Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

142 odpowiedzi na ten temat

#81 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:30

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Taka moc to aż nadto dla niej u mnie współpracuje z MF 3080 105KM i ciągnik za bardzo jej nie czuje, jak już wcześniej pisałem na przednim tuzie raczej ci to nie będzie chodzić bo będzie przeciwny kierunek obrotów WOM. Jak dla mnie to wydajność jest bardzo dobra ale do samojezdnej to nie można porównywać :), a na ilu ha qqrydzy ma ona pracować ? przy zielonkach też?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dzisiaj, 06:12
  •  

#82 Share xxpiotrek1987xx

xxpiotrek1987xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 23:11

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych kukurydzy jest u mnie z 15ha ale jeszcze do tego światcze usługi ale ten koleś co chce kupić od niego tą sieczkarnie to mówi że bedzie dobrze chodziła.Powiedz mi kolego ile dziennie ha nią kosisz i jak łupię ona ziarno chodzi mi tu czy można by było opóźnić zbiór

#83 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 18:22

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych z tymi obrotami wałka można sobie poradzić tylko trzeba przekaźnik ze sprzęgłem jednostronnego działania, kiedy zakupiliśmy profi K ten problem powstał, gdyż agregatowano ją na przedni tuz, a nam potrzeba było na tylni, początkowo zwykłym wałkiem próbowaliśmy kosić chwilami szło jednak co jakiś czas blokowało materiał w rurze, jeśli będzie trzeba podeśle fotki jak to zrobić ale bez tokarza się nie obejdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:58

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Myślę że około 3 ha/dzień to da się nią zrobić, dokładnie ci nie powiem bo u mnie nie było potrzeby tak się śpieszyć bo ja sieje 5ha więc na spokojnie sobie robię z przerwami na ugniatanie. Ja zawsze koszę w fazie mleczno-woskowej i jest dobrze, późniejszy zbiór raczej odpada ona ma zwykłą tarkę a nie gniotownik.

#85 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3759 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:45

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych ja jednorzedówka po 3-4 ha robiłem mengele 350 :) maja niecałe 80KM. wiec jesli 2 rzedy miałoby robic 3 ha to bez sensu. jak chcesz mój kuzyn ma potingera 2 rzedowego na przedni tuz bez mozliowsci koszenia z boku. chetnie sprzeda bo od tego roku zaczałem mu kosic samobiezna i nie zapowiada sie zeby wrócił do jedno czy 2 rzedówki a ma jescze mengele 350 :)

#86 Share xxpiotrek1987xx

xxpiotrek1987xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 22:35

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych szczerze to trochę małą ona ma wydajność ja posiadam teraz maszynę z kunowa z 364 to ona tyle kosi z ciągnikiem 85 km to z tego wynika że nie ma wydanej dwurzędówki pod 125 km doradzie coś panowie bo na samobizna mnie na razie nie stać

#87 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 16:07

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Nie wiem panowie dla mnie te wydajności które wy podajecie są z kosmosu może przez to że pracujemy w innych warunkach, w każdym razie 4 t przyczepę z metrowymi zakładkami ładuję w 15 min z hektara mam 15 przyczep więc na dzień 45 przyczep to wcale nie jest mało moim zdaniem. Dodam że w moich okolicach jest duże rozdrobnienie ja mam 15ha w 20 działkach więc to też może mieć spory wpływ na wydajność. Co do 350 turbo to już chyba wcześniej pisałem bo miałem z tym do czynienia, wydajna to ona jest ale co z tego jak ziarna całe, za duże straty.

#88 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3759 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 16:50

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych jak kosisz w odpowiedniej fazie i sieczarnia w dobrym stanie trtka i odległosc nozy od tartki, stlnica i noze ostre to sieczka bardzo dobra.

#89 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:05

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Problem właśnie w tym że w 350 turbo nie ma tarki bo ona ma system cięcia bębnowy a nie toporowy.

#90 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3759 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:36

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych jak nie ma jak ma całe dno to tarka !!!!!! chyba ze miałes wyslizgana :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 12:09

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych No i co z tego jak nie ma żadnych cepów które by z nią współpracowały i rozcierały ziarno, może coś ona daje ale efekt końcowy i tak jest taki że masa ziarna przechodzi przez nią nienaruszona, przy takim systemie cięcia to by się przydały walce ale to już inna bajka.

#92 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3759 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 12:42

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych kosiłem 350 kilka lat i zeby ziarno było nie ruszone to musiał byc bardzo sucha kukurydza lub za szybka jazda i spadałz obrotów. Jesli paznokiec wchodził w ziarkno to nie było problemu.Ziarna rozcierały sie o tarke dzieki sile odsrodkowe. jak masz rozwiazany systemn ciecia w samobieznych bez gniotowniki a z tartka - identycznie i zadnych cepów nie potrzeba.

#93 Share xxpiotrek1987xx

xxpiotrek1987xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:17

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych a w mengelce sh 25 są cepy ?jak to wygląda u niej łupie dobrze ziarno

#94 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:59

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Szczerze mówiąc to wszystkie samojezdne co do tej pory oglądałem miały walce za bębnem tnącym a potem materiał kierowany był na wentylator, a jaką ty masz tą samojezdną co nie ma w niej gniotownika?
Sh25 ma 5 cepów na obwodzie koła toporowego i trzy tarki na spodzie, co do całego ziarna nie powiem że rozciera wszyściutko bo zawsze coś tam przeleci ale może być.
Kolego a to przybpadkiem nie tą chcesz kupić co jest na allegro wystawiona za 9300? :)

#95 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3759 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:31

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Ja akurat tez mam z gniotownikiem ale cześć jaguarów serii 6xx była bez gniotownika i miały tarki, podbnie z NH seri xx05 i wąłsmnie w tych sieczkarniach całe dno pod bebnem masz tarke i z relacji uzytkowników wiem ze jak dobra tarka to ziarna całego tez nie znajdziesz :)

Edytowany przez bialy2005, 18 grudzień 2011 - 16:33.

#96 Share xxpiotrek1987xx

xxpiotrek1987xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:56

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych tak kolego to ona co myślisz o niej

#97 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 19:29

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Po tych zdjęciach widzę że jest bardzo ładna, sprawdź noże czy proste ostrza mają(komplet noży do niej około 2tys), ostrzałkę i stalnice. cena też niezła sam ten heder do trawy kiedyś był na allegro za 3 tys. Z tego co widzę to ona ma chyba wałek bezposrednio do koła toporowego czy przez jakąś przekładnię? oglądałeś to już kolego? jeżeli to jest bezpośrednio to będziesz miał większą wydajność niż w mojej bo u mnie koło toporowe ma 800 obr/min a tu byś miał 1000 więc jak ci pasuje to moim zdaniem lepszej nie znajdziesz.

#98 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3759 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:04

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych to chyba jakas zadka wersja która moze kosuic tylko tyłem lub na przedni tuz. jesli to oryginalna farba to naprawde ładna maszyna i byłą grazowana na 100%

#99 Share xxpiotrek1987xx

xxpiotrek1987xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 21:48

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych wybieram się to obejrzeć a napęd ma bezpośredni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:12

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Ta sieczkarnia MENGELE za 9300 jest tylko na przedni TUZ do jazdy tyłem potrzebna jest przekładnia do zmiany obrotów. stan jej jest bardzo dobry z uwagi na to że była mało urzywana. w tym sezonie kosiłem na przednim tuzie jest naprawdę do bani nic nie widać i nic nie słychać. w rzędy trzeba najeżdżać idealnie prosto na uwrociach potrzeba dużo przestrzeni.druga sprawa to szerokość ciągnika nie może być większa niż sieczkarni bo będzie łamać następny rządek. jest możliwość do przestawiania całej maszyny na belce ale zmienia się kąt wałka (przekażnika)co przy pracy na 1000 obr/min nie może być zbyt duży zaledwie kilkanaście stopni.