Zaloguj się, aby obserwować  
maciek14059

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl

Polecane posty

maciek14059    3

witam

wgre wchodza tylko (ursus ,zetor,mtz )bo miesazkam w takim miejscu ze jak sasiad ma JD to po czesci najblizej ma do Poznania czyli jakies 150km a do np zetora czy ursusa czesci mam np w agromie (22km odemnie ) a wiadomo jak to jest... w trakcie pracy cos nawali i sie stoji :D a u nas w okolicy wszyscy pracuja na np c360 ,7745 tylko jeden ma JD 90km i niema mechanikow do tego traktora :) nie powiem jest fajny ale czeba myslec o ewentualnych naprawach i z np ursusem to byle oderwany od butelki potrafi naprawic ten traktor:) a jeleli chodzi o traktor nowy mam kredyt na zestaw prasy sipmy i owijarki ok 65000 ale zostalo mi 6 rat ale za dwa lata bede bral pomoc MLODY ROLNIK slyszalem ze bedzie 75000zl i wtedy bym kupil nowy traktor bo mam zamiar jeszcze powiekszac chodowle do 40 krow :) narazie sklanial bym sie za ciagnikiem uzywanym ewentualnie sprzedal bym c360 ( jezeli ktos chce kupic to gg 318154) ale itak nie chcial bym przekraczac tych 40tys zl za uzywanego bo kupic nowy itak bede musial tylko jak splace sipme i dostane kase na mlodego rolnika :) a tak poza tematem sasiad chce kupic na c360 tura trzy sekcje (3b) do ladowania siono kiszonki co o tym sadzicie mial ktos takie cus???? aha i jeszcze jak byscie mogli wytlumaczyc calo zasade tych zwrotow "prow" co trzeba zrobic i czy kazdemu daja (czy ja bym dostal?)pozdrawiam

 

ten tur 3b ma kosztowac 14tys zl czy za tyle ksy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
a co do zastawiania kredytu takim belarusem to nie tak kolorowo jest bo banki na takie zastawy to raczej niechętnie patrzą a jak już to i tak taki belarus wystarczyłby może na 1 ha
u mnie ziemia czasem jest po 10 tys za ha IIIa. Niestety strasznie rozdrobniona. Starczyłoby więc na więcej niż 1ha :D

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

widze ze koledzy sie kłócić zaczeli ale mniejsza o to .kolega maciek chce uzywke za 40tys i to jego decyzja bo w dzisiejszych czasach to nowy ciezko zplacic bedzie jak wczesniej pisałem ze idzie kryzs i bieda to sie smieli ale unia nam dałas co mleko po50 gr i mniej a mówiłem ze tak bedzie.maciek ja radze ci kupic albo same explorera 90km badz masseya 3060 3070.a i po co wymandrzac sie niech bieze nowy chm na 10 lat słaty chacha to kolegi dzieci by spłacały a co bedzie za te 10 lat.chciałem dodac ze wszysko uzywane oby nie nowy belarus traktor ma słózyc panowie.i nowych ciagników nie warto kupować bo za duzo siena nich traci pieniedzy i zdrowia.taka oja rada.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Do 40 tys. dostaniesz młodego 82-konnego Belarusa, a nie tylko jakiegoś zdezelowanego dwudziestoparolatka z zachodu. Sam rozglądam się za takim Belarus/MTZ - do ładowacza i wycinaka kiszonek potrzebuję go głównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

dzisiaj bylem ogladac MF 3060 i jest boski :D do tego ladowacz 3 sekcje i miod :) mysle ze za 2tyg stanie na podworku :) fakt kaplet bedzie kosztowal mnie ponad 46000zl ale traktor jest z 92r ma ok 6800 mt fajna sprawa zobaczymy jak sie bedzie sprawowal :) a tak poza tematem u nas mleko jest w cenie 1,11gr nie jest zle ale byle sie utrzymalo :) pogoda tez do d*p... zmoklo mi wlasnie juz trzeci raz siano na 17ha mam takie straty ze masakra ten rok jakis pechwy :) ale nic dzieki wam koledzy za wszystkie podpowiedzi jeszcze tylko mnie ciekawi jak sie ma ten ladowacz do c360 3 sekcje 3b ale chyba bedo mogl zalozyc nowy post poswiecony temu pytaniu :) JAK KTOS BY CHCIAL KUPIC PIEKNA C360 to mam na sprzedaz nr gg 318154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

oczywiscie ja heheh skłoniłem no i to dobry wybór 3060 nie ma to jak england ale z klima czy bez a i on elektroniki to ma jak na tamte czasy nawalone i ehr.maciek a co do pogody i siana u mnie to samo ale mleko to po 70gri warminsko mazurskie


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak masz brac 3060 to dokładnie przed kupnem go obejrz posprawdzaj czy wszystko działa jak tam biegi wszystkie chodza itp. Zebys potem nie miał problemów.

I zadbaj o olej w skrzyni i nie mieszanie go z Hipolem lub podobnym bo w koszty tylko sie mozesz wepchac.

 

Jak nie wiesz co sprawdzac to w dziale MF jest mój temat "Kupno MF 3060 i tam masz napisane na co zwrócic uwage przy kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matigg    6

Zetora czy ursusa moim zdaniem do TURA nie ma co brać bo nie maja rewersa :D ja bym proponował MF 3060 albo renault z serii **-34 sam mam 90-34 mx i moim zdaniem jest to bdb traktor do tura :)

 

http://www.konedata.net/Traktorit/renault58-32MX.htm to link do parametrów ciągników z tej Seri :) sory że nie po polsku :)


- U-R-S-U-S- c-330m i Renault 90-34 mx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj