Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:35

Nowa seria ciągników John Deere 5M sory źle mi się skopiował http://allegro.pl/gr...3729257121.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 19:01
  •  

#1422 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:41

Nowa seria ciągników John Deere 5M Pasowała by gdyby była o 3,5 mm mniejsza :mellow:
Więc może dołożysz i kupisz oryginał? ;) :lol:

Edytowany przez kamil496, 07 grudzień 2013 - 17:46.

#1423 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M A skąd znasz jej wymiary w aukcji nie ma napisane? Jeżeli jest o 3,5 mm większa od otworu w bloku to pasuje. obudowa tej grzałki nie wchodzi w gwint tylko opiera się o blok i dociąga takim płaskownikiem od środka

#1424 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 18:08

Nowa seria ciągników John Deere 5M Na tej aukcji nie było nic napisane, ale na innej jest. Może masz rację z tym że bd pasować, ale jednego nie rozumiem a mianowicie jak się wsunie tą grzałkę do środka? Jeżeli ten płaskownik jest szerszy od otworu, a z drugiej strony musi być szerszy od otworu żeby ją przytrzymywał

#1425 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 07 grudzień 2013 - 18:41

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tak M-ka miała premierę na Agro-Show. A tak na marginesie 1,5 roku temu borykałem się z problemem 5090M czy 5090R. Dostałem te dwa modele na testy kiedy popracowałem trochę M-ką a potem przesiadłem się do R-ki. Przekonajcie się jakiego dokonałem wyboru. Zobaczcie zdjęcia w mojej Galerii. To był najlepszy wybór. Te dwie serie dzieli wielka przepaść. :D

#1426 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 18:48

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ten płaskownik wsuwasz pod skosem najpierw jednym końcem następnie drugim. Ale 3,5 mm to trochę mało jak myślisz? wychodzi na to że z jednej strony będzie opierał się o blok tylko 1,75 mm nie za mało?

#1427 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 20:27

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mi się wydaje że powinno być dobrze o ile się to równo ustawi żeby nie było z jednej strony np 2,4 mm a z drugiej 1,1 mm. ;)

Edytowany przez kamil496, 07 grudzień 2013 - 20:28.

#1428 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 00:01

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tydzień temu montowałem taką grzałkę w zetorze. Musisz ją idealnie ustawić bo chybiłem o 1mm i ciekło:) Jak dobrze mieć zetora...grzałka 10 razy tańsza:D

#1429 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 23:42

Nowa seria ciągników John Deere 5M Panowie ja dokonałem wyboru i oto dzisiaj z przebigiem 320mth zglaszam oto takie pisemko do sprzedawcy:
"REKLAMACJA

z tytułu 2-letniej odpowiedzialności

sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

W dniu 23-08-2012 r. zawarłem z Państwem umowę sprzedaży na Ciągnik Rolniczy John Deere 5100M za kwotę 183270 PLN. Niestety, przedmiotowy towar posiada obecnie następujące niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową:
- wyciek oleju napędowego z pompy paliwowej
Niezgodność została stwierdzona w dniu 02-12-2013.
Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), oczekuję usunięcia niezgodności poprzez skuteczną naprawę lub wymianę towaru, w terminie 14 dni od daty otrzymania tego pisma. Bezskuteczny upływ ww. terminu będzie równoznaczny z odstąpieniem przeze mnie od przedmiotowej umowy i żądaniem zwrotu równowartości uiszczonej ceny.
Niniejsze pismo zostaje dostarczone sprzedawcy, celem rozpatrzenia i załatwienia reklamacji. "

Co tu dożo mówić, ma się pecha. Miał ktoś może podobny przypadek. W zgłoszeniu telefonicznym bez problemowo przyjęto moją reklamacje i obiecano szybką naprawę u autoryzowanego naprawiacza owych pomp gdzieś w Poznaniu, ale mimo wszystko wolałem napisać reklamacje, bo jak jeszcze coś wyjdzie to będe miał jakąś historie zgłoszeń reklamacyjnych.
Do tej pory wszystko było pięknie i chwaliłem sobie tę marke, ale niestety na mnie padło to złe.

Edytowany przez Tradeark, 09 grudzień 2013 - 23:45.

#1430 Share silny84

silny84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Hodowla bydła mlecznego i opasowego.

Napisany 10 grudzień 2013 - 09:48

Nowa seria ciągników John Deere 5M Zmartwię Cię, mam 5090m dwa lata i mam juz piata pompe, gdyz dzialo sie to samo co u Ciebie. Pamietaj, ze do roku czasu obejmuje Cie jeszcze rękojmia;) A temat pomp, to temat rzeka i naprawde wymian, badz napraw tych wyciekow jest mnostwo opisanych na tym forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 14:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M Koledzy a ja Mam nowa 5100 R zrobione od Marca 500 MTh i nic nie cieknie ładnie chodzi :) Polecamm

#1432 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:50

Nowa seria ciągników John Deere 5M Bo tam jest common rail..

#1433 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mój ciągnik 5100M ma 1,5r i 800 mg założyli 4 pompe i pare dni temu ta czwarta też zaczeła lecieć. I trzeba by się konkretnie zastanowić co z tym zrobić ale nie bardzo wiem co. Ktoś napisał ze roztaczają te wałki i zakładają inne uszczelniacze ale niestety nie udało mi się ustalić gdzie to rabią ma ktoś jeszcze jakiś pomysł bo pewnie jeszcze z 2 pompy mi założą i gwarancja się skończy.

#1434 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 20:16

Nowa seria ciągników John Deere 5M W takim wypadku na serwis nie masz co liczyć, co z tego że ci wymienią którąś tam pompę z kolei jak po jakimś czasie znowu się będzie lać. Dealer jak by chciał to pewnie by ci zaproponował jakiś konkretny warsztat który się specjalizuje w takich ,, dotaczaniach'' wałków i zakładaniu jakiś lepszych uszczelniaczy. Innej opcji w tych przypadkach tu nie widzę, niż taki zabieg. Jakiś telefon znalazłem na necie do warsztatu który jest 5 km od tej miejscowości, więc to może to o niego chodziło. Nie zaszkodzi tam zadzwonić i się dowiedzieć dokładnie

Edytowany przez kamil496, 10 grudzień 2013 - 20:46.

#1435 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 20:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M Koledzy jak sa takie problemy z M to czemku nie Kupiliście tak Jak Ja R i było by po Problemie .

#1436 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 21:06

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tak już słyszeliśmy to 4 posty powyżej, i co w związku z tym ? Wszyscy mają sprzedawać M nawet ci co nie mają z nimi większych problemów i kupować R co już ich nie produkują !? A te ,,takie problemy'' które tak wytykasz, to chyba wyszły podczas pracy a nie jak ciągnik był nowy, więc kto według ciebie miał to wiedzieć co sie będzie działo z ciągnikiem w przyszłości.

#1437 Share MARTECH

MARTECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 21:30

Nowa seria ciągników John Deere 5M koledzy co sie -seria M u dilerow jest w duzej promocji''''

#1438 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:06

Nowa seria ciągników John Deere 5M Właścicielom R proponuję się tak nie podniecać bo jak wam się pompy posypią a na Polskim paliwie to pewne to inaczej będziecie śpiewać. Wracając do cieknących pomp to u mnie cieknie już z 1000mth i nic z tym nie robię no bo co zrobisz? Raz się poci raz nie trudno się mówi. Ja za swoją dałem 130 tyś więc z ceną do r niema co porównywać. Brakuje mi tylko półbiegów.
Jest teraz trochę czasu no to może byśmy zebrali wszystkich użytkowników M i wysłali parę pism do głównej siedziby JD i jeżeli nic z tym nie zrobią to nagłośnimy to w gazetach rolniczych. Przydało by się też poinformować rzecznika praw konsumenta. Jest to wada fabryczna więc muszą coś z tym zrobić. Dobrze żeby każdy podał dane na kogo został kupiony ciągnik model i rok produkcji. Ja się tym nie zajmę po świętach startuje do stanów ale może ktoś się znajdzie?

Edytowany przez rafftti, 17 grudzień 2013 - 20:30.

#1439 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 08:31

Nowa seria ciągników John Deere 5M No pewnie niech ktoś brudną robote odwali. Bo ty do stanów lecisz. Po urzędach się pociąga, po radcach i dealerach. Co tu nagłaśniać o tych pompach wszyscy wiedzą. Komuś nie pasuje ciśnie serwis, aby mu coś z tym zrobili. Za każdy ciągnik serwisowo odpowiada jego sprzedawca i każdego z osobna do swojego dealera odeślą. Po za tym jeśli ktos na gwarancji nie zgłaszał bo mu np nie przeszkadzało to teraz może se to jedynie na własny koszt naprawiać.
Co do cr to jeśli ktoś dobre paliwo leje problemów nie ma. Jesli się kupiło taniej to i jakośc jest tańsza. Na af ludzie praktycznie wcale problemów z 5r nie zgłaszają. Za to jest sporo użytkowników 5m, którzy mieli róznego typu usterki. Zawsze można sobie poczytać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 09:07

Nowa seria ciągników John Deere 5M A kto Ciebie pytał o zdanie Czy to jest temat jaka erka jest zaj..Myślałem że w grupie więcej byśmy zdziałali.Nie myślałem o lataniu po dilerach tylko o grupowym wezwaniu do naprawy w głównej siedzibie tylko musiało by się pod tym podpisać jak najwięcej użytkowników. Ciskanie się do serwisu niema najmniejszego sensu bo wymienią uszczelniacze a za tydzień znowu będzie się pocić.