Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 22:35

Nowa seria ciągników John Deere 5M Moja pompa od JD jest właśnie w naprawie. Napisze jak już mi to zamontują i jak zrobili. Póki co serwis na pisemko zareagował błyskawicznie. Mimo, iż któryś z kolegów troszke mnie podszkolił w prawie cytując kawałek ustawy na którą się powołałem, a mianowicie:
"Art. 1.
1. Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa
sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym

z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny). "
Ale pomijając powyższe po telefonie o problemie nie było odzewu, wysłałem maila w poniedziałek a we wtorek o 12 w południe byli już serwisanci. Zobaczę jak się dalej potoczy temat, montaż regenerowanej już pompy ma być za tydzień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 19:13
  •  

#1442 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 08:29

Nowa seria ciągników John Deere 5M Powiedzcie czy te problemy z pompą dotyczą też nowych modeli, tzn chodzi mi konkretnie o 5115m (w nowej masce)

#1443 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2014 - 09:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M Nie dotyczą ponieważ w tych modelach jest CommonRail

#1444 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2014 - 00:55

Nowa seria ciągników John Deere 5M W jakich modelach seri 5m występuje model 3 cylindrowy? Ile ma koni? Czy występuje on w nowej masce i ile kosztuje?

#1445 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:36

Nowa seria ciągników John Deere 5M 5075M http://www.deere.pl/...075m/5075m.page

#1446 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:06

Nowa seria ciągników John Deere 5M A wie ktos może ile kosztuje ten 5075m?

#1447 Share kazimierz270465

kazimierz270465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M Planuję zakupić M-ke - 5100. Co o niej sądzicie. Ciekaw jestem zdania jej użytkowników oraz osób ,które o niej słyszały.

#1448 Share jelonek90

jelonek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 luty 2014 - 14:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mam 5090M z przed liftingu i mogę ją zdecydowanie polecić - we wcześniejszych postach opisywałem jaka specyfikacja ze zdjęciami. Ciągnik o niebo lepszy od New Hollanda który kusi ceną ale jakość jest przeciętna przynajmniej w tym przedziale mocy czyli >100KM zdecydowanie bezkonkurencyjny wobec polskich odpowiedników troszkę brakuje mu do Massey'a z serii 5600 choziaż by brak amortyzowanej kabiny ale nadal jest to lepsza propozycja cenowa niż zakup u monopolisty korbanka który ceny bierze z kosmosu. jeżeli jesteśmy już przy amortyzacji to bardzo w M-ce brakuje amortyzacji przedniej osi i amortyzacji podnośnika z pługiem czy agregatem U-S na drodze zachowuje sie troche dziko podskakuje tak jak by chciał nas wyrzucić z siodła opcja amortyzacji jest chyna o ile się nie mylę w wersji z EHR. Często pojawiający się problem nie wyłączającej się pompy hydrauliki spędza sen z powiek nie jednemu użytkownikowi i serwisantowi na szczęście mnie to nie dotyczy :) sprawa silnika przez który zdecydowaliśmy się na zakup to 4.5L poj. skokowej i 4 garnki i wtrysk mechaniczny w 5R często użytkownicy skarżą się na ciężki rozruch w niskich temperaturach prawdopodobnie przez C-R(nie jest to przez nikogo z John Deera potwierdzone jedyne co potwierdzają to zakup grzałki do oleju i płynu chłodzącego) nie wiem czy też pojawia się ten problem w serii 6(R/M/RC/MC) a co do 6MC też można się zorientować gdyż jest to ciągnik już na pełnej ramie a przedziały mocy są porównywalne z seria 5 czy to pierwszej czy drugiej generacji do tego ma mocniejszy podnośnik wydajność hydrauliki też przyzwoita. co do Hydrauliki pompa u mnie jest 94L jest to zdecydowanie za dużo wystarczająca jest standardowa ale może to też być przyczyna wcześniej poruszonego problemu nie wyłączania się i irytowania operatora ciągłym buczeniem (ale to tylko przypuszczenia które nie powinny wpływać na podejmowanie ostatecznej decyzji) podsumowując nie jest to najlepszy jeleń z gamy JD ale lepszy od konkurencjnych ciągników polskich producentów zetora czy new hollanda z całym szacunkiem dla producentów i użytkowników jak to się mówi "każdy orze jak może". w moim osobistym odczuciu lepszym wyjściem było by dołożenie kilkunastu tysięcy i zakup bardziej dopracowanego jelenia o wyższym nr na masce (6MC) ewentualnie obejrzenie się za np. Deutz Fahr'em czy Valtra o podobnym przedziale mocy cena z tego co wiadomo jest podobna koszty utrzymania również. nie można podchodzić emocjonalnie do zakupu bo to już nie są te maszyny które robiły po 50000 MTH chociaż marka nadal się trzyma pomimo dużej produkcji w państwach bloku wschodniego co do tego to 5M ma mosty robione w chinach nie wiem jak teraz ale chyba raczej nic się nie zmieniło. Pozdrawiam

#1449 Share adam00019

adam00019

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 luty 2014 - 15:03

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam
Mam JD 5090M juz 3 lata zrobiłem ok 800 godzin
jestem zadowolony ze spalania które jest ok 4-8 l zaleznie od pracy
Komfort jest ok
MAm jedynie problem z pompą paliwową. Po 500 godzinach zaczeła cieknąc i serwis ją wymienił. Po zrobieiu kolejnych 250 zaczął pojawiac sie olej silnikowy w miejscu mocowania pompy do bloku silnika.
Moze ktos miał podobny problem i co jest przyczyną
prosze od odp.
Pozdrawiam

#1450 Share robson955

robson955

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2014 - 19:19

Nowa seria ciągników John Deere 5M @jelonek90 a w czym ten twoj jd tak lepszy od nh seri t5000 bo wg mnie to na odwrót

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share jelonek90

jelonek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M Przede wszystkim komfort pracy i stanowisko operatora przyjemne ciepłe barwy nie depresyjna szarość. dobrze że wspomniałeś o t5000 bo posiada taki ciągnik moj sąsiad gdzie na pierwszy rzut oka widać że JD jest solidniejszy chociaż by przez konstrukcje ramowa która niweluje drgania tym samym hałas przenoszona na kabinę. co do konstrukcji ramowej na której jest oparty ładowacz człowowy praca jest o wiele stabilniejsza- paletę 1200kg można podnosić bez dodatkowego obciążenia na tylnej belce ciągnika w odróżnieniu do NH który traci stabilność już przy pracy z balotami słomy 180cm. siła uciągu która jest cecha rozpoznawczą marki John Deere bardzo dobrze widoczna jest przy pracy z pługiem jelonek ciągnie 5x40cm nh ciągnie 3x45cm na glebie o tej samej zwięzłości. monstrualny w porównaniu do maszyn konkurencji moment obrotowy również jest cechą flagowa JD a jak wiadomo nie ciągną konie mechaniczne tylko niutonometry. no i na koniec spalanie o około 10-15% niższe niż w NH czy Zetorze przy pracy 300h na rok może się wydawać nie wiele ale przy pracy około 800h rocznie jest to wynik godny zdjęcia czapki z głowy. myślę że otrzymałeś wystarczająco dowodów tym samym zaznaczam że JD nie jest wcale najlepszy bo są maszyny lepszego wykonania dyskutujemy nad przedziałem cenowym 40-45k EUR do tego decyzja zapadła o zakupie tego ciągnika po porównaniu kilku ofert róznych dealerów w tym NH gdzie cena nie wiele odbiegała od ceny JD nie pamiętam dobrze ale tyła to suma 4 cyfowa oczywiście w przeliczeniu na złotówki. Warto targować się i "denerwować" dealerów ofertami przywiezionymi od innych przedstawicieli tej samej marki czy marek konkurencyjnych. mogę jeszcze dorzucić wiele anegdot dotyczących przygód moich znajomych z ciągnikami marki NH ale i nie tylko ciągnikami.

#1452 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:40

Nowa seria ciągników John Deere 5M M ma konstrukcje pół-ramową, taka samą jak T5000 jak mu zamontujemy ładowacz :P
Drgania w NH też nie są przenoszone na kabinę, ponieważ ta nie jest bezpośrednio mocowana do korpusu ciągnika, tylko poprzez gumowe łączniki.

#1453 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:55

Nowa seria ciągników John Deere 5M nh ma w standardzie pól biegi ,zadnych chińskich cześci i cena okolło 30 tys tanszy jak np za t5040 ,wg mnie emka nie jest w niczym lepsza od nh,siniki obydwa 4.5 l pojemności spalanie podobne ,napewni jd niespali mniej ,klima rewers hydr w standardzie obydwa maja ,jeśli mowisz o jd seri m to mocno przesadzasz i to bardzo mocno a i jescze jedno nh seri t5000 jest cieżejszy od emki wiec niewiem skad te bajer ze jd stabilniejszy w turze ,jak ten jd wazy w standardzie ok 3700,to ze jd jest lepszy od takiego td to zgoda a le tam i cena inna ale juz z seria t5000 emka jd nie jest w niczym lepsza

Edytowany przez yale, 14 luty 2014 - 12:02.

#1454 Share Bosman121

Bosman121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 luty 2014 - 12:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M Nie wiem dlaczego Wam tak zależy na przekomarzaniu się na wzajem który ciągnik jest lepszy, komu pasuje bardziej NH niech kupuje NH skoro wie 100% że jest lepszy i na odwrót! Ja mam do czynienia z jednym i drugim (ojciec ma NH a stryj u którego często pracuje ma JD M-ke) początkowo wydawało mi się że NH będzie lepszy, ale w praktyce okazuje się że nie ma porównania, JD praktycznie pod każdym względem jest lepszy, wygodniejszy, cichszy, lepiej wykonany i chodź posiada części produkowane w chinach to jak by nie tabliczka MADE IN CHINA to nikt by o tym w ogóle nie wiedział bo nie ma z tym żadnych problemów. Oczywiście jest to moje zdanie i nikogo nie mam zamiaru namawiać na zakup JD tym bardziej że jak kupi NH to tak samo będzie śmiał i pewnie też będzie zadowolony bo są to nie aż tak bardzo różniące się traktory.
.

#1455 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 luty 2014 - 12:31

Nowa seria ciągników John Deere 5M bo takich głupot nieda sie czytac zgoda ze jd jest wygodniejszy ,lepiej w srodku wykonany ale nie jest to zadne cudo udzwig podnosnika nh lepszy ma polbiegi skret lepszy masywniejszy ,a tu bajki opowiada gosc o tym ze jd jest stabilniejszy w turze ,zeby to byl jd r to zgoda a le nie emka ,w dodtaku nh jest sporo tanszy

#1456 Share Bosman121

Bosman121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 luty 2014 - 12:46

Nowa seria ciągników John Deere 5M Dlatego każdy kupuje co mu pasuje. Myślę że przy tak dość poważnym zakupie nikt nie weźmie czegoś w ciemno tylko poważnie się zastanowi i wybierze to co sprosta jego wymaganiom.
A tak na marginesie to dlaczego twierdzisz że R jest stabilniejsza od M, z tego co pamiętam to jest tam identyczny rozstaw osi.
.

#1457 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 luty 2014 - 13:54

Nowa seria ciągników John Deere 5M nie tyle co stabilniejsza ale lepsza do tura bo pełna rama ,i ogolnie pólbiegi ,wg mnie ideał do tura

#1458 Share jelonek90

jelonek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2014 - 14:00

Nowa seria ciągników John Deere 5M też nie namawiam do zakupu ja opisuje to co widzę w rzeczywistości bo mam porównanie bo w mojej okolicy jest pełno NH, trzeba wyciągnąć z wszystkich opinii średnia i przełożyć siły na zamiary bo kupić droga maszyne i robić na odsetki nie ma najmniejszej racji bytu nie kryje że ma tabliczki made in china ale nie słyszałem żeby skrzynia czy most się popsuł w 5M w Nh natomiast bardzo często są problemy ze skrzynią zarówno w ciagnikach jak i w kombajnach znam przypadek gdzie w kombajnie tc5070 sprzęgło rozleciało się w pierwszy sezon po upływie gwarancji w ciągniku po upływie gwarancji przestał działać rewers za naprawe w serwisie NH zaśpiewano 6tyś i ciągnik był 2 tyg na warsztacie serwisowym pompę oleju robiono 3 razy przez zastosowanie wadliwych filtrów w nowym ciągniku serii t6 był problem z mocą okazało się że rura dolotu powietrza do turbiny była dziurawa ten sam przypadek był tuningowany na hamowni okazało się że ciagnikowi brakuje 20KM do mocy deklarowanej przez producenta znajomy spod mykanowa ma kombajn cr8090 który pracuje z dwoma classami i bardzo narzeka na trudności w ustawieniu sit w NH znam też przypadek gdzie zaraz na początku wyszła na jaw wada fabryczna skrzyni biegów serwis stwierdził że taniej bedzie wymienić cały ciągnik na nowy niż naprawiać wade i tu się rodzi pytanie co bedzie kiedy wada wyjdzie po skonczeniu okresu gwarancyjnego ?? jeżeli ktoś kto wyłoży oszczędności życia na zakup maszyny to co pożniej wywiezie ją na złom ? takie rzeczy składają się na to co napisałem wyżej wiadomo że każde grabie grabią do siebie i każdy chwali to co ma ale nie piszę bajek tylko opisuję przypadki które znam i zaznaczam że zadna marka nie jest bez wad w tym również JD ale przy sprzedaży JD bardzo zbliżonej do dystrybucji NH (dane z magazynu RPT) ilość znanych przypadków awarii jest drastycznie różniąca się a jeżeli są to są drobnostki tak jak u mnie było z zanikiem zasilania (wada kostki hermetycznej za 20 zł) teraz poleci fala krytyki że mówie jak dealer nie równie dobre są Deutzy, szybkie skrzynie niskie zużycie paliwa wysoki komfort pracy przy cenie bardzo podobnej do maszyn o których jest dyskusja. co do stabilności jeżeli NH potrzebuje obciażnika do dosyć lekkich prac a JD nie przy rozładunku ponad tonowych palet wnioski rodzą się same. drgania silnik w JD 5M jest zamocowany na poduszkach gumowych i kabina również czyli 2 razy są izolowane drgania NH o konstrukcji blokowej silnik ma połączony ze skrzynią na stałe kabine ma izolowana na gumach ale nadal jest to mniejsza izolacja niż w JD co realnie przekłada się na operatora. tak jak pisałem nie ma się co kierować emocjami bo podoba mi sie niebieski albo zielony tylko myśleć co jest opłacalne i co jest potrzebne za ile się zwróci uwzględniając wszystkie koszty eksploatacji możliwości spłaty kredytu u nas po przeglądzie wzystkich argumentów za i przeciw zdecydowaliśmy się na zakup "droższej" opcji. a jeżeli kogoś stać na fendta z złota karoseria to kupi soebie fendt'a pokrytego złotem jak kogoś stać tylko na ursusa albo farmtraca to kupi to na co pozwalają możliwości finansowe i to jest prywatna sprawa każdego tak samo jak zdanie każdy ma swoje i ktoś może oprzeć się na zdaniu kogoś innego a może mieć w nosie to co ktoś mówi jego sprawa wyrażam to co myślę i czego doświadczam na temat tych sprzętów a jeżeli ktoś jest innego zdania niech wyrazi swoje doświadczenia a ten kto jest zainteresowany wybierze opcję która jest dla niego dogodniejsza.

#1459 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 luty 2014 - 14:48

Nowa seria ciągników John Deere 5M jescze raz jak nh moze potrzebować przeciwwagi do bel słomy a jd bez i spokojnie dzwiga 2 t?to co napis jd ma az takie znaczenie?bo nh wazy 4050 a jd 3700 to ty albo masz wybujalą fantazje i niema sensu dalszej dyskusji albo jestes fanatykiem jd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share jelonek90

jelonek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2014 - 15:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M a ty albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo masz problemy ze wzrokiem w dodatku usiłujesz opisać mi to co moje oczy widziały i widzą prawie codziennie widocznie lepiej wiesz co robie swoim ciągnikiem . 1.2t to jest 1200kg nie wiem czy nie znasz jednostek miar czy za dużo pijesz i w oczach ci się dwoi ale w żaden sposób nie da sie z 1200 kg zrobić 2t jeżeli tak umiesz robić to zapraszam Cie bo pomnożysz mi nawozu kupie tone a ty swoimi zdolnosciami którymi się tak tutaj popisujesz zrobisz mi tonę więcej oczywiście Ci zapłace za fatygę. piszę o JD bo mam jelenia i testuje go w różnych płaszczyznach i zadaniach każdy chciał by przeczytać opinie użytkownika które są poparte faktami a nie tylko sucha teoria zabraną z broszury producenta kiedy kupowaliśmy brakowało takich opinii i dalej brakuje bo odrazu jest fala posiadaczy wszystkich modeli którzy znają się najlepiej na każdej maszynie a nie wiedzą na co naprawdę jest stać sprzęt bo widzieli ją na wystwie w bednarach albo w kielcach a nigdy w robocie takeij do jakiej jest przeznaczony. ogladałem kiedyś film jak ursus 1614 orze pługiem o szerokości 4.2m i zaraz napiszesz mi że szesnastka nigdy by sobie nie poradziła na co odpowiem Ci wstawieniem tego nagrania.

a tutaj jest zdjęcie z pługiem z którym nie ma prawa jezdzic bo ma tylko 90KM i 4 tony wagi (oczywiście z ładowaczem) świeżo po zjeździe z pola.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0068.jpg

Edytowany przez jelonek90, 14 luty 2014 - 15:57.