Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

142 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 październik 2009 - 19:10

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Jest moze ktos kto ma sh20 ??? jak tam wyglada sprawa tarki i cepów ?? Bo jeszcze na włąsne oczy nie widziałęm jedynie z fotek. MOżecie mi powiedziec jesli rewers dziłą tylko na przystwke to w jaki sposób ostrzycie noze bo obroty powinny byc w przeciwnym kierunku ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dzisiaj, 09:07
  •  

#22 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 26 październik 2009 - 19:25

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych W żadnej z sieczkarni jakie miałem do tej pory nie było rewersu na bebnie tnącym, a po za tym pierwsze słysze że trzeba ostrzyć noże na obrotach wstecznych.

#23 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 26 październik 2009 - 19:30

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Ja w 350 ostrzyłem na wstecznych. Po mojemu tak jest lepiej bo ostrze nie "uderza" w kamien tylko od tytłu sie po nim slizga

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 październik 2009 - 19:44

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych @rafik256 w instrukcji obsługi do pottingera mex GT jest napisane aby w modelach MEX V K i MEX V SK zmienia kierunek obrotu.instrukcja w necie po polsku.

5. Przy takim ustawieniu moøna rozpoczπÊ proces ostrzenia noøy
Uwaga!
W przypadku MEX V K i MEX V SK zmieniÊ kierunek obrotu!
Liczba obrotÛw ko≥a noøowego powinna wynosiÊ 500-600 obr/min
Odpowiada to maksymalnie 1/2 liczby obrotÛw silnika
6. Po 2-3 min ostrzenia lub w celu zredukowania iskrzenia jeszcze raz zwiÊkszy„
obrÛt o ok. 1/2.
7. Po minimum 1,5 min ostrzenia wy≥πczyÊ WOM, odstawiÊ tarcze ostrzπcπ, otworzyÊ
skrzyniÍ kÛ≥ zÍbatych i sprawdziÊ szlif
8. Dotyczy MEX V-K, MEX V-SK
Jeøeli nÛø zosta≥ naostrzony tylko w po≥owie swojej powierzchni ostrzenia (5), moøe
powstaÊ "szpic" (4), ktÛry musi zostaÊ rÍcznie zeszlifowany

robiłem tak w mengele MB300 i o wiele szybciej noże się ostrzą.wsteczne obrotu robiłem drugim ciagnikem.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 26 październik 2009 - 19:53

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych ja w zetorze właczalewm wom zalezny i bieg wsteczny ;)

#26 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 26 październik 2009 - 20:10

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Ale ja nie twierdze że to jest bład a skoro nawet producent tak tak zaleca to ok.

#27 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 03:10

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Jak myslicie co lepiej kupic pottingeta mexa profi K z podbierakiem do zilonek za 9tys ładny stan czy mengele SH 25 za 6tys ??? co byscie wybrali?? maszyny naprawde ładne nie jakies padło. Zalęzy mi na wydajnosci a zarazem jakosci :lol:

A i kolejne pytanie jak to jest z jeżdzeniem z boku przyczpa lub rozrzutnikiem około 3m wysokosci od zimi sa burty da rade tak wysoko rzucac ?? Bo jak widze to trafiaja sie rózne rury wyrzutowe .

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 10:45

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Ostrzenie na wstecznym??? Ciekawe. Ja zawsze ostrze na normalnych obrotach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:51

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dokupienie podbieraka do zielonek to ciężka sprawa przy tych sprzętach i kosztuje 3-4 tys więc cenowo to by na jedno wychodziło z tym pottingerem i mengelą. U mnie mengelka sh25s to spokojnie na taką wysokość burt poda bo dodatkowo jest taka przedłużka (z 70cm) którą można przykręcić pod rurą i w ten sposób rura się podniesie. A co do jakości i wydajności to chyba podobnie, choć pottinger może być wydajniejszy przy dużym ciągniku, bo w mengelce to ten pas jest moim zdaniem słabym punktem tej maszyny i może się ślizgać i szybko zużyć przy dużym obciążeniu, ale to tylko moja opinia bo koledzy wcześniej pisali że u nich nie ma tego problemu.

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:55

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Mengelka jest na pas?? Moja jest jednorzędowa i jest podwójny Łańcuch.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 18:23

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych mengelka sh25s jest na pas zespolony potrójny 3HB

Widzę że wiele osób ma wątpliwości jak ostrzyć noże w swoich sieczkarniach, moim zdaniem zasada jest taka: jeżeli sieczkarnia posiada z tyłu wyjście wałka WOM to należy ostrzyć na wstecznych obrotach podpinając ciągnik do tego wyjścia z tyłu. Szczególnie tyczy się to sieczkarni 350 turbo, bo z doświadczenia wiem że ostrząc do przodu można tu łatwo zniszczyć ostrzałkę, nie mówiąc już że pęknięta ostrzałka może komuś zrobić krzywdę. Co o tym myślicie bo jak wiadomo z instrukcjami jest problem a nawet jak ktoś ma to nie po naszemu??

#32 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:27

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Już sam nie wiem co robic bo w sumie nie wiem czy ten podbierak w ogóle do czegos uzyje bo kiszonki to robie w bele i chyba ze to sie zmieni ;[ Włąsnie w tej mengeli ten pas to chyba bedzie pieta achillesowa i troche sie tego boje ze co z tego ze bede miał prawie 170KM na wom jak nie bede mógł pogonic bo bedzie sie slizgał. Kilku handlarzy powiedziło ze lepiej odłozyc i kupic jakas 4 rzedowa. Tylko łatwo sie mówi nawet jakas niedroga tak do 50tys kupic i jak sie okaże ze nie bede miał klintów na usługi i pokosze 10ha i bedzie stała to juz lipa po całosci :lol: Co do samobieznych to myslałem o NH lub mengeli bo claas to stare w tej cenie.

Mi w tym roku w 350turbo ostrzałaka sie rozpadła ( odkleiła sie od mocwania) przy ostrzeniu na wstecznym i na szczescie mocno nie oberwałem i noże tez nie ucierpiały ale nie chce myslec co by było jakby to sie stało na normalnym kierunku obrotów.

#33 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:21

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Biały2005 Może warto by zobaczyć też siczkarnię 3-rzędową, w tej firmie chyba mają pottingera MEX V ..:: ROLCEL - używane maszyny rolnicze ::..

#34 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 15:53

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych jeżdzenie tyłem cały dzien nie należałoby do najwygodniejszych a fotel nie obraca mi ise jak w fendcie 936 :lol: Przedniego TUZ i WOM brak.

#35 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 14:02

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych akurat ta sieczkarnia stoi tam pewnie już trzeci rok, wiec raczej jest w kiepskim stanie...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Share 82mariuszgis

82mariuszgis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:14

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych ja mam mengele sh25 drugi rok. ogólnie jestem z niej zadowolony. u mnie chodzi na potrójnym pasku i się nie ślizga tylko mam inny problem , a mianowicie ukręca się frez na kole pasowym- tym napędzanym... dałem już do tokarza zrobić 3 razy z niemieckiego wałka. Może ten wałek jest za miękki... U was frez nie ukręca się?

#37 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:43

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych jakim ciagnikiem latasz z ta sh25 ?? bo ja mam jakies złe przeczucie co do napedu w sh25 ze nie bede mógł wykorzystac potencjału ciagnika B) pottinger pod tym wzgledem jest pewnijszy choc moze sie okazac ze łąncuch wytrzyma a cos innnego sie ukreci itd.

#38 Share 82mariuszgis

82mariuszgis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:57

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych kosze john deere 3140 98km. wałek na 1000

#39 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:01

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych ale kosisz z boku na 1000 czy tyłem latasz ?? Myslałem ze na 1000 to mozna kosic bez pasa jezdzac tyłem lub na przedni tuz. Ile ha robisz w jakim czasie tak dajac ostro po garach w jakiej kuku ?? ciagasz przyczepy czy z boku jezdza ?? jak myslisz czy według ciebie mocnijszym ciagnikime da sie wycisnac z tej sieczkarni dobra wydajnosc ?? ( czy da sie kosic duza predkoscia tak jak np w 350turbo)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share 82mariuszgis

82mariuszgis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:06

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych z boku kosze. i muszę przyznać że trzeba idealnie prosto jechać rządkami, ja trochę się zboczy to kukurydza idzie pod spód. na allegro widziałem chyba jakąś nowszą wersję co ma jakiś łańcuch w hederze co pobiera..