Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 08 styczeń 2011 - 22:47

Nowa seria ciągników John Deere 5M Są tabliczki znamionowe a na nich są informacje.

Przedni most

Tylny most

Edytowany przez Davido, 09 styczeń 2011 - 00:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 20:05
  •  

#922 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:47

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jak dla mnie to i te mosty mogą byc wyprodukowane na wysepce "pikczu pikczu" byle żeby sie dobrze sprawowały. Skoro trzymają określone normy to nie ma sie co ich czepiac. Rolnicy chcieli miec tańszy bardziej dostępny model JD to mają a jak widac po sprzedaży to przedział mocowy 70-100KM cieszy się największą popularnością wśród rolników a więc koncern JD trafił w dziesiątke z serią M. Pozdrawiam

#923 Share pawel33311

pawel33311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 11:27

Nowa seria ciągników John Deere 5M A tylny i przedni most to może być made in china tylko żeby nie było więcej podzespołów ale takich bardziej skąplikowanych i droszych bo to już było by przewlone

#924 Share wujek

wujek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M Prześledziłem temat, i podzielę się tym co wiem, i o czym sie przekonałem bo pracuje 5080m w wersji comfort,zbyt dużo narazie nie powiem bo zrobiłem nim dopiero 80 mtg , z dodatkowego wyposażenia mam kule radio i szersze opony i poszerzane błotniki, od pół roku robi robotę z pługien 4*35 Tur unii grudziądz z zabezpieczeniem śrubowym, i agregatem uprawowo-siewnym 2,7 Także unii, no i zimą kiedy c330 już nie daje rady z Beczką Meprozeta 2000L oprócz tego rozrzutnik i czasem brony jak się spieszy ale to mu odpadnie chyba bo brony tego nie wytrzymują heh. Jeśli chodzi o ogólną ocenę to jestem zadowolony narazie wszystko w porządku, no prawie bo musiałem dokręcić śrubę od podłokietnika bo się poluzowała. Ma dość lekki przodek bo jak orałem na porządnym bagnie gdzie miejscami miał już problem i próbowałem podnieść pług który się zasysał w błocie to potrafiło poderwać przodek, chociaż fakt że pług unii w porównaniu z innymi które mają w okolicy jest sporo cięższy , więc na pewno jeśli nie bierze się do niego tura lub przedniego tuza to można się rozglądać za obciążnikami i sam ich szukam, co do wyjących napędów ja nic takiego nie zaobserwowałem, teraz chyba bym się pokusił o podnośnik EHR, bo ten zwykły na początku troszkę daje się we znaki ale ja już się przyzwyczaiłem, generalnie jestem zadowolony i nie mam zastrzeżeń komfort jest naprawdę niezły bo jak po obcowałem trochę z Belarusem 820 sąsiada to po przesiadce na jd czuć naprawdę dużą różnice. Teraz szykuje się do przeglądu i korzystając z okazji chce się spytać wie ktoś ile się płaci za przegląd po 100 mtg ?

#925 Share JD5080M

JD5080M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 10:34

Nowa seria ciągników John Deere 5M za przegląd po 100 mth ok 1400zł

#926 Share MARTECH

MARTECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:35

Nowa seria ciągników John Deere 5M A mnie diler zapewniał że pierwszy przegląd to 700zl.

#927 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 14:17

Nowa seria ciągników John Deere 5M pytanie do użytkowników. Jak używać tego podnośnika? (regulacja siłowa), po co to jest?

Załączone miniaturki

• John-Deere-5080M-POWER-(V02)-1317783.jpg

#928 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M 700 zł z robocizną, dojazdem, filtrami i olejami ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#929 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:53

pytanie do użytkowników. Jak używać tego podnośnika? (regulacja siłowa), po co to jest?

jest to rgulacja siłowa podnośnika czyli w jednym położeniu tej wajchu podnośnik jest elastyczny a pługi kopiują teren a w drugim położeniu pługi są sztywne nie ruszają się

#930 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:30

Nowa seria ciągników John Deere 5M nam zamiar kupić nowy ciągnik biore pod uwage JD 5070M powiedzcie mi jakie atuty ma ten ciągnik i mankamenty, niedociągniecia. czy warto zapłacić te kilkanaście tysiecy wiecej od konkurencji np. case jx 70 ( klima, obciążniki przód, skrzynia 20x12 40km/h, pompa 61 l/min) kosztuje ok. 110 tyś brutto a JD 5070M kosztuje w podstawowej wesji 118tys. brutto jak sądzicie warto zapłacić te wiecej za JD?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share Krone

Krone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest choć trochę związane z rolnictwem...

Napisany 12 styczeń 2011 - 14:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam. Juz od pewnego czasu śledze wypowiedzi użytkowników tego forum zarówno właścicieli ciągników 5M oraz tych któży jeszcze sie "nie przekonali" do tych ciągniczków, ale przecież nie każdy musi kochać John Deere'a. B) Ogólnie to od 9 miesiecy jestem uzytkownikiem Johna 5070M Comfort. Napukałem nim już ponad 450 mtg ze wszystkim co dało się pod niego podczepić.Więc coś na jego temat mogę juz powiedzieć ponieważ 95% jego przebiegu jest moją zasługą :D Mamy gospodarstwo o powierzchni ponad 60 ha z czego 50 stanowia grunty orne więc miał gdzie się sprawdzić. Gdy go kupowaliśmu miał za konkurentów New Hollanda TD oraz Case JX, ale te ciagniczki są o wiele słabsze konstrukcyjnie i ich parametry techniczne też są gorsze. Myśle że New Holland T5000 lub Case JXU to odpowiednia konkurencja dla 5M bo 5R to troche inna bajka :P Więc ENDURAK91 zastanów sie nad tym 5M. Mój ciągniczek pracuje z pługiem UG 4 skibowym o szerokości 1,8 m plus konkretna kolczatka i radzi sobie z tym bez problemu przy predkości 6-8 km/h (gleba 3,4,5 klasa), spalanie w granicach 12-16 l/hektar w zależnosci od warunków, ogólnie to lubi "zjeść" ale John Deere to nie jest ciagnik do rekeracyjnej jazdy po polu, on potrzebuje obciążenia więc wtedy jego spalanie przekłada się na bardzo efektywnie na ilość wykonanej pracy poktórej można z uśmiechem zaglądać do zbiornika :D Do tego pracuje jeszcze z brona tależową 3m półzawieszaną :blink:, kosiarką, zgrabiarką karuzela STOLL 4,2m, agregat uprawowy 3m, przyczepy HL i inne zabawki. Nie zawiódł mnie nigdy, zero najmniejszej awarii, a co do chińszczyzny to jestem pewien że jakość JD została zachowana. Komfort jazdy jest bardzo dobry, ciągnik jedynie podskakuje przy szybkiej jeździe po nierównościach ale do transportu jest OK. Wszystko działa jak należy, pompa o wydaj. 96 l/min to poprostu bajka, skrzynie trzeba wyczuć i jest gitt, rewersik super sprawa, zero przecieków, tylko paliwo lać i jechać B) Mam jeszcze inne ciagniki oczywiscie marki URSUS ale teraz JD przejął pałeczkę i on pracuje i czejka na większego braciszka bo cos nam się ten PROW w wielkopolsce ciągnie ;[ Osobiscie polecam tego małego siłacza nawet jako ciągnik główny do gospodarstw 20 ha, bo nawet samochody z burakami które nie mogły ruszyć na lodzie nie stanowiły dla niego problemu. :blink:

#932 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:55

Nowa seria ciągników John Deere 5M no u mnie to miałby być jako pomocniczy na 40ha. jak możesz to powiedz ile kosztuje taki JD 5070M klimą i skrzynią 40km/h bo w standardzie jest chyba 30km/h? no i to tyle bo pneumatyki nie potrzebuje.

#933 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:37

Witam. Juz od pewnego czasu śledze wypowiedzi użytkowników tego forum zarówno właścicieli ciągników 5M oraz tych któży jeszcze sie "nie przekonali" do tych ciągniczków, ale przecież nie każdy musi kochać John Deere'a. B) Ogólnie to od 9 miesiecy jestem uzytkownikiem Johna 5070M Comfort. Napukałem nim już ponad 450 mtg ze wszystkim co dało się pod niego podczepić.Więc coś na jego temat mogę juz powiedzieć ponieważ 95% jego przebiegu jest moją zasługą :D Mamy gospodarstwo o powierzchni ponad 60 ha z czego 50 stanowia grunty orne więc miał gdzie się sprawdzić. Gdy go kupowaliśmu miał za konkurentów New Hollanda TD oraz Case JX, ale te ciagniczki są o wiele słabsze konstrukcyjnie i ich parametry techniczne też są gorsze. Myśle że New Holland T5000 lub Case JXU to odpowiednia konkurencja dla 5M bo 5R to troche inna bajka :P Więc ENDURAK91 zastanów sie nad tym 5M. Mój ciągniczek pracuje z pługiem UG 4 skibowym o szerokości 1,8 m plus konkretna kolczatka i radzi sobie z tym bez problemu przy predkości 6-8 km/h (gleba 3,4,5 klasa), spalanie w granicach 12-16 l/hektar w zależnosci od warunków, ogólnie to lubi "zjeść" ale John Deere to nie jest ciagnik do rekeracyjnej jazdy po polu, on potrzebuje obciążenia więc wtedy jego spalanie przekłada się na bardzo efektywnie na ilość wykonanej pracy poktórej można z uśmiechem zaglądać do zbiornika :D Do tego pracuje jeszcze z brona tależową 3m półzawieszaną :blink:, kosiarką, zgrabiarką karuzela STOLL 4,2m, agregat uprawowy 3m, przyczepy HL i inne zabawki. Nie zawiódł mnie nigdy, zero najmniejszej awarii, a co do chińszczyzny to jestem pewien że jakość JD została zachowana. Komfort jazdy jest bardzo dobry, ciągnik jedynie podskakuje przy szybkiej jeździe po nierównościach ale do transportu jest OK. Wszystko działa jak należy, pompa o wydaj. 96 l/min to poprostu bajka, skrzynie trzeba wyczuć i jest gitt, rewersik super sprawa, zero przecieków, tylko paliwo lać i jechać B) Mam jeszcze inne ciagniki oczywiscie marki URSUS ale teraz JD przejął pałeczkę i on pracuje i czejka na większego braciszka bo cos nam się ten PROW w wielkopolsce ciągnie ;[ Osobiscie polecam tego małego siłacza nawet jako ciągnik główny do gospodarstw 20 ha, bo nawet samochody z burakami które nie mogły ruszyć na lodzie nie stanowiły dla niego problemu. :blink:

żeś bracie puścil wodze fantazji :) pług 180 cm to mnie zastanawia
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#934 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M No zgadzam sie atomik, ciekawe na jaką glebokosc kolega krone orze... a tak po za tym to widze ze nawet na lodzie ciagnie a inne nie daja rady no wiadomo jak john to nawet lud sie pod nim chyba topi...

#935 Share Krone

Krone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest choć trochę związane z rolnictwem...

Napisany 13 styczeń 2011 - 13:29

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja dokładnie rok temu zapłaciłem 30200 euro netto za wersje comfort gdzie w standardzie jest klima, pneumatyka , opony continental, skrzynia 40km/h, rewers elektrohydrauliczny, poszezone błotniki (to musi być bo inaczej błoto na dachu) i oczywiście 500kg obciążnik (bez niego przód ma zero uciągu) i jeszcze siedzonko pasażera. Ale możesz ogolić go troche to wyjdzie taniej. U nas tez jest jako pomocniczy ale taki pomocniczy to najwięcej pracuje.

#936 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:40

Nowa seria ciągników John Deere 5M byłem u dilera to mi powiedział że z klimą to już jest wtedy wersja comfort i oczywiście jeszcze kika rzeczy dohodzi w tej wersji no i cena jest znacznie wyższa. chyba niema możliwości dokupienia samej skrzyni i klimy?

#937 Share bocek

bocek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:34

Nowa seria ciągników John Deere 5M Zastanawiam się nad kupnem JD 5080m, nie musi być full bez ehr z pneumatyką. Ile mnie może wynieść takie cudo (pośrednik JD powiedział mi 200tys brutto) i polecał mi MTZ za 100tys. Jak czytam Wasze ceny to trochę odbiegają od tej oferty. Dzwoniłem też do Nowego Sącza i tam powiedzieli mi 140tys brutto, tylko tam mam daleko.

#938 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:44

Nowa seria ciągników John Deere 5M klego za 180tys. brutto to można 5100R na full wypasie a przecież seria M jest tańsza

#939 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:51

Nowa seria ciągników John Deere 5M Znajdz mi za 180tys brutto 5100R w full wypasie sprzedaje wszystko i go biore
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:56

Nowa seria ciągników John Deere 5M mi to za wersje comfort 5100r powiedział 179tys netto w białymstoku tylko zapewne sporo przy kupnie by szedł