Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 15:35

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl Jesli uwazasz ze ciagnik uzywany pochodzi dłuzej niz nowy to powodzenia. Oczywiscie porównujmy ciagniki podobne jakosciowo a nie na przykład uzywanego Fendta lub JD do nowego Ursusa bo z tym moze byc róznie.

Jesli zadba sie o nowy ciagnik to przez pare lat powinien bezawaryjnie pracowac czego nie mozna powiedziec o uzywanym bo nie wiadomo jak był wczesniej uzytkowany.

Ciagnik uzywany TAK ale jak ma sie dosc mało ha i nie ma kasy na nówke lub pchanie sie w kredyty a na wiekszy areał tylko nówka według mnie no chyba ze ktos chce nowego Fotona albo jakiegos chinczyka innego to lepiej juz uzywke kupic.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl Dzisiaj, 18:01
  •  

#22 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 16:01

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl zależy jaki używany i jaki nowy a porównuje ciągniki jakie można mieć za te ok 40 tysięcy używane do tych nowych które po zwrocie z PROW też wyniosły by ok 40 tys

a tu kilka moich propozycji
http://allegro.pl/it...3_km_87rok.html
http://allegro.pl/it...ault_deutz.html
http://allegro.pl/it...rugie_kola.html
http://allegro.pl/it...e_zetor_mf.html
http://allegro.pl/it...etor_ursus.html - ten mi się spodobał na taką ilość łąk jaka masz byłby świetny do kosiarek cena nie za wysoka do 40 tys jeszcze tura można znaleźć
http://allegro.pl/it...y_ferguson.html i nie byłbym sobą gdybym landiniego nie dał jeszcze
http://allegro.pl/it...m_ladowacz.html
http://allegro.pl/it...t_ceres_85.html
i wiele wiele innych

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 czerwiec 2009 - 16:05

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl @quazi - nie chce tutaj bawić się w toczenie wojenek o wyższości JD z przebiegiem 10 tys MTG nad nowym belarusem. Jeździłem różnymi JD i swoje zdanie mam i wiem że te ciągniki swoje wypracowały i szuka się dla nich domu spokojnej starości u jakiegoś rolnika w PL :D

Nie są to złe maszyny bo są częstokroć zadbane i wypicowane, że mucha nie siada, ale swoje wyrobiły bo przecież z jakiegoś powodu są sprzedawane.
Poza tym w budżecie z pierwszego posta można kupić JD, owszem ale to juz takiego gdzie zaczynają się powoli remonty.
No i ciągnik nowy z 2009roku nawet wzięty na PROW w każdej chwili może się przydać jako zastaw w banku pod szybki kredyt na 1-3ha które sąsiad chce odsprzedać a nie chce się brać innego rolnika do podżyrowania bo ten ostatni sam tę ziemię kupi jak się dowie po co nam ten kredycik. Z używanym ciągnikiem już to ciężej zrobić bo za budżet z pierwszego posta ciągnik będzie co najmiej 15-20letni.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 16:15

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl no masz rację i nie ma co się spierać każdy ma swoje zdanie i się go trzyma
a co do zastawiania kredytu takim belarusem to nie tak kolorowo jest bo banki na takie zastawy to raczej niechętnie patrzą a jak już to i tak taki belarus wystarczyłby może na 1 ha

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 17:37

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl za nieduże pieniądze bo ewentualny remont skrzyni biegów czy silnika może przewyższyć wartość ciągnika :) tego typu ciągniki niemiecy czy francuzi pozbywaja się po 7-8 sezonach (sugerują to nawet niekturzy dielerzy w luźnych rozmowach na wystawach), biorą nowy na prow mija karencja i nastepny, bo ewentualne remonty będą bardzo drogie a ciągnik wykałatał z 10-15 tyś mtg więc zarobił na siebie, jeśli używane to z pierwszego postu dobrze wybrałeś zetory lub ursusy, ale z nowych to bardziej w strone takiego explorera :D

#26 Share maciek14059

maciek14059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 20:17

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl witam
wgre wchodza tylko (ursus ,zetor,mtz )bo miesazkam w takim miejscu ze jak sasiad ma JD to po czesci najblizej ma do Poznania czyli jakies 150km a do np zetora czy ursusa czesci mam np w agromie (22km odemnie ) a wiadomo jak to jest... w trakcie pracy cos nawali i sie stoji :D a u nas w okolicy wszyscy pracuja na np c360 ,7745 tylko jeden ma JD 90km i niema mechanikow do tego traktora :) nie powiem jest fajny ale czeba myslec o ewentualnych naprawach i z np ursusem to byle oderwany od butelki potrafi naprawic ten traktor:) a jeleli chodzi o traktor nowy mam kredyt na zestaw prasy sipmy i owijarki ok 65000 ale zostalo mi 6 rat ale za dwa lata bede bral pomoc MLODY ROLNIK slyszalem ze bedzie 75000zl i wtedy bym kupil nowy traktor bo mam zamiar jeszcze powiekszac chodowle do 40 krow :) narazie sklanial bym sie za ciagnikiem uzywanym ewentualnie sprzedal bym c360 ( jezeli ktos chce kupic to gg 318154) ale itak nie chcial bym przekraczac tych 40tys zl za uzywanego bo kupic nowy itak bede musial tylko jak splace sipme i dostane kase na mlodego rolnika :) a tak poza tematem sasiad chce kupic na c360 tura trzy sekcje (3b) do ladowania siono kiszonki co o tym sadzicie mial ktos takie cus???? aha i jeszcze jak byscie mogli wytlumaczyc calo zasade tych zwrotow "prow" co trzeba zrobic i czy kazdemu daja (czy ja bym dostal?)pozdrawiam

ten tur 3b ma kosztowac 14tys zl czy za tyle ksy warto

#27 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:34

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl na temat młodego rolnika i prowu poczytaj w dziale przepisy i finanse na pewno się wiele dowiesz

#28 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:52

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl

a co do zastawiania kredytu takim belarusem to nie tak kolorowo jest bo banki na takie zastawy to raczej niechętnie patrzą a jak już to i tak taki belarus wystarczyłby może na 1 ha

u mnie ziemia czasem jest po 10 tys za ha IIIa. Niestety strasznie rozdrobniona. Starczyłoby więc na więcej niż 1ha :D
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#29 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:55

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl u nas by się pozabijali za taką cene, jeszcze III A u nas tylko IV i V

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 13:32

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl widze ze koledzy sie kłócić zaczeli ale mniejsza o to .kolega maciek chce uzywke za 40tys i to jego decyzja bo w dzisiejszych czasach to nowy ciezko zplacic bedzie jak wczesniej pisałem ze idzie kryzs i bieda to sie smieli ale unia nam dałas co mleko po50 gr i mniej a mówiłem ze tak bedzie.maciek ja radze ci kupic albo same explorera 90km badz masseya 3060 3070.a i po co wymandrzac sie niech bieze nowy chm na 10 lat słaty chacha to kolegi dzieci by spłacały a co bedzie za te 10 lat.chciałem dodac ze wszysko uzywane oby nie nowy belarus traktor ma słózyc panowie.i nowych ciagników nie warto kupować bo za duzo siena nich traci pieniedzy i zdrowia.taka oja rada.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#31 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 14:34

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl Do 40 tys. dostaniesz młodego 82-konnego Belarusa, a nie tylko jakiegoś zdezelowanego dwudziestoparolatka z zachodu. Sam rozglądam się za takim Belarus/MTZ - do ładowacza i wycinaka kiszonek potrzebuję go głównie.

#32 Share maciek14059

maciek14059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 20:54

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl dzisiaj bylem ogladac MF 3060 i jest boski :D do tego ladowacz 3 sekcje i miod :) mysle ze za 2tyg stanie na podworku :) fakt kaplet bedzie kosztowal mnie ponad 46000zl ale traktor jest z 92r ma ok 6800 mt fajna sprawa zobaczymy jak sie bedzie sprawowal :) a tak poza tematem u nas mleko jest w cenie 1,11gr nie jest zle ale byle sie utrzymalo :) pogoda tez do d*p... zmoklo mi wlasnie juz trzeci raz siano na 17ha mam takie straty ze masakra ten rok jakis pechwy :) ale nic dzieki wam koledzy za wszystkie podpowiedzi jeszcze tylko mnie ciekawi jak sie ma ten ladowacz do c360 3 sekcje 3b ale chyba bedo mogl zalozyc nowy post poswiecony temu pytaniu :) JAK KTOS BY CHCIAL KUPIC PIEKNA C360 to mam na sprzedaz nr gg 318154

#33 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 21:44

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl http://www.agrofoto....l....html&hl=3b tu jest temat o 3b

i co cię skłoniło do MF a nie ursusa zetora czy mtz

#34 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 13:19

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl oczywiscie ja heheh skłoniłem no i to dobry wybór 3060 nie ma to jak england ale z klima czy bez a i on elektroniki to ma jak na tamte czasy nawalone i ehr.maciek a co do pogody i siana u mnie to samo ale mleko to po 70gri warminsko mazurskie
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#35 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 13:43

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl Jak masz brac 3060 to dokładnie przed kupnem go obejrz posprawdzaj czy wszystko działa jak tam biegi wszystkie chodza itp. Zebys potem nie miał problemów.
I zadbaj o olej w skrzyni i nie mieszanie go z Hipolem lub podobnym bo w koszty tylko sie mozesz wepchac.

Jak nie wiesz co sprawdzac to w dziale MF jest mój temat "Kupno MF 3060 i tam masz napisane na co zwrócic uwage przy kupnie.

#36 Share matigg

matigg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 15:49

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl Zetora czy ursusa moim zdaniem do TURA nie ma co brać bo nie maja rewersa :D ja bym proponował MF 3060 albo renault z serii **-34 sam mam 90-34 mx i moim zdaniem jest to bdb traktor do tura :)

http://www.konedata....ault58-32MX.htm to link do parametrów ciągników z tej Seri :) sory że nie po polsku :)
- U-R-S-U-S- c-330m i Renault 90-34 mx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:praca na roli,obsługa maszyn rolniczych

Napisany 11 styczeń 2010 - 10:49

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl ja mam zetora 7045 z turem chodzi ok i nie narzekam
sie robi tym ,co się ma ;]