Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share kondziufanJD

kondziufanJD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 18:05

Odświeżone 5M
Dodany obrazek

Jedyne co mi się w nim/niej nie podoba to kabina, ale pewnie zostawili starą ze względu na cene. W 5R mogli by dać taką kabine jak np. w 6105R B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 16:19
  •  

#1222 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2011 - 18:49

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#1223 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 grudzień 2011 - 21:20

Nowa seria ciągników John Deere 5M Na prawdę jestem pod wrażeniem. Myślałem że przy Fortschricie taki mały JD od razu ulegnie.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1224 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 20:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M rzadki widok John wygrał przeważnie zaczynają podskakiwać i wiooo do tyłu :)

Edytowany przez strzymek, 05 grudzień 2011 - 20:29.

#1225 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 20:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M JD świetnie sobie poradził ,pomimo występującej różnicy mocy (JD 70KM ,ZT303 100KM).

#1226 Share dasiu87

dasiu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, dobra książka ,w wolnych chwilach basen

Napisany 05 grudzień 2011 - 21:06

Nowa seria ciągników John Deere 5M forszj ma opony kartoflanki z przodu

#1227 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 10 grudzień 2011 - 10:19

Nowa seria ciągników John Deere 5M Z tych ludzi to mi się śmiać chciało wielcy ucieszeni ,że ZT 303 przy końcu go przeciągnąłDodany obrazek lol? Jakby Jeleń nie podskakiwał to by go zamęczył na śmierć.

Edytowany przez andrzej2257, 11 grudzień 2011 - 08:58.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#1228 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 11:09

Nowa seria ciągników John Deere 5M Zgadza się co z mocy jak przyczepności nie ma. Te małe kółka z przodu to porażka podobnie jak cały ten sprzęt.

#1229 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:11

Nowa seria ciągników John Deere 5M W jakiej temperaturze w 5080M włącza się automatyczne podgrzewanie paliwa i od jakiej temperatury można włączyć świece żarowe i jak to zrobić? bo jest kilka wersji (1.kluczyk w lewo, 2. kluczyk na zapłon i wcisnąć) nie wiem jak to zrobić

#1230 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:35

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mnie osobiście przeraża ilość chińskich części w małych i średnich modelach JD.
Jedynie duże modele powodują u mnie zaufanie.
Nie ma co ukrywać, jakość wszelkich produktów chińskich a europejskich jest diametralnie inna.

Edytowany przez roter, 23 grudzień 2011 - 21:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:41

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mówisz o tych stosowanych w JD? Masz jakieś przykłady?

#1232 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 09:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M Nie wiem jak jest w serii 5M ale w serii 5R świece żarowe same się uruchamiają kiedy temperatura no dworze spadnie poniżej 5-10 stopni C. Jak jest cieplej to przed uruchomieniem silnika w ogule nie grzeję i nie ma możliwości uruchomienia świec samemu.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#1233 Share krzym18

krzym18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 08:57

W jakiej temperaturze w 5080M włącza się automatyczne podgrzewanie paliwa i od jakiej temperatury można włączyć świece żarowe i jak to zrobić? bo jest kilka wersji (1.kluczyk w lewo, 2. kluczyk na zapłon i wcisnąć) nie wiem jak to zrobić

Witam. W tym traktorze nie ma możliwości włączenia świec żarowych samemu, ponieważ podobnie jak w serii 5R świece są uruchamiane automatycznie jeżeli temperatura otoczenia spadnie poniżej -10,-15 stopni C. Jest to widoczne na wyświetlaczu (w polu gdzie są godziny pracy) w postaci odliczania sekund od np 10-15 do zera i wtedy robisz "start". A jeżeli chodzi o pozycję "kluczykiem w lewo" to możesz uruchomić tylko radio bez zbędnego włączania zapłonu - sam mam JD 5080 M z ładowaczem 583 od prawie dwóch lat. Pozdrawiam.

#1234 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 12:15

Witam. W tym traktorze nie ma możliwości włączenia świec żarowych samemu, ponieważ podobnie jak w serii 5R świece są uruchamiane automatycznie jeżeli temperatura otoczenia spadnie poniżej -10,-15 stopni C. Jest to widoczne na wyświetlaczu (w polu gdzie są godziny pracy) w postaci odliczania sekund od np 10-15 do zera i wtedy robisz "start". A jeżeli chodzi o pozycję "kluczykiem w lewo" to możesz uruchomić tylko radio bez zbędnego włączania zapłonu - sam mam JD 5080 M z ładowaczem 583 od prawie dwóch lat. Pozdrawiam.

kolego nie masz racji. Też myślałem że tak jest ale okazuje się że nie, pytałem się ostatnio przy przeglądzie serwisanta ale oni to zazwyczaj nic nie wiedza.
Nikt nie potrafił rozwiązać mojego problemu i postanowiłem zadzwonić na serwis do Jelonka, tam ogarniają raczej wszystko.
To odliczanie które widzisz na wyświetlaczu to jest podgrzewanie paliwa, jeżeli chodzi o świece (a jest jedna w kolektorze ssącym) i tu są 2 wersje włącza sie albo kluczykiem w lewo i czekasz ze 20s albo kluczyk na zapłon i wciskasz. (w instrukcji obsługi jest na zapłon i wciskać)
Kolejna uwaga, powiedział mi ze w 80% ciągników ludzie nie wiedza ze to w lewo to jest grzanie świec i słuchają przy tym radia dlatego często przepala się bezpiecznik ten 70A przy silniku w tej płytce nad rozrusznikiem. U mnie też się przepalił

Podgrzewanie swiec można uruchomić dopiero około 0, -5 C
Paliwa automatyczni koło -10 -15

#1235 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 25 grudzień 2011 - 14:34

Nowa seria ciągników John Deere 5M Byłem przed chwilą sprawdzić ten bezpiecznik, niestety jest przepalony. Bezpieczniki znajdują się nie nad rozrusznikiem tylko pod alternatorem. No i teraz jak tu słuchać muzykę na postoju jak na zapłonie pompka paliwa chodzi a jak się cofnie to swieca podgrzewa?

#1236 Share Bosman121

Bosman121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 12:09

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja w 5080R przerobiłem zasilanie radia na ciągłe i włączam go nie zależnie od pozycji stacyjki.
.

#1237 Share krzym18

krzym18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 14:10

kolego nie masz racji. Też myślałem że tak jest ale okazuje się że nie, pytałem się ostatnio przy przeglądzie serwisanta ale oni to zazwyczaj nic nie wiedza.
Nikt nie potrafił rozwiązać mojego problemu i postanowiłem zadzwonić na serwis do Jelonka, tam ogarniają raczej wszystko.
To odliczanie które widzisz na wyświetlaczu to jest podgrzewanie paliwa, jeżeli chodzi o świece (a jest jedna w kolektorze ssącym) i tu są 2 wersje włącza sie albo kluczykiem w lewo i czekasz ze 20s albo kluczyk na zapłon i wciskasz. (w instrukcji obsługi jest na zapłon i wciskać)
Kolejna uwaga, powiedział mi ze w 80% ciągników ludzie nie wiedza ze to w lewo to jest grzanie świec i słuchają przy tym radia dlatego często przepala się bezpiecznik ten 70A przy silniku w tej płytce nad rozrusznikiem. U mnie też się przepalił

Podgrzewanie swiec można uruchomić dopiero około 0, -5 C
Paliwa automatyczni koło -10 -15

No to mnie zaskoczyłeś, ale po to właśnie jest to forum aby wymieniać się własnymi spostrzeżeniami i wiedzą. A myślałem że wiem prawie wszystko o tym ciągniku. PS. chyba też będę musiał zobaczyć ten bezpiecznik bo zawsze słucham na postoju radia właśnie na pozycji kluczyka "w lewo". Mam jeszcze pytanie do forumowiczów mianowicie czy w serii 6330 bo taki też posiadam obowiązuje taka sama zasada. Chodzi mi w tym momencie o podgrzewanie świecami i paliwa. Tyle tylko że w 6330 zaraz po przekręceniu kluczyka w prawo i to w każdym przypadku niezależnie od temperatury otoczenia zapala się kontrolka podgrzewania świec przy kierownicy. Pozdrawiam.

Ja w 5080R przerobiłem zasilanie radia na ciągłe i włączam go nie zależnie od pozycji stacyjki.

Jak to nie tajemnica to może kolega by się podzielił jak to zrobić, czyli przerobić na stałe zasilanie radia.

#1238 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M W 6230 świece grzeją po przekręceniu kluczyka w prawo. W pozycji w lewo można słuchać radia?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1239 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M W 5R po przekręceniu kluczyka w lewo działa normalnie radio ale kontrolka od świec się nie pali, więc jak to jest w 5R?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share Bosman121

Bosman121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:22

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jak to nie tajemnica to może kolega by się podzielił jak to zrobić, czyli przerobić na stałe zasilanie radia.
[/quote]

Wyjmij radio, tam są dwa zasilające przewody od radia, zółty i czerwony, sprawdz miernikiem lub jakąś żarówką w którym przewodzie jest prąd nawet gdy stacyjka jest na zero. Z tego co pamietam to zółty ale sprawdz dla pewności. Następnie (jeśli to kolor zółty) to odepnij zasilanie na przewodzie czerwonym i odpięty przewód czerwony idący do radia złącz z przewodem żółtym. No i to wszystko. Oczywiście czerwony kabel idący w wiązkę przewodów ciągnika, dobrze zaizoluj.
.