Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:16

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja też nie mam zamiaru. Poza tym jak się odlicza VAT to ruska ropa i tak się nie opłaci.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 13:36
  •  

#1262 Share ElvisPL

ElvisPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ;-)
    Leśnictwo

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M to była naprawdę sytuacja awaryjna, skończyły się zapasy a trzeba było zrobić jeszcze kilka kursów, poza tym to było mieszane z polskim ON... - normalnie to kupuje hurtowo i odliczam VAT i akcyzę ale to inny temat...
Miał ktoś jeszcze takie przypadki z zatarciem pompy ??
Skoro mechaniczna pompa mogła skończyć swój żywot to co z silnikami na CR??

#1263 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 08:18

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ruska ropa nie koniecznie wykańcza. Pytanie czy ye 60 l to napewno ropa była czy tylko ropę przypominała. Ludzie leją ruską a rczaj lali jak się to opłacało i była do osobówek z PD czy CR i problemu nie było. Ktoś ci jakiś szajs sprzedał i tyle. Jeśli ruska to musi byc z pewnego źródła.

Edytowany przez hubertuss, 07 styczeń 2012 - 08:19.

#1264 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:17

Nowa seria ciągników John Deere 5M Postawił bym dużo na to że ruska ropa jest w 100% lepsza od polskiej. Wiem to bo swego czasu tylko na tym jeździłem.
Na rynku jest całe mnóstwo odbarwianego oleju opałowego (ma piękny niebieski kolor i jest sprzedawany jako ropa z Rosi) W procesie odbarwiania paliwo traci swoje właściwości i jest bardzo nie zdrowe dla silnika.
Jeżeli trafiłeś na coś takiego to potwierdzam ze pompa może się zatrzeć. Te paliwo jest bardzo suche.
Miałem też duże doświadczenie jeżeli chodzi o olej opałowy, śmiało można lać go w nowe silniki (bez żadnego dodatku oleju Lux czy coś takiego i nic się nie dzieje)

Edytowany przez Adam141090, 08 styczeń 2012 - 12:18.

#1265 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:55

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ale musi to być paliwo a nie żybura :)
Ale czy teraz po odliczeniu akcyzy i vat'u warto ryzykować z OO? Nie wydaje mi się ;)

#1266 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:57

Nowa seria ciągników John Deere 5M Zależy do czego ten opał lałes bo juz spotykałem się z takimi co opał leli do aut np. Chwalili, że ok itd. Po niedługim czasie auto sprzedawali no i zaczynali, że coś tam zaczynało się dziać itd. Opał niestety też nie posiada dodatków smarnych jak on. Bo jest przeznaczony do innych urządzeń gdzie smarowanie jest niepotrzebne.
Ja spotkałem się z on z białorusi który był lepszy od on z orlenu. Ferdek 255 zawsze kręcił się do 2250 z gazem w podłodze. Na on z białorusi do 2400. Ojciec w aucie też poczuł róznicę.Rozmawiałem też z chłopakiem który studjował w białym. Na polibudzie mierzyli liczbę cetanową on z białorusi i wyszło im 63. Nie wiem czy tak mogło byc nie znam się na tym ale róznica była. Wszystko zalezy czy ktoś kto to woził był uczciwy i szajsu nie wciskał. Nawiasem mówiąc on z polskich stacji bez wyjątku pochodzi z tej samej zasiarczonej ropy z rosji. Na zachodzi często spotykany jest on z krajów arabskich stąd spostrzeżenia wielu kierowców, że tam paliwo lepsze.

Edytowany przez hubertuss, 08 styczeń 2012 - 14:03.

#1267 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mój kuzyn-major w SG zawsze się śmiał z owych super okazji cenowych na paliwo ze Wschodu-kiedyś mi wyliczał że niemożliwością jest sprzedać DOBRY ON w takiej cenie w jakiej przywożono go w moje strony (teraz nie pamiętam tych cen-ale tłumaczenie trzymało się kupy) .Faktem jest że przywiózł mi kiedyś 200 l PRAWDZIWEJ ropki stamtąd i faktycznie ciągnik chodził jak rakieta-ciekawostka jest taka że te paliwko było kompletnie żółte a nie w niebieskawym odcieniu jaki tutejsi "dilerzy" :D sprzedają.

#1268 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:14

Zależy do czego ten opał lałes bo juz spotykałem się z takimi co opał leli do aut np. Chwalili, że ok itd. Po niedługim czasie auto sprzedawali no i zaczynali, że coś tam zaczynało się dziać itd. Opał niestety też nie posiada dodatków smarnych jak on. Bo jest przeznaczony do innych urządzeń gdzie smarowanie jest niepotrzebne.
Ja spotkałem się z on z białorusi który był lepszy od on z orlenu. Ferdek 255 zawsze kręcił się do 2250 z gazem w podłodze. Na on z białorusi do 2400. Ojciec w aucie też poczuł róznicę.Rozmawiałem też z chłopakiem który studjował w białym. Na polibudzie mierzyli liczbę cetanową on z białorusi i wyszło im 63. Nie wiem czy tak mogło byc nie znam się na tym ale róznica była. Wszystko zalezy czy ktoś kto to woził był uczciwy i szajsu nie wciskał. Nawiasem mówiąc on z polskich stacji bez wyjątku pochodzi z tej samej zasiarczonej ropy z rosji. Na zachodzi często spotykany jest on z krajów arabskich stąd spostrzeżenia wielu kierowców, że tam paliwo lepsze.

ja nauczyłem się używać opału od znajomego mającego firmę transportową (jakieś 5 lat temu) wtedy się to opłacało dziś... średnio
ale jeśli ktoś kupuje paliwo taniej, ma wejścia na stacji paliw podkłada się fakturami to się bardzo opłaca

#1269 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M Zgadza sie teraz paliwo ze wschodu to słabszy interes. Przywożenie pożądnego paliwa z dobrej stacji jest mało opłacalne więc handluje się byle czym nie wiadomo skąd. co do opału jak ktoś lubi ryzyko prosze bardzo ja tego do niczego nie naleje.

#1270 Share karbusd

karbusd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 12:38

Nowa seria ciągników John Deere 5M A jak myślicie ten JD serii M jest na wtrysku mechanicznym i będzie palił dzięki temu mniej czy więcej od CR?

Edytowany przez karbusd, 11 styczeń 2012 - 12:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share ElvisPL

ElvisPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ;-)
    Leśnictwo

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:05

Nowa seria ciągników John Deere 5M wszyscy teraz płaczą, że się nie opłaca....
Przy tym "kryzysie" teraz kurs białoruskiej waluty jest tak słaby, że za 50 EURO kupuje się 100 l ON. Jeżdżę ciężarówką, więc jestem na bieżąco.

Ogólnie to pytałem czy komuś jeszcze pompa się zatarła w M-ce, bo serwisant po poczęstowaniu kawą i "czymś" więcej powiedział, że M-ki potrafią taki numer wywinąć...

#1272 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:52

Nowa seria ciągników John Deere 5M witam orientuje się ktoś jaka może być aktualna cena 5080M comfort

#1273 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M cos w okolicach 140tys netto

#1274 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 08:18

Nowa seria ciągników John Deere 5M to sporo mi diler za 5100M proponuje 150tys a za 5100R 175

#1275 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 11:07

cos w okolicach 140tys netto

wielkie dzięki ja zapłaciłem 145 to nie jet żle z dodatków mam tylko radio i siedzenie pasażera dzis dotarł

Edytowany przez farma, 26 styczeń 2012 - 15:34.

#1276 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 15:31

to sporo mi diler za 5100M proponuje 150tys a za 5100R 175

To za 5100M 150tys netto to brutto wyjdzie jakieś 185tyś i teraz moje pytanie to co jest w standardzie w tym ciągniku w tej cenie? Prosiłbym o szczegółową odpowiedz, czyli jaka przekładnia, obciążenie standardzie cze za dopłata, klima czy za dopłatą itd chodzi o to co za te 185 będę miał.
Jeśli ktoś by mógł jeszcze mi odpowiedzieć jakie spalanie przy pługach na godzinę pracy zegarową.

#1277 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:29

Nowa seria ciągników John Deere 5M No i potem jak się okaże że oferuje więcej niż Kubota w tej cenie to napiszesz że Kubota mniej pali i nie jest chińska a jeżeli zaoferuje mniej wtedy nie będziesz posiadał się ze szczęścia-prawda ? :D
Wiesz jak się pisze : "Kolega Jaro tutaj mąci temat ale już wiem dlaczego wejdźcie na temat JD on tao sporo się udziela szczególnie w temacie serii R mają tam kółko wzajemnej adoracji. "-a wie się doskonale o czym w/w kolega pisał to nie ma co się dziwić odpowiedziom takim jak powyżej... :D .
PS.Żeby nie było że nie na temat to taki JD spali dwa do trzech razy więcej na zaoranie hektara-a od czego więcej ?-a wybierz sobie dowolną markę.

#1278 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:09

Nowa seria ciągników John Deere 5M No czytam o wspaniałości JD i coraz mniej mi się podoba to co ludzie piszą użytkownicy Serii M poczytałem se trochę szczególnie w okolicach tych strona 55 same pozytywne opinie. Aja tu na twoim forum nie wyrażam żadnej opinii tylko czytam innych, więc nie wiem w czym masz problem. A co do moich pytań z powyższego postu to z ciekawości pytam żeby mnie później nie atakował taki kolo jak ty że coś wyolbrzymiam bo sami tu piszecie różne opinie.

#1279 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:19

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ani to moje forum, ani Twoja opinia nie jest miarodajna-o Kubocie też parę rzeczy z tych nie teges można by napisać czytając opinie użytkowników-moim zdaniem to akurat tam jest "kółko wzajemnej adoracji" a moim jedynym grzechem było stwierdzenie faktu iż Kubota w nieprzeciętnej cenie oferuje całkiem przeciętne wyposażenie i osiągi-czy skłamałem ?
PS.Żeby nie było-nie posiadam serii M a "protoplastę" R.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:18

Nowa seria ciągników John Deere 5M To może poszukaj mi tych nie teges i podrzuć jakiś cytat bo jak pamiętam to pompy się tam raczej nikomu nie zacierały, tylko jakieś detale leciały. A druga sprawa to zastanawiałem się nad serią JD ale po tym co o niej poczytałem to mi odeszło. A R seria jak dla mnie trochę cenowo nie odpowiada. Bo za cenę 100 konnej R to można z DF albo NH mieć ze 120 prawie koni i na 6 garach. Ale takiego byka na razie mi nie trza. Potrzebuje czegoś z minimum elektroniki jak taki mądry jesteś to może ty coś mi poradzisz.