Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:42

Nowa seria ciągników John Deere 5M jaro ale przecież ja też nazwałem JD złomem :unsure:
Szczegół że w 20 letnim JD jest tak samo wygodnie jak w MTZcie z 2009roku :blink:
Ba - skrzynia w tym 20letnim JD chodzi jak w aucie a w nowym MTZcie jak ... no nie wiem do czego to porównać, no chodzi jak w MTZcie.

Choć fakt, ja mimo swej niechęci do JD dziwię się jeżeli ktoś porównuje go do McCormika/Lamborghini bo to jednak nie tak klasa.

A i co do:

A najgorsze w tym jest to że tego złomu produkują dziesięć razy więcej Dodany obrazek i pomimo to znajduje nabywców-ba niektórzy tak się do złomu przyzwyczajają że następny złom który kupują też ma żółte felgi ...

Znałem swego czasu trochę ludzików ze sporej dość grupy producenckiej na zachodzie że tak powiem. Każdy miał minimum 200ha (ja praktykowałem u gościa co miał ponad 400 ha). Każdy miał wszystko na JD, teraz mają tylko ich kombajny bo ciągniki wszyscy więksi członkowie zastępują MF'ami, teleskopówy JCB, manitou.
PS: mój zetor też ma żółte felgi (w sumie to kośc słoniowa chyba).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 01:26
  •  

#102 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M Powiem szczerze co o tym myślę-sprawa jest prosta- MF kosztuje mniej i zapewne ciut mniej pali-w Angoli Dodany obrazek nie ma sentymentów-zresztą podejrzewam że i tam farmerzy nie śpią na pieniądzach i biorą to co tańsze.

#103 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:52

Nowa seria ciągników John Deere 5M no masz racje opłacalność jak kończyłem praktyki była średnia - kumple tam zostali i widzą że tamtejszemu rolnictwu nienajlepiej sie teraz wiedzie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#104 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 20:08

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mój ojciec był 12 razy w stanach i miał szacunek do tej marki gdyz praktycznie tylko JD tam chodzi. Stwierdził jednak że na nasz rynek to troche inne wykonanie. dużo ludzi to zaczyna też potwierdzać...

#105 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 20:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M Przez cztery lata z hakiem wysiadły mi dwa bezpieczniki-ale wolę dmuchać na zimne-tak jak tu gdzieś już pisałem-przed upływem 10 lat nie zacznę chwalić Dodany obrazek -a tak nawiasem mówiąc u mnie sporo ludzi nie potwierdza tego że JD są jakieś "nie takie"-co najwyżej życzyliby sobie mniejszego spalania-ale-kto by nie chciał Dodany obrazek .

#106 Share Adam1978

Adam1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M A czy można spytać w czym pompa w 5080M ma być lepsza od Cooman Reila w 5080R i jakie będzie spalanie jednego i drugiego?

#107 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 19:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M spalanie jak spalanie ale ceny przeglądów mogą się różnić

#108 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:04

Nowa seria ciągników John Deere 5M z tego co wiem seria 5M nie ma common raila i jest to rozwiązanie prostsze, tańsze w naprawie oraz mniej wrażliwe na jakość paliwa. Teoretycznie ciągnik z common railem powinien mniej palić, ale nie wiem jak to jest w praktyce, wydaje mi się że różnice będą nieznaczne. Nie mamy u siebie w żadnym ciągniku common raila.

#109 Share michas12

michas12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 19:07

Nowa seria ciągników John Deere 5M Głośniki z instalacja sa w standardzie nie ma tylko radia, a seria g jest droższa od m ale ma lepsze wyposażenie

#110 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:13

Głośniki z instalacja sa w standardzie nie ma tylko radia, a seria g jest droższa od m ale ma lepsze wyposażenie

Rzeczywiście tak jest z tym radiem pytałem dilera i to potwierdził.A wie ktoś może jak jest ze spalaniem w wersji M na tle innych marek ciągników?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:54

Nowa seria ciągników John Deere 5M Przeanalizowałem oba prospekty serii M i G i z nich wychodzi że zeria M ma lepsze wyposażenia w standardzie i za dopłatą niż seria G.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#112 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M ja tam bym lampo 70w na takiego 5070M bo jednak 4 cylindry to jest to

#113 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2010 - 16:52

Nowa seria ciągników John Deere 5M A znacie ceny wyposażeń dodatkowych serii M, głównie chodzi mi o pneumatykę, obciążniki, 2 rozdzielacze hydrauliki, szersze kapcie. Zastanawiam się nad 5080M, 26 tyś euro netto, tym bardziej że Euro spada B)

#114 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:27

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mi wersję 5080M Comfort wyceniono na 31 000 Euro netto z obciążnikami na przód 700 kg, pneumatyka jest w stndardzie i 2 pary złącz hydrauliki, w tej wersji jest też klima, rewers elektrohydrauliczny, za dopłatą możesz mieć EHR =1500Euro, możesz sobie jeszcze zamówić dodatkowo szyberdach z roletą, 3 parę hydrauliki np do tura, siedzenie pasażera, dodatkowe światła robocze i jeszcze trochę pierdół typu korek paliwa na kluczyk, skrzynka narzedziowa itd, jak będziesz dobrze negocjował trochę dodatków możesz wyrwać w cenie zakupu, Przedstawiciele mają szczegółowy konfigurator z cenami dodatkowego wyposażenia taki jak jest na stronach JD niemickiej lub amarykańskiej, nie wiem dlaczego w polsce ich nie udostepniają, boją się pokazać co ile kosztuje B) czy żeby klient za dużo nie chciał B)

#115 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:56

Nowa seria ciągników John Deere 5M witam! ja też mam zamiar kupić jd 5080M Comfort i zastanawia mnie rewers? czy jego zasada działania jest napewno taka sama jak i w 5080R? i jeszcze jedno , jakiej firmy jest przedni most?

#116 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 14:33

Nowa seria ciągników John Deere 5M Z tym rewersem to w prospektach troche inaczej opisują sprzęgło w Ma a inaczej w R, a ja tak z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć co oferuje ten najtańszy jd serii M bo ma rewers hydrauliczny i skrzynie 40km/ha, jakie ma koła w standardzie i jaką skrzynie? tzn co jest w tej cenie z prospektu 103 tyś brutto?

#117 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 16:24

Nowa seria ciągników John Deere 5M ten za 103 tyś to jest o ile się nie myle wersja clasic i jest to "łysy " jd nie ma pnełmatyki a skrzynia 30km\h i rewers mechaniczny, a o reszte już nie pytałem!
przymierzam się do comforta tam jest już rewers hydrauliczny i skrzynia 40km\h Power Reverser jest klima i pneumatyka, pompa hydrauliczna 94l\min. koła przód 13,6R24 i tył 16,9R34

#118 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 16:40

Nowa seria ciągników John Deere 5M Nie ma pneumatyki,klimatyzacji,zamiast hakow ma kule,skrzynie 30 km/h i rewers mechaniczny. A wersja jest compact.

#119 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:39

A najgorsze w tym jest to że tego złomu produkują dziesięć razy więcej Dodany obrazek i pomimo to znajduje nabywców-ba niektórzy tak się do złomu przyzwyczajają że następny złom który kupują też ma żółte felgi Dodany obrazek .Faktycznie-porównanie super fachowe-chyba te Lamborghini to @Rogeryk wziąłeś z trochę innej bajki ?-raczej nie pasuje do tego Fendta i MF-a.

Lamborghini to DEUTZ więc dlaczego nie porównywać go do MFa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:44

Nowa seria ciągników John Deere 5M To już nie chodzi o markę ale o rodzaj skrzyni, sterowania podnośnikiem itp.