kawałku i 3 ciągniki które cały czas jeżdziły obok mnie. nie powiem bo mf ma co robic aż mu sie gorąco robi w ciepłe dni i powiem tak jak do tej sieczkarni to twoje 140 km to swiat i da ci spokojnie wydajnosc ok 50t 1h .i spokojnie 1 ha w 2godziny zrobisz przy korzystnym układzie pola , ja swoim profi zrobiłem ok150-160ha i jedno co musiałem zrobic to na początku sezonu ostrzyc troszkę noże masz pytania to wal do mnie 603 821 492...to są mocne maszyny!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:07

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych ja kupiłem na jesieni mengele sf 6500 6 rzedów :)