Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#861 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 09 grudzień 2010 - 02:08

Nowa seria ciągników John Deere 5M My zanim kupiliśmy 5080M to byliśmy u różnych dilerów. Jeden gadał na drugiego takie rzeczy ze wierzyć się nie chciało przy okazji zachwalając swoją maszynę ;).
W jd mamy nabite niecałe 50 mtg, pracował w transporcie i z Stoll-em V202 jak dotąd żadnych awarii nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 06:56
  •  

#862 Share MARTECH

MARTECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 17:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M bMam pytanie,dlaczego Stoll a nie fabryczny ładowacz oraz jakie zużycie paliwa ma seria JD M5 dużo słyszę opini że JD dużo pali czy jest max. opciążony lub wykonuję lekką pracę. Pytam dlatego gdyż ciągnik ma być zwrotny , prosty w obsłudze, oszczędne ( będzie jak muł) do wszystkiego - ładowacz czołowy ,prasa, beczkowóz i wiele innych prac ,myślę ze 5070m sprosta mym wymaganiom ,co koledzy myślicie???

Edytowany przez robertbara, 16 grudzień 2010 - 20:44.
Cytowanie poprzedniego posta

#863 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:38

Nowa seria ciągników John Deere 5M ten stoll jeśli się nie myle to kombajn do buraków, spalanie podane przez urzytkowników we wcześniejszych postach i z tego co widze straszne nie jest. kolego @Davido zapodaj foty sprzęta :lol:

#864 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:52

Nowa seria ciągników John Deere 5M Kolego @MARTECH. Stoll V202 jest to dwu rzędowy kombajn do zbioru buraków cukrowych. Ładowacza czołowego przy JD nie mamy, jest on przy innym ciągniku. Jd mam dopiero od listopada wiec jeszcze się za bardzo nie narobił i trudno powiedzieć coś więcej na jego temat.
Napisz do @mbpiotr on ma ciągnik w posiadaniu dłużnej i pracował już z rożnymi maszynami to coś więcej może się na ten temat wypowiedzieć.

Kolego @młody17 fotki postaram się zrobić jutro jak znajdę chwile wolnego.

#865 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 11:42

Mam pytanie,dlaczego Stoll a nie fabryczny ładowacz oraz jakie zużycie paliwa ma seria JD M5 dużo słyszę opini że JD dużo pali czy jest max. opciążony lub wykonuję lekką pracę. Pytam dlatego gdyż ciągnik ma być zwrotny , prosty w obsłudze, oszczędne ( będzie jak muł) do wszystkiego - ładowacz czołowy ,prasa, beczkowóz i wiele innych prac ,myślę ze 5070m sprosta mym wymaganiom ,co koledzy myślicie???

mam w swoim 5080M już 300godzin i to że pali na pusto jak i pod obciążeniem tyle samo to nie prawda ja na baku 120l przy pracy w ładowaczu czołowym zrobiłem 25 godzin tylko ze to są godziny zegarkowe, nie motogodziny,bo tak liczy licznik. Jeżeli chodzi o transport beczkowozu na 120l około 20 godz, Myślę, że to wcale nie jest dużo

wystarczy kupić dodatek do paliwa który stosuje się w ilości 100ml dodatku na 100 l. oleju napędowego - koszt 4 zł. benzyna będzie droższa ,smarowanie gorsze..

mam zamiar w przyszłym roku kupić jd5070m konkurencja mi odradza .M5 produkowane są w CHINACH ,są awaryjne , co sądzicie?

Kolego na forum nie dowiesz się prawdy, jedz do użytkowników (jest już ich sporo) przejedz się i zadecydujesz.

#866 Share Nowicjusz80

Nowicjusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam. Jestem użytkownikiem 5080m serwis wymienił mi pompę i wydaje mi się że więcej pali. Czy ktoś to też zauważył? Z tylnim mostem nic na razie się nie dzieje tylko dostaje czasami jakiś dziwnych drgań. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

#867 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:10

Witam. Jestem użytkownikiem 5080m serwis wymienił mi pompę i wydaje mi się że więcej pali. Czy ktoś to też zauważył? Z tylnim mostem nic na razie się nie dzieje tylko dostaje czasami jakiś dziwnych drgań. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Podstawowe pytanie dlaczego wymieniłeś pompę? Może się tak dziać ze będzie więcej palił. Użytkownicy wymieniają pompy często nie potrzebnie, w 60% na nowej ciągniki palą więcej i gorzej chodzą, Po prostu co innego jest jak maszyna jest złożona na taśmie produkcyjnej a co innego jak wymienia się później. Często towar nie trzymający parametrów idzie na części zamienne a idealne na produkcję. Znam kilku ludzi którzy wymienili bo coś im nie podobało a potem chcieli znowu tą oryginalną, często już jej nie było bo została odesłana do gwaranta.

#868 Share feliksio

feliksio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:14

Podstawowe pytanie dlaczego wymieniłeś pompę? Może się tak dziać ze będzie więcej palił. Użytkownicy wymieniają pompy często nie potrzebnie, w 60% na nowej ciągniki palą więcej i gorzej chodzą, Po prostu co innego jest jak maszyna jest złożona na taśmie produkcyjnej a co innego jak wymienia się później. Często towar nie trzymający parametrów idzie na części zamienne a idealne na produkcję.

OOO a widzę że kolega bezpośrednio w tej branży pracował, zna się jak nikt z nas, zupełnie jak producent:)

#869 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 08:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M Możecie mi powiedzieć czym się różni seria R od M?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#870 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2010 - 10:12

Nowa seria ciągników John Deere 5M Przeczytaj poprzednie strony, była o tym mowa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share martinho

martinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:MF 5455 , JD 5080 M

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:52

czesc
czy ciągnik 5090M da rade z agregatem uprawowo siewnym 2,5m czynnym waga ze zbozem 2t
prosze o szybką odp.

nie da rady za slaba pompa , gruber unia grudziac na sprezynach 2,60 ledwo podnosi a on wazy 1200kg

#872 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 21:10

Nowa seria ciągników John Deere 5M To jaki podnośnik ma ta "M-ka" ?-ja 5720 (dawniejsze R) podnoszę pług UG ponad 900 kg (ale przecież sporo dłuzszy od grubera) czy też talerzówkę 3,2 m (ponoć ponad 1200 kg) ot tak od niechcenia.
PS. Ta talerzówka waży 1315 kg ;) .

#873 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 20 grudzień 2010 - 09:53

nie da rady za slaba pompa , gruber unia grudziac na sprezynach 2,60 ledwo podnosi a on wazy 1200kg

ja ten ciagnik podnosie z trudem 1200 kg no to jakies nieporozumienie, mam starego zetora 7745 i talerzowke z wałem (1300 kg) podnosi bez problemu podobnie stary mtz...a dlugosc to taka sama jak grube albo i dluzsza

#874 Share JD5080M

JD5080M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 15:42

Nowa seria ciągników John Deere 5M u mnie 5080m z agregatem uprawowo siewnym 3 metry i siewnikiem famarol zasypanym na max podnosi bez rzadnego wysilku ! niewiem ile to może wszystko ważyć ?

#875 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:52

Nowa seria ciągników John Deere 5M Panowie o czym Wy tu piszecie ,wszystko co tu ww. na AF JD 5080m bez problemu podnosi a nawet więcej. Więc dajcie spokój z tymi bezpodstawnymi krytykami.

#876 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:15

Nowa seria ciągników John Deere 5M To kolego napisz co nim tak podnosisz sam jestem ciekaw ile ten ciagnik potrafi,

#877 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 18:51

OOO a widzę że kolega bezpośrednio w tej branży pracował, zna się jak nikt z nas, zupełnie jak producent:)

Pracowałem 8lat jako serwisant tylko że nie JD tylko Deutza ale i Jd czasem, bardziej prywatnie.

obciążnik do tura 2000kg podnosi

#878 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:30

Nowa seria ciągników John Deere 5M JOHN DEERE 5080M COMPACT. czy mogłby mi ktos powiedziec jakie jest wyposarzenie najtanszej wersji tego ciagnika. w zwyczajnym standarcie. czy ma obciazniki? szerokosc ogumienia itp... ewentualne opinie.z gory dziekuje

#879 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:42

Nowa seria ciągników John Deere 5M nie ma sprężarki, obciążników, szerszych tylnych błotników, haków CBM; rewers zwykły, skrzynia 30 km/h, kabina bez klimy, siedzenie zwykłe, po dwa halogeny na kabinie przód i tył, radio-ale to już chyba wola sprzedawcy??, opony jeśli się nie myle to Continental tył 420 (dokładnego rozmiaru nie pamietam).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:57

Nowa seria ciągników John Deere 5M Co do sprężarki to tez jest zależna od sprzedawcy, u mnie diler w wszystkich wersjach 5M montuje kompletna instalację pneumatyczna, cena jest oczywiście podniesiona o koszty instalacji. . Radio jak pisał @młody17 diler może dać ci gratis albo jak będziesz chciał to będziesz musiał dopłacić. Co do opon, jeśli nie zamawiałeś sobie konkretną firmę to będziesz miał takie jakie są w danym dniu na taśmie zakładane.