Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share farmer1234567890

farmer1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2011 - 15:07

JD 5080M pracuje przy prasie rolującej ,pługu 3-obrotowa - kuhn ,agregat uprawowy 3,30m - kongskilde ,kosiarka bębnowa 2,20m - kuhn ,rozsiewacz nawozów - rauch i wiele innych.

to cos jak u mnie kurde juz sam nie wiem co kupic bo czy JD DF NH zawsze znajda sie slowa krytyki i taki balagan w glowie a jeszcze pytanko z rosiewaczem wrzucisz tone nawozu czy go nosi dzieki i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 03:34
  •  

#1022 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:14

to cos jak u mnie kurde juz sam nie wiem co kupic bo czy JD DF NH zawsze znajda sie slowa krytyki i taki balagan w glowie a jeszcze pytanko z rosiewaczem wrzucisz tone nawozu czy go nosi dzieki i pozdrawiam

Jak mam rozsiewacz załadowany max. nawozem to wszystko jest ok ,traktora nie nosi jak to napisałeś. Bardzo fajnie współpracuje ten JD z rozsiewaczem RAUCH. My również przed wyborem traktora mieliśmy wielki bałagan w głowie ,nie wiadomo było kogo słuchać ,każdy mówił co innego ,ale trzeba było się zdecydować i podjąć decyzję. Wybraliśmy traktor ,który najlepiej będzie pasował do naszego gospodarstwa tzn. do hodowli bydła mięsnego. W założeniach miał to być traktor prosty (ale bez przesady) ,mechaniczny i żeby nie był naszpikowany elektroniką. Wybór padł właśnie na JD 5080M Comfort ,jak na razie spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam!!!

#1023 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 05 luty 2011 - 22:11

a moze moglby wypowiedziec sie rolnik ktory poda ile mth przepracowal czy mial jakas powazna awarie bo o wyposarzeniu mozna dowiedziec sie u deelera interesuje mnie model 80 KM bez elektroniki mechaniczny podnosnik bardzo bym prosil o adres z zachodniopomorskiego lub wielkopolski abym mogl podjechac i zobaczyc ciagnik po minimum 200 mth z gory dzieki

ja mam w swoim 80M 2300 godzin, jak na razie spisuje się bardzo dobrze puki co zero awarii, maszyna pracuje na usługach i praktycznie nie gaśnie

#1024 Share Lukasz89

Lukasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 luty 2011 - 23:57

Jak mam rozsiewacz załadowany max. nawozem to wszystko jest ok ,traktora nie nosi jak to napisałeś. Bardzo fajnie współpracuje ten JD z rozsiewaczem RAUCH. My również przed wyborem traktora mieliśmy wielki bałagan w głowie ,nie wiadomo było kogo słuchać ,każdy mówił co innego ,ale trzeba było się zdecydować i podjąć decyzję. Wybraliśmy traktor ,który najlepiej będzie pasował do naszego gospodarstwa tzn. do hodowli bydła mięsnego. W założeniach miał to być traktor prosty (ale bez przesady) ,mechaniczny i żeby nie był naszpikowany elektroniką. Wybór padł właśnie na JD 5080M Comfort ,jak na razie spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam!!!

A ile kosztował Twój JD?

#1025 Share MisiuMas

MisiuMas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 luty 2011 - 16:13

zna ktoś może cenę 5100 r...?

185 tyś netto w wersji Comfort

#1026 Share Czolo

Czolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 luty 2011 - 16:27

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mam zamiar kupić JD 5100R. Zastanawiam się czy lepiej kupić od dilera najbliżej miejsca zamieszkania czy dowiadywać się o cenę w innym województwie? Nie wiem czy w takim wypadku przyjeżdżałby później serwis z mojego woj.

#1027 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 06 luty 2011 - 18:06

ja mam w swoim 80M 2300 godzin, jak na razie spisuje się bardzo dobrze puki co zero awarii, maszyna pracuje na usługach i praktycznie nie gaśnie

Kurcze kolego powiedz mi jak od 21 stycznia nakrecileś? 1150 godzin to jest dopiero wyczyn sciemniasz tak ze az strach a na potwierdzenie mam tu twoja wypowiedz z 21 stycznia koles po ile godzin w twoich okolicach ma doba? a tu twoje wypociny

Adam141090

Napisano 21 styczeń 2011 - 22:08
Mój ma już 1150 godzin, wygrałem przetarg na odśnieżanie i dlatego mi tak nastukało, jestem pod wrażeniem spisuje się bardzo dobrze w zeszłym miesiącu podczas największych opadów pracował 4 dni bez gaszenia, zmieniali się tylko kierowcy i paliwo w zbiorniku, Nad podziw spalanie (zależy od kierowcy) przy odśnieżaniu średnio 5,5-6l/Mgodz. Musiałem wymienić tylko przednią oponę bo się o coś rozcieła.

To jak to z toba jest ile godzin w ciagu doby jezdzil twoj wyimaginaowany ciagnik?

#1028 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 06 luty 2011 - 20:36

Nowa seria ciągników John Deere 5M 25 co najmniej :)

#1029 Share Lukasz89

Lukasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 luty 2011 - 20:44

185 tyś netto w wersji Comfort

Ale to jest cena chyba z bogatym wyposażeniem i dodatkami???

#1030 Share farmer1234567890

farmer1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:44

Mam zamiar kupić JD 5100R. Zastanawiam się czy lepiej kupić od dilera najbliżej miejsca zamieszkania czy dowiadywać się o cenę w innym województwie? Nie wiem czy w takim wypadku przyjeżdżałby później serwis z mojego woj.

przyjada tylko musisz sie liczyc z tym ze pierw beda obslugiwac swioch klijentow a w wolnej chwili zajada do ciebie deelerzy potrafia sie mscic mimo ze za darmo do ciebie nie wpadna chociaz to ze ci odmowia serwisowania nie mozna wykluczyc bo moga cie odeslac tam gdzie kupiles ciagnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:51

Nowa seria ciągników John Deere 5M [quote name='wujek' timestamp='1295457722' post='632765']
@tomparkiet- 1.Biegi jak najbardziej bez użycia siły i po przejeżdżeniu paru godzin można zmienić bieg nawet nie odczuwając tego jeśli odpowiednio "wyregulujemy" obrotami. Co do zakresów ABCD to na początku , rzadko ale czasem potrafiły zgrzytnąć przy wrzuceniu z szybszego na wolniejszy ale teraz już mi się to nie zdarza wcale .
2.Ciężko mi powiedzieć bo mało na D4 jeździłem ze względu na to że generalnie drogi na to nie pozwalały bo "emka" lubi sobie poskakać na dziurach, ale z tego co zauważyłem to tak, bo właściwie jak już wrzuciłem D4 to przeważnie właśnie na wolnych i średnich obrotach jechałem
3.W sensie z chodzi z obrotów ? Jeśli w tym sensie to nie mogę nic na ten temat powiedzieć bo nie ciągałem nim dużych ciężarów.
4.w kabinie jak dla mnie jest naprawdę w porządku, nie jest tak że nie słychać wcale silnika, ale jeśli pozamykam wszystkie okna i włączę pompę w Beczce to praktycznie jej nie słychać, nie wiem jak jest w innych ciągnikach ale dla mnie jest w sam raz.
5.Nie miałem z nim styczności, więc nic cie nie powiem na ten temat, co do nh trochę zniechęciło mnie to że niedaleko facet kupił 2 nh i w jednym robił po roku silnik. fakt że może jakaś wada fabryczna, w końcu każdej marce się zdarzy, ale po sprawdzeniu cen serii t i td, "emka" wcale nie wychodziła drożej
6.Jedną o ile można to tak nazwać, mianowicie poluzowała mi się śruba od podłokietnika.
7.Tu mnie jd pozytywnie zaskoczył , myślałem że chociaż dłużej zakręci, a on po dosłownie 2 sekundach podgrzania pali dokładnie tak samo jak latem.
Tak nawiasem , też myśleliśmy o różnicowaniu bo chcieliśmy wziąć jeszcze belarkę na drógi nabór ,ale okazało się że jest on jakiś poplątany i raczej tylko dla mleczarzy, padł pomysł o różnicowanie, ale okazało się się że jeśli wźielibyśmy belarkę na różnicownie to nie moglibyśmy ciągać ją ciagnikiem z dofinasowania.

że co??? kto Ci tak powiedział??;)
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#1032 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 luty 2011 - 23:04

Kurcze kolego powiedz mi jak od 21 stycznia nakrecileś? 1150 godzin to jest dopiero wyczyn sciemniasz tak ze az strach a na potwierdzenie mam tu twoja wypowiedz z 21 stycznia koles po ile godzin w twoich okolicach ma doba? a tu twoje wypociny

Adam141090

Napisano 21 styczeń 2011 - 22:08
Mój ma już 1150 godzin, wygrałem przetarg na odśnieżanie i dlatego mi tak nastukało, jestem pod wrażeniem spisuje się bardzo dobrze w zeszłym miesiącu podczas największych opadów pracował 4 dni bez gaszenia, zmieniali się tylko kierowcy i paliwo w zbiorniku, Nad podziw spalanie (zależy od kierowcy) przy odśnieżaniu średnio 5,5-6l/Mgodz. Musiałem wymienić tylko przednią oponę bo się o coś rozcieła.

To jak to z toba jest ile godzin w ciagu doby jezdzil twoj wyimaginaowany ciagnik?

--
skoro masz jakieś wątpliwości zapraszam, 8-18
PTU WiszMasz
20-718 Lublin, Weteranów 238B
Powołać sie na Wiszowatego Adama,

Edytowany przez Adam141090, 06 luty 2011 - 23:07.

#1033 Share rawy

rawy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 luty 2011 - 23:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M ponad 2000 godzi niezły wyczyn, ja mam w sowim koło 400 godzin, puki co bez drobnych niedociągnieć sprawuje sie dobrze

#1034 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2011 - 08:41

--
PTU WiszMasz

kolego ale z tego co piszesz, wynika że pracujesz 76 godzin na dobę :lol:

#1035 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 07 luty 2011 - 08:58

--
PTU WiszMasz

No pewnie ze mam watpliwosci a nawet wiem ze sciemniasz bo nie da sie zrobic 1150 godzin 0d 21 stycznia do 6 lutego policz sobie koles CHyba ze w twoich okolicach doba ma po 80 godzin?(no bo moze wiecej niz te 1150 natrzaskales)hahaha. Kazdy kto mial matme w szkole powie sze sciemniasz jestes zwyklym oszustem

Wiec moja rada zbieraj kredki do teczki zawin sobie kanapke w gazete i zapierdzielaj do przedszkola bo pani cie nie wpusci tam znajdziesz godnych sluchaczy i moze gdy juz podstawowke skonczysz to bedziesz umial mnożyc

Edytowany przez timasz, 07 luty 2011 - 09:13.

#1036 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 luty 2011 - 11:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M Kolejny raz dochodzę do wnioski, że świat jest pełen idiotów i nic na to nie poradzi, z nimi po prostu trzeba żyć. Człowiek nie wysłucha, człowiek nie zrozumie, człowiek gada głupoty. A kto ci powiedział ze 21 I miałem te 1500? (ja tak nie napisałem) Bazuje na raportach kwartalnych, w zeszłym miał fakt 1500 teraz ma coś koło 2500.

Edytowany przez milanreal1, 07 luty 2011 - 17:55.
cytowanie poprzedniego posta

#1037 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 07 luty 2011 - 12:29

Nowa seria ciągników John Deere 5M Koles napisałeś wyraznie ze mial 1150 godzin wiec nie sciemniaj teraz ze nie pisales na forum jest twoj post :P a teraz juz sciemniasz ze niby 1500 godz a napewno za dwa dni bedziesz pisal ze tez tak nie bylo i tak nie napisales widac ze dopiero teraz zaczynasz sobie liczyc ile to mozna bylo np w miesiac zrobic i tak piszesz zeby twoja historyjka miala jakikolwiek sens

Wogole te twoje historie to sie kupy nie trzymaja a co do idiotow to widac ze ty nim jestes wielki cwaniaku

Edytowany przez milanreal1, 07 luty 2011 - 18:04.
cytowanie poprzedniego posta

#1038 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 luty 2011 - 13:20

Nowa seria ciągników John Deere 5M Timasz popieram i zauwaz ze ciagnik adma 5 lutego mial 2300 mth a dzis jak pisze ma 2500 czyli przez 3 dni zrobił 200 mth :blink: czyli doba ma 24 godz razy 3 i wychodzi 72 wiec znowu kolejna sciema cwaniak jakich mało.

#1039 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 luty 2011 - 13:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M @adam wytłumacz jak to tam u Ciebie jest, albo nie pisz nic.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 07 luty 2011 - 15:56

Nowa seria ciągników John Deere 5M Dokładnie koledzy sciemniacz Adam141090 jest taki cwany ze sam siebie przechytrzył a to juz niewielu potrafi hahaha.

Brawo brawissimo czekamy na kolejne opowiesci science fiction :P

Edytowany przez timasz, 07 luty 2011 - 15:57.