Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#961 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:54

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jakoś niektóre ciągniki w ogóle nie mają żadnej ramy (budowa modułowa) i jakoś nie pękają. :lol:
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 19:37
  •  

#962 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 13:40

Nowa seria ciągników John Deere 5M Masz rację, ale to pękanie jest wynikiem wieloletnich przeciążeń na silnik jak i na skrzynię ;)
Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

#963 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 13:48

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ile widziałeś pękniętych ciągników? Rozerwane C-360 się nie liczą :P

#964 Share massey4455

massey4455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 16:46

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mój znajomy ma mf-a 4455 od ponad trzech lat na 46 ha... robi nim wszystko, bo to już jego jedyny działający ciągnik... nakręcił nim już grubo ponad 6000 mtg i nic w niego nie wsadził... kompletnie nic, narzeka tylko na pojemnosć zbiornika(60l)...
Kupił ponad rok temu john deere 5070m comfort, jako ciągnik pomocniczy, na gwarancji robił podnośnik, bo dosłownie w oczach opadał i robił skrzynię, bo sie zablokowała i uj***ło w h*j zębów na trybach.
Mój kuzyn ma na 23 ha 5100m Comfort i na gwarancji robił przedni most, bo cos rypiało w nim, i robił sprzęgło bo... ciągnik stanął podczas orki.

Nie wiem czy to taki zbieg okoliczności, ale po takich wydarzeniach moge chyba stwierdzic że coś jest na rzeczy.

#965 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:29

Nowa seria ciągników John Deere 5M Najpierw pisałeś że sam go kupiłeś a teraz że znajomy. To jak to w końcu jest?
A jeśli chodzi o ramę w JD to głównym zadaniem ma ona odizolować silnik i skrzynię od naprężeń działających na owe elementy. Dzięki budowie ramowej w miejscu największych naprężeń znajduje się tylko wał napędzający skrzynię od silnika :D

#966 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M "wujek" dzięki za wyczerpującą wypowiedź właśnie o to mi chodziło o opinie użytkownika a nie od kogoś kto słyszał od kolegi o tamten od szwagra,wuja kolegi,w sumie znów się trochę napaliłem na "m"-kę mam jeszcze jedno pytanie ile masz nalatane mtgh i jak wygląda realne palenie np.robić coś na łące ,trochę w polu.I jakie nim pługi ciągasz, myślisz ze (ja mam same piachy)4*40 pociągnie bez większego męczenia,mi fendt śmiga z nimi w miarę dobrze,mam jeden kawałek trochę gliniasty to nie powiem bo ma co robić (dostaje po d*pie chyba aż za dużo).

#967 Share massey4455

massey4455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:48

Najpierw pisałeś że sam go kupiłeś a teraz że znajomy. To jak to w końcu jest?
A jeśli chodzi o ramę w JD to głównym zadaniem ma ona odizolować silnik i skrzynię od naprężeń działających na owe elementy. Dzięki budowie ramowej w miejscu największych naprężeń znajduje się tylko wał napędzający skrzynię od silnika :D

Mam ten ciagnik ledwo co dotarty, dlatego ja na własnym doświadczeniu jeszcze niewiele moge powiedzieć, i dlatego sugeruje sie tym jak sie maszyny sprawują u znajomych. No ale przeciez nie musi mi nikt wierzyć... to akurat nie mój problem.

#968 Share wujek

wujek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:34

Nowa seria ciągników John Deere 5M @tomparkiet- mtg nie mam dużo, bo dopiero 100 się zbliża i myślę że w lutym już pierwszy przegląd będzie, co do dokładnego spalania to ci nie powiem bo naprawdę nie sprawdzałem, mi się wydaje że w orce nie pali dużo bo jak do tej pory c-330 orałem to w porównaniu do jd , jeleń spala w ogólnym przeliczeniu sporo mniej w orce do c-330, aczkolwiek na pusto nim się za bardzo nie opłaca jeździć bo na pusto spala nie dużo mniej jak pod obciążeniem, a pracuje on z pługiem Unii Grudziądz 4*35 bodajże czy 4*40 w każdym bądź razie jest on regulowany i nie jest ustawiony wąsko , jd daje sobie z nim radę bez problemu, ale fakt że ciężkich ziem to za bardzo nie mam.

#969 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M do "wujek" kiedy go kupiłeś gdzie i jaka była cena wyściowa i ile wytargowałeś

#970 Share ArtBet

ArtBet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 00:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M "massey4455" wypowiadaj się na swoim doświadczeniu a nie na doświadczeniu znajomych. Są sytuacje gdy sam właściciel coś ,,pitoli,, ale żeby sie nikt nie dowiedział opowiada znajomym swoja historie. Z życia wzięte obok mnie koleś ma kurniki i zetora porxime. Syn zalał robaka wsiadł i robił sobie przysłowiowe zrywy na betonie i co dziwne siadła skrzynia sama z siebie dopiero po około roku tajemnica wyszla na jaw ze nie sama z siebie... teraz jest taka technika ze 30% ludzi nie wie jak co ma działać moj ojciec zostawial M-ke na biegu a jak potem odpalal to: kur.. ten ch.. nie chce jechać i krzyczy że cały powiat słyszy Artur!!! Ale jest coś takiego jak luz i reczny hamulec albo pozycja postojowa. I przedni most no sory ale jak w momencie wyrywania drzewa klikniesz guzik od napędu to w przekładni sa takie przeciążenia ze po jakimś czasie cos pierdyknie, weź pług 1200kg i popylaj po polnej drodze a bo skrzynia 40 to 30km/h mozna lecieć a kabina jest tak zrobiona ze Ty tego nie czujesz. M-ka to nie ciagnik za 300tys i nie jest zrobiony z tytanu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 07:43

Nowa seria ciągników John Deere 5M do "artbet" ile dałeś za swoją m-kę i le wytargowałeś

#972 Share massey4455

massey4455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 08:34

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja nie mam zamiaru nikomu niczego wmawiać na siłe... mówię co wiem, i dopiero za kilka lat okaze sie jak te ciagniczki będą sie wam sprawowały.
pozdro

#973 Share wujek

wujek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 08:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M @tomparkiet- Wyjściowa wyszła coś ok 35 000 EUR brutto miał kosztować troszkę więcej ,ale w czasie oczekiwania na niego, wynikło parę sytuacji, które przecież można było wykorzystać. A brany by w Contractusie w Białymstoku.

Edytowany przez wujek, 21 styczeń 2011 - 08:38.

#974 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:13

Ile widziałeś pękniętych ciągników? Rozerwane C-360 się nie liczą :P

Ogólnie to widziałem 2 pęknięte obudowy skrzyni od c385, które chodziły przy turze ;)

Mój znajomy ma mf-a 4455 od ponad trzech lat na 46 ha... robi nim wszystko, bo to już jego jedyny działający ciągnik... nakręcił nim już grubo ponad 6000 mtg i nic w niego nie wsadził... kompletnie nic, narzeka tylko na pojemnosć zbiornika(60l)...
Kupił ponad rok temu john deere 5070m comfort, jako ciągnik pomocniczy, na gwarancji robił podnośnik, bo dosłownie w oczach opadał i robił skrzynię, bo sie zablokowała i uj***ło w h*j zębów na trybach.
Mój kuzyn ma na 23 ha 5100m Comfort i na gwarancji robił przedni most, bo cos rypiało w nim, i robił sprzęgło bo... ciągnik stanął podczas orki.

Nie wiem czy to taki zbieg okoliczności, ale po takich wydarzeniach moge chyba stwierdzic że coś jest na rzeczy.

Z drugiej strony ja znam kolesia co ma MF 130KM z 2004 r (nie kojarze nr modelu) i po roku użytkowania (między 1 a 2 przeglądem) robili mu na gwarancji zwolnice ;)
Jednak co do JD M serii, zniechęciłem się bo szczerze przyznam że nie pierwszy raz słyszę taką opinię :(

Edytowany przez FunJohnDeere, 21 styczeń 2011 - 18:22.

#975 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:29

Nowa seria ciągników John Deere 5M "wujek" po ile miałeś liczone euro też do nich dzwoniłem to mi powiedzieli 123 tyś brutto i można coś jeszcze targować tylko ciekawi mnie ile mogą jeszcze zejść z ceny twój coś dużo wyszedł (35000*4=140)licząc że miałeś euro po 4 (moje przypuszczenia)jaką masz wersję compakt czy comfort?

#976 Share wujek

wujek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:03

Nowa seria ciągników John Deere 5M tomparkiet-euro było po ok 3,85-3,90 a wersja to comfort z szerszymi oponami poszerzanymi błotnikami radiem i kulami

Edytowany przez wujek, 21 styczeń 2011 - 20:09.

#977 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:08

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mój ma już 1150 godzin, wygrałem przetarg na odśnieżanie i dlatego mi tak nastukało, jestem pod wrażeniem spisuje się bardzo dobrze w zeszłym miesiącu podczas największych opadów pracował 4 dni bez gaszenia, zmieniali się tylko kierowcy i paliwo w zbiorniku, Nad podziw spalanie (zależy od kierowcy) przy odśnieżaniu średnio 5,5-6l/Mgodz. Musiałem wymienić tylko przednią oponę bo się o coś rozcieła.

#978 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M 1150 godzin! Faktycznie ciągnik nie stygnie, ale od tego jest. Mój ma 380 godzin i też zasuwa bez żadnych problemów. Co do pourywanych trybach o których pisze fan MF to może jest ta sytuacja o której opowiadał mi serwisant przy okazji przeglądu. Dostali zgłosznie do naprawy skrzyni w M. Jak ją rozebrali to się dopiero facet przyznał że w locie na asfalcie zamiast hamulca wrzucił bieg postojowy :blink: . I jakieś tam tryby się posypały

#979 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:44

Nowa seria ciągników John Deere 5M No właśnie z nie wiedzy użytkownika na temat ciągnika, biorą się potem takie opinie, że maszyna jest do d... :D ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share adam00019

adam00019

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M witam mam JD 5090m
czy ktos miał problem z pompą paliwowa tj czy pojawiła mu sie tłusta plama od oleju