bizar

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

Polecane posty

bialy2005    581

Jak myslicie co lepiej kupic pottingeta mexa profi K z podbierakiem do zilonek za 9tys ładny stan czy mengele SH 25 za 6tys ??? co byscie wybrali?? maszyny naprawde ładne nie jakies padło. Zalęzy mi na wydajnosci a zarazem jakosci :lol:

 

A i kolejne pytanie jak to jest z jeżdzeniem z boku przyczpa lub rozrzutnikiem około 3m wysokosci od zimi sa burty da rade tak wysoko rzucac ?? Bo jak widze to trafiaja sie rózne rury wyrzutowe .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ostrzenie na wstecznym??? Ciekawe. Ja zawsze ostrze na normalnych obrotach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Dokupienie podbieraka do zielonek to ciężka sprawa przy tych sprzętach i kosztuje 3-4 tys więc cenowo to by na jedno wychodziło z tym pottingerem i mengelą. U mnie mengelka sh25s to spokojnie na taką wysokość burt poda bo dodatkowo jest taka przedłużka (z 70cm) którą można przykręcić pod rurą i w ten sposób rura się podniesie. A co do jakości i wydajności to chyba podobnie, choć pottinger może być wydajniejszy przy dużym ciągniku, bo w mengelce to ten pas jest moim zdaniem słabym punktem tej maszyny i może się ślizgać i szybko zużyć przy dużym obciążeniu, ale to tylko moja opinia bo koledzy wcześniej pisali że u nich nie ma tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mengelka jest na pas?? Moja jest jednorzędowa i jest podwójny Łańcuch.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

mengelka sh25s jest na pas zespolony potrójny 3HB

 

Widzę że wiele osób ma wątpliwości jak ostrzyć noże w swoich sieczkarniach, moim zdaniem zasada jest taka: jeżeli sieczkarnia posiada z tyłu wyjście wałka WOM to należy ostrzyć na wstecznych obrotach podpinając ciągnik do tego wyjścia z tyłu. Szczególnie tyczy się to sieczkarni 350 turbo, bo z doświadczenia wiem że ostrząc do przodu można tu łatwo zniszczyć ostrzałkę, nie mówiąc już że pęknięta ostrzałka może komuś zrobić krzywdę. Co o tym myślicie bo jak wiadomo z instrukcjami jest problem a nawet jak ktoś ma to nie po naszemu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Już sam nie wiem co robic bo w sumie nie wiem czy ten podbierak w ogóle do czegos uzyje bo kiszonki to robie w bele i chyba ze to sie zmieni ;[ Włąsnie w tej mengeli ten pas to chyba bedzie pieta achillesowa i troche sie tego boje ze co z tego ze bede miał prawie 170KM na wom jak nie bede mógł pogonic bo bedzie sie slizgał. Kilku handlarzy powiedziło ze lepiej odłozyc i kupic jakas 4 rzedowa. Tylko łatwo sie mówi nawet jakas niedroga tak do 50tys kupic i jak sie okaże ze nie bede miał klintów na usługi i pokosze 10ha i bedzie stała to juz lipa po całosci :lol: Co do samobieznych to myslałem o NH lub mengeli bo claas to stare w tej cenie.

 

 

Mi w tym roku w 350turbo ostrzałaka sie rozpadła ( odkleiła sie od mocwania) przy ostrzeniu na wstecznym i na szczescie mocno nie oberwałem i noże tez nie ucierpiały ale nie chce myslec co by było jakby to sie stało na normalnym kierunku obrotów.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jeżdzenie tyłem cały dzien nie należałoby do najwygodniejszych a fotel nie obraca mi ise jak w fendcie 936 :lol: Przedniego TUZ i WOM brak.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

akurat ta sieczkarnia stoi tam pewnie już trzeci rok, wiec raczej jest w kiepskim stanie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam mengele sh25 drugi rok. ogólnie jestem z niej zadowolony. u mnie chodzi na potrójnym pasku i się nie ślizga tylko mam inny problem , a mianowicie ukręca się frez na kole pasowym- tym napędzanym... dałem już do tokarza zrobić 3 razy z niemieckiego wałka. Może ten wałek jest za miękki... U was frez nie ukręca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jakim ciagnikiem latasz z ta sh25 ?? bo ja mam jakies złe przeczucie co do napedu w sh25 ze nie bede mógł wykorzystac potencjału ciagnika B) pottinger pod tym wzgledem jest pewnijszy choc moze sie okazac ze łąncuch wytrzyma a cos innnego sie ukreci itd.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ale kosisz z boku na 1000 czy tyłem latasz ?? Myslałem ze na 1000 to mozna kosic bez pasa jezdzac tyłem lub na przedni tuz. Ile ha robisz w jakim czasie tak dajac ostro po garach w jakiej kuku ?? ciagasz przyczepy czy z boku jezdza ?? jak myslisz czy według ciebie mocnijszym ciagnikime da sie wycisnac z tej sieczkarni dobra wydajnosc ?? ( czy da sie kosic duza predkoscia tak jak np w 350turbo)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z boku kosze. i muszę przyznać że trzeba idealnie prosto jechać rządkami, ja trochę się zboczy to kukurydza idzie pod spód. na allegro widziałem chyba jakąś nowszą wersję co ma jakiś łańcuch w hederze co pobiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

włąsnie ten łancuch to z tego co wiem w strszych był i to było do du... Jest tu kolega na forum co taka ma i narzeka. W nowszych juz tylko takie koła zabierajace zrobili ( mniej awaryjne) Mozesz odpisac na reszte pytan co do wydajnosci ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziennie skosze ok 3ha. Przyczepę ciągam za sieczkarnią a kuku na 3m. Johny nawet się nie zajęknie nawet jak jest mokry teren, tylko musiałem pozakładać do przodu obciążniki 700kg bo przód się unosił. mam tą sieczkarnię na spółkę z sąsiadem on kosi Fendt'em 311. myśle że większy ciągnik nie ma sensu bo i tak z tej maszyny więcej się nie wyciągnie. zanim kupiłem mengele to zamawiałem usługi też ż350 i E281. sieczka jest bez porównania... Mengele mogę kosić uschniętą kukurydze i ziarna są uszkodzone. Co z tego że Z350 zkośił mi 1ha w 2 godzinki skoro kiszonka nie miała wartości...

 

Co do szybkości to nie da się zbyt pospieszyć , zwłaszcza gdy kukurydza jest wysoka bo wtedy zapycha się żmijka w hederze... Ale ja rewers używałem dosłownie kilka razy. Ja kosze rocznie 3ha i sąsiad 6 nie ma sensu znęcać się nad maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

To cienki wynik jak tylko 3 ha w dzien B) ja tyle w tym roku zrobiłem mengela 350turbo + zetor 7341 ( 78KM) kuku tez koło 3 m dokłądnie 3 ha w 12 godzin i ciagałem za soba przyczepy. Ja nigdy nie korzystałem z usług samobieznych od 12-13 lat siejemy kuku i od pocztku jednorzedowymi najpierw class jaguar 30 ( sieczka drobna ale mało wydajna) póznij mengela 350turbo bardzo wydajna maszyna ale sprzedałem bo chce cos wydajniejszego do ciagnika 140km z bostem na wom 168KM ale jak czytam to nie ma rewelacji w wydajnosci tych mengeli 2 rzedowych i pottinger podobnie koło 3ha na dzien B) zeby tak 5 ha zrobiła to by mnie satysfakcjonowało B) ALe pewnei itak nic innego nie znajde jak taka sh25 lub pottingera MEX PROFI-K


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wiem tez ja widziłem to była sh30 lub 40 gosciu dawał 2 na czesci ale mówił że case 130KM to miał co w niej robic i była tylko na przedni tuz lub trezba jezdzic do tyłu B) A to mnie nie interesuje. Moze lepsza by byłą jakas ciagana. W sumie swojego sieje 5 ha ale kosze na usługach koło 15

 

ciekawe czy ktos ma taka

 

http://www.allegro.pl/item873916309_otomoto_inne_mengele_sieczkarnia.html


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie coraz mniej ludzi uprawia kukurydze. dziki wszystko niszczą. w zeszłym roku to nawet jednemu rolnikowi przez noc po tym jak zasiał dziki wybrały wszystkie ziarna rządkami tak jak było siewnikiem zasiane. A poza tym w mojej okolicy koła łowiecki lecą w ....

a nie zastanawiałeś się nad zakupem samojezdnej skoro robisz usługi?

 

sporo ich tam na tym placu. Pewnie z 3 dałoby się skompletować jedną sprawną... Nie orientujesz się może czy jest w Polsce jakaś firma co zajmuje się sprzedażą części zamiennych do Mengele, albo jakiś handlarz częściami używanymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no zastanawiałęm sie juz nawet powaznie ale trafia mi sie kilka ha do kupienia wiec wiadomo ziemia pierwsza a sieczkarnie musze kupic bo tak jak pisałem swoja sprzedałem.

 

no nawet przed sezonem z gosciem gadałem i mówil że z jedna konkretna by złozył do kuku ale chyba sa w słabym stanie bo długo je ogłasza. Mówił że z jednej to ma zrobiony juz rebak do gałezi B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

częsci do mengele

 

http://www.baryczka.pl/ bardzo konkretny pan, sieczkarniami też handluje, zna się na tym.

 

 

@biały zeby kosić więcej jak 3-4ha, to dwurzędowa musiałby mieć pewnie bęben.nie wiem tylko czy jakies miały...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jak ogladam filmik z SH30 lub Sh40 to wyglada ze mozna i na toporowej niezle pogonic ;) Ale te sa albo ciagane ( zadko) a najczesciej na przedni tuz i w handlu to ich nie widac a jak juz na nimieckich ogłoszeniach ceny wysokie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj