Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#161 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:39

Nowa seria ciągników John Deere 5M NO NIE. NIE MÓWCIE JA JUŻ PRAWIE SIĘ ZDECYDOWAŁEM a wy że to chińszczyzna. A może ktoś ma taki ciągnik i się wypowie. pozdro
MH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 02:59
  •  

#162 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:41

Nowa seria ciągników John Deere 5M No ale jeżeli to prawda że na podzespołach tak jest napisane ;) to wolę jednak Zetora...
W tym tygodniu przedstawiciel ma przyjechać z JD, to wolałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście tak jest...
To odprawię do w drzwiach....hehe :D

#163 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 18:07

Nowa seria ciągników John Deere 5M ja jako przyszły posiadacz marki john deere nie chciałbym mieć tylko logo dobrej firmy ale i ciągnik, mam nadzieje że marka JD nie pozwoliła by sobie na takie buble. jak już wcześniej gdzieś na forum pisałem to marka porshe też wypuściła wersie boxter dla biedniejszych i jaki sukces odniosła. SUPER!

DO ADAMJ1234
MOŻESZ napisać dlaczego zdecydowałeś na DF AGROFARM 410 bo ja stoje przed takim porównaniem!!!!!!!
MH

#164 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:57

Nowa seria ciągników John Deere 5M Marek a oglądałeś ten ciągnik dokładnie? Bo ja go na żywo jeszcze nie widziałem.... Jak będziesz miał okazje to zwróć na to uwagę ok?

#165 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 08:39

Nowa seria ciągników John Deere 5M właśnie byłem umówiony dzisiaj na oglądanie ale jak wstałem rano i zobaczyłem termometr to odechciało mi się. Dopiero onejże go jak odpuści mróz. Stoi w grawicie w lublinie tylko wersja całkiem mechaniczna, ja chciałbym lepszą skrzynie 32/16 i tak ogólnie się przymierzyć do niego jaki komfort. Miałem kupować zetora ale nie pasuje mi komfort.

A TAK WOGULE NA JAKICH CZĘŚCIACH KOLEGA WIDZIAŁ TE NIEPOKOJĄCE NAPISY.
MH

#166 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2010 - 11:28

ja jako przyszły posiadacz marki john deere nie chciałbym mieć tylko logo dobrej firmy ale i ciągnik, mam nadzieje że marka JD nie pozwoliła by sobie na takie buble. jak już wcześniej gdzieś na forum pisałem to marka porshe też wypuściła wersie boxter dla biedniejszych i jaki sukces odniosła. SUPER!

DO ADAMJ1234
MOŻESZ napisać dlaczego zdecydowałeś na DF AGROFARM 410 bo ja stoje przed takim porównaniem!!!!!!!

Zdecydowało o tym kilka czynników: po pierwsze nie mieli na placu JD serii M, do którego mógłbym wsiąść i dokładnie go obejrzeć, a to trochę jak kupowanie kota w worku, tylko katalogi i broszury to nie wszystko, (np. w NH to miałem dach nad samą głową) po drugie kupiłem już jednego JD w ubiegłym roku i mimo to diler daje mi taka sama ofertę cenową jak każdemu innemu, więc uważam że nie prowadzą żadnej polityki lojalnościowej dla swoich klientów, mogli by dorzucić coś od siebie np. w dodatkowym wyposażeniu a tu nic, po trzecie chyba trochę chciałem wypróbować też inne marki a Agrofarm mi się podoba, dodatkowo za Agrofarmem przemawiało to, że go widziałem, wsiadłem, odpaliłem, mogłem dokładnie obejrzeć i porównać do innych co oglądałem (zetor, NH td5040, Lamborghini R3) wypytać o szczegóły itd. Wyposażenie Agrofarma i JD 5080M prawie takie samo, w Agrofarmie miałem dodatkowo 3 parę hydrauliki, biegi pełzające, szyberdach, oraz podnoszenie i opuszczanie Tuza oraz załączenie wałka z zewnątrz co się przydaje, odchylane błotniki, obroty na wałku 540 i 1000 oraz ECO, w JD był rewers elektrohydrauliczny ale nie ma sterowania tuzem z zewnątrz (za dopłatą 1500 Euro) wałek oroty 540 i 540Eco, szyberdach za dopłatą. Co do chińszczyzny się nie wypowiem bo jak piszę nie widziałem ciągnika, diler chciał mnie ciągać do Poznania do John Deera na obejrzenie modelu ale nie miałem za bardzo chęci i postanowiłem wziąć Agrofarma, który stoi do odbioru na placu a na JD trzeba czekać . Mam JD 6930 Comfort a to zupełnie inny ciągnik porównywalny do serii R a ta niestety o 10 000 Euro droższa, wiec nawet nie próbowałem porównywać tych ciągników i nie za bardzo było do czego się odnieść. Podobało mi się również Lamborghini to samo co Agrofarm tylko srebrny ale diler miał biedniejszą wersję na placu a na nowy to już trzeba czekać i byłby droższy od Agrofarma. To z grubsza tyle co zadecydowało, oczywiście musisz jeszcze uwzględnić jak daleko masz do dilera co ma znaczenie przy serwisie. No i koszt serwisu też przemawia za Agrofarmem. Ostatnio JD za sam dojazd do przegladu policzył mi 2,5 za km ;) jakby qr** tirem jechali bo po tyle to płaciłem za przywóz wapna. Co do tej skrzyni 32/16 to zobacz o ile jest droższa od 16/16 reverse, bo masz tam tylko jeden półbieg który nie wiele daje, więc nie wiem czy jest sens dopłacać za skrzynie może w zamian lepiej wziąć EHR.

#167 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:22

Nowa seria ciągników John Deere 5M DZIĘKI ZA WYPOWIEDŹ z tą skrzynią jest tak że w grawicie w lublinie powiedział mi 31550 euro netto ze skrzynią 16/16, hydraulika 94 litry, a w Zamościu za to samo tylko skrzynia 32/16 i hydraulika 74 litry, siedzenie pneumatyczne cena 31950euro netto. co do tej hydrauliki to nie wiem ale z rozmowy wynika że w lublinie zbierają jak najwięcej chętnych na jednakowe wyposażenie może było by taniej dla nich zamówić?

deutz mi też chyba się bardziej podoba ale serwis dalej 30km od JD i boję się o większą awaryjność. co sądzisz o tej awaryjności i jakie wyposażenie wziąłeś i ile dałeś za niego
MH

#168 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 14:47

Nowa seria ciągników John Deere 5M Gdzieś już pisałem ale nie pamiętam już gdzie więc jeszcze raz miałem ofertę na 5080M za 31 000 Euro netto skrzynia 16/16 power reverse z elektrohydraulicznym rewersem, Klima, obciążnik na przód 700 kg, dodatkowe światła robocze, 2 pary hydrauliki, zaczep transportowy automatyczny, siedzenie pasażera, skrzynka na narzędzia, reszta standardowa różnice Agrofarma opisałem wcześniej. To co warto wziąć to ten automatyczny zaczep i klima obowiązkowo, świateł roboczych też nigdy za wiele. Co do awaryjności to myślę że jeden i drugi powinny sprawować się bez zarzutów w końcu nowe i nie mają opinii awaryjnych, czas pokaże, i niby Agrofarm powinien mniej palić ale to też zależy od rodzaju pracy i operatora, Agrofarm skrzynia 20/20 cena 126 500 netto. Co do odległości 30 km to żadna odległość

#169 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 16:15

Nowa seria ciągników John Deere 5M jeszcze jak możesz to napisz czy jest konieczne zamawianie wydajniejszej hydrauliki, ja do hydrauliki będę podłączał jakiś pług obrotowy trochę mam ciężki 4x40, rozsiewacz nawozu 1.5, i przyczepę wywrotkę, bo raczej agregatu uprawowo siewnego nie da rady 80KM. chyba że nadbudowany. i porównując JD i DF to JD można więcej obciążników założyć chyba. ziemię mam 3a, 3b.

jeżeli chodzi o bieg pod obciążeniem to ten jeden za mało ale jest. pozdrawiam.
MH

#170 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:17

Nowa seria ciągników John Deere 5M A tak właściwie jeżeli diler ma na placu ciągnik, zaliczkuje go, to ile zazwyczaj czeka za resztą kasy? Orientuje się ktoś?
Zależy to też pewnie od dilera co nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Adam1978

Adam1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:27

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam czy orientuje się ktoś o co chodzi w 5M z tym wtryskiem mechanicznym z aneroidem

#172 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:36

Nowa seria ciągników John Deere 5M nie wiem dokładnie ale chyba chodzi o to że ma mechaniczny wtrysk a nie jak w serii np R, jest CR
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#173 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:09

jeszcze jak możesz to napisz czy jest konieczne zamawianie wydajniejszej hydrauliki, ja do hydrauliki będę podłączał jakiś pług obrotowy trochę mam ciężki 4x40, rozsiewacz nawozu 1.5, i przyczepę wywrotkę, bo raczej agregatu uprawowo siewnego nie da rady 80KM. chyba że nadbudowany. i porównując JD i DF to JD można więcej obciążników założyć chyba. ziemię mam 3a, 3b.

jeżeli chodzi o bieg pod obciążeniem to ten jeden za mało ale jest. pozdrawiam.

Co do hydrauliki to Agrofarm ma 56l a JD 74l lub 94l nie wiem jak jest ze zwiększeniem hydrauliki w Agrofarmie i ile to kosztuje. Co do udźwigu to JD ma chyba 3600 a Agrofarm 4100 tyle w papierach a jak praktyce to pytaj tych co już pracują takimi ciągnikami, mój stoi jeszcze u dilera więc tu nic mi nie wiadomo czas pokaże.

Pestus123 jak masz zaliczkowany ciągnik to raczej diler czeka na kasę możesz co najwyżej dostać dokumenty by ciągnik zarejestrować i ubezpieczyć, wątpię by ktoś dał ci maszynę a potem szukaj wiatru w polu i kasy.

#174 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 07:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M tylko że ta hydraulika w 5M to jest wydatek łączny do hamulców, sprzęgła, wspomagania i wyjść zewnętrznych. \W DF jest podany wydatek tylko pompy do wyjść zewnętrznych. W JD jest tylko jedna pompa, a to spora wada, ale miało być tanio i jest ;)

#175 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:19

Nowa seria ciągników John Deere 5M Wie ktoś kiedy Agrofarm Profi Line wchodzi do sprzedaży w Polsce?

#176 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:53

tylko że ta hydraulika w 5M to jest wydatek łączny do hamulców, sprzęgła, wspomagania i wyjść zewnętrznych. \W DF jest podany wydatek tylko pompy do wyjść zewnętrznych. W JD jest tylko jedna pompa, a to spora wada, ale miało być tanio i jest Dodany obrazek

Chyba w serii M są dwie pompy ?W serii R jest jedna pompa (tak jak u mnie) a co do wydatku to jest aż za sporawy Dodany obrazek -pamiętam że w teście 5820 wydatek na złączach wynosił 72 l/min.

#177 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:34

Nowa seria ciągników John Deere 5M http://jdpc.deere.co...__UN24MAY09.gif pompy w 5M
http://jdpc.deere.co...__UN27JAN05.gif pompa w 5R
http://jdpc.deere.co...__UN27JAN05.gif pompa w 5820

#178 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:50

Nowa seria ciągników John Deere 5M wersja 5m ma na pewno 2 pompy i jedna to do hydrauliki zewnętrznej i podnośnika 50 l/min, a druga o wydatku 24 l/min do wspomagania układu kierowniczego, rewersu, , WOM, przedniego napędu i mechanizmu różnicowego, można sobie domówić zamiast 50 to 70 l/min na hydraulikę zewnętrzną, nie wiem czy to się opłaca i czy zwiększy się udźwig podnośnika.
MH

#179 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M udźwigu podnośnika to na pewno nie zwiększy, bo on nie zależy od wydajności pompy tylko od średnicy cylindrów i ciśnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 11:04

Nowa seria ciągników John Deere 5M czyli niema sensu płacić za wydajniejszą pompę
MH