Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#941 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:12

Nowa seria ciągników John Deere 5M Dziś dzwoniłem do dilera JD i ceny wyjściowe netto jakie mi podał to:
JD 5070M Comfort 134000 zł
JD 5080M Comfort 139000 zł
JD 5080R Comfort 161000 zł
Ładowacz czołowy JD 583 28000 zł
Są to ceny wyjściowe i o żadne dodatkowe wyposażenie się nie pytałem jak też nie targowałem. Poprostu zadzwoniłem i zapytałem sie o ceny tych 3 konkretnych modeli, które mnie interesowały.
Oczywiscie gdyby sie pojechało do dilera na miejsce i negocjowało to napewno sporo można było by utargowac.

Edytowany przez sebastian264, 13 styczeń 2011 - 18:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 07:21
  •  

#942 Share szczepan222

szczepan222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:46

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam, sądzie że te ciągniki JD serii 5M jakoś nie wyszły tak wielkiej firmie jaką jest JDale tonie znaczy że są złe oszwiśće według gustu rolnika.
Największy traktor tej serii to 80KM Model 5080M Compact i jego cena to ok.105 560 PLN + VAT
Więcej informacji na stronie http://www.deere.pl/...ries/index.html
Oczywiście jak najbardziej do ładowacza czołowego.

Załączone miniaturki

• 5m_tractor_500109_614.jpg
  • kk.jpeg
  • indeks.jpeg

Edytowany przez szczepan222, 13 styczeń 2011 - 18:51.

#943 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:01

Witam, sądzie że te ciągniki JD serii 5M jakoś nie wyszły tak wielkiej firmie jaką jest JDale tonie znaczy że są złe oszwiśće według gustu rolnika.
Największy traktor tej serii to 80KM Model 5080M Compact i jego cena to ok.105 560 PLN + VAT

Chyba są większe z tej serii też...

#944 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2011 - 20:10

Nowa seria ciągników John Deere 5M Największy to JD 5100M mo 100KM.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#945 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 13 styczeń 2011 - 20:24

Nowa seria ciągników John Deere 5M sory koledzy ale faktycznie pomyliłem sie ta cena to netto i chodziło mi o wersje comfart bo jak by nie patrzeć to jest już dobrze wyposażona. oczywiście bez tur i tuz na przód :P :P :P

#946 Share mllodyyy

mllodyyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 22:38

Witam, sądzie że te ciągniki JD serii 5M jakoś nie wyszły tak wielkiej firmie jaką jest JDale tonie znaczy że są złe oszwiśće według gustu rolnika.

a gdzie zgubiłeś 5090 i 5100 ??? i niby dlaczego miały by nie wyjść JD ???

#947 Share wilczek21

wilczek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 08:36

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tak czytam te forum widze ze kazdy uzytkownik john deera 5m go chwali ale Ci co gdzies go widzieli albo gdzieś o nim słyszeli twierdza ze to badziewie i wogole. Ja wybieralem pomiedzy tym joh deerem a agrofarmem 410 i bede bral jaska przejechalem sie tym i tym i mi john duzo bardziej przypadl do gustu. A jak te ciagniki beda chodzily kazdy z nas bedzie wiedzial za kilka lat wiadomo nic teraz nie jest idealne i raczej nie znajdzie sie ciagnik w ktorym nie bylo by jakiegos detalu made in china.

Edytowany przez wilczek21, 14 styczeń 2011 - 08:37.

#948 Share bocek

bocek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 11:16

Nowa seria ciągników John Deere 5M Powiedzcie mi jeszcze jak dealer oferuje mi traktor za powiedzmy 140tys zł brutto to ile realnie można zjechać z tej ceny.

#949 Share tonyk

tonyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 14:26

Powiedzcie mi jeszcze jak dealer oferuje mi traktor za powiedzmy 140tys zł brutto to ile realnie można zjechać z tej ceny.

Słyszałem ze 10-15% da sie wynegocjowac

tak przy okazji zapytam orientuje się ktoś czy w wersji 5M wnętrze kabiny jest takie samo jak w wersji 5R ?

Edytowany przez tonyk, 14 styczeń 2011 - 14:27.

#950 Share wilczek21

wilczek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 14:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M kabina troche sie rozni deska rozdzielcza jest inna panel boczny w seri m jest troche biedniejszy i to pewnie tyle różnic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share massey4455

massey4455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:55

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam... Wiem co nieco na temat ciągników john deere 5m, juz nie licząc tego że chińskie mosty, to i tak taniej wyjdzie mf 4455 i jest o wiele lepszy, na częściach valtry... ciągnik nie do zaj*****a.. Naprawdę odradzam inwestycji w 5m... Nie mam nic do john deere, wrecz przeciwnie te ciągniki sa bardzo dobre, ale nie seria 5m... zreszta i tak wygląda na zbyt tanią, także nie sądze że tylko mosty są chińskie.

Pozdrawiam

#952 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:15

Witam... Wiem co nieco na temat ciągników john deere 5m, juz nie licząc tego że chińskie mosty, to i tak taniej wyjdzie mf 4455 i jest o wiele lepszy, na częściach valtry... ciągnik nie do zaj*****a.. Naprawdę odradzam inwestycji w 5m... Nie mam nic do john deere, wrecz przeciwnie te ciągniki sa bardzo dobre, ale nie seria 5m... zreszta i tak wygląda na zbyt tanią, także nie sądze że tylko mosty są chińskie.

Pozdrawiam

kolego żebyś wziął rozebrał tego swojego mf-a a z resztą każdy inny ciągnik to byś się ostro zdziwił jak byś przeczytał kraj pochodzenia poszczegulnych częsci. Sam miałem przykład jak nie daleko mnie w rocznym fendzie walneło sprzegło a po rozebraniu sprzegło było owszem jakiejś niezłej firmy (juz nie pamiętam jakiej) a na nim wydniał napis ,, MADE IN CHINA"

#953 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:55

Nowa seria ciągników John Deere 5M kolego @massey może mógłbyś być troche bardziej obiektywny, ile ten Twój ciągnik ma mth że już go tak wychwalasz?? ja ocenę ciągnika zacząłbym po conajmniej 2tys. godzin. W innym temacie piszesz że niedawno nabyłeś i już taki pewniak, ja też widziałem Valtre po niecałym tysiącu mth i 3 wymianach sprzęgła także nie oceniaj jeśli nie masz pewności. Jest w tym temacie kilka fajnych opinii urzytkowników, nie tylko plusy ale wady też, bo o to chodzi by post wniósł coś do tematu, a nie tak jak Ty próbujesz chyba usprawiedliwyć swój wybór?? Nie mam nic do Ciebie i życze Ci żeby sprzęt chodził jak najdłużej, ale tego typu wypowiedziami nie zabłyśniesz. I żyby nie było, że jestem jakimś nawiedzonym fanem JD, bo i w tej klasie ciągników dopuszczam inne propozycje, ale staram się to jakoś sensownie argumentować. Pozdrawim:)

#954 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M A czy te części Valtry do tego MF seri 4400 jak i montaż Valtry A jak i tego MF nie wykonuje turecki kooperant Valtry - Hattat Tarım. Cudze ganicie swego nie znacie :lol:

#955 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:23

Nowa seria ciągników John Deere 5M Same korpusy zwolnic są chińskie ale bebechy ma oryginalne ( przypuszczam ) z pewnoscią więc komu przeszkadza żółtek na korpusie?

#956 Share wujek

wujek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:35

Nowa seria ciągników John Deere 5M massey4455- to się pochwal co wiesz, bo na razie wygląda to tak że właśnie przez takich ludzi jak ty psuje się maszynie opinie, skoro "wiesz co nieco na ten temat" to powiedz to, a nie na razie bez przyczyny mówisz że to "złom", nie mówię że to sprzęt z górnej półki, bo tak nie jest, ale w swojej cenie (nie wiem jaka jest teraz ,ale w tej w której ja brałem była naprawdę korzystna) i klasie nie mam do niego zastrzeżeń w moim wypadku spełnił oczekiwani.

#957 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 21:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M do "wujek" widzę że jesteś użytkownikiem 5m tak więc chciałem się zapytać ciebie bo piszesz że spełnił twoje oczekiwania tak więc
1.czy biegi wchodzą płynnie i lekko
2.czy silnik się kręci z wolnych obrotów na najwyższym biegu
3.z ciężarem pod górki czy dużo siada
4jak jest z głośnością.
5 jak miałeś styczność z nh 4020 to czy wybrałbyś jd
6 czy coś ci się popsuło już
7 jak z paleniem przy -20 c
Mam te pytania do ciebie ponieważ będę teraz brał na różnicowanie ciągnik i nie wiem czy nh czy jd bo cena prawie taka sama jak możesz to odpowiedz z góry dzięki.

#958 Share mllodyyy

mllodyyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:53

Nowa seria ciągników John Deere 5M Dołączam się do pytania "tomparkiet" gdyż ja także bardzo poważnie rozważam zakup jaśka 5080M i jak do tej pory jd wygrał u mnie z NH i Zetorem (:

#959 Share wujek

wujek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:22

Nowa seria ciągników John Deere 5M @tomparkiet- 1.Biegi jak najbardziej bez użycia siły i po przejeżdżeniu paru godzin można zmienić bieg nawet nie odczuwając tego jeśli odpowiednio "wyregulujemy" obrotami. Co do zakresów ABCD to na początku , rzadko ale czasem potrafiły zgrzytnąć przy wrzuceniu z szybszego na wolniejszy ale teraz już mi się to nie zdarza wcale .
2.Ciężko mi powiedzieć bo mało na D4 jeździłem ze względu na to że generalnie drogi na to nie pozwalały bo "emka" lubi sobie poskakać na dziurach, ale z tego co zauważyłem to tak, bo właściwie jak już wrzuciłem D4 to przeważnie właśnie na wolnych i średnich obrotach jechałem
3.W sensie z chodzi z obrotów ? Jeśli w tym sensie to nie mogę nic na ten temat powiedzieć bo nie ciągałem nim dużych ciężarów.
4.w kabinie jak dla mnie jest naprawdę w porządku, nie jest tak że nie słychać wcale silnika, ale jeśli pozamykam wszystkie okna i włączę pompę w Beczce to praktycznie jej nie słychać, nie wiem jak jest w innych ciągnikach ale dla mnie jest w sam raz.
5.Nie miałem z nim styczności, więc nic cie nie powiem na ten temat, co do nh trochę zniechęciło mnie to że niedaleko facet kupił 2 nh i w jednym robił po roku silnik. fakt że może jakaś wada fabryczna, w końcu każdej marce się zdarzy, ale po sprawdzeniu cen serii t i td, "emka" wcale nie wychodziła drożej
6.Jedną o ile można to tak nazwać, mianowicie poluzowała mi się śruba od podłokietnika.
7.Tu mnie jd pozytywnie zaskoczył , myślałem że chociaż dłużej zakręci, a on po dosłownie 2 sekundach podgrzania pali dokładnie tak samo jak latem.
Tak nawiasem , też myśleliśmy o różnicowaniu bo chcieliśmy wziąć jeszcze belarkę na drógi nabór ,ale okazało się że jest on jakiś poplątany i raczej tylko dla mleczarzy, padł pomysł o różnicowanie, ale okazało się się że jeśli wźielibyśmy belarkę na różnicownie to nie moglibyśmy ciągać ją ciagnikiem z dofinasowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M Z tego co słyszałem 4.5 litrowe silniki JD nie lubią przeciążeń ;)

Pomijając ten fakt myślę że 5M to ciągniki przeznaczone do prac łąkowych. Szczerze to bałbym się podnosić nim coś bardziej gabarytowego ze względu na konstrukcję pół-ramową.
Chyba nawet kiedyś na af wyczytałem że jakiś user, ursusem c385 podnosił balot sianokiszonki, po oderwaniu od ziemi i podniesieniu na 1.5m silnik odjechał od skrzyni biegów :D

Co prawda jak na 20-30 ha gospodarstwo, jest to ciągnik wart uwagi ;) Martwią mnie jednak podzespoły Made In Pekin :D :(

Edytowany przez FunJohnDeere, 19 styczeń 2011 - 21:31.

Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)