Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 luty 2014 - 16:04

Nowa seria ciągników John Deere 5M zle przeczytałem co nie zmienia faktu ze 1200 a 2000 kg to i tak jest smieszne twoje porownanie new holland ktory jest ciezejszy szerszy i stabilniejszy do tura ma problem ze słoma a jd ktory jest krotszy lzejszy węzszy już nie i to z dużymi łądunkami,,w dodatku do nh przewaznie zakladane sa obciazniki 300 kg na tylne felgi jesli ma tura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 09:45
  •  

#1462 Share jelonek90

jelonek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2014 - 19:48

Nowa seria ciągników John Deere 5M tylko zwróć uwagę na to że teoria, teorią a praktyka, praktyką jeżeli nie wierzysz że tak jest to twoja sprawa albo zwyczajnie jesteś reprezentantem teorii pt. "maszyna gwizda, a kierowca piz**" bo jeżeli wypowiadasz się na temat tych maszyn to zakładam że masz obie na który temat tak zaciekle się wypowiadasz (zarówno 5M i T5000) albo przynajmniej jedna z wymienionych i jesteś pewien tego co mówisz/piszesz. do tego on nie ma obciążników na tylnych kołach więc się pomyliłeś. ja piszę to co widzę bo nie jednokrotnie mam okazję równolegle np. wywozić obornik gdzie oba wymienione modele pracują w tej samej pracy z podobnym osprzętem jednak bez obciążenia dodatkowego na tylnej belce w przypadku jelenia a odwrotnie w przypadku smerfa co mówi samo za siebie.

#1463 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 luty 2014 - 22:40

Nowa seria ciągników John Deere 5M mam td5.85 z obciaznikami z tyłu tur metal fachu i niema problemu z obornikiem na sniegu do tylu bez napedu jazdy co pradwa niema ale latem jest ok i wcale niema tragedi a t5000 jestciezszy i szerszy od td5 aha i jescze jedno duza role odgerywa jak zamontowany daleko jest ładowacz od kabiny w przypadku nh u mnie przez tłumnik jest on mocno odsuniety od kabiny własnie a ma to kolosalne znaczenie

Edytowany przez yale, 14 luty 2014 - 22:42.

#1464 Share jelonek90

jelonek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2014 - 23:43

Nowa seria ciągników John Deere 5M czyli się nie pomyliłem, na podstawie suchej teorii i przypuszczeń (o jak bedzie cięższy 200kg to bedzie lepszy etc) podtrzymujesz tezę ze JD nie jest w stanie zrobić tego co wymieniłem i dalej będziesz się ze mną sprzeczał kiedy nawet nie masz pojęcia o czym mówisz może poproś kogoś żeby dał Ci popracować johnem celem nabycia możliwości porównania albo chociaż żeby dał ci się przejechać wtedy wypowiedz się na temat mostow produkowanych w chinach i złej przyczepności w róznych rodzajach terenu. po za tym starałem się zrozumieć twoją bulwersację na hasło "JD stoi wyżej niż NH" kiedy napisałeś że masz nh wszystko zrozumiałem i dam ci drobną radę - zazdrość nie jest dobrym tłem do dyskusji . na koniec montaż podstawy wsporczej ładowacza to tylko jeden z wielu czynników wpływających na pracę z ładowaczem nie będę wymieniał wszystkich bo by wyszło kolejne wypracowanie jednymi z nich jest stosunek rozłożenia masy ciągnika na przednią i tylnią oś, położenie środka cięzkości i tak dalej aż po ukształtowanie terenu pracy .

#1465 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 luty 2014 - 08:52

Nowa seria ciągników John Deere 5M tylko ze ty piszesz o bardzo duzych roznicach bela słomy waża 200 kg a 1200 kg to różnica nh ma z 200 kg problemy jd z 1200 nie czy to nie dziwne?skoro ciagniki sa podobne?jeżdziłem akurat sporo takim john deerem 5080 m ,nie powiem bo ciagnik fajny ,reweres łądnie chodzi tylko troche dziwnie ze trzeba sporo gazu dać zeby ruszyc jakby hamowało go cós troche ale to takie moje odczucie tylko,mi sie jd podobaja nie mowie ze sa złe ,chciałem takiego kupić ale jak dla mnie był za drogi ,a jest nh td5 85 cena 0 30 tys mniejsza niby wszystko am to co ten jd m 80 parametry bardzo podobne ,tyle ze silnik ma mniejsza pojemnośc bo tylko 3.2 a john mial 4,5 no i nh jest na zwolnicach co jest dużym minusem,ale jako ze jest tylko ciagnikiem pomocniczym do tura to ujdzie i ten

#1466 Share adam00019

adam00019

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:48

Nowa seria ciągników John Deere 5M Cześć jeśli się ktoś zna na John Deere seri m niech odpisz
Mam problem z pompą paliwową po 500 motogodzinach zaczeło cieknąć paliwo serwis wymienił na gwarancji na nową
po ok. 250 godz. zaczą pojawiać sie olej silnikowy w miejscu montowania pompy do bloku silnika (poniżej dolnej nakrętki)
Czy miał może ktoś podobny przypadek i czy da się to uszczelnić
Pozdrawiam

#1467 Share JOHNDEERE5080M

JOHNDEERE5080M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 18 luty 2014 - 19:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M ja miałem na gwarancji w swoim. przyjechał serwis i wymienił simering pomiędzy pompą a blokiem. muszę się wam pochwalić że w JD5080M mam na zegarze prawie 2100mtg czy ma ktoś z was więcej

Edytowany przez JOHNDEERE5080M, 18 luty 2014 - 19:38.

#1468 Share piore2425

piore2425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 maj 2014 - 21:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam wszystkich. Nowy ciągnik - nowy problem.
Nowego John Deere 5090 M podłączyłem do prasy Sipma Farma II w celu robienia bel z żyta. Ale on po podłączeniu przewodów hydrauliki nie chce podnosić ani podbieracza ani otwierać klapy, dopiero na wysokich obrotach trochę rusza, co jest?
Przewody podłączone dobrze, olej jest. Pozdrawiam Rafał

#1469 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 08 maj 2014 - 22:42

Nowa seria ciągników John Deere 5M Sprawdzałeś czy cokolwiek inne podnosi ? Prawdopodobnie ciśnienie w układzie masz za niskie ewentualnie coś z zaworami nie tak. Prasa nowa? Pracowała z jakimś ciągnikiem wcześniej ?

#1470 Share piore2425

piore2425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:30

Nowa seria ciągników John Deere 5M Wcześniej chodziła z zetorem 6340 bez żadnych problemów. Prasa. Ma 5 lat. Coś słyszałem, że john deere nie toleruje starego oleju w podłączanych maszynach ale nie wiem ile w tym prawdy. Jeszcze nic nie było podłączane do niego, jutro podłączę przyczepę i zobaczę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share kazimierz270465

kazimierz270465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 maj 2014 - 18:23

Nowa seria ciągników John Deere 5M Zablokowałeś układ hydrauliczny jak jeździłeś tym Zetorem. Najwyraźniej John Deere nie tolaruje tego oleju. Radzę wymienić olej i przepłukać układ.

#1472 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:26

Nowa seria ciągników John Deere 5M Hydraulika od razu nie padnie. A jak ruszasz dźwignią to słyszeć chociaż że hydraulika pracuje?

#1473 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M Podłączyłeś Johna do prasy z starym olejem? Niezle. Sprawdz filtry, moze dawno nie wymieniales.

#1474 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 12 maj 2014 - 21:05

Nowa seria ciągników John Deere 5M Niby jak ma sprawdzić filtr?? Jak tam jest jeden duży na dole skrzyni i jak się go odkręci to po 1 olej cały się wyleje jak go nie spuści, a po 2 to i tak nic w nim nie zobaczy. Nowy kosztuje ok 460 zł
Nie wiem ile musiało by śmieci polecieć żeby go zatkało.

Jaka pompa tam siedzi? Wspomaganie kierownicy jak Ci chodzi?

Edytowany przez kamil496, 12 maj 2014 - 21:08.

#1475 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 maj 2014 - 13:26

Nowa seria ciągników John Deere 5M

zakupiłem nowego johna 5100 m w b.dobrym wypozazeniui skrzynią 32/16 z półbiegiem , ma filtr dpf i te całe egr , będzie raczej mieć ciężko w robocie , zastanawiam się teraz czy to dobry wybór ciągnik przyjdzie na jesien , a opinii złych się dosyć naczytałem wiec to co zrobiłem to według mnie duże ryzyko!,niech się wypowie jakiś posiadacz

#1476 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 13 maj 2014 - 20:34

Nowa seria ciągników John Deere 5M 5100m chyba nie ma dpf

#1477 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 13 maj 2014 - 20:41

Nowa seria ciągników John Deere 5M W tych nowych już jest

#1478 Share mavo1

mavo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 maj 2014 - 23:41

Nowa seria ciągników John Deere 5M pronto1984 a możesz podać jaką cenę za niego wynegocjowałeś i gdzie?

#1479 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 18:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M witam serdecznie mam problem mianowicie spada ciśnienie w 5080m na rozdzielaczu hydrauliki zewnętrznej ciągnika czy ktoś już miał podobny problem(dodam że na zimnym ciągniku ciśnienie na ładowaczu podłączonym bezpośrednio do pompy wynosi 215 bar a na euro złączu z tyłu ciągnika 180 bar po rozgrzaniu oleju spada do 180 przy ładowaczu i 160 na złączu z tyłu ciągnika dodam że przed wymianą i po wymianie filtru i oleju hydraulicznego było podobnie )...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:52

Nowa seria ciągników John Deere 5M nikt nie miał podobnego problemu.........