Zaloguj się, aby obserwować  
maciek14059

Ciągnik z turem na 44 ha po C 360 ok 40 tys zl

Polecane posty

maciek14059    3

witam wszystkich:) jestem nowy na tym forum przez co zgory za wszystkie bledy przepraszam!!!!!!!

moje pytanie : chce kupic sobie traktor ( ursus, zetor ,mtz ) do 90km posiadam 44ha 14 orki ok z dzierzawami 40ha lak 28krow dojnych i 9 jalowek jaki traktor byscie polecali na taka gospodareczke tak do 38tys zl z turem mial by pracowac z trzema inymi traktorami (c360,c360,c330m) maszyny jakie bym podczepial to plog 3-4skiby rozrzutnik 5ton prase sipme z279\1 agregat 2,8m podwojne waly no i tur trzy sekcyjny z chwytakiem bel mialem na uwadze 7245 ,8145 c385co wy na to bardzo prosze o odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wiesz troche mało kasiory masz na taki ciągnik żeby lepszy wybrać ale z pewnością według mnie dobrym rozwiązaniem był by ten 7245.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jakiej mocy ma być ten ciągnik, bo 7245 ma ok 66 kM, c385 75-80 tak jak zetor 8145 też 80 kM, a dlaczego ma to być tylko ursus, zetor i mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Właśnie, dlaczego tylko te 3 marki?? W tych pieniadzach można znaleźć przyzwoitego Deutza: http://www.allegro.pl/item667596451_deutz_...90.html#gallery Jest co prawda bez tura ale używanego można niedrogo dokupić: http://www.allegro.pl/item664567917_ladowa...hr.html#gallery Może w tej sumie by sięnie zmiesciły ale niedużo by wykraczało poza twój budżet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

noo to dałeś porównanie 66konny zetor do 150 konnego sama i jeszcze to stwierdzenie że zetor będzie lepszy, na jakiej podstawie tak wnioskujesz miałeś doczynienia z tymi ciągnikami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

28 krów dojnych, 44 ha to już produkcja jakaś jest :), dlaczego nie weźniesz kredytu i czegoś nowego nie kupisz? przy takim stadzie chcesz się obrobić jakimś staruszkiem? na wkład własny masz e 100 tys krechy rozłożą na 15 lat i wyjdzie taniej jak remonty starego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

może Ferdek i dobrze myślisz nówkę 90 konny ciągnik za jakieś 120 tys kupisz, ale wiesz jaka teraz jest opłacalna produkcja, to i nikt w to nie chce wchodzić jeszcze na 15 lat,ja tez bym nie brał chyba że na PROW a jak dobra używkę trafi to tez nie będzie źle, ciężko nie będzie miał bo ma większość łąk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

Ja bym poradzilbym Ursus-a 914 w cenie sie zmiescisz


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
może Ferdek i dobrze myślisz nówkę 90 konny ciągnik za jakieś 120 tys kupisz, ale wiesz jaka teraz jest opłacalna produkcja, to i nikt w to nie chce wchodzić jeszcze na 15 lat,ja tez bym nie brał chyba że na PROW a jak dobra używkę trafi to tez nie będzie źle, ciężko nie będzie miał bo ma większość łąk :D

Bez przesady, a co mają powiedzieć ludzie co pobrali kredyty preferencyjne 2 lata temu i teraz skończyła się karencja i zaczynają spłacać? taki kredycik to około 800zł miesięcznie więc przy 28 krowach, około 10-12 tyś zł za mleko miesięcznie nie jest zawrotną sumą, ja rozumiem jak ktoś chce wiąźć około 600-900 tyś przy takiej chodowli, a znam takich co maja takie kredyty ale stófke można spłącać, no chyba że autora tematu duszą juz inne kredyty, no to przepraszam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja myślę że jak masz dużo łąk to przydałby się mocny, ale lekki ciągnik :D

Ja bym obstawiał na Ursusa 4514 [60-66KM]/5314 [72KM], tyle że one troche w cenie :/

Ciągnik lekki [dobry na łąki], mało pali, do TUR'a ma dobrą pompę [tłoczkową; a 5314 jak ma dodatkową pompę przy silniku to ma 60l na szybkozłączach :) ], dotego dochodzi mała awaryjność tych ciągników [wiadomo zawsze coś się może stać] i ogólnie dobra opinia o nich.

Taka moja propozycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na taki areał i taka produkcje to tylko nówka bo w uzywki sie nie opłaca bawic moze i znajdzie jakis dobry uzywany ale zawsze nowy to jest nowy i nie bedzie musiał przy nim grzebac a czas teraz tez sie bardzo liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Bez przesady, a co mają powiedzieć ludzie co pobrali kredyty preferencyjne 2 lata temu i teraz skończyła się karencja i zaczynają spłacać? taki kredycik to około 800zł miesięcznie więc przy 28 krowach, około 10-12 tyś zł za mleko miesięcznie nie jest zawrotną sumą, ja rozumiem jak ktoś chce wiąźć około 600-900 tyś przy takiej chodowli, a znam takich co maja takie kredyty ale stófke można spłącać, no chyba że autora tematu duszą juz inne kredyty, no to przepraszam :D:)

 

no niby racja, chyba że za mleko ma 50 gr :)

 

P.S Ferdek straszne błędy strzelasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Na taki areał i taka produkcje to tylko nówka bo w uzywki sie nie opłaca bawic moze i znajdzie jakis dobry uzywany ale zawsze nowy to jest nowy i nie bedzie musiał przy nim grzebac a czas teraz tez sie bardzo liczy.

no tak weźmie nowy i nie musi się bebrać bo serwis naprawia, i nikt nie mówi że nowy nie będzie się psuł, bo biorąc pod uwagę te matki co podał w pierwszym poście to ja wolałbym coś używanego ale lepszego od tych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Też bym obstawiał za nowym. Nawet glupiego belarusa - 80tys brutto to 62,tys netto - połowę z PROWU i 31,2 tyś mamy + papierki z jakieś 4tys (od wniosku na PROW po ubezpiecznie i to że będzie czekał na placu) i za 35 koła nowy ciągnik - 6-7 lat popracuje bez większych problemów a później go sprzedać.

Przypuszczam że idzie wyrwać nowego belarusa 79-81KM z turem za 85 tys brutto.

 

Sam mam uzywkę zetorka 10145 i c330m od nowości i będę stawał na głowie żeby mi PROW wyszedł (72KM NH lub 79KM Belarusa) bo może i oba ciągniki są dobre ale 20 lat robi swoje i trzeba naprawdę o nie dbać żeby nie zawiodły a nowy jednak daje ileś czasu pewność że oprócz mat. pędnych + filtrów nie trzeba się tak pilnować.

 

PS: teraz w zetorku przód poszedł do tulejowania, poza tym trzeba zajrzeć pod jeden wtryskiwacz bo coś paliwo widać obok niego i tak to jest z używkami, co roku trzeba coś przejrzeć, zajrzeć, najgorsze że następny rok chce przejrzeć podnośnik - działać działa ale czas pokaże a wiem że tam nie zaglądaliśmy.

Ciągnik dobry ale co nowe to jednak nowe :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
noo to dałeś porównanie 66konny zetor do 150 konnego sama i jeszcze to stwierdzenie że zetor będzie lepszy, na jakiej podstawie tak wnioskujesz miałeś doczynienia z tymi ciągnikami??

 

Kolego @qazi ja niczego nie porównywałem :D !!!!Trafił mi się na allegro akurat z takim silnikiem to dałem linka.Miałem na myśli jakiegoś Same z ok. 80 km.A Zetor będzie lepszy bo raczej mniej wyeksplatowany.A do czynienia mialem z tymi i tymi. :) :)

Tu 90km:

http://www.allegro.pl/item669062212_ciagni...xplorer_90.html

 

Wracając do wątku to dobrze ci radzą z nową maszyną.Nowe to nowe!!!No,ale za 40 tyś. to nowego nie kupi :) Ale jak by wzia kredyt i skorzystal z PROW no to by ci styklo na calkiem fajna maszynke :) :) .


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

piszecie nowe to nowe, ale kupić porządny sprzęt o mocy ok 90 to nawet po zwrocie trzeba szykować ok 80 tys i nikt ci nie zagwarantuje że będzie chodził bez awaryjne (choć jest większe tego prawdopodobieństwo przy nowym)

 

że mniej wyeksploatowany to nie znaczy że więcej pochodzi, mam doczynienia z różnymi ciągnikami i mogę powiedzieć że np JD z przebiegiem 10tys godzin w niejednym przypadku wytrzyma więcej od zetorka który ma ok 3-4 tys, nawet z nowymi ciągnikami różnie bywa, właśnie wyjechał z podwórka zetor 9 letni z przebiegiem niecałych 2tys godzin i miał on wymieniane jeszcze na gwarancji tylny i przedni most i przystawkę do przedniego napędu a teraz miał już otwierany silnik, niby błahostka bo płyn na na tłoki leciał bo przepróchniały wkładki pod wtryskami w głowicy,

 

więc z własnych doświadczeń nie bardzo rozumiem takie stwierdzenia że lepiej byle jaki nowy niż używany bo to nijak ma się do tego który dłużej i bardziej bezawaryjnie będzie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Pewnie zdarzają się i takie przypadki,że nowe się psują,ale są dużo wieksze szanse,żę bedą chodzić dobrze.A propo ciągników z przebiegami 8-10tyś te ciągniki co miały odpracować to już odpracowały na zachodzie i nawet JD wcześniej czy póżniej się zepsuje.Nie ma maszyn nie zniszczalnych.Nie trzeba wcale 90 tyś na w "miare" dobry ciągnik.No chyba że ty chcesz kupować coś z wyższej pułki.(Gościu pisał,że ma tylko 40 tyś).

 

http://www.allegro.pl/item669062212_ciagni...xplorer_90.html

 

Dobry ciągnik, spokojnie na 44ha wystarczy,za nie duże pieniądze.


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jesli uwazasz ze ciagnik uzywany pochodzi dłuzej niz nowy to powodzenia. Oczywiscie porównujmy ciagniki podobne jakosciowo a nie na przykład uzywanego Fendta lub JD do nowego Ursusa bo z tym moze byc róznie.

 

Jesli zadba sie o nowy ciagnik to przez pare lat powinien bezawaryjnie pracowac czego nie mozna powiedziec o uzywanym bo nie wiadomo jak był wczesniej uzytkowany.

 

 

Ciagnik uzywany TAK ale jak ma sie dosc mało ha i nie ma kasy na nówke lub pchanie sie w kredyty a na wiekszy areał tylko nówka według mnie no chyba ze ktos chce nowego Fotona albo jakiegos chinczyka innego to lepiej juz uzywke kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zależy jaki używany i jaki nowy a porównuje ciągniki jakie można mieć za te ok 40 tysięcy używane do tych nowych które po zwrocie z PROW też wyniosły by ok 40 tys

 

a tu kilka moich propozycji

http://allegro.pl/item668380327_ciagnik_ma...3_km_87rok.html

http://allegro.pl/item672174166_super_deut...ault_deutz.html

http://allegro.pl/item665785741_lamborghin...rugie_kola.html

http://allegro.pl/item667306289_john_deere...e_zetor_mf.html

http://allegro.pl/item668039122_case_inter...etor_ursus.html - ten mi się spodobał na taką ilość łąk jaka masz byłby świetny do kosiarek cena nie za wysoka do 40 tys jeszcze tura można znaleźć

http://allegro.pl/item668912632_landini_85...y_ferguson.html i nie byłbym sobą gdybym landiniego nie dał jeszcze

http://allegro.pl/item669316126_ciagnik_re...m_ladowacz.html

http://allegro.pl/item669909084_renault_ceres_85.html

i wiele wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@quazi - nie chce tutaj bawić się w toczenie wojenek o wyższości JD z przebiegiem 10 tys MTG nad nowym belarusem. Jeździłem różnymi JD i swoje zdanie mam i wiem że te ciągniki swoje wypracowały i szuka się dla nich domu spokojnej starości u jakiegoś rolnika w PL :D

 

Nie są to złe maszyny bo są częstokroć zadbane i wypicowane, że mucha nie siada, ale swoje wyrobiły bo przecież z jakiegoś powodu są sprzedawane.

Poza tym w budżecie z pierwszego posta można kupić JD, owszem ale to juz takiego gdzie zaczynają się powoli remonty.

No i ciągnik nowy z 2009roku nawet wzięty na PROW w każdej chwili może się przydać jako zastaw w banku pod szybki kredyt na 1-3ha które sąsiad chce odsprzedać a nie chce się brać innego rolnika do podżyrowania bo ten ostatni sam tę ziemię kupi jak się dowie po co nam ten kredycik. Z używanym ciągnikiem już to ciężej zrobić bo za budżet z pierwszego posta ciągnik będzie co najmiej 15-20letni.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no masz rację i nie ma co się spierać każdy ma swoje zdanie i się go trzyma

a co do zastawiania kredytu takim belarusem to nie tak kolorowo jest bo banki na takie zastawy to raczej niechętnie patrzą a jak już to i tak taki belarus wystarczyłby może na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

za nieduże pieniądze bo ewentualny remont skrzyni biegów czy silnika może przewyższyć wartość ciągnika :) tego typu ciągniki niemiecy czy francuzi pozbywaja się po 7-8 sezonach (sugerują to nawet niekturzy dielerzy w luźnych rozmowach na wystawach), biorą nowy na prow mija karencja i nastepny, bo ewentualne remonty będą bardzo drogie a ciągnik wykałatał z 10-15 tyś mtg więc zarobił na siebie, jeśli używane to z pierwszego postu dobrze wybrałeś zetory lub ursusy, ale z nowych to bardziej w strone takiego explorera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj