dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

hubertuss    4652

A możesz przeczytac sobie temat tak jak pisałem w poście powyżej. Czy ja piszę nie wyraxnie czy moze nie po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nie chce nic mówić, ale było kilka problemów z cieknącą pompą wtryskową oraz wyjącym tylnym mostem. Mimo iż mam ciągnik ze stajni JD to powiem tak: 5M jest za drogi w stosunku do wyposażenia. Jeżeli się dobierze kilka dodatków to cena drastycznie rośnie do poziomu bliskiemu 5R.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

włąściciele m-ek u was terz po odpaleniu ciągnika hydraulika zaczyna funkcjonować dopiero po około 5 sekundach czy odrazu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Po pierwsze to ta pompa wtryskowa o ile pamiętam nie ciekła tylko delikatnie się pociła ,a przyznacie że to różnica u mnie jest suchutko więc nie mam pojęcia dlaczego u niektórych to występuje. Wyjący tylny most wynika z jego konstrukcji. Miałem okazje popracować ostatnio konkurencją JD a mianowicie NH ,CASE i DF Agrofarm ,muszę powiedzieć że do cichych one nie należą i również występuje ten gwizd. W momencie ,kiedy ja kupowałem JD 5M różnica między JD 5M a R była około 30tys. więc jak by nie było jakaś tam kasa jest ,wcale nie taka mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

U mnie do doposażeniu 5070M była tylko o 20 tys zł tańsza od 5080R.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Odnośnie funkcjonowania tej hydrauliki to nie zwróciłem na to uwagi jutro to sprawdzę. Natomiast ja mam takie pytanko do użytkowników JD i nie tylko: Licznik od ciśnienia powietrza ,pneumatyki dobija ciśnienie do około 8,5 bar ,jak długo takie ciśnienie ,tzn. na poziomie około 8 bar powinno być utrzymane po całkowitym wyłączeniu traktora ,dodam że u mnie jak traktor nie jest odpalany przez około dwa dni to to ciśnienie spada do zera a po włączeniu traktora jest dobijane do poziomu 8,5 bar. Czy to jest prawidłowe ,że spada ciśnienie do zera jak traktor jest wyłączony ,może jakiś zawór poszedł ,czy tak ma być. Za odpowiedz bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Powinien trzymać ciśnienie zawsze, coś jest nie szczelne.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Witam ,zastanawiam się właśnie nad JD 5070m i Agroplusem ,jak myślicie warto dopłacić za JD(wyjdzie z ok.15tys drożej w podobnym wyposażeniu)czy brać agroplusa,ciągnik służył będzie do lekkich prac.A i jakie części z chin poza przednim mostem jeszcze ma Seria5M?

Edytowano przez jankes91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dla jasności to powiem Wam, że każda marka ciągników posiada fabrykę części w Chinach, nawet taka marka jak Fendt czy Case ;) z tego co wiem John Deere ma ich 3 ;)

 

to nie są części z takimi jakimi się spotykamy na codzień (badziew), są to części wysokiej jakości ;)

 

Wiadomo, że jak więcej zapłacisz to lepiej zrobią ;) tak jest ze wszystkim ;) Także nie sugeruj sie tym że na elementach ciągnika widnieją naklejki "made in china" ;)

Edytowano przez FunJohnDeere

Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Masz jakiś dowód na to, że fendt ma fabryki w chinach. Czy to tylko twoje przepuszczenia i domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Filtry MANN'a są robione w chinach, więc Fendt też ma coś z Chin. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Filtr to nie oś czy skrzynia. O ile akurat z tej fabryki z chin filtry montowane są akurat w fendtach. Podejżewam, że z fabryk europejskich bliżej a filtr to tania rzecz. Tak czy tak jeśli by znaleziono w fendzie czy mfie coś z napisem made in china wszyscy juz by o tym czytali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Patrzę właśnie na monitor firmy samsung na którym jest napisane MADE IN CHINA, trzymam w ręku myszkę (bezprzewodową) firmy labtec na której jest napisane MADE IN CHINA, piszę na klawiaturze ay tech która została wyprodukowana w CHINACH, słucham muzyki z głośników firmy genius na której jest napisane MADE IN CHINA. W tych czasach prawie wszystko jest wyprodukowane w CHINACH lecz gdy te produkty są pod "okiem" rożnych specjalistów którzy nadzorują pracę chińczyków, myślę że są one w bardzo dobrym stanie technicznym.Ja jak na razie nie miałem żadnych problemów, nie wiem np. z laptopem HP pavilion (który również jest MADE IN CHINA) ,rzeczami które tu wyżej wymieniłem ani innymi produktami z CHIN, podejrzewam że większość firm również produkujących maszyny rolnicze w dobie kryzysu zacznie produkować lub składać niektóre podzespoły w CHINACH lecz z dużym rygorem na ludzi którzy te prace wykonują.

I jeszcze należy tu dodać fabryki samochodowe w chinach (m.in. Volvo- już chińskie, oraz Honda, VW-11 fabryk, a nawet chyba Mercedes). Na mojej Nokii też widnieje napis made id Hungary, NH (chyba) TD też ma coś z Turcji i co w tym dziwnego?

John Deere po prostu serią 5M chce konkurować z ciągnikami z niższej półki jak NH, Zetor itp.

 

Tak czy tak jeśli by znaleziono w fendzie czy mfie coś z napisem made in china wszyscy juz by o tym czytali.

Tak, pewnie robli by takie wielkie halo jak ty teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Naucz się czytać ze zrozumieniem, lub przeczytaj z 10 razy to może załapiesz. Chodziło mi o to, że co niektórzy starają się wmówić, że skoro jd bierze części z chin to inni producenci ciągników też. Więc stwierdziłem, że gdyby inni brali to by było o tym głośno, zwłaszcza w przypadku takiej marki jak fendt. Teraz już chyba jasno się wyraziłem więc nie powinno byc problemów ze zrozumieniem.

Co do Volvo to nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka bo straszne głupoty wychodzą. W przypadku tej firmy chodzi o właścicieli, czyli chiński kapitał z produkcją nie mający nic wspólnego. VW Audi może i Mercedes i bardzo wiele innych firm produkują w chinach ale na wewnętrzny rynek, który bardzo się rozwija, potrzebuje dużej ilości towarów. Więc po pierwsze taniej je mozna tam wyprodukować, po drugie w handlu z chinami obowiązuje wiele ceł itd i to też stanowi o cenie wyrobu na konkurencyjnym rynku chińskim.

Na koniec dodam, że Hungary to po angielsku Węgry. Nawet mysli precyzyjnie formułowac nie umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubertuss w Jaśkach, ba nawet w ciężarówkach MAN takie montują. :) Robią w Chinach, gość ze sklepu ojcu mówił, że całą produkcje przenieśli. :L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

:lol: Dzięki za wytłumaczenie co to znaczy po angielsku Hungary. <_< Dobra butelka ci się za to należy. Pewnie z tydzień nad tym bym się zastanawiał.

A tak na poważnie to myślisz że tu nikt angielskiego słowa nie zna i wszystko trzeba tłumaczyć na Polski? Napisałem MADE IN HUNGARY a miałem napisać Made in Węgry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Swego czasu mana robili w fabryce filtrona w polsce ale może przenieśli.

Co de hungary przeczytaj pierwsze i drugie zdanie. Najpierw pisałeś co produkują w chinach a w drugim napisałeś że nokia też jes z hungary. Czyli z sensu zdania można wnioskować, że z chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

mówicie że produkt z chin to bubel a toyota silniki składane z chińskich części w Polsce fend dużo podzespołów produkowanych jest w chinach ale czy fend się chwali nie inni producenci też nie mówią że mają części z chin gdyby nie chiny to ciągnik jakikolwiek kosztował by kilkadziesiąt procent jak nie kilkaset tak jest z innymi produktami agd rtv produkty wszelakiego zastosowania nawet hilti ma cząść podzespołów z ch jak ktoś mówi że made by china to zły produkt ma i nie ma racji tylko jet cena za jaką ten produkt był zrobiony bo np koszulka kosztuje 1gr ale tez i 60zł z tej samej fabryki na jakiej zmianie i dla kogo była robiona to też jest innymi produktami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Dziwi mnie jedna rzecz mianowicie że dealerzy ciągle wmawiają, iż tylko przedni most jest produkowany w Chinach natomiast reszta w Mannheim, boją się prawdy B) Chyba lepszym wyborem będzie NH T5040 :D


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dyskusja na ten temat staje się bezsensowna. Zaraz wyjdzie, że cały fendt jest chiński. Czy wy myslicie, że plakietki made in china sa przyczepiane dla jaj, lub może ktos jest uczciwy a ktoś nie. A może ktos jest desperatem. One są przyczepiane bo poprostu muszą. Ktoś produkuje w chinach przyczepia plakietkę. Ktos produkuje cały wyrób np w kraju ue przyczepia plakietkę na gotowym wyrobie nie informując gdzie są produkowane poszczególne podzespoły ponieważ wszystkie zostały wyprodukowane np w krajach ue.

Najbardziej śmieszne są rozpaczliwe próby wmówienia innym, że skoro podzespoły jd robia w chinach to przecież innych ciągników też. Tylko nikt dowodów nie ma.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Ale czy z powodu kilku części made in China trzeba robić taki zamęt nad tym ciągnikiem.

Jestem pewien że niedługo większość producentów przeniesie się z fabrykami do chin bo tam jest tania siła robocza ,ale jeśli zachowa się kontrole jakości to i produkt z chin nie musi ustępować np Niemieckiemu,czy innemu."Przekreślacie" ten ciągnik z powodu kilku Chińskich części,to zobaczcie gdzie macie wyprodukowane telefony,komputery czy inne produkty.

Nie ważne w jakim kraju jest coś produkowane,ważne jakiej jest jakości i marki.Takie jest moje zdanie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Swego czasu mana robili w fabryce filtrona w polsce ale może przenieśli.

Co de hungary przeczytaj pierwsze i drugie zdanie. Najpierw pisałeś co produkują w chinach a w drugim napisałeś że nokia też jes z hungary. Czyli z sensu zdania można wnioskować, że z chin.

Ale po pierwsze powyżej był cytat @Eliano, gdzie co chwilę było Made in China, a po tym jak napisałem Made in Hungary pisałem o NH.

A jakbym nieco zmodyfikował zdanie na:

Na mojej Nokii też widnieje napis made in Hungary oraz NH (chyba) TD też ma coś z Turcji i co w tym dziwnego?

To byłoby lepiej? Dobra skończmy już tą kłótnię. Najważniejsze że obaj wiemy co to znaczy Hungary a ci którzy tego na angielskim nie mieli wezmą słownik ;)

Ja się nie upieram że inne marki na 100% mają chińskie podzespoły ale i ty nie masz 100% pewności że tak nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj