Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share wasilewn2

wasilewn2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 07:35

Nowa seria ciągników John Deere 5M podobno i tylny most tez

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 14:34
  •  

#1162 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M tak dla jasności to powiem Wam, że każda marka ciągników posiada fabrykę części w Chinach, nawet taka marka jak Fendt czy Case ;) z tego co wiem John Deere ma ich 3 ;)

to nie są części z takimi jakimi się spotykamy na codzień (badziew), są to części wysokiej jakości ;)

Wiadomo, że jak więcej zapłacisz to lepiej zrobią ;) tak jest ze wszystkim ;) Także nie sugeruj sie tym że na elementach ciągnika widnieją naklejki "made in china" ;)

Edytowany przez FunJohnDeere, 26 czerwiec 2011 - 12:58.

Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

#1163 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M Masz jakiś dowód na to, że fendt ma fabryki w chinach. Czy to tylko twoje przepuszczenia i domysły.

#1164 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 15:03

Nowa seria ciągników John Deere 5M Filtry MANN'a są robione w chinach, więc Fendt też ma coś z Chin. Dodany obrazek

#1165 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 15:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M Filtr to nie oś czy skrzynia. O ile akurat z tej fabryki z chin filtry montowane są akurat w fendtach. Podejżewam, że z fabryk europejskich bliżej a filtr to tania rzecz. Tak czy tak jeśli by znaleziono w fendzie czy mfie coś z napisem made in china wszyscy juz by o tym czytali.

#1166 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 czerwiec 2011 - 16:25

Patrzę właśnie na monitor firmy samsung na którym jest napisane MADE IN CHINA, trzymam w ręku myszkę (bezprzewodową) firmy labtec na której jest napisane MADE IN CHINA, piszę na klawiaturze ay tech która została wyprodukowana w CHINACH, słucham muzyki z głośników firmy genius na której jest napisane MADE IN CHINA. W tych czasach prawie wszystko jest wyprodukowane w CHINACH lecz gdy te produkty są pod "okiem" rożnych specjalistów którzy nadzorują pracę chińczyków, myślę że są one w bardzo dobrym stanie technicznym.Ja jak na razie nie miałem żadnych problemów, nie wiem np. z laptopem HP pavilion (który również jest MADE IN CHINA) ,rzeczami które tu wyżej wymieniłem ani innymi produktami z CHIN, podejrzewam że większość firm również produkujących maszyny rolnicze w dobie kryzysu zacznie produkować lub składać niektóre podzespoły w CHINACH lecz z dużym rygorem na ludzi którzy te prace wykonują.

I jeszcze należy tu dodać fabryki samochodowe w chinach (m.in. Volvo- już chińskie, oraz Honda, VW-11 fabryk, a nawet chyba Mercedes). Na mojej Nokii też widnieje napis made id Hungary, NH (chyba) TD też ma coś z Turcji i co w tym dziwnego?
John Deere po prostu serią 5M chce konkurować z ciągnikami z niższej półki jak NH, Zetor itp.

Tak czy tak jeśli by znaleziono w fendzie czy mfie coś z napisem made in china wszyscy juz by o tym czytali.

Tak, pewnie robli by takie wielkie halo jak ty teraz ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1167 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 16:50

Nowa seria ciągników John Deere 5M Naucz się czytać ze zrozumieniem, lub przeczytaj z 10 razy to może załapiesz. Chodziło mi o to, że co niektórzy starają się wmówić, że skoro jd bierze części z chin to inni producenci ciągników też. Więc stwierdziłem, że gdyby inni brali to by było o tym głośno, zwłaszcza w przypadku takiej marki jak fendt. Teraz już chyba jasno się wyraziłem więc nie powinno byc problemów ze zrozumieniem.
Co do Volvo to nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka bo straszne głupoty wychodzą. W przypadku tej firmy chodzi o właścicieli, czyli chiński kapitał z produkcją nie mający nic wspólnego. VW Audi może i Mercedes i bardzo wiele innych firm produkują w chinach ale na wewnętrzny rynek, który bardzo się rozwija, potrzebuje dużej ilości towarów. Więc po pierwsze taniej je mozna tam wyprodukować, po drugie w handlu z chinami obowiązuje wiele ceł itd i to też stanowi o cenie wyrobu na konkurencyjnym rynku chińskim.
Na koniec dodam, że Hungary to po angielsku Węgry. Nawet mysli precyzyjnie formułowac nie umiesz.

#1168 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:05

Nowa seria ciągników John Deere 5M Hubertuss w Jaśkach, ba nawet w ciężarówkach MAN takie montują. :) Robią w Chinach, gość ze sklepu ojcu mówił, że całą produkcje przenieśli. :L

#1169 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:09

Nowa seria ciągników John Deere 5M :lol: Dzięki za wytłumaczenie co to znaczy po angielsku Hungary. <_< Dobra butelka ci się za to należy. Pewnie z tydzień nad tym bym się zastanawiał.
A tak na poważnie to myślisz że tu nikt angielskiego słowa nie zna i wszystko trzeba tłumaczyć na Polski? Napisałem MADE IN HUNGARY a miałem napisać Made in Węgry?

#1170 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M Swego czasu mana robili w fabryce filtrona w polsce ale może przenieśli.
Co de hungary przeczytaj pierwsze i drugie zdanie. Najpierw pisałeś co produkują w chinach a w drugim napisałeś że nokia też jes z hungary. Czyli z sensu zdania można wnioskować, że z chin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:05

Nowa seria ciągników John Deere 5M mówicie że produkt z chin to bubel a toyota silniki składane z chińskich części w Polsce fend dużo podzespołów produkowanych jest w chinach ale czy fend się chwali nie inni producenci też nie mówią że mają części z chin gdyby nie chiny to ciągnik jakikolwiek kosztował by kilkadziesiąt procent jak nie kilkaset tak jest z innymi produktami agd rtv produkty wszelakiego zastosowania nawet hilti ma cząść podzespołów z ch jak ktoś mówi że made by china to zły produkt ma i nie ma racji tylko jet cena za jaką ten produkt był zrobiony bo np koszulka kosztuje 1gr ale tez i 60zł z tej samej fabryki na jakiej zmianie i dla kogo była robiona to też jest innymi produktami...

#1172 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:27

Nowa seria ciągników John Deere 5M Dziwi mnie jedna rzecz mianowicie że dealerzy ciągle wmawiają, iż tylko przedni most jest produkowany w Chinach natomiast reszta w Mannheim, boją się prawdy B) Chyba lepszym wyborem będzie NH T5040 :D
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#1173 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M Dyskusja na ten temat staje się bezsensowna. Zaraz wyjdzie, że cały fendt jest chiński. Czy wy myslicie, że plakietki made in china sa przyczepiane dla jaj, lub może ktos jest uczciwy a ktoś nie. A może ktos jest desperatem. One są przyczepiane bo poprostu muszą. Ktoś produkuje w chinach przyczepia plakietkę. Ktos produkuje cały wyrób np w kraju ue przyczepia plakietkę na gotowym wyrobie nie informując gdzie są produkowane poszczególne podzespoły ponieważ wszystkie zostały wyprodukowane np w krajach ue.
Najbardziej śmieszne są rozpaczliwe próby wmówienia innym, że skoro podzespoły jd robia w chinach to przecież innych ciągników też. Tylko nikt dowodów nie ma.

Edytowany przez hubertuss, 26 czerwiec 2011 - 19:27.

#1174 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:53

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ale czy z powodu kilku części made in China trzeba robić taki zamęt nad tym ciągnikiem.
Jestem pewien że niedługo większość producentów przeniesie się z fabrykami do chin bo tam jest tania siła robocza ,ale jeśli zachowa się kontrole jakości to i produkt z chin nie musi ustępować np Niemieckiemu,czy innemu."Przekreślacie" ten ciągnik z powodu kilku Chińskich części,to zobaczcie gdzie macie wyprodukowane telefony,komputery czy inne produkty.
Nie ważne w jakim kraju jest coś produkowane,ważne jakiej jest jakości i marki.Takie jest moje zdanie B)

#1175 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:54

Swego czasu mana robili w fabryce filtrona w polsce ale może przenieśli.
Co de hungary przeczytaj pierwsze i drugie zdanie. Najpierw pisałeś co produkują w chinach a w drugim napisałeś że nokia też jes z hungary. Czyli z sensu zdania można wnioskować, że z chin.

Ale po pierwsze powyżej był cytat @Eliano, gdzie co chwilę było Made in China, a po tym jak napisałem Made in Hungary pisałem o NH.
A jakbym nieco zmodyfikował zdanie na:

Na mojej Nokii też widnieje napis made in Hungary oraz NH (chyba) TD też ma coś z Turcji i co w tym dziwnego?

To byłoby lepiej? Dobra skończmy już tą kłótnię. Najważniejsze że obaj wiemy co to znaczy Hungary a ci którzy tego na angielskim nie mieli wezmą słownik ;)
Ja się nie upieram że inne marki na 100% mają chińskie podzespoły ale i ty nie masz 100% pewności że tak nie jest ;)

#1176 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:57

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ostatnie twoje zdanie wyczerpuje sprawę.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#1177 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M jankes91 właśnie że fabryki dobrych rzeczy nie przenoszą się do chin bo wiedzą że na tym stracą. wolą teraz cene podnieść niż przenosić sie do chin. B)

#1178 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ale czasami jak chce się być konkurencyjnym na rynku to trzeba jakoś ograniczać koszty a nie podnosić cenę.

Edytowany przez jankes91, 26 czerwiec 2011 - 20:28.

#1179 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 07:01

Dziwi mnie jedna rzecz mianowicie że dealerzy ciągle wmawiają, iż tylko przedni most jest produkowany w Chinach natomiast reszta w Mannheim, boją się prawdy B) Chyba lepszym wyborem będzie NH T5040 :D

produkowany w....?

hubertuss ty chyba byłeś potrącony przez JD M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 29 czerwiec 2011 - 07:34

Nowa seria ciągników John Deere 5M produkowany we włoszech-takich podstaw nie wiesz...